akcja

  akcja

  Nie trzeba być ornitologiem, by podziwiać piękno ptaków i wsłuchiwać się w ich śpiew. Przekonują o tym pomysłodawcy wiosennej akcji "Ogród na pTAK!". Wyjątkowa inicjatywa powstała z myślą o wszystkich miłośnikach przyrody, pragnących przyczynić się do poprawy warunków życia zwierząt.

  Prima aprilis to czas żartów i psikusów. Natomiast twórcy filmowi sprawiają je nie tylko 1 kwietnia. Anna Wendzikowska w piątkowym przeglądzie opowiedziała o kinie z podwójnym dnem. Które produkcje zaskakują, a może i nabierają widzów?

  Dwie przyjaciółki - ukraińska pisarka i rosyjska kucharka połączyły siły, by nieść pomoc Ukrainie. Panie w mediach społecznościowych rozpoczęły kampanię "#CookForUkraine" z której wszelkie pieniądze przekazane zostaną na pomoc dzieciom ze wschodu. - Symbolizujemy dwie strony wojny – napisały w sieci.

  Wiele prywatnych osób, jak i organizacji pomaga osobom z Ukrainy zaaklimatyzować się w Polsce. Zalicza się do nich m.in. Stowarzyszenie Rowerowe "Piasta Opole", które wymyśliło oryginalną akcję. - Zbieramy rowery i przekazujemy je dzieciom uchodźców - informuje Piotr Oliwa.

  Dagmara jest młodą i samotną mamą dwójki dzieci: 7-letniej Roksany i 2-letniego Kacpra. Fundacja Habitat for Humanity Poland, aby pomóc mieszkance Gliwic, zorganizowała niezwykłą akcję "Kobiety – kobiecie". 8 marca jej uczestniczki chwyciły za pędzle, by jak najszybciej wyremontować lokum rodzinie.

  "Chodzenie po lumpeksach kojarzyło się ze wstydem, a dzisiaj to modne".

  Inicjatywa "Starogardzka Młodzieżowa Galeria Gwiazd" to akcja, która ma zwiększyć bezpieczeństwo pieszych.

  Po raz czternasty rusza akcja Godzina dla Ziemi WWF. Tegoroczna edycja skupi się na Bałtyku i jego mieszkańcach, którzy umierają ze względu na zły stan środowiska naturalnego. Kampanię ratującą polskie Morze Bałtyckie postanowił wesprzeć Hubert Urbański. Nam prezenter telewizyjny wytłumaczył, jak bardzo poważny jest ten problem.

  Nic tak nie rozjaśnia dnia, jak dobra informacja z samego rana. Chcesz przekazać ją bliskiej osobie? Pragniesz kogoś zaskoczyć, przeprosić lub zrobić niespodziankę? A może marzysz o tym, by opowiedzieć o kimś wyjątkowym na antenie Dzień Dobry TVN? Z chęcią w tym pomożemy. Zobacz, jak się zgłosić do naszego nowego cyklu "Dzień dobry, tu kurier".

  Wolne media to wolny wybór każdego z nas - co zamierzamy oglądać, czytać czy słuchać. 10 lutego w symboliczny sposób zobaczyliśmy, co się stanie, jeżeli zabraknie w nich niezależności. TVN stał się częścią akcji "Media bez wyboru", będącej protestem przeciwko planowanej przez rząd obciążającej je daninie. Dlaczego ten podatek może doprowadzić do poważnych turbulencji na rynku? W naszym programie wyjaśniał to Bartosz Hojka, prezes zarządu Agory.

  W ramach akcji #TVNpomagajmysobie pomoc otrzymują z jednej strony pracownicy branży gastronomicznej, a z drugiej osoby najbiedniejsze, potrzebujące ciepłego posiłku. Marcin Sawicki udał się do Poznania, by sprawdzić, jak w praktyce przebiega wsparcie.

