Jesteśmy pierwszą telewizją, która weszła do jego pracowni . Mało znany, ale każdy chciałby mieć w swojej kolekcji jedno z jego dzieł. A jest ich wiele. Trudno znaleźć informacje o nim w Internecie. O fenomenie Andrzeja Pietrzaka w studiu Dzień Dobry TVN rozmawiał Łukasz Radwan i... sam Andrzej Pietrzyk!

  Joanna "Ruda" Czarnecka, Zbigniew Wodecki, Gaba Kulka zagrali na warszawskich ulicach. Ula Chincz podążyła śladem warszawskim pianin i artystów. Jak reagowali ludzie na publiczne granie? Zobaczcie!

  18 października w Muzeum Narodowym w Warszawie została otwarta, po restrukturyzacji, nowa Galeria Faras im. Profesora Kazimierza Michałowskiego. Uroczyste otwarcie Galerii zostało objęte honorowym patronatem UNESCO. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: dr Agnieszka Morawińska, Dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie, historyk sztuki, oraz dr Stefan Jakobielski, Uczestnik kampanii nubijskiej - polskiej misji archeologicznej w Faras, współpracownik prof. Kazimierza Michałowskiego.

  31- letnia pani inżynier Kamila Staryga pracuje w San Francisco dla firmy Google. Właśnie pracuje nad nowym projektem. To urządzenie, które pomoże kobietom słuchać ich ciała. Latem uczestniczyła w specjalnym programie NASA, na który co roku aplikuje kilkuset naukowców z całego świata. Do Polski przyjechała prosto z Uniwersytetu NASA. Z Kamilą rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Na Stadionie Dziesięciolecia można było kupić prawie wszystko - majtki, skarpetki, kałasznikowa, pirackie płyty i ruskie papierosy. Teraz zamiast Jarmarku Europa mamy europejski stadion. Jednak kilkaset metrów od Stadionu Narodowego, gdzie wygraliśmy historyczny mecz z Niemcami, został jego ostatni bastion. Można tam spotkać samego Harry'ego Pottera. Właściciel tego skrawka ziemi chce, by wpisać to miejsce na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Sprawą zajął się Filip Chajzer.

  Gogglebox - to nowy program telewizji TTV, w którym trzech seniorów komentuje i ocenia programy telewizyjne. Zażarcie dyskutują, śmieją się, a czasami nawet kłócą. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Panią Reginę Krasnowską, Barbarę Romaniuk i Pana Józefa Ponceleusza. Czy lubią oglądać telewizję? Czy mają swoje ulubione programy? Wolą programy rozrywkowe czy może informacyjne? Skąd się znają i czy rozdają już autografy, i nie muszą stać w kolejce? :-) Poznajcie tę wyjątkową trójkę!

  Od niedawna można głosować na logo dla Polski. Są trzy propozycje będące różnymi wariacjami sprężyny. W symbolach i ideogramach ważna jest relacyjność - odbiorca - nadawca. Polska ma już swoja identyfikację wizualną. Po co nam następna? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Paweł Tyszkiewicz, Pełnomocnik Zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR oraz Andrzej Pągowski, artysta grafik.

  Na molo w Ełku rozkręca muzyczną imprezę. Państwo Szulcowie to chyba najbardziej umuzykalniona rodzina w Polsce. Ile lat ma najmłodszy członek zespołu, a ile najstarszy. Ile lat istnieją i jak muzykę grają? Dziennikarka Dzień Dobry TVN spotkała się z rodziną Szulców.

  O fenomenie kobiecej seksualności i, opisanych w książce "Masters of sex" Thomasa Maiera, badaniach jakie prowadzili William Masters i Virginia Johnson rozmawialiśmy z seksuologami: Alicją Długołęcką i dr. Andrzejem Depko. Jak zmieniło się podejście do tematu seksualności na przestrzeni lat?

  Od małego widać było, że taniec ma we krwi. Kiedy miał 5 lat, rodzice postanowili zapisać go do klubu tanecznego. Na początku trenerka Agnieszka Sikorska nie chciała go przyjąć, ponieważ w klubie nie było takiej grupy wiekowej, ale po obejrzeniu jego umiejętności zmieniła zdanie. Dzisiaj nie żałuje tej decyzji. Michał Szmelc w wieku 10 lat został mistrzem świata w hip hopie. W walce o złoto pokonał 46 zawodników. Jak się trenuje chłopca pełnego energii? Jaki poziom reprezentuje obecnie? Dlaczego Michał lubi tańczyć? Na kanapach gościliśmy młodego mistrza i jego trenerkę.

  Nasz niestrudzony smakosz Mikołaj Rey tym razem jest na tropie... cykorii. Dlaczego cykoria jest biała? Jak wygląda dzika odmiana cykorii? Skąd cykoria wzięła się w Polsce i dlaczego uchodzi za roślinę magiczną? Oto, czego nie wiecie o cykorii! Lubicie smak cykorii?

  Mecz lepiej przeżywa się w towarzystwie czy w samotności? Postanowił to sprawdzić dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Co Polacy krzyczą, kiedy nasza drużyna w piłce nożnej strzeli gola, a co - kiedy go straci? W jakiej pozycji niektórzy oglądają ostatnie minuty meczu? Dlaczego Pan Ludwik nie może oglądać meczu i wypowiadać się do kamery?

  Co roku na wodach zatoki Tampa odbywają się zawody superszybkich łodzi motorowych. W tym roku wzięła w nich udział polsko-amerykańska łódź. Marcin Sawicki wybrał się tam z kamerą Dzień Dobry TVN.

  Większość z nas kupuje perfumy przygotowane przez znanych producentów. Nie musi tak być. Monika Zagajska i Michał Jeger pomogą Wam stworzyć własny, niepowtarzalny zapach. Kiedy zaczęła się ich przygoda z zapachami? Jak wygląda ich praca?

