Polska rzepakiem stoi. Nie wszyscy wiedzą, że nasz kraj jest jednym z największych na świecie producentów tej rośliny. To z niej powstaje lubiany i używany w wielu kuchniach olej rzepakowy. Same pole natomiast, na których bywa uprawiana, stały się ostatnio ulubionym miejscem wielu znanych osób.
Arkadiusz Narwojsz przygotował dla swojego nastoletniego syna pokój marzeń. Nie sięgnął jednak po gotowe rozwiązania ze sklepów i katalogów, ale sam zaprojektował wnętrze i zrobił niezwykle oryginalne meble. - Fajnie, że mam takiego tatę - powiedział nastolatek.
Nie musisz przeprowadzać gruntownego remontu swojego domu lub mieszkania, by odmienić jego wnętrze. Czasami wystarczą nowe dodatki, dzięki którym pomieszczenie nabierze innego charakteru. Krzysztof Miruć opowiedział w programie, na jakie 3 style wnętrzarskie warto postawić w nadchodzącym sezonie.
Radosław Rzemiński jest nie tylko fotografem. Serca wielu osób podbił robionymi przez siebie meblami, które często powstają z części samochodowych i swoim wyglądem nawiązują do aut. Oto historia jego nietypowego zajęcia.
Już 29 maja o godzinie 17:00 na antenie Eurosportu 1 odbędzie się polska premiera głośnego film pt. "Formuła E – wyścig przyszłości". Za jego reżyserię odpowiada zdobywca Oscara Fisher Stevens oraz Malcolm Venville, a jednym z producentów Leonardo DiCaprio. W programie rozmawialiśmy o historii i przyszłości wyścigów samochodów elektrycznych.
Wiele osób korzysta z portali i aplikacji randkowych, które mają pomóc w znalezieniu drugiej połówki. Nie mam w tym nic złego, jednak trzeba uważać – nigdy nie wiadomo, czy ktoś po drugiej stronie ekranu nie mija się z prawdą. O internetowych oszustach i manipulatorach rozmawialiśmy z Łukaszem Kacą, trenerem odczytu kłamstwa.
Praca w ogrodzie to niezwykle ciężkie, ale i satysfakcjonujące zajęcie. Warto dołożyć wszelkich starań, aby pielęgnowane przez nas rośliny miały jak najlepsze i najbezpieczniejsze warunki rozwoju. W tym celu Łukasz Skop zademonstrował, na czym polega ściółkowanie.
Obywatele 29 państw po przyjeździe do Grecji od 15 czerwca nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny w związku z zagrożeniem koronawirusem. Taką informację podało tamtejsze ministerstwo turystyki. Niestety, wśród wymienionych krajów nie ma Polski. Kiedy będziemy mogli wyjechać na urlop do Grecji?
Zosia Piątek przy pomocy szydełka tworzy przedmioty użytkowe takie jak torebki, podstawki pod kawę czy koszyki. Naszym widzom zaprezentowała swoje prace i powiedziała, od czego zacząć przygodę z dzierganiem.
Ze względu na trwający kryzys epidemiologiczny wiele dzieci znalazło się w niezwykle trudnej sytuacji. 8-letni DJ ze Szczecina postanowił pomóc swoim rówieśnikom i zorganizował charytatywny koncert, z którego zyski przekazane zostały potrzebującym.
„Mogę robić cokolwiek, byle w Japonii” – to słowa 18-letniej Weroniki Nocny, licealistki z Torunia, która miłością do kraju kwitnącej wiśni zaraziła się od swojej kuzynki. Może nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że Weronika na początku 2019 roku wywalczyła 3-letnie stypendium w prestiżowej, żeńskiej szkole w Sendai w Japonii. O edukacji w tym kraju porozmawialiśmy z Weroniką i jej matką chrzestną, Joanną Jarkiewicz-Tretyn.
W swoim ogródku nie musisz stosować sztucznych nawozów i chemicznych środków do chronienia ukochanych roślin przed szkodnikami. Postaw na naturalne substancje, które zrobisz dzięki wskazówkom Łukasza Skopa.
W związku z kryzysem epidemiologicznym wciąż pojawiają się nowe przepisy, a niektóre są często zmieniane. Zasad przybywa, więc pojawiają się wątpliwości. W naszym programie eksperci starają się je rozwiewać. Dziś prawnik wyjaśnia kwestię obniżonych wynagrodzeń.
To doskonała wiadomość dla wszystkich par młodych. Zwiększa się liczba osób, które będą mogły pojawić się na ślubie i weselu. Nasza ekspertka przypomniała, o jakich zasadach będą musieli pamiętać goście i podpowiedziała sposoby na organizację pięknych uroczystości plenerowych.
Świadomość konsumencka wzrasta, a co za tym idzie - coraz częściej podczas zakupów dokonujemy lepszych wyborów. Wybieramy jakość, a nie ilość, a także folgujemy zasadzie #zerowaste, kupując w lumpeksach. Tak jak Maciej, który od 6 lat zapełnia swoją garderobę rzeczami wyłącznie z drugiej ręki.
