Od 4 maja turyści znów mogą odwiedzać hotele, pensjonaty i apartamenty, które zostały ponownie otwarte w ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki. Zobacz, jak wygląda obecnie sytuacja w turystycznej stolicy Polski – Zakopanem.
Norwegia, Hiszpania, Słowacja, Niemcy czy Austria to kraje, w których można już korzystać z usług fryzjera i kosmetyczki. Obowiązują ograniczenia i nowe zasady, ale chętnych do strzyżenia nie brakuje. - Każdy klient wchodząc do salonu musi podać swoje dane – powiedziała właścicielka salonu fryzjerskiego w Dortmundzie.
Wystarczy chwila nieuwagi podczas gotowania, żeby przypalić garnek. Tego typu sytuacje zdarzają się nawet najlepszym gospodyniom. Dowiedz się, jak wyczyścić przypalony garnek przy pomocy produktów codziennego użytku.
Gotować każdy może, nawet jeśli ledwo sięga kuchennego blatu. Udowadniają to przedszkolaki i żłobkowicze z Gdańska. Dzieci zgromadziły dziesiątki doskonałych przepisów i wydały książkę kucharską. Zyski z jej sprzedaży przeznaczą na pomoc chorej koleżance i walkę z koronawirusem.
Od początku trwania izolacji zachęcamy Was do dzielenia się pomysłami na spędzanie tego trudnego czasu. Codziennie emitujemy nadesłane przez widzów filmy i jesteśmy pod wrażeniem kreatywności autorów. Ale hasło #zostańwdomu obowiązuje nie tylko w Polsce, historie izolacji to już sprawa międzynarodowa. Dowodem na to jest program Balcony Stories, o którym opowiadała nam Nina Cieślińska, czyli Lady Nina - prezenterka MTV.
Duża rodzina to oczywiście dużo radości, miłości, ale i wysiłku. Pewne małżeństwo z Wrocławia niedawno powitało na świecie trojaczki. Szczęśliwi rodzice Milenki, Lilianki i Karolinki opowiedzieli o swojej wyjątkowej przygodzie.
Sfinksy to koty, które wyróżniają się brakiem owłosienia. Zwierzęta te potrafią zachwycać swoich właścicieli całą paletą barw umaszczenia. Czym jeszcze charakteryzuje się ta rasa? O tym opowiedziała nam behawiorystka Sonia Maciuszek oraz projektantka i właścicielka sześciu kotów, Ewa Minge.
Długotrwały pobyt w domu zachęca nas do kreatywności, a ze względu na ciepłą i słoneczną pogodę coraz więcej czasu chcemy spędzać na zewnątrz. Warto wykorzystać ten czas, żeby zadbać o swój balkon czy ogródek. Wiesiek Skiba pokazał, jak w prosty sposób samemu zrobić kwietniki z palet.
Przymusowa kwarantanna zmieniła nasze codzienne życie. Nauka i praca (jeśli jest to możliwe) odbywają się w domu. Wiele osób dotychczas o tym marzyło, ale nadejście wiosny i cieplejszych dni sprawiło, że chętnie wrócilibyśmy do dawnych zwyczajów.
Rynek turystyczny w Polsce powoli i ostrożnie otwiera się na sezon turystyczny. Wiele osób planuje urlop w kraju, przez co znacząco wzrosło zainteresowanie domkami letniskowymi. W programie rozmawialiśmy o tym, czy tego typu nieruchomości są dobrą inwestycją.
Podczas pobytu w rejonie Podhala trzeba spróbować oscypka - twardego, owczego sera wędzonego. Jest naprawdę bardzo smakowity. Sprawdziliśmy, jak się go wyrabia.
Żyjemy w zabieganych, nerwowych i pełnych napięć czasach. Wielu z nas szuka więc sposobów radzenia sobie ze stresem, obniżonym nastrojem, natłokiem myśli czy niepokojem związanym z przeszłością. Jedną z możliwości, aby poczuć się lepiej, jest praktykowanie mindfulness. Na czym to polega - wyjaśniał nam psycholog, Tomasz Kryszczyński.
Dobrze zaprojektowany ogródek ziołowy zapewni dostęp do świeżych i aromatycznych ziół własnej hodowli. Te cenne rośliny są nieodzowne w kuchni, a ich uprawa może być bardzo przyjemnym zajęciem. Należy jedynie dobrze ją zaplanować.
Panujący kryzys epidemiologiczny powoduje, że w głowie pojawia nam się coraz więcej pytań związanych z koronawirusem. W programie staramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące pandemii. W odpowiedzi na Wasze pytania pomagają nasi niezawodni eksperci.
Nad Polską gromadzą się deszczowe chmury, a to oznacza jedno: brudne obuwie. W programie blogerka, Agnieszka Kałuża podzieliła się swoimi trickami na pozbycie się plam i brudu ze swoich ulubionych butów.
