Home office, to wyzwanie dla każdego rodzica. Wykonywanie obowiązków i jednoczesne poświęcanie uwagi dzieciom jest nie lada wyzwaniem. Jak zorganizować czas najmłodszym, aby się nie nudziły? Wiedzą coś o tym Alina i Solbon Daribazaron, rodzice, którzy tworzą domowe place zabaw dla dzieci.
Szymon Radzimierski ma zaledwie 14 lat, a już zwiedził około czterdziestu krajów na sześciu kontynentach. Swoim przygodom poświęcił bloga oraz książki z serii „Dziennik Łowcy Przygód”. Szymon jest bohaterem nowego cyklu w Dzień Dobry TVN, w ramach którego opowiada o swoich podróżach. Tym razem opowiedział nam o swojej wyprawie na Galapagos.
Większość Polaków już od kilku tygodni poddaje się domowej izolacji. Długotrwałe łączenie obowiązków służbowych i domowych na niewielkiej przestrzeni stanowi duże wyzwanie dla wielu rodzin. Dowiedz się, jak pogodzić pracę z funkcjonowaniem w domu.
Przebywając w domu często nie mamy pomysłu na to, jak zagospodarować sobie czas. Kwarantanna to dobry moment na czytanie i nadrabianie zaległości w lekturach. W programie rozmawialiśmy z Zuzą i Tolą, siostrami prowadzące na YouTube kanał „Zaksiążkowane”, w którym recenzują książki. Zobacz, które tytuły polecają.
Dzikie zwierzęta wchodzą do miast. Sarny czy dziki coraz częściej można spotkać na ulicach i między domami. To niezwykły i niecodzienny widok. Skąd taka zmiana? O tym opowiedział nam przyrodnik Marcin Kostrzyński.
Kwarantanna z małymi dziećmi stawia przed rodzicami szereg wyzwań. Maluchy potrzebują ciągłej uwagi i rozrywek. Sprawdź, jak zorganizować czas swoim pociechom, aby Wasz wspólny dzień upłynął miło i przyjemnie.
Domowe izolowanie się sprzyja wymyślaniu nowych rozrywek, które nie wymagają dużych nakładów finansowych. Jedną z nich może być próba wrzucenia piłeczki do kubeczka. Proste? Pozory mylą.
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 20 kwietnia 2020 roku rozpocznie się stopniowe zdejmowanie nałożonych wcześniej obostrzeń. Odmrażanie gospodarki będzie przeprowadzane w czterech etapach, niestety nie są znane daty wprowadzenia trzech ostatnich. - Możliwości przewidywania są bardzo, bardzo ograniczone - powiedział ekonomista, Ignacy Morawski.
Kasjerzy i kasjerki – to dzięki nim nadal jesteśmy w stanie zaopatrywać się w najważniejsze produkty w sklepach. Na co dzień ich praca pełna jest różnych przygód – od tych miłych po nieprzyjemne. Jak traktują ich Polacy podczas robienia zakupów? Opowiedziała o tym Beata Salamon.
113 zwierząt znajduje się w Rogatym Ranczu w Bojanie. Odzyskują tam zdrowie i wiarę w ludzi. Aby nie zostały bez opieki, na czas epidemii ich opiekunowie zamieszkali na terenie gospodarstwa. Sytuacja jest trudna, ranczo odczuwa już skutki kryzysu. Jak można pomóc zwierzętom?
Z każdym dniem robi się coraz cieplej i chociaż nie możemy wychodzić na zewnątrz, to możemy spędzać czas na balkonie lub chociaż przy oknie. Zakupy nie są wskazane, ale nawet domowymi zasobami możemy sprawić, by nasz balkon czy parapet był piękniejszy na wiosnę. Jak pomalować i ozdobić stare doniczki, żeby zyskały nowe życie? Kilka sprytnych sposobów pokazała nam Kasia Pietraszewicz, która zajmuje się metamorfozami mebli.
Przez pandemię koronawirusa bardzo dużo czasu spędzamy w domu i możemy zająć się pielęgnacją roślin pokojowych, np. rozmnożyć fiołki afrykańskie albo posadzić ananasa. O tym, jak to się robi, ppowiedział prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?", ogrodnik Łukasz Skop.
Kwiecień to doskonały moment, aby założyć warzywnik, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się zdrowymi i świeżymi warzywami przez cały sezon. O tym, jak go przygotować mówił prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie", ogrodnik Łukasz Skop.
Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks? Chorobę Heinego-Medina, koklusz, malarię czy ospę wietrzną? Z takim pytaniem zmaga się uczestnik teleturnieju Milionerzy. Jaka jest prawidłowa odpowiedź?
Antarktyda to prawdopodobnie jedyne miejsce na świecie gdzie nie ma koronawirusa. Alina Markiewicz, podróżniczka i dziennikarka była w tym miejscu już dwa razy, to właśnie tam widziała najpiękniejsze obrazy natury, jakie kiedykolwiek miała szansę zobaczyć. O swoich doświadczeniach opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Bańki mydlane zawsze cieszą najmłodszych. Czasami jednak płyn potrzebny do ich zrobienia niespodziewanie się kończy. W takich sytuacjach przyda się wiedza na temat tego, jak go przygotować samodzielnie i to dość tanim kosztem. Oto przepis animatorki i mistrzyni baniek Mai Chorzępy.
