inflacja

  Kto będzie odpowiedzialny za sprawdzanie limitu i przydzielanie ulg?

  W związku z rosnącymi cenami paliw grzewczych, a także ich brakami, wiele rządów szuka sposobu na oszczędności. W Polsce może zostać wprowadzony mechanizm zachęcający do oszczędzania energii. Na czym ma polegać?

  Osoby prywatne i przedsiębiorcy już opłacają coraz wyższe rachunki za użytkowanie lokali, m.in. za ogrzewanie, energię, wywóz śmieci itd. Do tego dojdą wyższe podatki za same lokale i nieruchomości.

  "Ceny mogą być wyższe nawet o kilkadziesiąt procent".

  Ludzie szukają oszczędności, gdzie tylko jest to możliwe.

  Zobacz, co podrożało najbardziej.

  W jakiej branży płace wzrosły najbardziej?

  Klauzula waloryzacyjna i zapytania z nią związane dotyczą obecnie głównie spraw związanych z operatorami sieci telekomunikacyjnych. Ci wprowadzają je do nowych umów z klientami. Inflacyjna rzeczywistość może spowodować pojawienie się klauzuli waloryzacyjnej w wielu innych transakcjach i aspektach naszej codzienności. Na czym dokładnie to polega?

  Główny Urząd Statystyczny przekazał, że inflacja w lipcu wyniosła 15,6%, licząc rok do roku. Pierwsze szacunki GUS wskazywały, że będzie ona niższa o 0,1 punktu procentowego. Które produkty najbardziej podrożały?

  - Chciałabym móc korzystać z życia, a nie spędzać je w pracy, zarabiając nic nie warte pieniądze - mówi jedna z bohaterek.

  Jak skomponować obiad do 10 złotych? Czym warto zastąpić masło, które nigdy nie było aż tak drogie? Na pytania redaktorki dziendobry.tvn.pl odpowiedziała dietetyczka Marta Wysogląd.

  Stragany pełne świeżych warzyw i owoców czekają na klientów, jednak ci wolą kupować w dużych, sieciowych sklepach na promocjach i w wielopakach, bo tak jest taniej. Czy handel uliczny się skończy?

  Rodzice i uczniowie zdradzają swoje patenty na oszczędzanie

  - Najdroższy papier toaletowy, jaki spotkałam - komentuje internautka.

  "Nikt nie wie, co może wydarzyć się jesienią".

  Od 29 lipca uruchomiono w Polsce tzw. wakacje kredytowe. Banki mają obowiązek umożliwić czasowe zawieszenie spłacania rat kredytów hipotecznych. Sprawdź, jak skorzystać z wakacji kredytowych w Santander Bank i jak złożyć wniosek online.

  Od 29 lipca banki w Polsce mają obowiązek umożliwić kredytobiorcom składanie wniosków o wakacje kredytowe. Pozwala to na czasowe zawieszenie spłacania kredytu hipotecznego. Sprawdź, jak skorzystać z wakacji kredytowych w Credit Agricole i jak złożyć wniosek online.

  Wakacje kredytowe wchodzą w życie od 29 lipca. Banki rozpoczynają przyjmowanie wniosków o czasowe zawieszenie spłat kredytów hipotecznych. Klienci Banku Pocztowego również mają taką możliwość. Sprawdź, jak skorzystać z wakacji kredytowych i złożyć wniosek online.

  Wakacje kredytowe wchodzą w życie, a banki rozpoczynają przyjmowanie wniosków o czasowe zawieszenie spłat. Klienci Banku Spółdzielczego BPS również mogą składać wnioski online od 29 lipca. Sprawdź, jak skorzystać z wakacji kredytowych.

  Dlaczego coraz trudniej jest kupić drewno na zimę?

  O ile więcej zapłacą podróżni?

  Średni koszt ubezpieczenia samochodu OC wynosi obecnie około 500 zł. Polska Izba Ubezpieczeń w rozmowie z PAP informuje, że w najbliższym czasie mogą zostać podniesione i wyjaśnia, dlaczego.

  Od września rodzice jeszcze silniej odczują skutki inflacji. Ceny żywności na stołówkach szkolnych znacząco wzrosną. Oznacza to, że będzie trzeba zapłacić więcej za gorsze jakościowo jedzenie. O jakich kwotach mowa?

  Kostka masła podrożała w rok o 30 proc.

  Nasze pensje rosną wolniej od inflacji. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego zarobiliśmy w czerwcu o 13 proc. więcej niż rok temu. Jak ma się to do wzrostu cen?

  Okazuje się, że to nie koniec wzrostu cen w kraju.

  Inflacja uderzyła w portfele Polaków. Blisko 80 proc. z nas szuka w sklepach tańszych produktów lub zamienników - wynika z badania przeprowadzonego przez UCE Research i Grupę Blix. Na czym polega zjawisko product switching?

  Inflacja w czerwcu wyniosła 15,5 proc. - przekazał Główny Urząd Statystyczny (GUS). To najwięcej od 25 lat. Ceny których usług i produktów najbardziej poszły w górę? Jak długo jeszcze będą rosnąć?

  Choć sezon na grzyby w Polsce na dobre rozpoczyna się jesienią, to niektóre z nich można zbierać lub kupować już latem. W lipcu na sklepowych półkach, straganach i targowiskach pojawiają się uwielbiane przez wielu kurki. Ile kosztują kurki w 2022 roku?