Rośliny na taras to świetna dekoracja przestrzeni. Zazwyczaj uprawiane są w pojemnikach i często osiągają mniejsze rozmiary niż rośliny sadzone w gruncie. Warto poznać je bliżej.
Podczas brania prysznica po ścianach kabiny spływa nie sama woda, lecz z dodatkiem mydła, żeli do mycia i szamponów. Powstałe w ten sposób zacieki wyglądają nieestetycznie i są trudne do usunięcia. Najlepiej wypróbować sprawdzone sposoby na skuteczne mycie kabiny prysznicowej.
Smartfony, tablety i komputery stały się naszymi narzędziami służącymi do pracy i nauki. Są też ulubionymi umilaczami czasu spędzanego w domu. Niestety, łatwo popaść w przesadę i uzależnić się od tego typu gadżetów. Jak do tego nie dopuścić? Kilka rad podpowiedzieli nam blogerzy Jolanta Kania i jej mąż Jarek.
Agata Serge zajmuje się fotografią modową i reklamową. Na swoim koncie ma liczne nagrody, a jej prace były publikowane na łamach prasy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pomimo kwarantanny, artystka nie zwalnia tempa i bierze udział w kolejnych projektach. Zobacz, jak wygląda praca fotografa w czasach koronawirusa.
Z powodu koronawirusa cały czas spędzamy w domu, przez co bardziej niż kiedykolwiek doceniamy balkony. Kwarantanna to dobra okazja do zaaranżowania nastrojowej oazy spokoju. Problem pojawia się, gdy nasz balkon nie jest tak ustawny, jakbyśmy sobie tego życzyli. Zobacz, jak maksymalnie wykorzystać małą i wąską przestrzeń.
Od tygodni dzieci uczą się zdalnie. Język polski czy matematyka to przedmioty, które wystarczy wytłumaczyć, a co z lekcją muzyki? Badania dowodzą, że nauka gry na instrumencie rozwija inteligencję i pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Nie bójmy się zatem przeprowadzić lekcji muzyki w domu. Pomoże nam w tym Marcin Lemiszewski, wybitny perkusista i pedagog muzyczny.
Historie jak ta udowadniają, że nie brakuje ludzi pełnych empatii. Piotr Zatorski i jego żona Barbara podczas spaceru natrafili na gniazdo z małymi wiewiórkami, które spadło z drzewa. Gdy okazało się, że zwierzęta żyją, małżeństwo postanowiło je uratować i tymczasowo się nimi zaopiekować. Jaki był ciąg dalszy tej historii?
Od ponad miesiąca większość z nas poddaje się izolacji. Łączenie obowiązków domowych, rodzinnych i służbowych na tej samej przestrzeni stanowi spore wyzwanie. Bez przerwy przebywamy w towarzystwie bliskich, przez co często brakuje nam chwili tylko dla siebie. Jak w obecnej sytuacji wygospodarować moment na swoje potrzeby?
Gdy skończą się już wszystkie książki do przeczytania i seriale do obejrzenia, warto sięgnąć po planszówki. Dzięki nim nie tylko zapełnimy czas, ale zacieśnimy więzi z najbliższymi i nauczymy się nowych rzeczy. Jakie gry są idealne dla całej rodziny? Do kilku z nich zachęcał nas Dawid Kozioł.
Jedni podczas koniecznego odosobnienia sprzątają, inni ćwiczą formę lub oddają się błogiemu lenistwu. Tomasz Michalski i Zuza Przybylska na kwarantannie postanowili zrobić prawdziwy dom na kółkach. Jak to zrobili? O swoim pomyśle opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
W obecnej sytuacji praca w wielu branżach została sparaliżowana. Problem ten dotknął również pilotów, którzy ze względu na zamknięcie granic, nie mogą wykonywać swoich obowiązków. Jak radzą sobie w nowej sytuacji? O tym opowiedział nam pilot liniowy Dominik Punda.
Własny kąt to marzenie wielu osób. Trenerka Lilia udowadnia, że żyć można nawet na najmniejszej powierzchni. Zobaczcie, jak jej się to udaje. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy także o tym, jak koronawirus wpłynął na sytuację na rynku nieruchomości.
Proste, łatwe i przyjemne. Karina Majak, która pracuje w Centrum Nauki Kopernik podsunęła kilka pomysłów, jak przy pomocy rzeczy, które mamy w domu stworzyć zaskakujące eksperymenty. Gwarantujemy, że zachwycą każdego malucha!
8-letnia Sisi nie narzeka na nudę nawet w dobie pandemii. Nie pozwala również na to swoim widzom na YouTube, pokazując im, co można robić podczas izolacji. Dziewczynka edukuje również swoich rówieśników. Pomagają jej w tym policjanci z Województwa Łódzkiego.
Jerzy Kędziora to światowej sławy artysta, który tworzy "balansujące" rzeźby. Od pewnego czasu współpracuje z krakowskim szpitalem psychiatrycznym, a jego dzieła pomagają pacjentom osiągnąć równowagę życiową.
