Jeszcze kilka miesięcy temu Emilia Zemanek i Kacper Podołowski mieli stabilną pracę i zatrudnienie. Niestety, pandemia spowodowała, że wszystko się zmieniło. Jednak nie sprawiło to, że się poddali. Postanowili wdrożyć w swoje życie plan B i robić to, co kochają najbardziej - jeździć na rowerze. W ten sposób zostali kurierami rowerowymi. Jak wygląda ich obecna codzienność?
Internetowe sklepy, aukcje i portale oferują ogromny wachlarz ofert i produktów. Często znajdujemy tam markowe towary w niezwykle okazyjnych cenach, jednak po ich zakupie okazuje się, że wybrany przez nas produkt to podróbka. Dowiedz się, jak rozróżnić oryginał od imitacji.
Fotografia to wciągające zajęcie. Jednak znalezienie odpowiednich modeli wymaga trochę czasu i cierpliwości, a wręcz jest dziełem przypadku. Zwinne, szybkie i nieprzewidywalne - mowa o owadach. Przemysław Gaj czeka na odpowiedni moment, by uwiecznić niesamowity świat małych stworzeń. Co z tego powstaje? Zobaczcie sami.
Przedwojenne manufaktury i fabryki, choć dziś już nie istnieją, to nadal kryją piękne opowieści. Jednym z takich miejsc jest fabryka Norblina, która w latach świetności zatrudniała blisko 2000 osób, a swoją działalnością zapisała się na kartach historii.
Koniec świata i apokaliptyczne wizje spędzają wielu osobom sen z powiek. Są jednak tacy, którzy przygotowani są na każdy kryzys. Zobacz, kim są preppersi i jak wygląda ich życie.
Timothy C. Winegard jest autorem książki "Komar. Najokrutniejszy zabójca na świecie", w której opisuje niezwykły wpływ owada na losy ludzkości. W Dzień Dobry TVN pisarz opowiedział o potężnej sile małego stworzenia.
Małgorzata i Krzysztof Rybiccy postawili wszystko na jedną kartę – wzięli w swoich pracach bezpłatne urlopy i razem z dziećmi wyruszyli jachtem w podróż po świecie. Chwilowo plany pokrzyżowała pandemia, przez którą rodzina zatrzymała się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Jak wygląda jej codzienność?
Na dworze robi się coraz cieplej, a do wakacji zostało zaledwie kilka tygodni. To idealny czas, aby zadbać o rozrywkę naszych dzieci. Złota rączka, Wiesiek Skiba pokazał nam, jak samodzielnie wykonać huśtawkę ogrodową. Jesteście gotowi? To nic trudnego.
Każdy ma jakieś marzenie, większe lub mniejsze. Nasz reporter, Michał Nobis zafascynował się lataniem. Postanowił polecieć szybowcem z piętnastokrotnym mistrzem świata w tej dziedzinie - Sebastianem Kawą. W podniebną podróż zabrał kamerę Dzień Dobry TVN.
Sery, twarożki, mleko, jogurty i wiele, wiele więcej. Wszystko naturalne i pochodzące z najlepszych składników. Rodzina Czachorowskich opowiedziała naszej reporterce Natalii Górskiej o niezwykłej rodzinnej firmie i pasji, która łączy pokolenia.
Wahania w kursach walut w czasie pandemii COVID-19 nikogo już nie dziwią. Zawodowi inwestorzy, ale i mniej doświadczone w tematyce inwestycyjnej osoby zastanawiają się nad tym, czy w obecnych czasach warto wymieniać waluty. Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
Dariusz Sobczak z Katowic wraz ze swoją zeszłoroczną wyprawą „Rowerem przez Islandię”, w plebiscycie organizowanym przez National Geographic Polska i National Geographic Travel, został wyróżniony w kategorii „Społeczna Inicjatywa”. Opowiedział nam o tamtej wyjątkowej wyprawie i kolejnych podróżniczych planach.
Nie są trudne w uprawie, ale wymagają stałej opieki. Paprocie to niezwykłe rośliny, a o ich pielęgnacji opowiedział Kasi Olubińskiej, dr Wojciech Podstolski z ogrodu botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Pod Poznaniem, w niepozornym warsztacie powstają niesamowite domki dla dzieci. Kolorowe i drewniane chatki przypominają prawdziwe dzieła sztuki, które cieszą oczy dzieci i rodziców. Pomysłodawcą biznesu jest Cezary Czajka. Nam opowiedział, skąd wziął się pomysł na takie przedsięwzięcie.
Ministerstwo Edukacji Narodowej podało do wiadomości wytyczne względem wszelkich wyjazdów kolonijnych i obozowych dla dzieci. Ma to zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem. O tym, na co muszą zwrócić uwagę organizatorzy takich wyjazdów porozmawialiśmy w naszym programie.
