psy

  psy

  Małe rasy psów domowych cieszą się popularnością od wielu lat. Wybierają je właściciele niewielkich mieszkań, osoby zapracowane, niemające czasu na wielogodzinne spacery, których zwykle potrzebują psy dużych ras. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać pieska charakternego, który nie będzie wymagać zbyt skomplikowanej pielęgnacji, energicznego i aktywnego, a nawet odpowiedniego dla alergików.

  Pieluchy dla psa są rozwiązaniem, które pozwoli utrzymać czystość w domu i poprawić komfort zwierzęcia w sytuacji, kiedy zachowanie higieny jest utrudnione. Odpowiednio dobrane nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu pupila. Jednak ich stosowanie powinno wynikać z realnej potrzeby, a nie wygody właściciela.

  Zooterapia zwraca uwagę na wieloaspektowe korzyści, jakie zwierzęta wywierają na ludzi. Już samo posiadanie zwierzaka domowego i opieka nad nim dobroczynnie wpływa na rozwój i kondycję psychoruchową i emocjonalną właściciela i odwiedzających gości. Dlatego zooterapia może stanowić uzupełnienie kompleksowej rehabilitacji pacjenta.

  Długotrwałe szczekanie i wycie psa, zarówno w dzień, jak i w nocy, każdego wyprowadza z równowagi. Jednak czy dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie obroży antyszczekowej? Na jakiej zasadzie działa antyszczekacz? Czy może być używany u wszystkich psów?

  Igor Tracz jest 7-krotnym mistrzem świata w sportach zaprzęgowych i legendą wyścigów psich zaprzęgów. Teraz jego życie zmieniło się o 180 stopni, ponieważ jeździ do Ukrainy i ratuje zwierzęta. W Dzień Dobry TVN sportowiec opowiedział o swoich działaniach.

  Łęcze to mała miejscowość położona w województwie warmińsko-mazurskim. Powstaje tutaj tymczasowy punkt adopcji zwierząt z Ukrainy. Inicjatorką projektu jest 19-letnia Ula Kiersz. Mieszkańcom jednak wcale nie podoba się pomysł młodej dziewczyny. Dlaczego?

  Materac ortopedyczny dla psa przydaje się szczególnie wtedy, gdy pupil cierpi na choroby zwyrodnieniowe stawów, uległ wypadkowi lub jest w trakcie rekonwalescencji po zabiegu. Legowiska rehabilitacyjne zapewniają zwierzęciu komfort podczas długiego leżenia i zmniejszają dolegliwości bólowe.

  Owczarki alzackie nazywano dawniej niemieckimi. Odpowiednie szkolenie przygotuje je do pracy w wojsku i policji, a stanowczy i kochający właściciel zdobędzie przyjaciela na wiele lat. Jakie są charakterystyczne cechy owczarków alzackich?

  Pasożyty, zwane także potocznie robakami, atakują nasze psy nader często. Wyróżniamy ich dwie zasadnicze grupy – wewnętrzne (obłe i płaskie) i zewnętrzne. Pobierają one od zwierzęcia przyswajane przez nie składniki odżywcze, prowadząc do ich braków w psim organizmie. Zatruwają też psa toksycznymi produktami własnej przemiany materii. Uniknięcie i usunięcie ich nie jest łatwe, dlatego z pomocą przychodzą tabletki na odrobaczenie dla psa. Warto jednak pamiętać, aby stosować je rozsądnie, by nie było skutków ubocznych.

  Psy rasy tosa inu wyhodowane zostały w Japonii jako krzyżówka psów kilku ras. Ich przeznaczeniem były walki psów. Mimo to psy japońskie tosa inu, jeśli mają kochającego i konsekwentnego opiekuna, są łagodne i bardzo oddane rodzinie, której stają się członkiem.

  Długość psiego życia znacząco się wydłuża. Wszystko dzięki temu, że właściciele czworonogów karmią je rozsądniej i lepiej – wykorzystują karmę wysokiej jakości, bogatą w składniki odżywcze, a nie odpadki ze stołu, tak jak miało to miejsce kiedyś. Mają też wiedzę na temat tego, jakie witaminy dla psa są niezbędne.

  Podest i schodki dla psa mogą się okazać dużym udogodnieniem dla małych zwierząt. Niektóre przeszkody znajdujące się w domu lub ogrodzie mogą dla nich stanowić poważny problem. Rampa dla psów i podobne jej rozwiązania są pomysłowym sposobem na pomoc w przedostaniu się do trudnodostępnych miejsc. Ale czy na pewno jest to aż tak potrzebny gadżet?

  Drgawki u psa, zwłaszcza w pełni zdrowego i w sile wieku, są czymś niepokojącym. Można opisać je jako niekontrolowane, nagłe ruchy wielu mięśni jednocześnie. Powodować może je wiele dolegliwości mniej lub bardziej niebezpiecznych dla życia pupila. Należy odróżniać je od dreszczy, czyli drżeń pojedynczych mięśni, które są całkiem normalne, gdy zwierzęciu jest zimno. Można je także zaobserwować podczas snu. Nie wymagają one interwencji weterynaryjnej – w przeciwieństwie do drgawek.

  Widok psa z kością stał się tak popularny, że wiele osób uważa, że to jeden z głównych posiłków czworonogów. Zwierzaki często otrzymują resztki obiadu w takiej właśnie postaci. Właściciele powinni jednak traktować kości jako okazjonalną przekąskę, a karmę lub gotowane jedzenie jako główny posiłek. Należy również pamiętać, że niektóre kości nie powinny być podawane czworonogom z uwagi na ryzyko zadławienia się lub skaleczenia przełyku. Jakie kości dla psa są bezpieczne?

  Uprząż dla psa, zwana również szelkami, znalazła swoje zastosowanie już w czasach, kiedy psy wykorzystywano do pracy. Ma to miejsce po dziś dzień, szczególnie w krajach podbiegunowych, gdzie psy pełnią rolę zwierząt ciągnących zaprzęg sań. Ponadto szelki dla psa wykorzystuje się podczas spacerów i aktywności sportowych, m.in. do biegania czy kolarstwa. Dają większą kontrolę właścicielowi, ale również wspierają bezpieczeństwo i zdrowie fizyczne zwierząt. Na co zwrócić uwagę przy wyborze szelek dla psów?