schronisko

  schronisko

  Małgorzata Ohme po raz kolejny wykazała się niemałą wrażliwością i empatią. Sercu dziennikarki bliski jest los zwierząt. W swoim wpisie w mediach społecznościowych nawołuje do adopcji psa, którego poprzedni opiekunowie zwrócili do schroniska. Wszystko tylko dlatego, że za głośno szczekał.

  Fundacja "Zwierzęca Polana" w zeszłym tygodniu znalazła się w dramatycznej sytuacji. Pracownikom zabrakło środków na opiekę nad zwierzętami, przez co ogłosili zakończenie działalności. Z pomocą nadeszli wówczas internauci. W szybkim tempie zebrali sporą sumę pieniędzy. Teraz okazuje się jednak, że ta kwota wystarczy na bardzo krótki czas.

  Bartek Jędrzejak wiosennie przywitał widzów Dzień Dobry TVN z Gdańska. Nasz prezenter pogody wybrał się do nietypowego miejsca, jakim jest schronisko dla bezdomnych roślin. To właśnie tam trafiają schorowane i niechciane kwiatki. Specjalistka zdradziła nam, jak prawidłowo przygotować rośliny doniczkowe na wiosnę.

  Malować każdy może - nawet koń. Co więcej, wśród niektórych zwierzaków kryją się prawdziwi mistrzowie farby. Powiedzielibyśmy, że pędzla, ale najbardziej niezwykłe jest chyba to, że ich dzieła malowane są chrapami. By poznać tych wyjątkowych twórców, udaliśmy się do Szczedrzykowic koło Legnicy.

  Paulina Grudzińska: "W życiu nie podejrzewałam, że wyląduję w schronisku. Mając swoje mieszkanie... To było jedyne miejsce gdzie mogłam przyjść z dzieckiem. Jest wybór, można iść pod most albo mieszkać w schronisku". Z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedziliśmy Schronisko Dla Bezdomnych Kobiet w Łodzi. Poznajcie historie jego mieszkanek.

  Głośna akcja Joanny Krupy "Chcę Wam dać psa" zakończyła się sukcesem. W schronisku w Celestynowie z gwiazdą spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Krupa zorganizowała licytację, by zebrać pieniądze na potrzebny schronisku sprzęt. Okazuje się, że Joanna założyła swoją fundację na rzecz psiaków. Czy to prawda, ze Joanna pokłóciła się ze swoim nowym partnerem właśnie o psy? I czy myśli już o założeniu rodziny?

  W Olsztynie odbył się bieg na sześć łap. Jest to akcja, w której miłośnicy aktywności fizycznej biegają z psiakami "bezdomniakami". Imprezie przyglądał się prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Na naszych oczach dosięgnęła go strzała amora :)

  "To nie są standardowe psy" powiedział o adoptowanych pupilach Rafał Królikowski. On, Jolanta Fraszyńska i Antoni Królikowski zostali ambasadorami akcji "Wielcy Małym" promującej MĄDRĄ adopcję bezdomnych psów. Ich zaangażowanie w inicjatywę nie jest przypadkowe - sami wzięli psa ze schroniska. Czy opieka nad psem po przejściach jest trudna? Co trzeba wiedzieć zanim zdecydujemy się na adopcję?

  Jak pomagając, pobić rekord Guinnessa? Opowiedzieli nam o tym Krzysztof Kamler - kierownik działu marketingu Ceneo i Aleksandra Cukier - rzecznik wrocławskiego schroniska dla zwierząt. "Rekordowa Miska" to akcja charytatywna na rzecz bezdomnych psów. To już druga edycja akcji, która w zeszłym roku zapisała się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa.

  Psom, które trafiły do schroniska niełatwo jest znaleźć ciepły, kochający dom. Jeszcze trudniej jest, gdy pies jest stary lub czarny. Jak mówi Anna Maj-Ziędalska ze Schroniska dla zwierząt w Korabiewicach: "Jak przyjeżdża do schroniska pies, który jest czarny, a od tego jeszcze jest duży, no to do razu myślę sobie, że nie będzie lekko." Czemu nie chcemy czarnych psów?

  Dorota Sumińska: "Zwierzę, a szczególnie pies, jest stadną istotą. Dlatego rozpadanie się związku jest końcem świata, tak jak i dla małego dziecka, nagle wszystko się psuje. Pies nigdy nie zrozumie, że "para alfa" może się rozstawać". Problemy, rozwody i rozstania nie omijają par posiadających zwierzęta domowe. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym, jak możliwie bezstresowo przeprowadzić naszego pupila przez ten trudny moment w naszym życiu.