Podczas pobytu w domu wiele osób odnalazło w sobie pasję do gotowania – testują nowe przepisy, pieką chleb czy uczą się nowych tricków. W programie rozmawialiśmy o gadżetach, które sprawią, że rozwijanie kulinarnych umiejętności będzie nie tylko łatwiejsze, ale i przyjemniejsze.
Fala zwolnień trwa i wzbiera na sile. Utrata pracy przez jednego z małżonków ma wpływ na całą rodzinę. Zmienia się nie tylko sytuacja finansowa, ale także układ dnia i zakres obowiązków oraz atmosfera w domu. W jaki sposób przetrwać ten trudny czas bez uszczerbku dla więzi? Kilku rad udzieliła nam psycholog Maria Rotkiel.
Podróżnicy, którzy utknęli w najdalszych zakątkach świata, po wybuchu globalnej epidemii mierzą się z nową rzeczywistością. Poznajcie Dorotę i Michała, którzy swoją kwarantannę spędzają w Australii.
Zwierzę może być wspaniałym przyjacielem dla dziecka i pomóc mu w rozwoju emocjonalnym. Jednak posiadanie pupila wiąże się także z wielką odpowiedzialnością. O tym, jak rozsądnie podchodzić do próśb dziecka „o pieska” opowiedzieli nam psycholożka dziecięca Aleksandra Piotrowska i lekarz weterynarii Franek Paśko.
Już jako dziecko uwielbiała rysować, jednak z czasem jej hobby zmieniło się w niezwykle udaną karierę. Natalia Madej to polska rysowniczka, której prace w ostatnim czasie cieszą się ogromnym uznaniem i popularnością. W programie opowiedziała o swojej pasji i sukcesie.
Niezależnie od tego, czy do sklepu wybieramy się dla przyjemności czy z obowiązku, cały czas obowiązują nas obostrzenia związane z koronawirusem. Od 4 maja galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe są ponownie otwarte. Jak wyglądają zakupy w czasach pandemii? Co nabywamy najchętniej? Sprawdził to Filip Chajzer.
Miejscowość Marcinkowice - to właśnie tu znajduje się niesamowita kolekcja modeli radiowozów policyjnych, które należą do Grzegorza Kaliny. Emerytowany policjant pokazał nam swój imponujący zbiór. Opowiedział też, jak rozpoczęła się jego kolekcjonerska przygoda.
Mariusz Bocian musiał nieoczekiwanie przyjąć poród swojej partnerki, ponieważ dziecko postanowiło przyjść na świat trzy tygodnie przed terminem. Na szczęście mógł liczyć na wskazówki położnej, z którą połączył się przez telefon. O tym niezwykłym wydarzeniu świeżo upieczeni rodzice opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Wszystko jest możliwe, jeżeli tylko są chęci. Klaudia Kowalik z Wrocławia ma dopiero 6 lat, a już została reporterką. Z pomocą taty prowadzi swoją autorską telewizję – „TV Chrząszcz”. Zobaczcie, jak sobie radzi mała dziennikarka.
Klomby w ogrodzie są wspaniałym pomysłem dla wszystkich, którzy marzą o niebanalnych kompozycjach. Można je tworzyć z różnych rodzajów roślin, co daje szerokie pole do eksperymentów. Jak zrobić klomb?
Rabaty kwiatowe to świetna dekoracja ogrodu. Zgromadzenie kilku gatunków roślin o różnym okresie kwitnienia znacznie zwiększa atrakcyjność zielonej przestrzeni. Sprawdź, jak zaprojektować rabatę kwiatową i co na niej posadzić
Ogród chiński to świetny pomysł dla osób, które cenią sobie prostotę. Nie oznacza to jednak, że jego urządzanie będzie łatwe. Projektowanie takiego ogrodu należy zacząć od zapoznania się z kilkoma zasadami.
Ogrody na dachu stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnego ogrodu. Stają się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, ponieważ zielone dachy mają wiele zalet. Warto dowiedzieć się, jak je zakładać.
Rodzina państwa Neclów z Chmielna na Kaszubach od 10 pokoleń zajmuje się garncarstwem, a i ich wyroby są prawdziwym popisem kunsztu rzemieślniczego. Ich niezwykłą historię poznaliśmy w Dzień Dobry TVN. Czym wyróżnia się garncarstwo kaszubskie i jak trudne jest wytwarzania naczyń ceramicznych, sprawdziła Agata Zjawińska.
Bielenie drzew to zabieg pielęgnacyjny, na jaki powinien zdecydować się każdy odpowiedzialny ogrodnik. Jeśli chcesz cieszyć się zdrowymi roślinami, które przetrwają zimę bez nawet drobnych uszkodzeń, sprawdź, jak możesz to zrobić przy pomocy wapna.