Od czasu, gdy zamknięto granice, zapanowała niepewność dotycząca tegorocznych wakacji. Nie zapominajmy jednak, że w Polsce mamy mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia. Znajdzie się także coś dla mieszczuchów. Co warto odwiedzić w Szczecinie, Łodzi i Bydgoszczy? Opowiedzieli o tym podróżnicy, Eliza i Wojciech Łopacińscy.
PIT za 2019 - do kiedy trzeba się rozliczyć z fiskusem? Chodzi o ostateczną datę złożenia zeznania podatkowego za ubiegły rok dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą lub chcą skorygować automatycznie zaakceptowany PIT. Termin ten mija w poniedziałek, 1 czerwca.
1 czerwca zdecydowanie poświęcamy wszystkim dzieciom - tym mniejszym i tym większym. Z tej okazji też zaprezentowaliśmy w programie piosenkę projektu Mamy Śpiewamy, która wprawi w radosny nastrój każdego słuchacza. Czas zatem na „Ahoj, przygodo!”.
Kto powiedział, że nie można wybrać się na wyjątkową ucztę przygotowaną przez profesjonalną obsługę i jednocześnie cieszyć się piękną scenerią przyrody z dala od lokalu? Jedna ze śląskich restauracji znalazła sposób.
Wiele mam, aby nie wyrzucać odzieży, z której wyrosły ich dzieci, wystawia ją na sprzedaż w internecie. Jak przygotować ubranka, aby wyglądały efektownie i zachwyciły od pierwszego wejrzenia kupujących? Zapytaliśmy o to ekspertkę od declutteringu.
Przerabianie starych przedmiotów to jeden z pomysłów na kreatywne i pożyteczne spędzanie czasu w domu. Blogerka Małgorzata Budzich pokazała, jak ze skrzyni wojskowej zrobić tapicerowane siedzisko, które może służyć także jako schowek na zabawki dla dzieci.
Od kilku tygodni niemal cały swój czas spędzamy w domach, otoczeni bliskimi. Dla wielu osób łączenie obowiązków służbowych z domowymi okazało się nie lada wyzwaniem. Są jednak tacy, którym udało się odnaleźć w sobie ogromne pokłady cierpliwości. Zobacz, jak w czasach pandemii radzą sobie Państwo Machutt.
Maluchy nie raz udowodniły, że mają swoje własne, często stanowcze, zdanie na różne tematy. Dzień Dziecka stał się więc doskonałym pretekstem do tego, by zapytać najmłodszych o ich opinie na temat koronawirusa.
Drewniane klocki, plastikowe lalki i pluszowe misie - te i inne eksponaty można podziwiać w Galerii Starych Zabawek, które stworzył zapalony kolekcjoner, Wojciech Szymański. Wszystkie przedmioty zgromadzone w muzeum powstały w Polsce w latach 1920-1989.
W zachodnim Sussex w południowej Anglii narodziły się bocianie pisklęta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to pierwsze brytyjskie boćki od czasów wyklucia się potomstwa pary, która założyła gniazdo na szczycie katedry św. Idziego w Edynburgu. Było to 600 lat temu. Do Sussex pojechała nasza reporterka Anna Senkara.
Robert Stpiczyński jest jednym z najlepszych na świecie twórców kopii malarskich, które tworzy od ponad 40 lat. Odtwarza najwspanialsze obrazy z historii. Łącznie wykonał ich kilkaset. Malarz opowiedział o swoim warsztacie pracy Łukaszowi Radwanowi.
Sakrament pierwszej komunii świętej to ważny moment w życiu rodziny i dziecka. W Dzień Dobry TVN pokazaliśmy, jak - podejmując pewne starania - można poradzić sobie w tym trudnym czasie z tą uroczystością.
Kwarantanna spowodowała, że szkoła przeniosła się do Internetu, ale jak w takim trybie realizować zajęcia z plastyki? Okazuje się, że można zainspirować uczniów nawet do odtworzenia najsłynniejszych dzieł sztuki. Efekty są niesamowite. Jak powstawały fotograficzne interpretacje obrazów? O tym opowiadała nauczycielka Anna Tuckendorf oraz jej uczniowie.
Zdzisław Kowalczyk urodził się w starym, drewnianym domu przy ul. Mazowieckiej w Łodzi i tam spędził dzieciństwo. Jak podkreśla, miejsce to było wtedy dla niego całym światem. Zresztą do tej pory ma do niego wielki sentyment. Kilka lat temu okazało się, że czynszówka, w której mieszkał, jest tak wyjątkowa, że została przeniesiona do skansenu.
Cezary Trybański od kilku lat jest na „sportowej emeryturze”. Jeszcze przed ukończeniem kariery myślał o życiu po NBA, chciał spełnić się jako trener i mentor. I to się właśnie udało. Pod koniec roku powstała fundacja, a na chwilę przed pandemią ruszyły pierwsze treningi w najnowocześniejszej hali sportowej w Polsce. O swojej działalności Cezary i Joanna Trybańscy opowiadali w naszym programie.