Daniel Olbrychski

  Daniel Olbrychski

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Daniela i Antoniego Olbrychskich. Ich wspólną pasją jest fechtunek. Jak mówią, to sport, który mają we krwi. Co to znaczy? Antoni jest aktualnym wicemistrzem świata w tej dyscyplinie. Skąd w rodzinie Olbrychskich zamiłowanie do szabli?

  Michał Piróg i Tomasz Oświeciński nie ukończyli szkoły aktorskiej, a mimo to postanowili wkroczyć w świat filmu i teatru. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jakie mają wykształcenie, czy ktoś ich uczy aktorstwa i jak przygotowują się do ról. Naszym gościem był również Daniel Olbrychski. Okazuje się, że aktor dopiero w 2010 r. zdobył dyplom Akademii Teatralnej w Warszawie. Dlaczego nie ukończył szkoły aktorskiej w młodości?

  Daniel Olbrychski, który szablą posługiwać się potrafi i na koniu jeździ doskonale, przybędzie dziś do Uniejowa, by wziąć udział w XIII Wielkim Turnieju Rycerskim. Zaś Dorota Wellman zaprasza wszystkich do... swojego zamku! A my zapraszamy na poranek z Dzień Dobry Wakacje w niedzielę od 8:30.

  Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski i Wojciech Pszoniak stworzyli niezapomniane kreacje w filmie Ziemia obiecana. Czy ten film był dla nich przełomowy? Jak wspominają pracę na planie? Który z nich musiał wziąć udział w castingu do tej produkcji?

  Polański, Wajda, Cybulski... długo można by wyliczać znakomitości, które odwiedzały dom Morgensternów. O tym niezwykłym miejscu opowiedziała nam Krystyna Morgenstern. Swoje wspomnienia przedstawili także: Piotr Woźniak-Starak, Małgorzata Niezabitowska, Grażyna Torbicka i Daniel Olbrychski: "Fajni ludzie, zawsze fajni, a podłych ta para nie zapraszała".

  Jak co roku, znane osoby kwestują po to, by ratować piękne warszawskie Powązki. Z Krystyną Demską-Olbrychską, Jackiem Kawalcem, Danielem Olbrychskim, Arturem Barcisiem, Arturem Andrusem, Michałem Żebrowskim i Krzysztofem Daukszewiczem spotkała się prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman. Od ilu lat kwestują? Jak namawiają ludzi do wrzucania pieniędzy? Czyje groby odwiedzą tego dnia?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Daniela Olbrychskiego. Aktor opowiedział nam o swojej najnowszej roli w litewsko-polsko-bułgarskiej produkcji. Reżyserką filmu "Cud" jest początkująca Egle Vertelyte. Jak udało jej się przekonać polskiego aktora do współpracy? Czy łatwo grało mu się w języku litewskim? I jak Pan Daniel wspomina pracę na planie?

  Robert Kantereit zmierzył się na ringu bokserskim z Danielem Olbrychskim. Czy aktor potraktował go łagodnie? Jak często Daniel Olbrychski trenuje? Jakim wynikiem zakończyło się to starcie i czy polała się krew? Zobaczcie ich trening i walkę!

  To było spotkanie na szczycie! Robert Kantereit zmierzył się na ringu bokserskim z Danielem Olbrychskim. Całą relację z tego niezwykłego spotkania zobaczycie już w tę niedzielę. Zapraszamy!

  Daniel Olbrychski prowadził samochód pod wpływem alkoholu! Zatrzymany w środę, podczas rutynowej kontroli, aktor miał w wydychanym powietrzu aż 0,9 promila alkoholu. Olbrychski zadeklarował, że dobrowolnie podda się karze. A do Dzień Dobry TVN przyszedł razem z żoną i managerką Krystyną Demską-Olbrychską, by - jak mówi - publicznie uderzyć w pierś i opowiedzieć o okolicznościach tego zdarzenia. Ile alkoholu wypił Olbrychski do kolacji dzień przed zatrzymaniem? Dlaczego wsiadł za kierownicę, choć wcześniej pił alkohol? Kogo i za co przeprosił w programie Dzień Dobry TVN? I jaka kara grozi aktorowi za ten czyn?

  Pocałunek, jako najprostsza forma okazywania czułości, często jest wykorzystywany przez scenarzystów. Jak się jednak okazuje, wielu aktorów nie lubi grać scen, w których muszą się całować. Czy tak samo jest z gośćmi Dzień Dobry TVN: Agnieszką Kaczorowską, Tomaszem Stockingerem i Rafałem Cieszyńskim. Jak zagrać scenę pocałunku, by była wiarygodna? Jak partnerzy życiowi aktorów reagują na sceny miłosne? Czy w szkole filmowej są zajęcia, podczas których aktorzy uczą techniki całowania na planie filmowym? Jak aktorzy radzą sobie z zewnętrznymi oznakami podniecenia?

  W tym roku na czerwonym dywanie w Cannes pojawił się Daniel Olbrychski. Aktor został zaproszony jako juror. Podczas festiwalu oceniał filmy w sekcji etiud studenckich oraz w konkursie obrazów krótkometrażowych. Czy jemu, jako aktorowi specjalizującemu się w rolach filmów pełnometrażowych, ciężej było oceniać krótkie etiudy? Jak czuł się w roli członka kapituły konkursu? Czy obrady jurorów były bardzo burzliwe? Dlaczego towarzyszy mu pewien rodzaj niedosytu? Na pytania prowadzących aktor odpowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  Gościem Dzień Dobry TVN był aktor Daniel Olbrychski. Opowiedział nam o niebezpiecznych sytuacjach na planie Potopu. Która z nich przyczyniła się do powstania kontuzji jego kolana? Jak nagrano scenę przypalania Kmicica? Dlaczego polska opinia publiczna nie chciała Olbrychskiego w roli Kmicica? Co powiedział mu wtedy amerykański aktor Kirk Douglas?

