Do grona osób rapujących w ramach #hot16challenge12 dołączył 11-letni Szymon Prokop z zespołem Aspergera. Chłopiec przeczy mitom dotyczącym różnych form autyzmu i jest nastawiony na kontakt z drugą osobą. Marzy o tym, aby normalnie żyć.
Pszczelarstwo to wieloletnia tradycja rodziny Danielczyków, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Z pasieką w miejscowości Pszczółki wiąże się wiele historii i wspomnień. Obecnie opiekę nad pszczołami sprawuje pani Wiesława oraz jej mąż Henryk. Jak wygląda ich codzienność?
Historycy-hobbyści z Oświęcimia na czele z Mirosławem Ganobisem nakręcili pełnometrażowy film o historii niezwykłego samochodu produkowanego w latach 30. XX wieku w ich rodzinnym mieście. W programie rozmawialiśmy z reżyserem o projekcie, legendarnym aucie i jego pasji do przeszłości.
"Wielofunkcyjny domek" LEGO® DUPLO® to wszechstronnie rozwijająca zabawka dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. To również idealny prezent na zbliżający się Dzień Dziecka!
Kasia i Krzysiek Spychałowie nagrywają śpiewane bajki dla dzieci. Co jest w nich niezwykłego? To, że każda opowiastka jest tworzona indywidualnie dla każdego malucha. Sekretami swojej pracy autorzy podzielili się w naszym programie.
Pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami. Wiele osób straciło pracę, a część boi się, że może do tego dojść. Tylko w kwietniu liczba ofert na rynku spadła o 24 proc. Mówi się, że to koniec rynku pracownika, a zastąpi go rynek pracodawcy. Co oznacza ten termin? Wyjaśniały to prawniczka Eliza Kuna oraz ekspertka rynku pracy Natalia Bogdan.
Hanna Leniec-Koper i Mariusz Koper płyną z Kapsztadu do Polski. Ich jacht jest w rejsie od 26 marca. Koronawirus i zamknięte porty sprawiły, że para rozpoczęła swoją przygodę życia na morzu. Polscy żeglarze płyną do Gdańska bez schodzenia po drodze na ląd.
To prawdziwy nauczyciel z powołania. Artur Rosiak ze szkoły w Żychlinie odwiedza swoich uczniów, by z nimi porozmawiać i dodać otuchy w trudnym czasie pandemii. W tym celu pokonuje wiele kilometrów na rowerze. O swoim pomyśle opowiedział Marcinowi Sawickiemu.
Motoparalotnia i fotografia to dwie pasje Bartłomieja Cichonia. Mężczyzna postanowił połączyć zainteresowania, a efektem są niesamowite fotografie przypominające zdjęcia z różnych planet. O swoim nietypowym hobby paralotniarz - fotograf opowiadał w naszym programie.
Nadia Popczyk jest Polką, która uczy się w prestiżowej londyńskiej Royal Ballet School. Nowa codzienność przyszła do niej zupełnie niespodziewanie. W Dzień Dobry TVN młodziutka baletnica opowiedziała, jak wygląda jej dzień w szkole i jakie kryteria musiała spełnić, by się do niej dostać.
Niedoróbki i fuszerki budowlane to zmora wielu z nas, a jedną z najczęstszych są odpadające listwy. Pozornie niewielka usterka, ale potrafi nieźle zirytować. W naszym Wiesiek Skiba zademonstrował, jak skutecznie samemu rozwiązać problemy z listwami.
Balkon może być wspaniałym miejscem wypoczynku i relaksu, a kwiaty dodają mu szczególnego uroku. W programie rozmawialiśmy o roślinach pnących i zwisających, które pięknie się prezentują i kwitną przez całe lato. Mogą nas też ochronić przed wzrokiem wścibskich sąsiadów.
Cass Shin-Biegała wraz z mężem, Polakiem, porzucili dobrze zapowiadające się kariery w Hongkongu i przenieśli się na polską wieś. Jak mówią, to właśnie tutaj poczuli, czym jest prawdziwe szczęście. Poznajcie ich niesamowitą historię.
Do 14 czerwca 2020 roku został wydłużony okres wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Czy świadczenie będzie przysługiwało również tym rodzicom, którzy mimo otwarcia żłobka czy przedszkola nie zdecydują się posłać dziecka do placówki?
W dobie fake newsów i teorii spiskowych demaskowanie fałszywych treści sprawia coraz więcej trudności. W programie rozmawialiśmy o tym, dlaczego wierzymy w nieprawdziwe historie i jak uchronić się przed dezinformacją. Czy matematyka jest w stanie pomóc nam odróżnić prawdę od kłamstwa?
Powiedzenie „za mundurem panny sznurem” w jej przypadku nabiera nowego znaczenia. Dorota Karbowska jest strażakiem i wojskową. Pasję do pracy dzieli z mężem, który też pracuje w straży pożarnej.
