Magdalena Wojdyło wyjechała do Londynu. Tam po raz pierwszy spotkała się z możliwością wykorzystania produktów recyklingowych do stworzenia mody. Dzięki filmom nauczyła się robić na szydełku, kolejnym krokiem były torebki. Dziś wykonuje małe dzieła sztuki, a w swoją twórczość angażuje całą rodzinę.
Magdalena Wojdyło i jej torebki z zawleczek
Jeśli szukacie nietypowych torebek, z pewnością znajdziecie je u Magdy. Torby wykonane z zawleczek po gazowanych napojach są nie tylko oryginalne, ale i piękne. Skąd pomysł na taką twórczość? Już od dziecka wychowywana była w duchu recyklingu. Babcia krawcowa z kawałów materiałów potrafiła wyczarować cuda. Teraz tradycję kontynuuje wnuczka.
- Tworzę rzeczy ze śmieci i każdy patrząc na tę puszkę, nigdy nie spodziewałby się, że z małej zawleczki można tworzyć coś ładnego, cieszącego oko. W domu rodzinnym moi rodzice i babcia zawsze mieli szacunek do tego, co kupują i co wyrzucają - przyznała artystka.
Zbieranie zawleczek
Magdalena Wojdyło do tworzenia torebek potrzebuje wiele zawleczek. Tu z pomocną dłonią przychodzą do niej znajomi, rodzina i przyjaciele. Twórczyni próbowała zaangażować panów, którzy zbierają puszki. Udało jej się nawet nawiązać kontakt z jednym z nich, wkrótce zgodził się na współpracę.
- Udałam się raz do skupu puszek, gdzie sama odrywałam zawleczki. Angażuję w zbieranie praktycznie wszystkich, jest to rodzina, najbliżsi, przyjaciele. Na każdych zjazdach rodzinnych otrzymuję taki woreczki pełne zawleczek - przyznaje. W miarę możliwości kupuje też zawleczki na aukcjach charytatywnych.
To, co najbardziej ją raduje, to uśmiech obdarowanego. - Najbardziej cieszy mnie fakt, że torebki się noszą. I towarzyszą osobom w ważnych chwilach i uroczystościach - podsumowała.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Co zrobić, gdy bliska osoba choruje psychicznie? "Jeżeli walczymy ze stygmatyzacją, to budujemy lepszy świat"
- Jakie drewno jest najlepsze do rzeźbienia? Skąd je brać i czym rzeźbić?
- Sprawdzenie telefonu partnera. Psycholog: "Jeśli nie mamy nic do ukrycia, to nic się nie dzieje"
Autor: Nastazja Bloch
Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN