Dalsza część tekstu pod wideo:
Turniej WTA w Londynie. Serena Williams wystartuje w deblu
Serena Williams weźmie udział w zmaganiach deblistek rozpoczynającej się 8 czerwca imprezy WTA na trawiastych kortach londyńskiego Queen's Club.
"Królowa powraca" - napisano na oficjalnym koncie turnieju na portalu X. Amerykance przyznano tzw. dziką kartę do głównej drabinki w grze podwójnej.
Nie podano na razie, z kim 44-letnia zawodniczka będzie w parze. W trakcie trwającego turnieju French Open w Paryżu Kanadyjka Victoria Mboko zasugerowała, że być może to ona będzie deblową partnerką Amerykanki w Londynie.
Serena Williams wznawia karierę
O wznowieniu kariery przez jedną z najlepszych tenisistek w historii tego sportu od kilku tygodni spekulowano w mediach. Niemieckie prognozowały, że Williams wystąpi w turnieju w Berlinie, zaplanowanym na 15-21 czerwca. Tej informacji jeszcze nie potwierdzono.
W połowie ubiegłego roku do zawodowego tenisa wróciła także starsza siostra Sereny - utytułowana Venus Williams. Miała wówczas 45 lat.
Ostatni - jak do tej pory - występ młodszej z sióstr miał miejsce podczas US Open w 2022 roku. Większość traktowała to jako jej pożegnanie z tenisem, ale ona sama wzbraniała się przed kategorycznymi deklaracjami.
Zobacz także:
- Transmisje z Roland Garros w zasięgu ręki. Gdzie oglądać turniej?
- Tenis uczy ją pokory, a one - miłości. Magda Linette: "Dzięki nim zaczęłam odczuwać tęsknotę"
- Maja Chwalińska sensacją na French Open. Polka pokonała mistrzynię olimpijską