Ten niezwykle malowniczy łańcuch górski znajduje się w północnej części Hiszpanii. Najwyższym szczytem w górach Kantabryjskich jest Torre de Cerredo, który po raz pierwszy został zdobyty w 1882 roku. Jego wierzchołek znajduje się na wysokości 2648 m n.p.m. Długość całego łańcucha wynosi około 450 km. Grzbiety większości gór zbudowane są z marmuru, wapienia oraz kwarcytu. Na całym obszarze występują liczne złoża cynku, węgla kamiennego oraz rud żelaza.
Sorrento to małe miasteczko, które leży na półwyspie o tej samej nazwie, nad Zatoką Neapolitańską (Morze Tyrreńskie). Sorrento to jedno z wielu miasteczek, które sprawia, że Włochy są nieustannym celem wakacyjnych wypraw turystów z całego świata. Największą atrakcją Sorrento są przepiękne widoki.
Dostarczanie ziemi mikro- i makroelementów jest niezbędne, by rośliny rodziły dorodne plony. Warto do tego wykorzystać organiczny nawóz z łusek kawy. O jego zaletach mówił ogrodnik Łukasz Skop.
Działki wyszły z mody? Nic bardziej mylnego! Od pewnego czasu folgujemy powrotowi do natury, a działka stanowi idealne rozwiązanie, jeśli chcemy spędzić trochę czasu na zewnątrz. Jak swoje kawałki ziemi wykorzystują Polacy? Zapytaliśmy samych zainteresowanych.
Polityka bezpieczeństwa to zbiór zasad, których przestrzeganie ma zabezpieczyć nas przed utratą danych lub ich wyciekiem na zewnątrz. Jakie to zasady i jak wdrożyć je w swojej firmie lub organizacji?
Frauenkirche to bez wątpienia najważniejszy symbol Drezna. Każdego roku budynek świątyni odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów. Na przestrzeni dziejów budowla była wielokrotnie niszczona i odbudowywana, a swój obecny wygląd zyskała dzięki gruntownej renowacji w 2005 roku. Jakie tajemnice kryje słynny drezdeński kościół Marii Panny? Poznaj fascynującą historię Frauenkirche!
Chichen Itza w tłumaczeniu oznacza „na ustach”. Najciekawszą i najbardziej charakterystyczną budowlą Chichen Itza jest piramida El Castillo. To nie tylko świątynia, ale też wyjątkowy i niezwykły kalendarz Majów.
Chiang Mai to miasto położone w północnej części Tajlandii, co przekłada się na nieco chłodniejszą pogodę w porównaniu z pozostałą częścią kraju. Średnie roczne temperatury wynoszą ok. 25℃. Na turystów czeka tu mnóstwo atrakcji – od niesamowitych gór po klimatyczne wioski zamieszkane przez lokalne plemiona i liczne ogrody botaniczne. Chiang Mai co roku odwiedzane jest przez miliony ludzi z całego świata. Ogromną popularnością cieszą się świątynie z charakterystyczną architekturą.
Al Kaaba w Mekce jest najważniejszą świątynią dla każdego muzułmanina. Wyznawca islamu przynajmniej raz w życiu powinien odbyć pielgrzymkę do tego świętego miejsca. Jakie są najważniejsze informacje o Al Kaabie?
Własny biznes i jego powodzenie wymagają cierpliwości oraz wyrzeczeń. Końcowy sukces zależy też od dobrego pomysłu na własny biznesu. W domu, w centrum miasta, czy też na wsi – pomysłów na prowadzenie działalności gospodarczej można znaleźć bez liku. Nie wszystkie biznesy się jednak udają. Jak przygotować się do otwarcia własnej firmy tak, aby przetrwała ona najtrudniejszy, pierwszy rok?
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w mieszkaniu oprócz gatunków typowo ozdobnych, ma również rośliny o właściwościach leczniczych. Warto wykorzystać je jako naturalne środki wspomagające walkę z chorobami. Zobacz, jakie rośliny doniczkowe lecznicze mogą być uprawiane w domu.
W domu spędzamy teraz sporo czasu. Może warto więc pomyśleć o niewielkiej zmianie wystroju? Dekorowanie ścian wcale nie jest trudne, a bardzo efektowne. Jak się za to zabrać, aby nadać naszym wnętrzom przytulnego i indywidualnego klimatu? O tym opowiedziała nam Ewa Mierzejewska.
Roboty wszelkiego typu już dawno przestały być jedynie wymysłem filmowców i pisarzy science-fiction. Zarówno naukowcy, jak i artyści tworzą nadzwyczajne maszyny, obok których nie sposób przejść obojętnie. Jednym z nich jest Sebastian Kucharski, rzeźbiarz, który konstruuje imponujących rozmiarów autoboty.
Joanna Szeler na początku marca wyruszyła w podróż na północ. Zabrała ze sobą dwie suczki rasy husky, sanie i namiot. Jak wygląda kwarantanna w przypadku tej podróżniczki? Koniecznie obejrzyjcie materiał z wyjazdu, który dla nas zrealizowała.
Mamy w Polsce suszę, którą już teraz nazywana jest suszą stulecia. Pola powoli zaczynają przypominać pustynię, a lasy wysychają. Czy w tym roku może zabraknąć wody w naszych domach? Co możemy zrobić, żeby zapobiec takiej sytuacji? O tym, jak oszczędzać wodę opowiedział nam Marek Elas, specjalista ds. ochrony ekosystemów rzecznych.