  Joanna Warecha to dziennikarka, która pragnie przywrócić godność ludziom z byłych PGR-ów, do których przylgnęły niesprawiedliwe i często krzywdzące łatki. Autorka akcji "Your Story, my voice" sama wywodzi się z tego środowiska. Kobieta postanowiła nagłośnić sprawę i przedstawić społeczeństwu prawdziwe historie. Do akcji zaangażowała znanych aktorów i muzyków, bo wierzy, że tylko w taki sposób dotrze do większej rzeszy ludzi, a grupa w końcu przestanie być przez społeczeństwo stygmatyzowana.

  Tak, tak, to już 15 lat jesteśmy z Wami! Z tej okazji przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Ale co to by były za urodziny bez naszych widzów?! Dlatego zapraszamy do zabawy. Może to właśnie Wy wystąpicie w naszym programie - sprawdźcie szczegóły!

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś wąsatą reprezentację Polski w Rugby. Panowie biorą udział w akcji "Movember", która ma na celu przekonanie mężczyzn, do regularnego badania się pod kątem raka prostaty i raka jąder.

  Za tydzień kończy się 6. edycja akcji T-Mobile "Pomoc Mierzona Kilometrami". Katarzyna Jaroszyńska spotkała się z Anną Dec i Małgorzatą Rybak-Dowżyk, które opowiedziały o tym, jak przebiega zbieranie kolejnych kilometrów.

  "Żółty talerz" to inicjatywa adresowana do dzieci, które nie mają łatwego życia. Do tej pory, w ramach akcji wydanych zostało ponad 5,5 miliona obiadów. Dla wielu z dzieci uczestniczących w projekcie jest to jedyny ciepły posiłek w trakcie dnia.

  Aktorka Katarzyna Warnke swoje ciało pokryła obraźliwymi hasztagami i tak przyszła na jedną z imprez. Czemu miał służyć ten performance? O to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała Katarzynę.

  Pomoc Mierzona Kilometrami to ogólnopolska akcja społeczna, zainicjowana oraz realizowana przez T-Mobile Polska. Będąc aktywnym robisz nie tylko coś dla siebie, ale pomagasz innym - podopiecznym Fundacji TVN 'nie jesteś sam'. Jakub Urbaniak i Aleksandra Glaza, blogerzy i ambasadorzy akcji, których zaprosiliśmy do Dzień Dobry Wakacje zachęcają do udziału wspólnego zbierania kilometrów. Zobaczcie, co trzeba zrobić, by wziąć udział w akcji.

  Pomoc Mierzona Kilometrami to ogólnopolska akcja społeczna, zainicjowana oraz realizowana przez T-Mobile. Możemy wspólnie pomagać, uprawiając sport. Robimy coś nie tylko dla siebie, ale jednocześnie pomagamy podopiecznym Fundacji TVN 'nie jesteś sam'. Z ambasadorkami akcji - Moniką Pyrek i Adrianną Palką - spotkał się w Warszawie dziennikarz Marcin Sawicki. Ambasadorki przypomniały, jakie są zasady tej akcji. Ile kilometrów mają na swoim koncie?

  "Pomaganie innym jest super i każdy chętnie to robi ale dodatkowa zachęta jest taka, że możemy coś zrobić dla siebie". O akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami opowiedziała nam jej ambasadorka - Monika Kuszyńska. Dlaczego postanowiła się zaangażować w tę akcję? Co udział w niej zmieniła w życiu Moniki?

  Zakończyła się 18. edycja turnieju z "Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Dlatego do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: Tomasza Iwana, dyrektora reprezentacji Polski ds. organizacyjnych oraz Ninę Patalon, trenerkę prowadzącą reprezentację kobiet, by podsumowali tę akcję. Ile dzieci wzięło udział w tegorocznej edycji? Czy dziewczynki też biorą udział w tym turnieju? Jak trenować małego piłkarza?