  W schroniskach wiele zwierząt czeka na nowych właścicieli. O czym powinniśmy wiedzieć decydując się na adopcję? Co znajduje się w umowie adopcyjnej? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  "Babia Góra zmienna jak kobiety. Jest pięknie, a pięć minut później warunki się diametralnie zmieniają, co niestety przynosi tutaj śmiertelne żniwo". Kasia Marek i Iza Chudziak to dwie siostry, które dowodzą schroniskiem na zboczu najbardziej niepokornej góry w Polsce.

  Maria i Marta Krzeptowskie prowadzą schronisko w Dolinie Pięciu Stawów. Odwiedziliśmy je z kamerą Dzień Dobry TVN. Kto z ich rodziny jako pierwszy kierował schroniskiem? Kiedy one je przejęły? Na czym polega specyfika życia w górach?

  Z okazji "Dnia jeża" Bartek Jędrzejak wybrał się, z kamerą Dzień Dobry TVN, do schroniska dla jeży. Zobaczcie jak przygotowują się one do snu zimowego.

  Jutro w Dzień Dobry TVN spróbujemy znaleźć dom bezdomnym psiakom. Poznajcie Maga, Kavę, Skrętka i resztę, może właśnie wśród nich znajdzie się Wasz oddany przyjaciel? Oglądajcie Dzień Dobry TVN jutro od 8.00!

  Właściciele psów doskonale wiedzą, że to właśnie ich podopieczny jest najmądrzejszy i najpiękniejszy na świecie. Nie liczy się rasa wielkość czy umiejętności. Liczy się bezgraniczna miłość, którą psy obdarzają swoich opiekunów. W Dzień Dobry TVN z prof. Wiesławem Bogdanowiczem rozmawialiśmy dziś o psiej "superrasie" - czyli o kundlach! Co je wyróżnia, co sprawia że są tak wyjątkowe?

  "Mam 12 lat. Chciałabym pomóc w wyprowadzaniu psów na spacer. Spacer trwa 20 minut. Koszt 5 zł. Moje zarobione pieniądze przeznaczę na schronisko, które znajduje się na ulicy Gilowej" - takie ogłoszenie napisała 12-letnia Natalia Jańczyk. Pojechaliśmy do Częstochowy, aby poznać tę wyjątkową dziewczynkę. Po kim odziedziczyła miłość do psów? Jakie zwierzęta ma w domu? Jak zareagowała, kiedy pierwszy raz pojechała do schroniska? Dowiedzieliśmy się również, ile osób zareagowało na ogłoszenie Natalki.

  Joanna Krupa od małego kocha zwierzęta, dlatego z chęcią angażuje się w akcje, których celem jest niesienie im pomocy. Modelka zabrała nas do jednego ze schronisk, aby pokazać zwierzaki gotowe do adopcji. Wśród nich byli: Tysio i Woli.

  Agnieszka Kowalska, wdowa po aktorze Macieju Kozłowskim, założyła fundację, która zachęca do adopcji psów. Za namową malarki pokrzywdzone psiaki trafiły do domu dziennikarza Zbigniewa Łuczyńskiego i wokalistki Magdy Piskorczyk. Czym goście Dzień Dobry TVN kierowali się wybierając psich kompanów? Czy nie bali się, że psom po traumatycznych przejściach ciężej będzie zaadoptować się w nowym miejscu? Jak pracować z pasem adoptowanym?

  Tym razem Bartek Jędrzejak nie będzie mówić o pogodzie, a o historii najstarszego w Tatrach schroniska, którym z pokolenia na pokolenie zajmuje się jedna rodzina. Bywali tutaj m.in.: Józef Piłsudski, prezydent Mościcki, premier Cyrankiewicz i papież Jan Paweł II. Kto jeszcze odwiedził schronisko w Morskim Oku i jakie kryje ono tajemnice? Sami zobaczcie!

  Na planie Singielki zjawili się nowi aktorzy: Rico, Nico, Chochla i Łobuziak. Vipsiaki - bo tak są nazywane - przybyły ze schroniska na Paluchu. Dlaczego znalazły się na planie serialu? Jak się spisały? Czy nie "gwiazdorzyły" za bardzo? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Akcja 500 zł plus przekroczyła granice gatunku. Można je dostać już nie tylko na dziecko, ale także na psa. Na ten pomysł wpadła gmina Goszczanów. Pojechał tam dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Sprawdził, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać tę kwotę.