psy

  psy

  Dbanie o higienę jamy ustnej czworonoga jest jednym z wielu obowiązków właściciela. Gryzienie jest w pełni naturalnym zachowaniem. Pies w ten sposób rozładowuje emocje, wypełnia swój wolny czas oraz usuwa kamień zalegający na zębach. Naturalne gryzaki dla psów mają aromatyczny zapach, w przeciwieństwie do tych wykonanych z gumy lub kauczuku.

  W gminach Jedlińsk i Stara Błotnica ktoś pozbawia palców okoliczne psy, wykorzystując do tego najprawdopodobniej narzędzia ogrodowe. Mieszkańcy są przerażeni. Policja wyznaczyła nagrodę za pomoc w znalezieniu przestępców.

  Największy pies świata, dog niemiecki o imieniu Zeus, mierzył ponad 111 cm, natomiast podczas stania na tylnych łapach – ponad 2 m. Duże rasy psów określa się mianem olbrzymich. Ich wychowanie jest dosyć skomplikowane i wymagające z uwagi na spore potrzeby żywieniowe, a także obciążenie stawów. Mimo to cieszą się popularnością ze względu na swój najczęściej łagodny charakter i przyjazne usposobienie. Duży pies to spora odpowiedzialność, o czym należy pamiętać.

  Psie potrzeby to nie tylko pełna miska, świeża woda i spacer trzy razy w ciągu dnia. Czworonożni przyjaciele potrzebują rozrywki i stymulacji, aby prawidłowo się rozwijać i czerpać z życia pełnymi łapami. O tym, jak zadbać o naszego pupila, rozmawialiśmy z behawiorystką Justyną Piesiewicz i Zazie Todd, autorką książki "Rozmerdane. Naukowe podstawy psiego szczęścia".

  Nie tylko ludzie mogą wyglądać pięknie i modnie. Dotyczy to także naszych czworonogów. Z chęcią kupujemy im piękne i ciepłe zimowe kubraczki czy szykowne smycze. Ciekawym rozwiązaniem jest także chusta dla psa, która zapewni naszemu pupilowi nie tylko świetny wygląd, ale również wyjątkowy komfort.

  Pies to bez wątpienia najlepszy przyjaciel człowieka i pełnoprawny członek rodziny. Potrafi nas rozśmieszyć i rozczulić, ale przede wszystkim obdarzyć prawdziwą i bezwarunkową miłością. Pod naszym ostatnim postem na Facebooku pojawiło się ponad 6 tysięcy komentarzy, w których zamieszczaliście zdjęcia i filmy ukochanych pupili. Postanowiliśmy więc zrobić małe podsumowanie.

  Dieta BARF dla psa polega na stosowaniu żywienia zgodnego z dziką naturą zwierzęcia. Jadłospis składa się głównie z surowego mięsa, kości, warzyw oraz suplementów, a dania są w całości przygotowywane przez właściciela. Przed rozpoczęciem żywienia metodą BARF należy dokładnie poznać jej zasady i teoretyczne podstawy.

  Utarło się, że kleszcze atakują od marca do kwietnia i od września do października. Wraz ze zmianami w pogodzie w naszej szerokości geograficznej miesiące te uległy zmianie. Warto stosować dobry preparat na kleszcze dla kota lub psa przez cały rok, by uniknąć chorób odkleszczowych. Istotne jest, aby po każdym spacerze dokładnie oglądać zwierzę, zwłaszcza w okolicy oczu, pod obrożą, pod ogonem, pomiędzy palcami i na powiekach. Jeżeli mimo zastosowania preparatu na kleszcze dla psa lub kota zauważysz pasożyta, spróbuj wyjąć go według rad zawartych w tym artykule lub udaj się do lekarza weterynarii – im szybciej, tym lepiej!

  Rozwolnienie u psa nie jest chorobą samą w sobie, a jedynie objawem. Choć jest to dolegliwość dość powszechna, nigdy nie należy jej lekceważyć, ponieważ może być oznaką poważnych chorób układu pokarmowego i nie tylko. W tej przykrej dolegliwości zwierzakowi mogą ulżyć domowe sposoby, które każdy właściciel czworonoga powinien znać.

  Zbliża się weekend majowy, czas wypoczynku oraz rodzinnych wyjazdów. Coraz więcej osób decyduje się na zabranie ze sobą czworonożnych przyjaciół. W naszym studiu gościła behawiorystka Sonia Maciuszek, która podzieliła się wskazówkami, jak przygotować zwierzęta do podróży. Na co zwrócić uwagę? Jak zmniejszyć stres pupila, aby podróż była znośna dla niego i właściciela?