schronisko

  schronisko

  Sprawdź, jak pomóc niedowidzącemu zwierzakowi przystosować się do nieznanego otoczenia.

  Mariusz Szczygieł niejednokrotnie udowadniał, że jest wyjątkowo wrażliwym człowiekiem. Zresztą, idealnym dowodem na to jest jego książka "Nie ma", która pomogła wielu osobom w przeżyciu żałoby. Tym razem pisarz opowiedział o historii wyjątkowej suczki, która podróżuje ze swoim panem taksówkarzem.

  Od pewnego czasu w mediach społecznościowych pojawiają się informacje, że przez pandemię koronawirusa wstrzymano nabór do wolontariatu w schronisku na Paluchu i nie przywrócono go mimo poluzowania obostrzeń. Zdaniem wolontariuszy, zwierzęta są pozbawione wystarczającej liczby spacerów.

  Małgorzata Ohme po raz kolejny wykazała się niemałą wrażliwością i empatią. Sercu dziennikarki bliski jest los zwierząt. W swoim wpisie w mediach społecznościowych nawołuje do adopcji psa, którego poprzedni opiekunowie zwrócili do schroniska. Wszystko tylko dlatego, że za głośno szczekał.

  Fundacja "Zwierzęca Polana" w zeszłym tygodniu znalazła się w dramatycznej sytuacji. Pracownikom zabrakło środków na opiekę nad zwierzętami, przez co ogłosili zakończenie działalności. Z pomocą nadeszli wówczas internauci. W szybkim tempie zebrali sporą sumę pieniędzy. Teraz okazuje się jednak, że ta kwota wystarczy na bardzo krótki czas.

  Bartek Jędrzejak wiosennie przywitał widzów Dzień Dobry TVN z Gdańska. Nasz prezenter pogody wybrał się do nietypowego miejsca, jakim jest schronisko dla bezdomnych roślin. To właśnie tam trafiają schorowane i niechciane kwiatki. Specjalistka zdradziła nam, jak prawidłowo przygotować rośliny doniczkowe na wiosnę.

  Malować każdy może - nawet koń. Co więcej, wśród niektórych zwierzaków kryją się prawdziwi mistrzowie farby. Powiedzielibyśmy, że pędzla, ale najbardziej niezwykłe jest chyba to, że ich dzieła malowane są chrapami. By poznać tych wyjątkowych twórców, udaliśmy się do Szczedrzykowic koło Legnicy.

  Zwierzęta w schronisku niekiedy przez długie lata czekają na to, aby ktoś je przygarnął i dał im szczęśliwy dom. Aby zachęcić ludzi do adopcji psów i kotów, jedno ze schronisk w Wielkopolsce wydało specjalny kalendarz. Kto wpadł na pomysł takiej akcji?

  W związku z trwającym lockdownem kontynuujemy akcję #TVNpomagajmysobie, by pomóc potrzebującym i jednocześnie wesprzeć właścicieli restauracji. Do tej pory wydaliśmy 65 tys. posiłków. I na tym nie koniec! Piotr Wojtasik zdał relację, jak przebiega akcja pomocowa w Janowcu.

  Piotr Wojtasik udał się do Przemyśla i odwiedził Psią Wioskę. To właśnie w tym miejscu czworonogi pod okiem swoich opiekunów mogą poczuć namiastkę domu oraz oswoić się z nowymi warunkami przed adopcją. Na czym polega funkcjonowanie nowoczesnego schroniska? Opowiedział nam o tym pomysłodawca miejsca, pan Radosław.

  Monika i Robert Janowscy zaadoptowali ze Schroniska na Paluchu 17-letniego psa. Mania jest koślawa, ślepa i głucha. W ostatnich dniach jej życia nowi właściciele zapewnili swojej pupilce dużo miłości i opiekę paliatywną.

  W czasie pandemii, gdy spora część osób decyduje się na zakup zwierzaka, my polecamy adopcje. W schroniskach w całej Polsce znajduje się wiele porzuconych kotów i psów, które czekają na kochający dom. Niestety nie wszystkim czworonogom dane jest przebywać w dogodnych warunkach, takich jak te, które stworzył im Dom Kota w Dobrej.

  Trójka architektów z Polski, Agnieszka Witaszek, Kamil Owczarek i Aleksandra Wróbel zaprojektowali szybkie i tanie w budowie schronisko dla poszkodowanych w kataklizmie. Jak wpadli na ten pomysł? Opowiedzieli o tym w naszym programie.

  Paulina Grudzińska: "W życiu nie podejrzewałam, że wyląduję w schronisku. Mając swoje mieszkanie... To było jedyne miejsce gdzie mogłam przyjść z dzieckiem. Jest wybór, można iść pod most albo mieszkać w schronisku". Z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedziliśmy Schronisko Dla Bezdomnych Kobiet w Łodzi. Poznajcie historie jego mieszkanek.

  Głośna akcja Joanny Krupy "Chcę Wam dać psa" zakończyła się sukcesem. W schronisku w Celestynowie z gwiazdą spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Krupa zorganizowała licytację, by zebrać pieniądze na potrzebny schronisku sprzęt. Okazuje się, że Joanna założyła swoją fundację na rzecz psiaków. Czy to prawda, ze Joanna pokłóciła się ze swoim nowym partnerem właśnie o psy? I czy myśli już o założeniu rodziny?

