- W Wałbrzychu odbyła się 27. edycja jeździeckich mistrzostw gwiazd
- Na wydarzeniu pojawiło się wiele znanych osobistości ze świata polskiego filmu
- Aktorzy zdradzili, co najbardziej urzekło ich w tej dyscyplinie
Za co gwiazdy kochają konie?
Jak podkreślił Daniel Olbrychski w rozmowie z Dzień Dobry TVN, jazda konna już od dawna odgrywała w aktorstwie niezwykle ważną rolę.
- Wybitnych aktorów jest w Polsce ogromnie dużo, ale tutaj się zebrali ci, którzy, prócz tego, że są świetnymi aktorami i aktorkami, to jeszcze umieją naprawdę dobrze jeździć konno. To mnie wzrusza, tym bardziej, że za mojej młodości kręciło się filmy historyczne i aktorzy, by w nich grać, musieli pobierać lekcje profesjonalnej jazdy konnej - zaznaczył.
O swojej pasji do jeździectwa wspomniała również Sonia Bohosiewicz.
- Mnie tutaj sprowadza ogromna miłość do koni. Absolutnie zakochałam się w nich, kiedy w szkole teatralnej zabrano nas na obóz konny. Jest coś takiego w tym, kiedy wsiada się na tego konia i się go czuje - przyznała aktorka.
Okazuje się, że jazda konna sprzyja również budowaniu społecznych więzi.
- Dzięki tym zawodom, możemy spotkać się w takim środowisku artystycznym i miło spędzić czas - zaznaczył Maciej "Gleba" Florek, tancerz i choreograf.
Gwiazdy podzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z jazdą konną
- Jeżdżę regularnie, jak czas pozwala, a musi pozwalać, bo mam własnego konia, więc z tym nie ma żartów. Średnio jestem w siodle około 100 razy rocznie - zdradził Daniel Olbrychski.
Janusz Chabior ma na swoim koncie nieco mniej przyjemne doświadczenia z jeździectwem.
- Koń jest bardzo ciekawym zwierzęciem, które jeszcze nie do końca oswoiłem. Kiedyś, w filmie, jeździłem na koniu i bardzo profesjonalnie z niego spadłem. Ponoć intuicja mnie uratowała - przyznał aktor.
Piotr Stramowski zdradził z kolei, że chciałby mieć więcej okazji do nauki jazdy konnej.
- Dzisiaj pierwszy raz powoziłem w dorożce. Szkoła aktorska nas nie rozpieściła, nie mieliśmy możliwości uczenia się tam jazdy konnej. Poza nią, to w wieku dziesięciu lat byłem na koniach tylko dwa razy, ale chętnie nadrobię - zaznaczył.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Zobacz także:
- Na plaży zaobserwowano groźne stworzenia. Kąpieliska zostały zamknięte
- Błękitne spojrzenie, które cię zahipnotyzuje i zachwyci. Poznaj kota himalajskiego
- Snupek, Lawa i Diego — psy, które objechały świat ze swoimi opiekunami. "Był w 44 krajach"
Autor: Aleksandra Kokot
Reporter: Wiktoria Żesławska
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN