W czasie epidemii koronawirusa, ale także w czasie sezonu grypowego, gdy lepiej ograniczyć kontakty z innymi osobami, teleporada, czyli konsultacja przez telefon, staje się najlepszą formą pierwszego kontaktu z kliniką leczenia niepłodności. Jeśli od roku bezskutecznie staracie się o dziecko, zadzwońcie na Infolinię InviMed: 500 900 888 i umówcie się na telefoniczną konsultację z lekarzem.
Wszyscy tęsknimy za wakacjami. Tym bardziej, że nie wiemy, kiedy znów będziemy mogli się na jakieś wybrać. Gwiazdy w tym kontekście niczym się od nas nie różnią. Udostępniają więc swoje wspomnienia z różnych egoztycznych miejsc. Gdzie lubią wypoczywać znani i lubiani?
Koronawirus pokrzyżował plany wielu par, które miesiącami planowały swój ślub. Znaleźli się jednak i tacy, którzy zdecydowali się nie odwoływać swojego wielkiego dnia. Specjalnie na tę okazje przygotowali zaproszenia, dekoracje, poczęstunek i oczywiście suknie. Do kompletu brakuje im jedynie… maseczki.
Joanna Kotas miała zostać logopedą. Ewentualnie rysowniczką, ponieważ forma ta była jej bliska od dziecka. Gdy urodziła dzieci, sprawy obrały inny kierunek, a Joanna spróbowała swoich sił w pisaniu ikon. Jedno z jej dzieł podbiło serca księży i innych miłośników obrazów z intencją.
Teraz jeszcze bardziej niż zwykle potrzebujemy pozytywnych zjawisk. Do takich niewątpliwie należy historia rodziny Fiałkowskich, która przed rozpoczęciem izolacji prowadziła popularną lodziarnię. Mimo że Fiałkowscy zgodnie z zaleceniami zamknęli biznes, wciąż prosperują i mają się dobrze. Co ich uratowało w tym trudnym momencie?
Naukowcy od dziesięcioleci starają się znaleźć sposób na kolonizację kosmosu. Jednym z przeprowadzonych przez nich eksperymentów był projekt Biosfera 2. Miał on sprawdzić, czy możliwe jest utrzymanie człowieka w samodzielnie wyhodowanym, zamkniętym ekosystemie. W programie rozmawialiśmy o tym, jak potoczyły się losy przedsięwzięcia.
Sezon rowerowy trwa w najlepsze, a wiosenna aura zachęca do rodzinnych przejażdżek. Wspólne wypady nie obejdą się bez odpowiedniego sprzętu. W programie rozmawialiśmy o tym, jak wybrać swojemu dziecku pierwszy rower, żeby zaszczepić w nim kolarskiego bakcyla.
Dokładnie 6 maja premierę ma niezwykła książka Justyny Sucheckiej „Young Power”. Dziennikarka, przemierzając Polskę, zebrała 30 inspirujących historii o tym, jak młodzi zmieniają świat. Autorka opowiedziała nam nieco więcej o bohaterach publikacji, a młoda aktywistka Kira Sukhoboichenko przedstawiła swój projekt.
Starania o dziecko nie zawsze są łatwe. Często trwają kilka lat, a i tak nie przynoszą rezultatów. Po wielu nieudanych próbach pary tracą nadzieję. W podobnej sytuacji była Justyna - kilka lat nie mogła zajść w ciąże. W końcu znalazła metodę, dzięki której udało się jej spełnić marzenie o dziecku. Opowiada nam swoją historię.
Przejażdżka czerwonym, piętrowym autobusem to marzenie każdego turysty odwiedzającego Londyn. Chociaż na razie musimy się wstrzymać z wakacyjnymi planami, w małą podróż po stolicy Anglii zabrała nas Anna Senkara.
Wiele osób nie wyobraża sobie domu i mieszkania bez kwiatów. Coraz większą popularnością cieszą się też duże rośliny, które mogą dodać pomieszczeniu wyjątkowego wyrazu. Na co zwrócić uwagę, gdy zdecydujemy się na zakup jednej z nich? Zobacz podpowiedzi od naszych florystów.
Bluszczyk kurdybanek to znane od stuleci zioło mające właściwości prozdrowotne. Pomaga w leczeniu wielu dolegliwości. Bluszczyk można uprawiać samodzielnie lub kupić suszone ziele w sklepie spożywczym.
Pandemia zablokowała wiele biznesów. Zakłady usługowe, kluby sportowe i restauracje zostały zamknięte w połowie marca. Część przedsiębiorców próbuje przenieść działalność do Internetu. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość. Na pandemii bardzo dużo traci gastronomia. Nawet najbardziej znane i lubiane lokale stoją u progu bankructwa.
Pandemia koronawirusa pogorszyła sytuację na rynku pracy. Wielu z nas towarzyszy stres spowodowany niepewnością co do przyszłości. To może być jednak dobry moment, aby zastanowić się nad swoimi możliwościami i aspiracjami. Jak to zrobić? Podpowiada ekonomistka Patrycja Załuska.
Wiosna w pełni. Czas więc zadbać o ogród i balkonową roślinność. Co jednak z niechcianymi gośćmi, którzy niszczą marzenia o pięknych kwiatach? O tym, jak sobie z nimi poradzić, opowiedziała Izabela Szarmach, pasjonatka ogrodów i prowadząca program „Wymarzone ogrody”.
Od kilku tygodni spędzamy w domach dużo czasu. Dorośli pracują zdalnie, dzieci mają lekcje on line, zużywamy więc więcej prądu. Efekt? Dostaliśmy wyższe rachunki za energię elektryczną. Jak można je zmniejszyć? Kilka prostych zasad przedstawił nam Cezary Szmidke, populatyzator nauki.
Dzieci stoją teraz w obliczu wielu wyzwań związanych z lekcjami w dobie koronawirusa. Z pomocą przychodzą korki.tv i wielu znakomitych nauczycieli, którzy pomogą opanować m.in. język angielski. Ewa Drobek dzięki 21-letniemu stażowi potrafi przekazać wiedzę w ciekawy i zaskakujący sposób. Jak uczyć się języków obcych, żeby sprawiało to przyjemność? Co zrobić, by wiedza została w głowie?
Marzysz o tym, by twoje wnętrze miało industrialny charakter? Nie musisz od razu kupować loftu. Wystarczy, że zainspirujesz się naszymi poradami i wybierzesz dodatki w najmodniejszym obecnie kolorze - czarnym. Dla nieprzekonanych mamy nawet konkretne przykłady.
W ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, od środy 6 maja będzie można otwierać żłobki i przedszkola. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do ich organów prowadzących, czyli samorządów. O co muszą zadbać rodzice, zanim zaprowadzą dziecko do placówki?
Maciek Święcicki jest prawdziwym człowiekiem renesansu. Na co dzień pracuje jako inżynier, zaś po godzinach zajmuje się m.in. fotografowaniem i muzyką. Podczas kwarantanny odkrył też talent do rysowania, a jego dziełami zachwyciły się polskie gwiazdy. Zobacz, kogo sportretował.
Na Discovery Channel wystartował drugi sezon programu „Nic do zgłoszenia”. Jego autorzy ujawniają kulisy walki z przemytem towarów. Jak wygląda codzienność funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej? Z jaki trudnymi sytuacjami muszą się zmagać? O tym opowiadali w Dzień Dobry TVN.
Wystarczą 24 godziny i 150 euro. Rozwijany od kilku miesięcy przez prawników biznes “szybkich rozwodów” stał się, według jego właścicieli, atrakcyjnym przedsięwzięciem w czasie epidemii. Hiszpańska kancelaria prawna oferuje "koronarozwody" zmęczonym sobą małżonkom. Jak przebiega ekspresowy proces?
Teo od początku był wymagającym dzieckiem. Jednak dopiero w zeszłym roku został zdiagnozowany. Lekarze stwierdzili u niego zespół Aspergera. O opiece nad synem i wyjątkowym macierzyństwie opowiedziała nam DJka, Maria Tymańska.
Kwarantanna sprawiła, że więcej czasu spędzamy z naszymi drugimi połówkami. Część osób na pewno się do siebie zbliża, jednak dla innych wspólna izolacja może zakończyć się rozstaniem. O tym, dlaczego tak się dzieje mówiła seksuolog, Izabela Jąderek.
Są niecałe trzy lata po ślubie. Już mają trójkę dzieci, a czwarte jest w drodze. O opiece nad wyjątkowymi maluchami opowiedzieli nam Monika Hoffman- Piszora, autorka bloga „Dzieciaki cudaki” i jej mąż Wojciech. Poznajcie historię niezwykłej miłości.
Ma 17 lat i chodzi do szkoły muzycznej. Gra jazz na skrzypcach. Od blisko roku także śpiewa. Vesna jest córką dziennikarza Roberta Leszczyńskiego, który zmarł w 2015 roku. - Bardzo często wspominam mojego ojca już bez łez - mówi Vesna w rozmowie z Piotrem Wojtasikiem.
Podopieczni placówki opiekuńczo-wychowawczej w Świdnicy szyją maseczki dla potrzebujących. Zapału i motywacji może pozazdrościć im niejeden dorosły. Zobacz, jak wychowankowie CHATY pomagają chronić się przed koronawirusem.
Kinga Beńska od ponad 11 lat prowadzi dom tymczasowy dla psów. W tym czasie udało jej się pomóc wielu czworonogom. Zobacz, w jaki sposób oswaja doświadczone przez los zwierzęta i znajduje im nowych właścicieli.
Woda jest niezbędna do życia nie tylko ludziom. Potrzebują jej także owady i ptaki. Jednak kiedy w Polsce panuje susza, zwierzęta często nie mają się gdzie napić. Pomóc mogą im poidełka wystawione na naszych balkonach. Ich zrobienie jest bardzo proste, co pokazała nam Maja Popielarska.
Bycie strażakiem to nie tylko gaszenie pożarów, to wiele czynności, które ratują ludzkie życie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka warto podziękować pracownikom jednego z najbardziej bohaterskich i niebezpiecznych zawodów. O pracy w jednostce więcej opowiedział nam Dawid Muchlewicz.