Na Kurpiach, w Szafarczyskach, stoi chata zbudowana pod koniec XIX wieku. Teraz nie jest już zamieszkana, ale służy jako miejsce upamiętniające kolejne pokolenia rodziny, dla której była domem. Oto historia niezwykłego miejsca.
Zane Powles to były żołnierz i wicedyrektor szkoły podstawowej w brytyjskim mieście Grimsby. Nauczyciel w ciężkich czasach postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc uczniom, którzy przebywają obecnie w domach. Dyrektor codziennie roznosi dzieciom darmowy lunch, przemierzając około 8 km. Jak sobie radzi? Sprawdziła to Anna Senkara.
Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu urodziło się w tym roku wyjątkowo dużo baranków, co zdaniem ekspertów jest zasługą ciepłej jesieni oraz dobrej trawy. Wśród młodych znalazł się wyjątkowy okaz, który po narodzeniu ważył aż 7 kg. Zobacz, jak radzi sobie to urocze jagnię.
Być może chcieliście stworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny, ale nigdy nie było na to czasu? Teraz nadarza się okazja, bo w związku z domową izolacją mamy więcej wolnego. Jak to zrobić krok po kroku? O tym opowiedział nam zawodowy genealog, Alan Jakman. Magię wspomnień i rodzinnych fotografii docenił Tomasz Jurkiewicz z Sieradza, który zorganizował akcję "Wirus nam nie podskoczy".
W czasie pandemii kobiety mają jeszcze więcej domowych obowiązków niż wcześniej. Łączą je bowiem z pracą zdalną i pomaganiem dzieciom w lekcjach online. Mimo nawału zajęć znajdują jednak czas, by wspierać się nawzajem w trudach codzienności. Pomaga im w tym Internet. Jak to wygląda w praktyce?
Pandemia nie oznacza, że artyści siedzą z założonymi rękami. Nawet ci, którzy swój debiut mają jeszcze przed sobą, mają szansę pochwalić się swoim talentem. Mogą wziąć udział w Kino 2020, czyli pierwszym w dobie kwarantanny konkursie filmowym. Jego organizatorem jest TVN Fabuła.
Wiosna budzi się do życia, a to jest idealny moment za założenie małego ogródka. Skorzystaj z rad blogerki Joanny Wróblewskiej - wyhoduj zioła i warzywa w swoim domu.
- Rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy mają zostać wznowione 30 maja - powiedział na antenie "Radia dla Ciebie" sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki. Sezon ma się zakończyć 20 lipca. Jak w czasie kwarantanny radzą sobie piłkarze? Na to pytanie odpowiedział nam Jakub Rzeźniczak, piłkarz Wisły Płock.
Podczas kwarantanny wiele osób powiększyło swoje rodziny o szczeniaka. Powodów może być wiele, ale głównym jest czas. To właśnie teraz, gdy jesteśmy w domu i pracujemy zdalnie, możemy poświęcić naszemu pupilowi więcej uwagi. Jak od małego nauczyć czworonoga dobrych zasad? Jak przygotować mieszkanie, żeby uniknąć szkód? Jak Kilka rad przekazała nam trenerka psów, Małgo Bekas.
Wątpliwości na temat koronawirusa i związanej z nim pandemii wciąż się piętrzą. Sytuacja jest dynamiczna, dlatego wspólnie z naszymi ekspertami na bieżąco odpowiadamy na najbardziej nurtujące was pytania. Wiele z nich zadajecie w zakładce "koronawirus".
Magnolia to niesamowicie urokliwy krzew. Kiedy zaczyna ozdabiać okoliczne parki swoimi bujnymi kwiatami, możemy mieć pewność, że wiosna już na stałe zagościła wśród nas. Wbrew pozorom magnolia nie jest trudna w uprawie, wystarczy spełnić podstawowe warunki, aby krzew był zdrowy i okazały. Kilku wskazówek udzielił ogrodnik Dominik Strzelec.
Umiejętność latania to marzenie wielu osób. Niektórym udaje się je spełnić. Żeby zostać pilotem trzeba posiąść ogromną wiedzę i nabyć wiele umiejętności. Wie o tym doskonale Magdalena Woch, pilotka, która z sukcesami realizuje swoją pasję od 10 lat.
Kwarantanna to wyjątkowo trudny czas dla przedsiębiorców, szczególnie tych prowadzących małe i średnie biznesy. Sytuacja związana z koronawirusem zmusiła wielu z nich do wykazania się kreatywnością, a niekiedy nawet przebranżowienia. Zobacz, jak radzą sobie w dobie pandemii.
Skutecznie chroni przed wirusem i jest ekologiczna. Polscy naukowcy stworzyli bio-maseczkę z filtrem roślinnym. Na pomysł wpadli prof. Mohamed Hazem Kalaji, światowy specjalista w zakresie fotosyntezy oraz dr Jacek Mojski, ekspert od wertykalnej uprawy roślin. Na czym polega innowacyjność ich wynalazku?
Pozytywnym efektem przymusowej kwarantanny i pracy w domu jest to, że odkrywamy w sobie nowe talenty i rozwijamy umiejętności. Do takich należy nauka szycia, do której zachęca Jan Leśniak, projektant i autor książek. Nam pokazał, jak w prosty sposób wykonać poduszki na taras, wykorzystując stare dżinsy. Do dzieła!