Pieczywo znalazło się w czołówce najbardziej drożejących kategorii w Polsce. Podczas gdy inflacja nie przekracza poziomu 11%, ceny chleba w lipcu wzrosły o ponad 20%. Średnio za 1 kg bochenek pieczywa musimy zapłacić już ponad 10 zł. Co gorsza, eksperci nie mają wątpliwości, że wzrost cen nie ma zamiaru wyhamować. O tym dlaczego pieczywo jest takie drogie i jak sobie z tym radzić porozmawiamy z Sylwią Majcher, dziennikarką, edukatorką ekologiczną.
Do tej pory sanatoria cieszyły się zainteresowaniem zarówno starszych, jak i młodszych pacjentów. Trzytygodniowe turnusy były bowiem idealnym czasem na odpoczynek, zmianę otoczenia, a także rekonwalescencję. Niestety już wkrótce wielu kuracjuszy nie będzie stać na ten "luksus". W przyszłym roku szykują się bowiem podwyżki cen.
Ile wynosi przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w I kwartale 2023 r.? Informację na ten temat podał Główny Urząd Statystyczny. W porównaniu do ubiegłego roku nominalnie pensja wzrosła, ale realnie jej wartość jest mniejsza.
W Polsce rośnie skala skrajnego ubóstwa. Według raportu Szlachetnej Paczki liczba osób, których poziom życia gwałtownie się obniżył w 2022 r. wzrosła o ponad 800 tys. Co jest główną tego przyczyną? Czego Polacy obawiają się najbardziej?
Według najnowszych badań przeprowadzonych przez NielsenIQ dla "Rzeczpospolitej" w Polsce sprzedaje się znacznie mniej żywności, niż szacowano. Co ma obecnie największy wpływ na zachowania zakupowe Polaków?
Jak poinformował w piątek, 14 kwietnia Główny Urząd Statystyczny, inflacja w marcu 2023 roku wyniosła 16,1 procent, rok do roku. W prognozie podawana była nieco wyższa wartość. W lutym wskaźnik inflacji był wyższy, wynosił 18,4. Czy to oznacza spadek cen? Co najbardziej podrożało do tej pory?