Styl życia

Pomaga potrzebującym, choć sama żyje skromnie. Bohaterska postawa Pani Krystyny z Goleniowa

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Marek Zieliński
Dzień Dobry, tu kurier – w Goleniowie
Dzień Dobry, tu kurier – w GoleniowieDzień Dobry TVN
wideo 2/9

W cyklu "Dzień dobry, tu kurier" nasi widzowie poznają historie osób, które swoim działaniem inspirują i przekazują dobro innym. Tym razem wyróżniona została Krystyna Daszuta z Goleniowa. Jej społeczna postawa budzi szacunek u przyjaciół i sąsiadów.

"Dzień dobry, tu kurier" - w Goleniowie

"Dzień dobry, tu kurier" to cykl, w którym widzowie mogą wyróżnić i podziękować bliskim osobom. Tym razem posłańcem dobrych wiadomości została Ewa Drzyzga. Nasza prowadząca wraz z kamerą wybrała się do Goleniowa.

To właśnie tam mieszka człowiek z sercem na dłoni, czyli Krystyna Daszuta. Kim jest ta wyjątkowa kobieta? Mieszkanka Goleniowa organizowała warsztaty kulinarne z osobami w kryzysie bezdomności, pomaga emerytom i wspiera Towarzystwo Walki z Kalectwem.

Krystyna Daszuta - kobieta z sercem na dłoni

Społeczna postawa Krystyny budzi ogromny szacunek u mieszkańców, dlatego Ewa postanowiła zaskoczyć seniorkę i osobiście podziękować jej za pomoc potrzebującym. Skąd wzięła się u niej tak empatyczna postawa względem innych?

- Od dzieciństwa chciałam pomagać (...) staram się "walczyć" dla tych najuboższych - wyjaśnia.

Kobieta organizuje projekty i zbiera fundusze na wsparcie najbardziej potrzebujących. - W tym roku udało mi się zdobyć 30 tysięcy złotych - opowiada. Krystyna odwiedza także Hospicjum w Goleniowie. - Chociaż mam skromną emeryturę, to staram się pomóc - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Marek Zieliński

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości