jazda konna

  jazda konna

  Uprząż dla konia to element niezbędny podczas powożenia bryczką. Jej złe dopasowanie może prowadzić do poważnych kontuzji u zwierzęcia. Przed zakupem uprzęży warto więc poznać jej budowę oraz rodzaje, tak by dobrać najlepiej dopasowaną do naszych wymagań i preferencji.

  Kopystka została stworzona z myślą o pielęgnacji końskich kopyt. Pomaga utrzymać je w czystości lub pozbyć się ciał obcych, które w nich utkwiły. Kopystki powinno się używać przed każdym treningiem ze zwierzęciem, a także po jego zakończeniu.

  Derka dla konia to rodzaj wierzchniego okrycia, które chroni zwierzę przed wychłodzeniem, nagłym spadkiem temperatury, deszczem, mrozem i owadami. Używa się jej głównie po treningu lub długiej jeździe w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Wykonana jest z różnych materiałów, umożliwiających dopasowanie jej do pogody. Sprawdź, jakie są rodzaje okrycia dla koni i jak wybrać odpowiednie?

  Weronika Kaniewska to uczestniczka ostatniej edycji "Top Model". Jako druga w historii programu otrzymała tzw. "złoty bilet". Dzięki wyjątkowej urodzie i ciężkiej pracy udało jej się dojść aż do finału. Choć nie wygrała show, otworzyły się przed nią drzwi do wielkiej kariery. Nastolatka chce jednak dzielić czas pomiędzy modeling a swoją największą pasję.

  Córka Martyny Wojciechowskiej uwielbia jeździć konno. Co o pasji córki myśli mama? Czy Martyna wspiera córkę i, czy nie boi się o nią? I jaki z tym związek ma Karolina Ferenstein-Kraśko? Zobaczcie, co Martyna Wojciechowska powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  Międzynarodowe zawody w skokach CSIO Sopot 2017 to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń jeździeckich na świecie. W Sopocie organizowane są już po raz trzeci. Jakie atrakcje poza samymi zawodami przygotowali organizatorzy? Skąd przyjechali jeźdźcy i ich konie? Z dyrektor kreatywną wydarzenia Karoliną Ferenstein-Kraśko oraz zawodniczkami z USA rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Na aukcji WOŚP Filip Chajzer wylicytował lekcję jazdy konnej z Dagmarą Kaczmarek-Szałkow! Na początek, cennych rad udzielili mu Kinga Rusin i Piotr Kraśko, później pozostał mu już tylko... galop! Zobaczcie jak, na końskim grzbiecie, poradził sobie nieustraszony reporter Dzień Dobry TVN!

  Podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można wylicytować lekcję jazdy konnej z prowadzącym Dzień Dobry TVN Piotrem Kraśko. Zajęcia odbędą się w Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie na Mazurach. Zachęcamy do udziału w aukcji! Dziękujemy za każdą przekazaną na WOŚP złotówkę!

  Katarzyna Olubińska spotkała się z Danuta Cybulską - jedną z najlepszych w Europie projektantek strojów jeździeckich. Jak rozpoczęła się jej przygoda z jeździectwem? Zobaczcie jak powstają projekty takich strojów i na czym polega ich wyjątkowość.

  Jazda konna to elitarny sport, którym pasjonuje się wiele polskich gwiazd. O ich doświadczenia jeździeckie zapytała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Kiedy jeździectwo zaczęła trenować Kinga Rusin? I kto zaraził Piotra Kraśko miłością do tego sportu?

  Maciej "Gleba" Folorek jest nie tylko świetnym tancerzem i srogim jurorem "You Can Dance - Po prostu tańcz", ale też zapalonym jeźdzcem. O czym przekonał się Mateusz Hładki, który spotkał się z Maciejem w Sopocie.

  Co słychać u Piotra Adamczyka? Aktor zaangażował się w charytatywną akcję na rzecz niechcianych i zapomnianych zwierząt. Dzienniarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska odwiedziła Piotra w stajni podczas sesji zdjęciowej. Adamczyk pozował z zaadoptowanym koniem do kalendarza "Wielcy małym". Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany schroniskom

  Anna Dereszowska dwa miesiące po urodzeniu syn wraca do swoich pasji. I robi to pod okiem kamery Dzień Dobry TVN! Z aktorką spotkała się dziennikarka Kinga Burzyńska. Ich romowę zobaczycie w Dzień Dobry TVN w najbliższą sobotę. Bądźcie z nami od 8:30!

  W ostatnim czasie szkolne zajęcia wychowania fizycznego przeszły niemałą rewolucję. Pisaliśmy o tym, jak zachęca się uczniów do aktywnego udziału w lekcjach WF-u, a to być może nie koniec zmian! Dyrektor Wrocławskich Torów Wyścigów Konnych Jerzy Sawka opowiedział naszej reporterce o swoim innowacyjnym pomyśle. Czy wprowadzenie jazdy konnej, jako jednej z dyscyplin na zajęciach WF, to ciekawy pomysł? Czy, dzięki temu, uczniowie chętniej podejmą aktywność fizyczną? We Wrocławiu ruszył własnie pilotażowy program takich lekcji. Uważacie, że ma szansę na powodzenie?

  Do Ciekocinka, gdzie odbywają się międzynarodowe zawody jeździeckie Baltica Tour 2015, zaprasza nas prezenter pogody Bartek Jędrzejak. Przy okazji zdradza, czy te najgorsze upały mamy już za sobą?

  Dziennikarka Dzień Dobry Wakacje Ula Chincz pojechała do Gałkowa, gdzie odbywają się zawody w skokach. W tych pięknych okolicznościach przyrody Ula spotkała się z Blanką Satorą, która jest przedstawicielką hiszpańskiej szkoły jazdy. Na czym to polega? Jak udało jej się dostać do elitarnej szkoły? Jaki ma sposób, by zapanować nad zbyt ekspresyjnym koniem?

  W Sopocie odbywają się międzynarodowe zawody jeździeckie w klasie SCIO. O pasję i miłość do koni Urszula Chincz zapytała obecną na zawodach jedną z prowadzących Dzień Dobry TVN Kingę Rusin oraz jej przyjaciółkę Karolinę Ferenstein Kraśko, która na koniach jeździ zawodniczo. Kiedy Kinga rozpoczęła przygodę z jeździectwem? Co daje jej jazda konna? Czy Kinga jest już profesjonalistką? I czy zaszczepiła w córkach pasję do jeźdźectwa?