Zamknięcie i praca z domu może części z nas coraz bardziej działać na nerwy. Nic więc dziwnego, że zaczynamy się zastanawiać, co zrobimy, gdy izolacja dobiegnie końca i wrócimy do normalności. Oto kilka z takich marzeń.
Michał przykleił na samochodzie kartki z napisem "Kochanie 3maj się" i zaparkował przed szpitalem św. Zofii w Warszawie. Chciał w ten sposób wesprzeć żonę, której nie mógł towarzyszyć podczas porodu. Zdjęcie auta pana Michała zrobiło furorę w internecie. Z parą skontaktował się nasz reporter Michał Nobis.
Aster nowoangielski popularnie nazywany jest marcinkiem nowoangielskim. To bylina o długiej, zdrewniałej łodydze, sięgającej nawet do 2 m. Różowe lub niebieskie kwiatostany budową przypominają gwiazdę. Okres kwitnienia przypada na jesień, od września do końca listopada. Aster nowoangielski jest rośliną mrozoodporną i niewymagającą.
Obecna sytuacja zmusza nas do ciągłego przesiadywania w domu. Część Polaków zdecydowała się na remont. Druga część musi znosić uciążliwe hałasy spowodowane tymi pracami. Zobacz co zrobić, kiedy sąsiad zaburza Twój spokój.
Kiedy zobaczył, że Dom Pomocy Społecznej w Bochni potrzebuje pomocy, nie wahał się ani chwili. Ksiądz Piotr Dydo-Różniecki opowiedział Kasi Olubińskiej o posłudze i pomocy, szczególnie potrzebnej w tych trudnych czasach.
- Mimo że na dworze mamy taka piękną aurę, przyroda budzi się do życia, to dla alergików na pewno nie jest to nic dobrego– zauważył Konrad Koterba, Pan Gadżet. Ekspert przygotował propozycje kilku urządzeń i rozwiązań, które ułatwią życie osobom cierpiącym na alergie.
Sara Boruc-Mannei, żona Artura Boruca, zdradziła tajniki swojej idealnej sylwetki. Zapytana przez fanów o to, jak często ćwiczy i ile posiłków dziennie spożywa, odpowiedziała, że ostatni posiłek je najpóźniej o godzinie 17. Fani w sieci zaczęli zastanawiać się, czy to na pewno rozsądna metoda.
Koronawirus pokrzyżował urlopowe plany wyjazdowe wielu osób, w tym najmłodszych, bo odwołano wszystkie obozy. Jak tanio zaplanować wakacje w Polsce tak, by dzieci nie odczuły braku kolonii? Kilka ciekawych propozycji mają dla nas doświadczeni podróżnicy Eliza i Wojciech Łopacińscy.
Wraz z przymusową izolacją wzrosła także przemoc domowa, której ofiary są teraz często pozostawione bez żadnej pomocy. Krysia Paszko, licealistka, stworzyła fikcyjny sklep, do którego mogą zgłaszać się poszkodowane osoby, pod pretekstem kupna naturalnych kosmetyków.
Nieestetycznie wyglądająca pleśń przy wannie. Czy jest na to sposób? Silikonowanie wanny wykonuje się w celu ochrony przed wilgocią. Nie jest to trudne. Wiesiek Skiba, czyli nasza złota rączka pokazuje krok po kroku, jak samodzielnie wymienić silikon w łazience.
Obecna sytuacja dotyka każdego, także kobiety w ciąży, które muszą przygotować się na poród bez obecności najbliższych. W związku z pojawiającymi się regulacjami oraz wytycznymi, przyszłe mamy zastanawiają się, jak będzie wyglądało przyjście na świat ich dziecka. Na najczęściej pojawiające się pytanie odpowiedział dr Wojciech Falęcki.
Home office, to wyzwanie dla każdego rodzica. Wykonywanie obowiązków i jednoczesne poświęcanie uwagi dzieciom jest nie lada wyzwaniem. Jak zorganizować czas najmłodszym, aby się nie nudziły? Wiedzą coś o tym Alina i Solbon Daribazaron, rodzice, którzy tworzą domowe place zabaw dla dzieci.
Szymon Radzimierski ma zaledwie 14 lat, a już zwiedził około czterdziestu krajów na sześciu kontynentach. Swoim przygodom poświęcił bloga oraz książki z serii „Dziennik Łowcy Przygód”. Szymon jest bohaterem nowego cyklu w Dzień Dobry TVN, w ramach którego opowiada o swoich podróżach. Tym razem opowiedział nam o swojej wyprawie na Galapagos.
Większość Polaków już od kilku tygodni poddaje się domowej izolacji. Długotrwałe łączenie obowiązków służbowych i domowych na niewielkiej przestrzeni stanowi duże wyzwanie dla wielu rodzin. Dowiedz się, jak pogodzić pracę z funkcjonowaniem w domu.
Przebywając w domu często nie mamy pomysłu na to, jak zagospodarować sobie czas. Kwarantanna to dobry moment na czytanie i nadrabianie zaległości w lekturach. W programie rozmawialiśmy z Zuzą i Tolą, siostrami prowadzące na YouTube kanał „Zaksiążkowane”, w którym recenzują książki. Zobacz, które tytuły polecają.