Koronawirus w ogromnym stopniu wpłynął na naszą rzeczywistość. Od pewnego czasu musimy stosować się do zasad reżimu sanitarnego. Nie inaczej jest w przypadku wypraw na łono natury. Jak zorganizować bezpieczny piknik w sielskiej scenerii?
Zbliża się lato, a wraz z nim długie i ciepłe wieczory. Najlepiej spędzić je na balkonie lub w ogródku. Jakie gadżety upiększą każdy taras? Swoje propozycje przedstawiła EwaMierzejewska, ekspertka w dziedzinie urządzania wnętrz.
Wakacje już za miesiąc, a wielu z nas wciąż nie wie, jak je spędzi. Trójka wynalazców ruszyła na pomoc wszystkim spragnionym odpoczynku. Skonstruowany przez nich box sprawi, że samochód można zmienić w kamper. Jak to zrobić? O tym Michał Machura, Adam Kamiński i Oskar Szwan opowiedzieli w naszym programie.
Smok Wawelski, Lajkonik i hejnał mariacki to nie jedyne symbole Krakowa. Niektórym gród Kraka kojarzy się przede wszystkim z obwarzankiem. W naszym programie zgłębiliśmy nie tylko historię tego lokalnego przysmaku, ale i proces jego powstawania.
Nadchodzące wakacje ze względu na pandemię koronawirusa spędzimy raczej w Polsce. Nastawmy się, że będzie to inny, ale równie piękny i wyjątkowy czas. W nastawieniu tym pomóc nam mogą bony 1000 plus. Czym są, kto je otrzyma, kiedy będzie można je realizować? Kilka urlopowych zagadek rozwikłał ekspert rynku turystycznego Maciej Nykiel.
Skutkami pandemii są coraz to nowe zabawy. Jedną z nich jest #fruitsnackchallenge. To wyzwanie, które ma nie tylko bawić, ale też uczyć dzieci – w tym przypadku cierpliwości. Rodzice na całym świecie sprawdzają, jak ich pociechy reagują na pewne sytuacje. Wyniki eksperymentu bywają różne. O nauce cierpliwości mówiła nam psycholog dziecięcy Agnieszka Gola.
W wieku zaledwie kilkunastu lat został mistrzem świata w akrobatyce sportowej. Dzisiaj Kamil Fieniuk występuje w najsłynniejszym cyrku świata – Cirque du Solei. Kulisy swojej pracy zdradził w rozmowie z Robertem Stockingerem.
Ostatnio w jednej z lisich rodzin doszło do naprawdę wyjątkowej sytuacji - na świat przyszło aż 12 szczeniąt. Jak się okazuje, podział obowiązków w przypadku tak licznej familii jest jasny - to na samicy spoczywa rola głównej opiekunki młodych, zaś samiec zapewnia swoim bliskimi pokarm i bezpieczeństwo. Jakie jeszcze ciekawe modele rodzin wyróżniamy w świecie zwierząt?
Justynę i Grzegorza połączyła pasja do tworzenia ubrań. Ona projektuje, on je ręcznie maluje tak, aby każdy model był niepowtarzalny. Ich oryginalna odzież podbija nie tylko polski świat mody. Malowane ubrania zachwycają między innymi Włochów, Hiszpanów, Anglików i Amerykanów. Skąd pomysł na taką działalność?
Armatura łazienkowa marki Steinberg to prawdziwa harmonia kształtów, kolorów i różnorodności. Wybierając produkty tej marki, masz pewność, że baterie do umywalki, wanny i prysznica będą służyły przez lata. Wszystko to bez przeciekania, rdzy czy usterek. Poznaj lidera w branży sanitarnej specjalizującego się w eleganckim wykończeniu baterii.
Lekarze, dietetycy i naukowcy alarmują – dzieci cały czas źle się odżywiają. W ich diecie brakuje przede wszystkim warzyw, dlatego też w studiu zastanawialiśmy się, jak najlepiej włączać je do diety pociech. Czy korzystna dla nich będzie dieta wegetariańska lub wegańska?
Niech pierwszy rzuci szczypiorkiem, kto nigdy nie pomylił go z koperkiem albo inną zieleniną. Okazuje się, że takich historii jest więcej niż klientów w marketach w sobotę po południu przed wybuchem pandemii. Problem ten najczęściej dotyka jednak mężczyzn. Dlaczego tak często mylą oni ogórka z cukinią czy awokado z mango?
Wyspy Owcze to wulkaniczny archipelag należący do Danii. Kilka lat temu miejsce to stało się domem Sabiny Poulsen i jej rodziny. W programie opowiedziała o tym, jak wygląda jej farerskie życie.
Łukasz Wroński jest znanym w Nowym Jorku lutnikiem, do którego przychodzą światowej sławy muzycy. Co ciekawe, sam również gra na skrzypcach i jego talent przydaje mu się podczas pracy. Jak zaczęła się jego przygoda z tym instrumentem i jak znalazł się na Manhattanie?