  Superprodukcja sprzed 40 lata wraca i to w wyjątkowej odsłonie. Kultowy film Jerzego Hoffmana został poddany cyfrowej rekonstrukcji, a do tego w księgarniach pojawił się album, który ukazuje kulisy powstawania tego filmu. Dlaczego, przygotowując Potop Redivivus, usunięto niektóre sceny z filmu? Jakie emocje wzbudza nowa wersja Potopu? Na czym polega rekonstrukcja filmów? Z Jerzym Hoffmanem, Danielem Olbrychskim, Grażyną M. Grabowską i Elżbietą Wysocką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Na swoim koncie ma ponad 150 ról filmowych, na scenie jest od ponad 50 lat, niedawno obchodził 70-te urodziny. Mimo to, w studiu Dzień Dobry TVN, wspólnie ze swoim wnukiem Antonim, mistrz Daniel Olbrychski dał pokaz szermierki! Co doprowadza go do szału, czy jest furiatem i czym sławny dziadek imponuje swojemu wnukowi? Zobaczcie kolejny odcinek naszego cyklu "Warsztat mistrza".

  A w niedzielę z Dzień Dobry TVN... Znani jakich nie znacie - najsłynniejszy polski aktor na świecie. O Mistrzu Olbrychskim opowiedzą jego przyjaciele i wielbiciele. W programie także: najbardziej niesamowite zdjęcie tej wiosny - Filip Chajzer i Conchita Wurst!!! Oprócz tego: operacja mózgu bez operacji? Opowie o tym "czarodziej" neurochirurgii prof. Ząbek. A na naszej scenie: Patrycja Markowska. Będziecie mogli z nią także porozmawiać na czacie! Bądźcie z nami od 8:30! Zapraszają: Magda Mołek i Marcin Meller.

  W czasach pogoni za pieniądzem i karierą wspólne posiłki odeszły do lamusa. Trudno zgrać się w czasie. Rodzinne posiłki budują poczucie rodzinnej wspólnoty. Okazuje się jednak, że są tacy, którzy żyjąc w sposób nieregularny potrafią zsynchronizować czas swoich bliskich. Jak? Podobno wystarczy chcieć. Nasi goście są na to niepodważalnym dowodem. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Magdalena Godlewska, producentka spektakli teatralnych, oraz Krystyna Demska-Olbrychska – agentka i żona Daniela Olbrychskiego. Czy to, że Pani Krystyna pracuje ze swoim mężem sprawia, że częściej się widują czy wręcz odwrotnie - rzadko spędzają ze sobą czas?

  Łukasz Radwan zabrał kamerę Dzień Dobry TVN na wyprawę do legendarnego atelier Stanisława Janickiego. Czy mistrz ma swój ulubiony film i swojego ulubionego aktora? W studiu Dzień Dobry TVN, o kondycji polskiego kina, rozmawialiśmy z Tomaszem Raczkiem i Danielem Olbrychskim.

  W 1974 roku na I Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku, Złote Lwy otrzymał "Potop" Jerzego Hoffmana. 40 lat później widzowie Festiwalu jako pierwsi obejrzeli "Potop Redivivus". W studiu Dzień Dobry TVN gosciem był Daniel Olbrychski. Dlaczego nie chciano go w tej roli? Kto miał zagrać Kmicica? Ile aktorek było branych pod uwagę do roli Oleńki?

  Jutro w Dzień Dobry TVN: Sabina Jeszka na scenie, kuchnia brytyjska w wykonaniu Kevina Aistona. Ponadto: Daniel Olbrychski o Potopie oraz Renata Zarębska, Mamed Khalidov i Xawery Żuławski. Odwiedzimy też plan norweskiego morning show i przeprowadzimy wywiad z Kliczko. Wyjaśnimy fenomen japońskich lolitek. W programie także: kurs pierwszej pomocy dla pupila. A także: odpadł z Top Model, jakie ma teraz plany? Program poprowadzą: Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  Kłótni w związku nie da się uniknąć. O bałagan, rozrzucone skarpetki, niezakręcone butelki. Pokłócić można się o wszystko. A jak się kłócą Państwo Przybyszowie i Państwo Olbrychscy? I o co? Czy więcej rzeczy ich łączy czy dzieli? Czy Daniel Olbrychski jest bałaganiarzem?

  Anja Rubik wzbudza ostatnio spore kontrowersje. W sieci wrze z powodu jej występu w teledysku Doroty Masłowskiej, czyli "Mister D". A do tego, w programie Project Runway, wygłosiła dyskusyjną tezę na temat mody, a dokładnie tego, jaka moda powinna być. Czy rzeczywiście przekroczyła granice? Dlaczego zgodziła się wystąpić w teledysku Masłowskiej?

  Kilka dni temu ujawniono raporty Służb Specjalnych na temat życia erotycznego Daniela Olbrychskiego. Bohaterką tych rewelacji była m.inn. Maryla Rodowicz. Czy zdawał sobie sprawę z tego, że był podsłuchiwany. O to zapytała aktora dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Kalina Jędrusik uwielbiała życie i mężczyzn. Maryla Rodowicz i Daniel Olbrychski ujeżdżali konie w wiankach na głowie. Zofia i Krzysztof Komedowie, Kalina Jędrusik i Stanisław Dygat, Alicja i Piotr Jaroszewiczowie, Halina Mikołajska i Marian Brandys. To tylko niektóre pary, które opisał. Z jakich źródeł korzystał pisząc książkę, kiedy opisane w niej pary odmówiły z nim współpracy? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Sławomir Koper, autor ksiażki "Słynne pary PRL".