Newsy

Rekordowa liczba zwierząt trafia do schronisk. Powodem problemy finansowe

Newsy

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
TVN24
Rekordowa ilość zwierząt trafia do schronisk.

Koszty życia z miesiąca na miesiąc wzrastają, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Z tego powodu ludzie szukają oszczędności tam, gdzie tylko jest to możliwe. Niestety cierpią na tym zwierzęta. Organizacje charytatywne coraz częściej alarmują o wzrastającej liczbie tych, które są oddawane do schronisk.

Przepełnione schroniska dla zwierząt

- Obawiamy się, że kryzys coraz częściej będzie powodem, dla którego ludzie będą przynosić swoje psy do Battersea - powiedział Reutersowi Steve Cruddock, dyrektor jednego z londyńskich schronisk.

W przytulisku dla zwierząt przebywa 206 psów i 164 koty. Na tym nie koniec. Każdego dnia właściciele czworonogów porzucają swoich przyjaciół na ulicach, a w najlepszym przypadku oddają zwierzęta do adopcji. Jak czytamy na portalu TVN24, według Agencji Reutera niektóre z brytyjskich schronisk otrzymują rekordową liczbę próśb o możliwość oddania pupili. Dlaczego?

Powodem jest kryzys gospodarczy, który wpłynął na portfele Brytyjczyków. Ci, szukając oszczędności, zmuszeni są pożegnać się z czworonogami. Z tego samego powodu spada też liczba wniosków o adopcję zwierząt. Dane organizacji charytatywnej Woodgreen mówią nawet o różnicy wnoszącej ponad 9 tysięcy. Zatem czworonogom dużo ciężej jest teraz znaleźć nowych właścicieli i ciepły dom.

Jakie zwierzęta trafiają do schronisk?

Jak się okazuje, do schronisk trafiają nie tylko psy i koty, ale także węże, jaszczurki i różne okazy egzotycznych zwierząt, które są drogie w utrzymaniu.

Adam Clowes, dyrektor operacyjny Dogs Trust wyjawił, że tylu zwierząt poszukujących nowego domu nie było od czasów kryzysu finansowego w 2008 roku. Sam ma pod opieką 692 psy w 21 ośrodkach w całym kraju. Organizacja rozważa już rozszerzenie wsparcia finansowego na utrzymanie zwierząt. To oznacza jednak, że pieniądze zarezerwowane dla osób o średnich dochodach i pobierających świadczenia socjalne zostaną przekazane na inny cel.

Więcej informacji znajdziesz na tvn24.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Roz Todaro/Getty Images

Pozostałe wiadomości