Urządzanie domu wcale nie musi oznaczać katalogowych mebli i gotowych rozwiązań. Wystarczy trochę cierpliwości i kreatywności, a nasze wnętrza nabiorą niepowtarzalnego i wyjątkowego charakteru. Trudne czasy? To nie przeszkoda. Teraz mamy sporo wolnych chwil, aby tworzyć rękodzieło. Jak się za to zabrać - opowiedziała nam Ewa Mierzejewska.
Malowanie mebli nie jest trudne, aby zabrać się do zmiany koloru szafki na biel czy inną modną barwę, wystarczy wybrać odpowiednią farbę i przygotować powierzchnię mebla. Wiesiek Skiba opowiedział w Dzień Dobry TVN, jak się zabrać do renowacji. Sprawdź, jak pomalować na biało meble drewniane lakierowane, okleinowane i pokryte lakierobejcą.
Sytuacja dzieci w czasie pandemii koronawirusa staje się coraz trudniejsza - alarmuje UNICEF. Wobec najmłodszych nasila się przemoc domowa. Problemem jest również narastający w nich gniew i smutek wywołane izolacją od rówieśników i dalszej rodziny. To, że dzieciom jest teraz szczególnie trudno, potwierdzają dane Fundacji "Dajemy Dzieciom Siłę".
W szpitalach trwa walka o zdrowie wielu dzieci. W dobie koronawirusa oddziały onkologiczne nie przestały pracować. Niestety, w tych trudnych czasach małym pacjentom szczególnie doskwiera samotność. Odwiedziny są ograniczone lub zupełnie zabronione. Na ratunek przychodzi Liga Superbohaterów ze Szczecina. Zobacz, jak pomaga chorym dzieciom.
Zapuszczanie włosów męskich w teorii wydaje się bardzo proste, jednak w praktyce bywa z tym różnie. Kobieta w krótkiej fryzurce „na grzybka” wygląda całkiem uroczo. A mężczyzna? Podczas zapuszczania męskich włosów warto zapoznać się z fryzurami przejściowymi, w których panowie będą wyglądali dobrze.
Zabawy karciane to znany wszystkim sposób na nudę i zabicie czasu, których obecnie większości z nas nie brakuje. W programie zaprezentowaliśmy krótki instruktaż najprostszych gier, w których mogą uczestniczyć wszyscy członkowie rodziny. Sprawdźcie też, jaką niespodziankę przygotował dla Was iluzjonista Michał Kulik.
Rodzice chętnie robią swoim pociechom zdjęcia, które potem będą doskonałą pamiątką w rodzinnym albumie. Mateusz Wądrzyk poszedł krok dalej i fotografuje dzieci w iście baśniowych sceneriach. Każdą z nich przygotowuje z przedmiotów, które da się znaleźć w domu.
Zdalne lekcje z powodu koronawirusa są obecnie obowiązkowe. Dla niektórych stanowi to spore wyzwanie. Pomysły na ciekawą, nietypową naukę chemii on-line ma Dawid Łasiński, czyli Pan Belfer, nauczyciel z Internetu. Jak wyglądają prowadzone przez niego zajęcia?
Przyjście dziecka na świat zawsze jest długo wyczekiwaną i wyjątkową chwilą. W normalnej sytuacji przyszli rodzice mogą liczyć na pomoc pediatry, położnej czy doradcy laktacyjnego. Natomiast teraz, w czasie epidemii, pozostają niejako sami, mogą się konsultować ze specjalistami tylko online. Jak to działa? O tym rozmawialiśmy z Haliną Dudek, ekspertką BebiProgram.pl
Obecna sytuacja, gdy izolujemy się w domach i przebywamy z pozostałymi członkami rodziny, może rodzić wiele konfliktów, np. między małżonkami. Czy da się w bezpieczny dla pociech sposób przeprowadzić taką wymianę zdań? Jak unikać sprzeczek?
Urządzanie mieszkania to wielkie wyzwanie dla każdego, kto marzy o estetycznym i funkcjonalnym wnętrzu. Wiele uwagi przykładamy do wyboru mebli i kolorystyki wnętrza. Jednak trzeba też pamiętać o odpowiednio dobranych dodatkach, które pozwolą na uzyskanie unikatowego wystroju oraz podkreślenie charakteru pomieszczenia. Jednym z ciekawszych dodatków jest lustro. Można je wykorzystać w aranżacji dowolnego pomieszczenia. Wiele możliwości daje lustro w salonie – będzie nie tylko dekoracją, ale pozwoli także na uzyskanie ciekawych możliwości aranżacyjnych, takich jak optyczne powiększenie i rozjaśnienie wnętrza.
Nikodem Sadłowski wszystkie trudności przekuwa w dobro. Kiedyś, jako nastolatek był uzależniony od narkotyków, dzisiaj jest odpowiedzialnym ojcem autystycznego Maksa, panem przedszkolanką, a pracując w organizacji pozarządowej w Edynburgu, wspiera ojców w budowaniu lepszych relacji z ich dziećmi.
#artchallenge to kolejne zyskujące na popularności wyzwanie internetowe. Polega ono na tym, że wyzwana osoba ma za zadanie odtworzyć jakieś dzieło sztuki przy pomocy wszystkiego, co ma pod ręką. Z okazji Dnia Stuki prowadzący Dzień Dobry TVN postanowili przyłączyć się do zabawy. Zobacz, jak im poszło!
Czy obecna pandemia koronawirusa, która wymusiła zmianę trybu życia, wpłynęła tez znacząco na podział domowych obowiązków? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Sylwia Anderson-Hanney oraz Tomasz Jurkiewicz.