Serena Williams wznawia karierę. "Królowa powraca"

Serena Williams
Serena Williams wznawia karierę. "Królowa powraca"
Źródło zdj. gł.: NurPhoto/Getty Images
Serena Williams, triumfatorka 23 turniejów wielkoszlemowych w singlu, wznawia karierę po blisko czteroletniej przerwie. "Królowa powraca" - zapowiedziano w mediach społecznościowych. Kiedy i gdzie wystąpi 44-letnia zawodniczka?

Dalsza część tekstu pod wideo:

Być jak Iga Świątek. W jakim wieku można zacząć  przygodę z tenisem?
Fenomen tenisa ziemnego
Źródło: Dzień Dobry TVN

Turniej WTA w Londynie. Serena Williams wystartuje w deblu

Serena Williams weźmie udział w zmaganiach deblistek rozpoczynającej się 8 czerwca imprezy WTA na trawiastych kortach londyńskiego Queen's Club.

"Królowa powraca" - napisano na oficjalnym koncie turnieju na portalu X. Amerykance przyznano tzw. dziką kartę do głównej drabinki w grze podwójnej.

Nie podano na razie, z kim 44-letnia zawodniczka będzie w parze. W trakcie trwającego turnieju French Open w Paryżu Kanadyjka Victoria Mboko zasugerowała, że być może to ona będzie deblową partnerką Amerykanki w Londynie.

Serena Williams wznawia karierę

O wznowieniu kariery przez jedną z najlepszych tenisistek w historii tego sportu od kilku tygodni spekulowano w mediach. Niemieckie prognozowały, że Williams wystąpi w turnieju w Berlinie, zaplanowanym na 15-21 czerwca. Tej informacji jeszcze nie potwierdzono.

W połowie ubiegłego roku do zawodowego tenisa wróciła także starsza siostra Sereny - utytułowana Venus Williams. Miała wówczas 45 lat.

Ostatni - jak do tej pory - występ młodszej z sióstr miał miejsce podczas US Open w 2022 roku. Większość traktowała to jako jej pożegnanie z tenisem, ale ona sama wzbraniała się przed kategorycznymi deklaracjami.

Zobacz także:

Źródło: PAP
Autorka/Autor: oprac. Dominika Czerniszewska