Pandemia zmieniła nasz sposób spędzania wolnego czasu. Nie możemy wybrać się do kina, na koncert czy piknik. Wiele osób zwróciło się w stronę książek. A kto czyta najczęściej? Kobiety. Jak pokazują badania, panie szczególnie lubią kryminały i literaturę obyczajową, w tym romanse. Gdy życie dookoła się komplikuje, szukamy uniesień. Dlaczego? Zastanawialiśmy się nad tym z Katarzyną Kucewicz, psychoterapeutką i Katarzyną Grochowska (K.A. Figaro), autorką powieści romantycznych.
Nie chce posprzątać, iść do dentysty, wrócić z podwórka do domu. Dziecko nas nie słucha. Gdzie tkwi problem? Przyczyn szukaliśmy razem z naszymi gośćmi: Moniką Perkowską - psychologiem oraz Lidią Piechotą, dziennikarką i blogerką.
Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, jednak czasami trzeba go przeszkolić, żeby nie sprawiał kłopotów. O tym jak w prosty sposób nauczyć naszego pupila komend „siad” i „waruj” opowiedział nam Radosław Ekwiński, instruktor szkolenia psów.
Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II wrocławska projektantka mody ślubnej stworzyła wyjątkowy model sukni. Wewnątrz kreacji zaszyto wodę święconą z bazyliki św. Piotra i słowa wypowiedziane przez Karola Wojtyłę. Zobacz ten niezwykły projekt.
W czasie pandemii koronawirusa większość ludzi narzeka na brak ruchu. Pan Andrzej Gumkowski wykorzystuje tę okazję, by poprawić kondycję fizyczną, nigdzie nie wychodząc. Emerytowany nauczyciel informatyki codziennie ćwiczy w domu i ogrodzie, wykonując serię prostych ćwiczeń. Jak wygląda jego rutyna?
Karczownik ziemnowodny to szkodnik ogrodowy, który potrafi zniszczyć całą działkę. Nawet jeśli nie masz na niej wielu gatunków uprawnych, trawnik w krótkim czasie pokryje się całą masą kopców, a pojedyncze rośliny zaczną usychać i obumierać. Poznaj skuteczne sposoby na wytępienie karczownika.
Miododajne drzewo, krzew lub kwiat pomagają zwiększyć populację pszczół, bez których ludzkość nie mogłaby przetrwać. Zobacz, jakie gatunki roślin warto mieć w swoim ogrodzie i jak dzięki nim pomaga się tym owadom.
Jacek Mainka miłością do samolotów zapałał dzięki dziadkowi, który był mechanikiem w Dywizjonach 303 i 308. Razem z nim jako dziecko chodził na spotkaniach polskich pilotów, a potem stał się jednym z nich. Z czasem zainteresował się bardziej samolotami historycznymi i nawet miał okazję odbyć niezwykłe spotkani z córką marszałka Piłsudskiego.
Maj śmiało możemy ogłosić miesiącem poświęconym akordeonowi. Jego święto bywa wtedy obchodzone nawet trzy razy. Z tego też powodu porozmawialiśmy ze znanymi uczestnikami programu „Mam talent!”, którzy zauroczyli widzów swoją grą na tym instrumencie. Spotkaliśmy się też z akordeonistą Pawłem Nowakiem, który posiada ogromną kolekcję tych harmonii.
Rośliny jednoroczne i dwuletnie nie różnią się zbytnio pod względem uprawy, dlatego warto rozważyć posadzenie w ogrodzie różnych gatunków kwiatów, aby zwiększyć jego atrakcyjność. Zobacz, jak dbać o rośliny dwuletnie i jakie warto mieć na swojej działce
Kanada podzielona jest na dziesięć prowincji i trzy terytoria. Jednym z nich jest Nunavut na dalekiej północy, który ma powierzchnię niemal siedmiokrotnie większą od Polski. Do dziś nie stwierdzono tam żadnego przypadku koronawirusa. Takiej sytuacji sprzyja zapewne geograficzna izolacja i mała liczba mieszkańców. W zdecydowanej większości są to Inuici, a my dotarliśmy do Polki zamieszkującej od 15 lat kanadyjską Arktykę.
440 lat temu Mikołaj Rej napisał „Żywot człowieka poczciwego”. W 2020 roku jego daleki potomek, Mikołay Rey, udowadania, że wciąż przyświecają nam te same wartości - prostota i życie w zgodzie z naturą dają prawdziwe szczęście. Żywy dowód? Rodzina Rolników, która prowadzi gospodarstwo ekologiczne.
W czasach, gdy niektórzy stracili nadzieję na szybki powrót do normalności, ksiądz we Wronowach postanowił ich wesprzeć. Na ogrodzeniu przed kościołem wywiesił banner z fragmentem piosenki zespołu Tilt. O swoim pomyśle opowiedział Katarzynie Olubińskiej-Godlewskiej.
Nie ma niczego wspanialszego niż natura - powiedziała dziś w Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Tym wstępem wprowadziła nas w temat dzików, na które od lat są w Polsce urządzane polowania, co również zmieniło ich naturalne nawyki. Szczegóły na temat ich życia zdradził ekspert, Marcin Kostrzyński.