  10-miesięczna Antosia urodziła się z szeregiem wad genetycznych. U dziewczynki nie wykształciła się m.in. kość krzyżowa. Następstwem tego było odłączenie się bioder, koślawość kolan i powykręcane stopy. Tosia może nigdy nie stanąć na nogach. Ale jej bliscy rozpoczęli walkę o to, by jednak kiedyś stanęła na własnych nogach. Mamie Tosi Martynie Murczak udało się spotkać z wybitnym specjalistą z Florydy dr Paley'em, który specjalizuje się się w wydłużaniu nowatorskimi metodami. Wtedy usłyszała, że jest nadzieja dla jej córki. Tosię czeka kilka kosztownych operacji. Pierwsza operacja zaplanowała została na czerwiec 2018 roku. Ale do przeprowadzenia zabiegu i zorganizowania wyjazdu potrzeba miliona złotych. Pomóżmy Tosi stanąć na nogi!

  Laureatem Pozytywki Dzień Dobry TVN w grudniu 2017 została - Katarzyna Dacyszyn: "Życzę tego wszystkim, by mieli w sobie tę siłę"! Pani Katarzyna w 2016 roku padła ofiarą stalkera - została oblana kwasem - miała poparzone 80% twarzy i 20% ciała. Swoją walką o powrót do zdrowia i normalnego życia urzekła nas wszystkich. O trudnych chwilach w swoim życiu, pokonywaniu przeciwności i pomocy potrzebującym opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN wspólnie ze swoją koleżanką Gabrielą Lindner.

  Dołącz do akcji "Wiem, czym oddycham". Zadbajmy wspólnie o powietrze, którym oddychamy.

  Zwycięzcą wspólnej akcji telewizji TVN i marki Prymat została Sylwia Ostrowska. W jej ręce trafił tytuł Mistrza Smaku. Spośród wszystkich zgłoszeń to właśnie historia Sylwii i wyjątkowy smak jej klasycznych, polskich dań zostały przez Was, widzów uznane za najlepsze. Przypomnijcie sobie raz jeszcze te chwile i zobaczcie, co o akcji mówią jej ambasadorzy.

  We wspólnej akcji telewizji TVN i marki Prymat o tytuł "Mistrza Smaku" rywalizuje pięciu kucharzy amatorów. Dziś mają okazję nie tylko się poznać, ale także wspólnie gotować. Poznajcie ich i zagłosujcie na swojego Mistrza Smaku! Głosowanie trwa tylko do 24 listopada.

  Trwa wspólna akcja telewizji TVN i marki Prymat. Jury rozpoczęło obrady. Kto został przewodniczącym jury akcji "Mistrz Smaku" - Michel Moran czy Robert Sowa? Kto nie zgadza się z tym wyborem? Jacy kandydaci na "Mistrza Smaku" podobają się Darii Widawskiej, a jacy Grażynie Wolszczak? Głosowanie trwa od 8 do 24 listopada.

  Damian Kordas jest ambasadorem wspólnej akcji telewizji TVN i marki Prymat "Mistrz Smaku". Zachęca Was, zresztą nie tylko on, do tego byście zgłosili do nas swojego Mistrza Smaku. Sami zobaczcie...

  Piotr Kwiatkowski jest kolejnym kandydatem na Mistrza Smaku. Do udziału w akcji, w kategorii Szanuję, zgłosiła go siostra Ilona, która uważa Piotra nie tylko za świetnego kucharza, ale też kochającego brata. - Jej brat jest dla mnie Mistrzem Smaku, ponieważ gotowanie to nie tylko jego pasja, ale całe jego życie - mówi Ilona Kamińska.

  Przypominamy o naszej akcji Mistrz Smaku. Nie chodzi jednak o sławy świata kulinarnego, a o ludzi wokół nas. Twoja mama świetnie gotuje? Babcia robi najlepszą ogórkową na świecie? Mąż codziennie zaskakuje Cię w kuchni? A może znajomi wychwalają Twoje wypieki? Zgłoś własnego Mistrza Smaku! Czekamy na Wasze zgłoszenia!