jeździectwo

  Wyjątkowa dyscyplina zyskuje coraz więcej pasjonatów.

  Na co dzień jeździ z jednego planu zdjęciowego na drugi, ale w wolnych chwilach oddaje się swoim pasjom. A ma ich sporo, co pokazał w Dzień Dobry TVN.

  "Dziewczynki szykują się całymi tygodniami do zawodów".

  Stęp to rodzaj chodu konia. Jazda stępem jest powolna, spokojna, choć są też rodzaje stępu bardziej energiczne, a nawet traktowane jak sztuczki, których przy odrobinie wysiłku można nauczyć konia. Czym się różnią chody konia dwutaktowe od czterotaktowych? Jak szybki jest stęp? Jakie są inne rodzaje chodów konia?

  Karolina Ferenstein-Kraśko i Piotr Kraśko mają powód do dumy. Żona dziennikarza ujawniła, że ich najstarszy syn otrzymał powołanie do Narodowej Kadry Młodzieżowej. Konstanty będzie reprezentował Polskę podczas jeździeckich mistrzostw Europy. Internauci ruszyli z gratulacjami.

  Weronika Kaniewska to uczestniczka ostatniej edycji "Top Model". Jako druga w historii programu otrzymała tzw. "złoty bilet". Dzięki wyjątkowej urodzie i ciężkiej pracy udało jej się dojść aż do finału. Choć nie wygrała show, otworzyły się przed nią drzwi do wielkiej kariery. Nastolatka chce jednak dzielić czas pomiędzy modeling a swoją największą pasję.

  Córka Martyny Wojciechowskiej uwielbia jeździć konno. Co o pasji córki myśli mama? Czy Martyna wspiera córkę i, czy nie boi się o nią? I jaki z tym związek ma Karolina Ferenstein-Kraśko? Zobaczcie, co Martyna Wojciechowska powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  W Sopocie odbyły się prestiżowe zawody jeździeckie. Dyrektorem kreatywnym wydarzenia jest Karolina Ferenstein-Kraśko. Na imprezie nie mogło zabraknąć gwiazd. Ilona Ostrowska, Katarzyna Sokołowska, Natalia Klimas, Martyna Wojciechowska, Jarosław Bieniuk. Dlaczego tu przyjeżdżają? sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Karolina Ferenstein-Kraśko dzieciństwo spędziła na Mazurach, w Gałkowie. Teraz też spędza tam dużo czasu. Co - według niej - jest wyjątkowego w tym miejscu? Skąd w jej rodzinie wzięło się zamiłowanie do koni i jeździectwa? Żałuje udziału w programie Agent-Gwiazdy? Żonę Piotra Kraśki odwiedził reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Karolina pokazali mu okolice Gałkowa i miejsce, w którym lubi kontemplować.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Karolinę Ferenstein-Kraśko i jej tatę Krzystofa Ferensteina. Rodzina Ferensteinów prowadzi w Gałkowie stadninę koni. Jeździectwo jest z nimi od XIX wieku. W tym roku będą świętować 30-lecie Gałkowa. Dlaczego 30 lat temu rodzina Ferensteinów postanowiła przenieść się z Warszawy na mazurską wieś? Dlaczego warto zająć się jeździectwem? I jak zacząć?

  Międzynarodowe zawody w skokach CSIO Sopot 2017 to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń jeździeckich na świecie. W Sopocie organizowane są już po raz trzeci. Jakie atrakcje poza samymi zawodami przygotowali organizatorzy? Skąd przyjechali jeźdźcy i ich konie? Z dyrektor kreatywną wydarzenia Karoliną Ferenstein-Kraśko oraz zawodniczkami z USA rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  3 listopada to święto Hubertusa. W tradycji zapisało się jako dzień poświęcony łowiectwu i początek sezonu. Jak obchodzony jest dzisiaj? Specjalnie dla Dzień Dobry TVN Maciej Dolega wybrał się do stadniny w Gałkowie aby to sprawdzić.

  Polska zdobyła dwa srebrne medale w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi w klasyfikacji drużynowej na Mistrzostwach Świata. To wielki sukces. Na naszej kanapie, w Dzień Dobry Wakacje, zasiedli Ci, dzięki którym możemy się z tego sukcesu cieszyć: Weronika i Bartłomiej Kwiatek oraz Marcin Kiljańczyk. Gratulujemy!

  Katarzyna Olubińska spotkała się z Danuta Cybulską - jedną z najlepszych w Europie projektantek strojów jeździeckich. Jak rozpoczęła się jej przygoda z jeździectwem? Zobaczcie jak powstają projekty takich strojów i na czym polega ich wyjątkowość.

  To już VII Memoriał Macieja Frankiewicza. Do Poznania, jak co roku, zawitały gwiazdy polskiego i światowego jeździectwa. Jedną z nich jest wielokrotna mistrzyni Polski Klara Kostrzewa. Spotkała się z nią Ula Chincz. Dziennikarka Dzień Dobry TVN chciała wiedzieć, co jeździectwo daje młodym ludziom, jak można poprawić nastrój konia, czy Polska może się pochwalić wieloma zawodami na najwyższym światowym poziomie.

  W Sopocie odbywają się międzynarodowe zawody jeździeckie w klasie SCIO. O pasję i miłość do koni Urszula Chincz zapytała obecną na zawodach jedną z prowadzących Dzień Dobry TVN Kingę Rusin oraz jej przyjaciółkę Karolinę Ferenstein Kraśko, która na koniach jeździ zawodniczo. Kiedy Kinga rozpoczęła przygodę z jeździectwem? Co daje jej jazda konna? Czy Kinga jest już profesjonalistką? I czy zaszczepiła w córkach pasję do jeźdźectwa?

  O pasji jaką jest jeździectwo i o tym co trzeba poświęcić by odnieść sukces rozmawialiśmy z Karoliną Ferenstein i Klarą Kostrzewą. Co to jest Cavaliada i jakiej wysokości są przeszkody, które zawodnicy pokonują podczas zawodów? Czy konie lubią skakać?

  Cavaliada Warszawa 2012 to gratka dla pasjonatów jeździectwa. To jedno z największych i najbardziej prestiżowych przedsięwzięć tego typu nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. W tym roku udział w zawodach potwierdziło 18 ekip z całej Europy m.in. z Japonii, Ukrainy, Australii, Węgier oraz oczywiście obecna była silna ekipa z Polski z udziałem Klary Kostrzewy, medalistki Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody oraz reprezentantki Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 2012 Katarzyny Milczarek. Relację z tego wydarzenia przekazał prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.