  Chciała tylko zobaczyć Bałtyk... a została w Polsce na dłużej. Anita Agnihotri mieszka w Szczecinie już prawie 40 lat. Jak to się stało, że kobieta, pochodząca z bogatej hinduskiej rodziny, związała swoje losy z Polską? Czy po przyjeździe do naszego kraju potrafiła się odnaleźć? Co sprawiło, że pewnego dnia chciała wrócić do swojej ojczyzny? Poznajcie historię właścicielki najsłynniejszej w Szczecinie hinduskiej restauracji.

  Publikacja "Sex&Lovers: A Practical Guide", której autorkami są Ann-Marlene Henning i Tina Bremer-Olszewski ukazała się w Niemczech. W Polsce wywołała spore kontrowersje. Europejki podręcznik seksu pokazaliśmy polskim licealistom. Czy polską młodzież szokują zdjęcia, która znalazły się w europejskim podręczniku seksu?

  Robin Hood, jak każdy wie, to mityczna postać, która zabierała bogatym, a dawała biednym. Są w Polsce tacy naśladowcy tej postaci, którzy odbierają miastu, a dają mieszkańcom. Skąd jednak założenie, że osoby które nie płacą za parkowanie to osoby biedne a nie cwane?

  Anna Maria Orru uprawia ogród w środku Sztokholmu, największej aglomeracji miejskiej w Szwecji. Szuka sposobu połączenia architektury i ogródków, miejskich farm. Powszechnie wiadomo, że w czasie pracy w ogrodzie drastycznie spada poziom stresu..

  Katarzyna Olubińska spotkała się z polska Strong Woman! Sylwia Reichel-Wilczewska jako pierwsza Polka w historii, będzie reprezentować nasz kraj na zawodach Strong Woman w USA. Jak wyglądają jej treningi, czy potrafi być delikatna i jakie kwiaty najbardziej lubi najsilniejsza Polka?

  Fundacja Urban Forms od 4 lat realizuje w Łodzi projekt, który polega na stworzeniu w tym mieście galerii wielkoformatowych obrazów. Do końca tego miesiąca powstanie 37 prac zamieszczonych na elewacjach łódzkich budynków. Przyjrzyjcie się tym dziełom sztuki, które tworzą artyści z rożnych krajów.

  Nowojorscy taksówkarze wydali kalendarz na 2015 rok, w którym dumnie prezentują swoje, niekoniecznie perfekcyjne, sylwetki. Jak nasi rodzimi taksówkarze wypadają w porównaniu ze swoimi kolegami zza oceanu? Postanowił to sprawdzić Filip Chajzer! :)

  Na kanapach Dzień Dobry TVN gościliśmy: Dariusza Reckiego - taksówkarza z Gdyni, Tomasza Janika - taksówkarza z Krakowa, Jarosława Iglikowskiego - taksówkarza z Warszawy. Panowie opowiedzieli nam, z jakimi sytuacjami spotkali się w czasie swojej pracy. Było o porodzie, seksie i niebezpiecznych sytaucjach.

  Edwin Zasada w dziewięć miesięcy zrzucił 30 kilogramów. Swoim procesem tracenia na wadze postanowił podzielić się z całym światem. Założył bloga o kontrowersyjnym tytule :"Zabij grubasa". I nie miał tu na myśli mowy nienawiści, ale swojego wewnętrznego grubasa. Sam mówi, że ma coś w sobie z gladiatora. W studiu Dzień Dobry TVN był naszym gościem. Towarzyszyła mu Martyna Banasiak, także blogerka oraz Agata Żychlińska, dietetyczka.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś polskich designerów i projektantów, którzy swoimi projektami: kask dla astronautów, buty z betonem kompozytowym i leia display, podbijają świat. Czy swoje pomysły zamierzają realizować w Polsce czy zagranicą? Na naszych kanapach usiedli: Michał Kracik, Iga Węglińska i Daniel Skutela.

  Legendarny klub Ekwador, w Manieczkach, został wystawiony na sprzedaż. Dlaczego? Czy to koniec imprezowej epoki? O fenomenie i przyczynach sprzedaży "mekki polskich balangowiczów" rozmawialiśmy z dziennikarzem muzycznym - Piotrem Metzem dj-em Marcinem Orzechowskim.

  Mimo iż pochodzi z górniczej rodziny, nigdy nie ciągnęło go do kopalni. Dlaczego w końcu zdecydował się zejść pod ziemię i dlaczego postanowił założyć "górniczego" bloga? Z młodym górnikiem Michałem Piotrowskim i jego żoną Sylwią rozmawialiśmy o tym, jak wygląda życie i praca górnika oraz ile, tak naprawdę, zarabia się w kopalni.

  Sebastian Plęs tworzy arcydzieła... na ubraniach. Jak zaczęła się jego przygoda z malarstwem, kiedy zdecydował się wejść do świata mody i czy udało mu się stworzyć, w Dzień Dobry TVN, koszulkę z podobizną Magdy Mołek i Marcina Mellera? Zobaczcie.

  Goście Dzień Dobry TVN: Michał Radomski, Adam Bartosik i Bartosz Bauer to zapaleńcy Street Workout-u. Co to jest Street Workout? Gdzie w Warszawie można go trenować? Skąd czerpią inspiracje przy wyborze miejsc do wykonywania świczeń? Zobaczcie, jak Robert Kanteriet poradził sobie z ćwiczeniami.

  Jan Leśniak, który na co dzień prowadzi kursy kroju i szycia, w studiu Dzień Dobry TVN pokazał, jak w prosty sposób uszyć płaszcz z dzianiny. I to w najmodniejszym w tym sezonie kolorze- magenty.