Gwiazdy

Wyjątkowy projekt muzyczny Jana Stokłosy. "Jestem naprawdę dumny i szczęśliwy, że mogę brać w tym udział"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Muzyczny projekt, który się nie zdarza
Muzyczny projekt, który się nie zdarza Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Stokłosa Collective to zespół założony przez kompozytora, dyrygenta i multiinstrumentalistę - Jana Stokłosę. O swoim najnowszym projekcie opowiedział w studio, a na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił z Łukaszem Drapałą. Posłuchajcie ich niezwykłego wykonania "Zawsze i wszędzie".

Stokłosa Collective - projekt muzyczny, który się nie zdarza

Jan Stokłosa powołując do życia Stokłosa Collective stworzył orkiestrę, która działa zarówno w wydaniu bandowym, jak i pełnym składzie symfonicznym dostosowując się do rodzaju projektu, który realizuje. Nowy cykl Stokłosa Collective featuring będzie prezentował autorskie kompozycje Jana Stokłosy we współpracy z artystami z różnych kierunków muzycznych - rock, pop, muzyka alternatywa, jazz czy musical.

- To jest taki cykl w którym będę zapraszał różnych gości, wspaniałych wokalistów. (...) Moim założeniem tego projektu jest, aby bazować na poezji, nie tylko poezji romantycznej, ale poezji polskiej, a także zagranicznej - mówił Jan Stokłosa.

Stokłosa Collective i Łukasz Drapała z utworem "Zawsze i wszędzie"

Utwór "Zawsze i wszędzie" jest muzyczną interpretacją miłosnych emocji poety epoki romantyzmu, Zygmunta Krasińskiego, do kochanki, Delfiny Potockiej. Kompozycja utworu, jej mocne, rockowe brzmienie zaskakuje, a charakterystyczny głos wokalisty, Łukasza Drapały, nadaje całości prawdziwie ostrego pazura.

- Obchodzimy rok romantyzmu. (...) Takie rocznice są okazją do odkopywania różnych rzeczy i faktycznie przeczytałem dużo wierszy różnych naszych wieszczów i ten Krasiński tak jakoś do mnie przemawia - wyjaśniał kompozytor. - Jestem naprawdę dumny i szczęśliwy, że mogę brać w tym udział, ponieważ ten numer jest po prostu świetny - podsumował wokalista, Łukasz Drapała.

Stokłosa Collective i Łukasz Drapała w utworze „Zawsze i wszędzie”
Stokłosa Collective i Łukasz Drapała w utworze „Zawsze i wszędzie” Źródło: Dzień Dobry TVN

Stokłosa Collective na koncercie Urodziny Sopotu w Operze Leśnej

11 września o godzinie 20:00 z okazji 120. Urodzin Sopotu, na scenie Opery Leśnej wystąpią: Nosowska, Daria Zazwiałow, Kaska Sochacka, Miuosh, Kev Fox i Laboratorium Pieśni. Orkiestracje do wybranych przebojów polskiej piosenki w nowych aranżacjach Smolika przygotowuje Jan Stokłosa. Nie zabraknie więc niespodzianek, nieoczywistych połączeń scenicznych, duetów i eksperymentów muzycznych.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości