Tomasz Jurczak z Oławy jest pasjonatem i kolekcjonerem Maluchów, z którymi wiążą się niezwykłe historie. Jeden z jego okazów miał zerowy przebieg na liczniku i był niegdyś trzymany w mieszkaniu. Inny natomiast osiągnął na aukcji imponującą kwotę.
Ostatnio w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o gadżetach kuchennych, dlatego teraz przyszedł czas na urządzenia do łazienki. O tych najlepszych i najbardziej funkcjonalnych opowiedział Konrad Koterba, pasjonat technologii i gadżetów.
Ilona Krzykała i Tomasz Pluta to osoby, które jeszcze kilkanaście lat temu nie interesowały się roślinami, a teraz są właścicielami pięknych ogrodów, które stworzyli sami. Zobaczcie, jak niezwykłe są to miejsca.
Za nami długo oczekiwane otwarcie salonów fryzjerskich. Przyniosło ono za sobą szereg zmian i reguł, do których muszą dostosować się zarówno pracownicy, jak i klienci. Nasz reporter zatrudnił się jako pomocnik w jednym z zakładów fryzjerskich, żeby sprawdzić, jak wygląda praca w nowych warunkach.
W aktualnej sytuacji epidemiologicznej jesteśmy zmuszeni do ograniczenia ilości usług, z których korzystaliśmy, zanim zostały wprowadzone restrykcje związane z COVID-19. Coraz częściej korzystamy z pomocy specjalistów dzięki połączeniom internetowym. Jak zatem nawiązać współpracę online z dietetykiem?
Epidemia koronawirusa dała się we znaki. Wiele osób odczuwa jej finansowe skutki, szczególnie, gdy przychodzi moment na spłatę raty pożyczki. Dlatego coraz więcej osób składa wnioski o wakacje kredytowe. O tym, na czym polega ta ulga i jak z niej korzystać, opowiedział nam ekonomista, Paweł Cymcyk.
Najnowsze badania mogą zaniepokoić wielu rodziców. Głoszą one, że nastolatkowie w Polsce są w czołówce, jeśli chodzi o problem z akceptowaniem siebie. Z czego może to wynikać? Rozmawialiśmy o tym z psychologiem Magdaleną Chorzewską.
Choć tegoroczne wakacje będą inne niż dotychczas, wcale nie muszą być gorsze. Wyjazdy zagraniczne i długie loty transkontynentalne stoją pod znakiem zapytania, dlatego trzeba znaleźć alternatywę. Bohaterowie naszego reportażu już to zrobili. Zainspirujcie się.
Od poniedziałku 25 maja uczniowie klas I-III mogą wracać do szkół. Na miejscu jednak muszą przestrzegać określonych zasad reżimu sanitarnego. Jak to się odbywa opowiedziała Agacie Zjawińskiej dyrektorka jednej z gdańskich placówek.
Ania Lewandowska od kilku miesięcy jeździ po Polsce, gdzie spotyka się z różnymi grupami kobiet, które ją inspirują. W kolejnej odsłonie cyklu „Sztuki Walki” trenerka spotkała się z kobietami, które skaczą ze spadochronem. Czy czasem towarzyszy im strach?
W pierwszej odsłonie cyklu „Sztuki Walki” Anna Lewandowska odwiedziła Stowarzyszenie „Łódzki Klub Amazonka”. Lewandowska na spotkanie z Amazonkami nie pojechała w charakterze znanej trenerki, która chce zachęcić je do dalszej walki o siebie i zdrowie. To jej rozmówczynie dały Ani ogromną motywację!
Anna Lewandowska w kolejnej odsłonie cyklu „Sztuki Walki” spotkała się z policjantkami. Jej rozmówczynie opowiedziały o trudach swojego zawodu i wyzwaniach, którym muszą sprostać każdego dnia. Policjantki udowodniły, że w kobietach jest wielka siła!
Ania Lewandowska od kilku miesięcy jeździ po Polsce, gdzie spotyka się z różnymi grupami kobiet, które ją inspirują. W kolejnej odsłonie cyklu „Sztuki Walki” trenerka pojechała do Gdańska, gdzie poznała mamy, które mieszkają w Domu Samotnej Matki Monar-Markot.
W drugiej odsłonie cyklu „Sztuki Walki” Anna Lewandowska odwiedziła Kobiecą Drużynę Piłkarską. Lewandowska na spotkanie z piłkarkami nie pojechała w charakterze znanej trenerki i motywatorki. To jej rozmówczynie udowodniły Ani, że w kobiecej solidarności jest ogromna siła!
Anna Lewandowska kilka dni temu wydała swoją kolejną książkę „Baby by Ann”. Jest to prawdziwe kompendium wiedzy na temat żywienia dzieci. W książce znajdziemy też wiele pysznych i zdrowych przepisów dla najmłodszych. Kto zmotywował Anię do napisania tej książki? Z trenerką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
Maria-Ines Gul jest polską ilustratorką, która współpracuje z największymi markami na świecie. Wśród jej klientów są: New York Times, Apple, Gucci czy L'Officiel. Jak artystka rozwinęła swoją zagraniczną karierę? Jakie ma plany? O tym mówiła w rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską.
Kasia Wolińska ma zdiagnozowany Zespół Jadassona i musi walczyć z serią ciężkich chorób. Mimo problemów ze zdrowiem trzydziestolatka stara się żyć w miarę normalnie i cieszyć każdą chwilą. W spełnianiu marzeń pomaga jej ukochany Sławek. - Bardzo ubarwił moje życie - wyznała nam Kasia.
Pierwsze w Polsce sześcioraczki skończyły roczek. Z tej okazji porozmawialiśmy z ich rodzicami, którzy opowiedzieli o swojej codzienności z maluchami. Jak radzą sobie z opieką nad sześciorgiem pociech? Kto im pomaga?
Robienie zdjęć dzikim zwierzętom - to pasja Magdaleny Bazyluk i Pawła Krefta. O swoim nietypowym hobby opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Ile czasu wymaga zrobienie idealnej fotografii? Co może stanąć na przeszkodzie?
W Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2020 zdjęciem roku została praca autorstwa Jacka Szydłowskiego. Przedstawia pielęgniarkę siedzącą w specjalnym namiocie przygotowanym do segregacji pacjentów zakażonych koronawirusem. Kim jest bohaterka nagrodzonego ujęcia?
Pandemia koronawirusa zmieniła wakacyjne pomysły wielu Polaków. Niektórzy już od ubiegłego roku planowali swoje urlopy. Jakie opcje pozostają nam w tym roku? Czy możemy spodziewać się podwyżek cen w branży turystycznej?
Pandemia całkowicie zmieniła życie nas wszystkich. Sprawiła, że część ludzi nie mogła wrócić do własnych domów. Tak było w przypadku obsługujących duże statki wycieczkowe. Żaden port nie chciał ich przyjąć, przez co musiały ona przez kilka miesięcy pływać po otwartym morzu. Jak wyglądało życie na takim wycieczkowcu? W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to członków załogi jednego z nich.
Marek Kamiński i Wojciech Moskal dokładnie 25 lat temu zdobili biegun północny. Nie było łatwo, ale nie dali za wygraną. Dzisiaj, wspominają wyprawę, jako tą najważniejszą w życiu. Podzielili się z nami wspomnieniami.
Singapur słynie z fantastycznych restauracji i tylko najlepszym uda się tu przebić. Do tego wyjątkowego grona zalicza się Bartek Cywiński, który jest zastępcą szefa kuchni w jednym z najlepszych lokali w Azji. W przeszłości pracował m.in. w Dublinie, Londynie, Hongkongu i Bangkoku.
Jego nazwisko skandowali kibice w całej Polsce. Grał w jednej drużynie z Włodzimierzem Lubańskim czy Kazimierzem Deyną. Były piłkarz Józef Kurzeja jest obecnie lekarzem, ordynatorem Kliniki Radioterapii w niemieckim mieście Witten. Mimo że jest w grupie ryzyka, od początku pandemii koronawirusa regularnie przyjmuje swoich pacjentów.
W ogromie cierpienia niosła pomoc i dobro. Stanisława Leszczyńska odebrała ponad 3 tysiące porodów w obozie koncentracyjnym. Teraz powstaje o niej film, a reżyserką jest jej cioteczna wnuczka - Maria Stachurska, mama Anny Lewandowskiej.
Hobby przekuł w pomoc potrzebującym. Dominik Kowalik zbiera stare, nieużywane rowery, naprawia je, a potem rozdaje wychowankom domów dziecka i maluchom z biednych rodzin. - Dzieciaki są pokrzywdzone, to nie jest ich wina - mówił w naszym programie rowerowy pasjonat.
Pod koniec marca 2020 r. małżeństwo żeglarzy wypłynęło jachtem z Kapsztadu. Niestety z powodu koronawirusa i zamkniętych granic, nie mogli schodzić na ląd. Po 55 dniach szczęśliwie dopłynęli do portu w Gdańsku. - To były wspaniałe dwa miesiące - stwierdzili.
Każde dziecko ma swoją ulubioną zabawkę, którą w pewnym wieku odkłada w kąt. Te porzucone niegdyś lalki „adoptuje” Urszula Jonkisz, która daje im nowe życie i dom. Jej kolekcję można oglądać w stworzonym przez nią muzeum.
Książka „In vitro. Rozmowy intymne” autorstwa Małgorzaty Rozenek-Majdan wywołała wiele emocji. Teraz prezenterka wraca do tego tematu w nowym programie dokumentalnym.