  W Olsztynie odbył się bieg na sześć łap. Jest to akcja, w której miłośnicy aktywności fizycznej biegają z psiakami "bezdomniakami". Imprezie przyglądał się prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Na naszych oczach dosięgnęła go strzała amora :)

  "To nie są standardowe psy" powiedział o adoptowanych pupilach Rafał Królikowski. On, Jolanta Fraszyńska i Antoni Królikowski zostali ambasadorami akcji "Wielcy Małym" promującej MĄDRĄ adopcję bezdomnych psów. Ich zaangażowanie w inicjatywę nie jest przypadkowe - sami wzięli psa ze schroniska. Czy opieka nad psem po przejściach jest trudna? Co trzeba wiedzieć zanim zdecydujemy się na adopcję?

  Jak pomagając, pobić rekord Guinnessa? Opowiedzieli nam o tym Krzysztof Kamler - kierownik działu marketingu Ceneo i Aleksandra Cukier - rzecznik wrocławskiego schroniska dla zwierząt. "Rekordowa Miska" to akcja charytatywna na rzecz bezdomnych psów. To już druga edycja akcji, która w zeszłym roku zapisała się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa.

  Psom, które trafiły do schroniska niełatwo jest znaleźć ciepły, kochający dom. Jeszcze trudniej jest, gdy pies jest stary lub czarny. Jak mówi Anna Maj-Ziędalska ze Schroniska dla zwierząt w Korabiewicach: "Jak przyjeżdża do schroniska pies, który jest czarny, a od tego jeszcze jest duży, no to do razu myślę sobie, że nie będzie lekko." Czemu nie chcemy czarnych psów?

  Dorota Sumińska: "Zwierzę, a szczególnie pies, jest stadną istotą. Dlatego rozpadanie się związku jest końcem świata, tak jak i dla małego dziecka, nagle wszystko się psuje. Pies nigdy nie zrozumie, że "para alfa" może się rozstawać". Problemy, rozwody i rozstania nie omijają par posiadających zwierzęta domowe. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym, jak możliwie bezstresowo przeprowadzić naszego pupila przez ten trudny moment w naszym życiu.

  W schroniskach wiele zwierząt czeka na nowych właścicieli. O czym powinniśmy wiedzieć decydując się na adopcję? Co znajduje się w umowie adopcyjnej? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  "Babia Góra zmienna jak kobiety. Jest pięknie, a pięć minut później warunki się diametralnie zmieniają, co niestety przynosi tutaj śmiertelne żniwo". Kasia Marek i Iza Chudziak to dwie siostry, które dowodzą schroniskiem na zboczu najbardziej niepokornej góry w Polsce.

  Maria i Marta Krzeptowskie prowadzą schronisko w Dolinie Pięciu Stawów. Odwiedziliśmy je z kamerą Dzień Dobry TVN. Kto z ich rodziny jako pierwszy kierował schroniskiem? Kiedy one je przejęły? Na czym polega specyfika życia w górach?

  Z okazji "Dnia jeża" Bartek Jędrzejak wybrał się, z kamerą Dzień Dobry TVN, do schroniska dla jeży. Zobaczcie jak przygotowują się one do snu zimowego.

  Jutro w Dzień Dobry TVN spróbujemy znaleźć dom bezdomnym psiakom. Poznajcie Maga, Kavę, Skrętka i resztę, może właśnie wśród nich znajdzie się Wasz oddany przyjaciel? Oglądajcie Dzień Dobry TVN jutro od 8.00!

  Właściciele psów doskonale wiedzą, że to właśnie ich podopieczny jest najmądrzejszy i najpiękniejszy na świecie. Nie liczy się rasa wielkość czy umiejętności. Liczy się bezgraniczna miłość, którą psy obdarzają swoich opiekunów. W Dzień Dobry TVN z prof. Wiesławem Bogdanowiczem rozmawialiśmy dziś o psiej "superrasie" - czyli o kundlach! Co je wyróżnia, co sprawia że są tak wyjątkowe?

  "Mam 12 lat. Chciałabym pomóc w wyprowadzaniu psów na spacer. Spacer trwa 20 minut. Koszt 5 zł. Moje zarobione pieniądze przeznaczę na schronisko, które znajduje się na ulicy Gilowej" - takie ogłoszenie napisała 12-letnia Natalia Jańczyk. Pojechaliśmy do Częstochowy, aby poznać tę wyjątkową dziewczynkę. Po kim odziedziczyła miłość do psów? Jakie zwierzęta ma w domu? Jak zareagowała, kiedy pierwszy raz pojechała do schroniska? Dowiedzieliśmy się również, ile osób zareagowało na ogłoszenie Natalki.

  Joanna Krupa od małego kocha zwierzęta, dlatego z chęcią angażuje się w akcje, których celem jest niesienie im pomocy. Modelka zabrała nas do jednego ze schronisk, aby pokazać zwierzaki gotowe do adopcji. Wśród nich byli: Tysio i Woli.

  Agnieszka Kowalska, wdowa po aktorze Macieju Kozłowskim, założyła fundację, która zachęca do adopcji psów. Za namową malarki pokrzywdzone psiaki trafiły do domu dziennikarza Zbigniewa Łuczyńskiego i wokalistki Magdy Piskorczyk. Czym goście Dzień Dobry TVN kierowali się wybierając psich kompanów? Czy nie bali się, że psom po traumatycznych przejściach ciężej będzie zaadoptować się w nowym miejscu? Jak pracować z pasem adoptowanym?

  Tym razem Bartek Jędrzejak nie będzie mówić o pogodzie, a o historii najstarszego w Tatrach schroniska, którym z pokolenia na pokolenie zajmuje się jedna rodzina. Bywali tutaj m.in.: Józef Piłsudski, prezydent Mościcki, premier Cyrankiewicz i papież Jan Paweł II. Kto jeszcze odwiedził schronisko w Morskim Oku i jakie kryje ono tajemnice? Sami zobaczcie!