Maria-Ines Gul jest polską ilustratorką, która współpracuje z największymi markami na świecie. Wśród jej klientów są: New York Times, Apple, Gucci czy L'Officiel. Jak artystka rozwinęła swoją zagraniczną karierę? Jakie ma plany? O tym mówiła w rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską.
Kasia Wolińska ma zdiagnozowany Zespół Jadassona i musi walczyć z serią ciężkich chorób. Mimo problemów ze zdrowiem trzydziestolatka stara się żyć w miarę normalnie i cieszyć każdą chwilą. W spełnianiu marzeń pomaga jej ukochany Sławek. - Bardzo ubarwił moje życie - wyznała nam Kasia.
Pierwsze w Polsce sześcioraczki skończyły roczek. Z tej okazji porozmawialiśmy z ich rodzicami, którzy opowiedzieli o swojej codzienności z maluchami. Jak radzą sobie z opieką nad sześciorgiem pociech? Kto im pomaga?
Robienie zdjęć dzikim zwierzętom - to pasja Magdaleny Bazyluk i Pawła Krefta. O swoim nietypowym hobby opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Ile czasu wymaga zrobienie idealnej fotografii? Co może stanąć na przeszkodzie?
W Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2020 zdjęciem roku została praca autorstwa Jacka Szydłowskiego. Przedstawia pielęgniarkę siedzącą w specjalnym namiocie przygotowanym do segregacji pacjentów zakażonych koronawirusem. Kim jest bohaterka nagrodzonego ujęcia?
Pandemia koronawirusa zmieniła wakacyjne pomysły wielu Polaków. Niektórzy już od ubiegłego roku planowali swoje urlopy. Jakie opcje pozostają nam w tym roku? Czy możemy spodziewać się podwyżek cen w branży turystycznej?
Pandemia całkowicie zmieniła życie nas wszystkich. Sprawiła, że część ludzi nie mogła wrócić do własnych domów. Tak było w przypadku obsługujących duże statki wycieczkowe. Żaden port nie chciał ich przyjąć, przez co musiały ona przez kilka miesięcy pływać po otwartym morzu. Jak wyglądało życie na takim wycieczkowcu? W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to członków załogi jednego z nich.
Marek Kamiński i Wojciech Moskal dokładnie 25 lat temu zdobili biegun północny. Nie było łatwo, ale nie dali za wygraną. Dzisiaj, wspominają wyprawę, jako tą najważniejszą w życiu. Podzielili się z nami wspomnieniami.
Singapur słynie z fantastycznych restauracji i tylko najlepszym uda się tu przebić. Do tego wyjątkowego grona zalicza się Bartek Cywiński, który jest zastępcą szefa kuchni w jednym z najlepszych lokali w Azji. W przeszłości pracował m.in. w Dublinie, Londynie, Hongkongu i Bangkoku.
Jego nazwisko skandowali kibice w całej Polsce. Grał w jednej drużynie z Włodzimierzem Lubańskim czy Kazimierzem Deyną. Były piłkarz Józef Kurzeja jest obecnie lekarzem, ordynatorem Kliniki Radioterapii w niemieckim mieście Witten. Mimo że jest w grupie ryzyka, od początku pandemii koronawirusa regularnie przyjmuje swoich pacjentów.
W ogromie cierpienia niosła pomoc i dobro. Stanisława Leszczyńska odebrała ponad 3 tysiące porodów w obozie koncentracyjnym. Teraz powstaje o niej film, a reżyserką jest jej cioteczna wnuczka - Maria Stachurska, mama Anny Lewandowskiej.
Hobby przekuł w pomoc potrzebującym. Dominik Kowalik zbiera stare, nieużywane rowery, naprawia je, a potem rozdaje wychowankom domów dziecka i maluchom z biednych rodzin. - Dzieciaki są pokrzywdzone, to nie jest ich wina - mówił w naszym programie rowerowy pasjonat.
Pod koniec marca 2020 r. małżeństwo żeglarzy wypłynęło jachtem z Kapsztadu. Niestety z powodu koronawirusa i zamkniętych granic, nie mogli schodzić na ląd. Po 55 dniach szczęśliwie dopłynęli do portu w Gdańsku. - To były wspaniałe dwa miesiące - stwierdzili.
Każde dziecko ma swoją ulubioną zabawkę, którą w pewnym wieku odkłada w kąt. Te porzucone niegdyś lalki „adoptuje” Urszula Jonkisz, która daje im nowe życie i dom. Jej kolekcję można oglądać w stworzonym przez nią muzeum.
Książka „In vitro. Rozmowy intymne” autorstwa Małgorzaty Rozenek-Majdan wywołała wiele emocji. Teraz prezenterka wraca do tego tematu w nowym programie dokumentalnym.
Piękny ogród to marzenie każdego. Należy jednak pamiętać o tym, że niektóre rośliny mają swoje toksyczne właściwości. Jeśli zdarza nam się podjeść prosto „z krzaczka”, musimy dysponować odpowiednią wiedzą na temat tego, które gatunki mogą być dla nas nie tylko niebezpieczne, ale nawet śmiercionośne. To wiedza szczególnie istotna również jeśli posiadamy dzieci. O pospolitych, toksycznych roślinach w Dzień Dobry TVN opowiedział Dominik Strzelec, ogrodnik, prowadzący program „Polowanie na ogród”.
Służą do podpierania, jednak mogą być też eksponatami do podziwiania. Kolekcja Jerzego Jakubowa liczy prawie 5 tysięcy lasek. Artysta opowiedział nam o swojej niezwykłej pasji i o najciekawszych kijach.
Styl, wygoda i nieskończone możliwości? Jeśli mówimy o modzie, taka kombinacja zdaje się być wymarzona. Kluczem do sukcesu jest posiadanie szafy, która sprzyja nam każdego dnia, niezależnie od okazji. Obowiązkowym elementem garderoby są spódnice midi, zachwycające swoją uniwersalnością i funkcjonalnością. Zauważysz je zarówno na ulicach - i to niezależnie od pór roku - jak i na światowych wybiegach. Już od kilku sezonów ten powracający trend forsują takie domy mody jak Givenchy, Chloe czy Vera Wang – wystarczy spojrzeć na ich ostatnie kolekcje. Sprawdzą się na spotkaniu z przyjaciółmi, romantycznej kolacji we dwoje czy podczas pracy w biurze, nadając szyku i elegancji w każdych okolicznościach.
Wielu entuzjastów sztuki z radością przyjęło informację, że znowu można odwiedzać Muzeum Narodowe w Warszawie. O nowych zasadach funkcjonowania tej placówki porozmawialiśmy z pełniącym obowiązki dyrektora Łukaszem Gawłem. Co mogą zobaczyć zwiedzający? Na czym polega akcja #długwdzięczności?
NYX Cosmetics to jedna z najbardziej pożądanych marek makijażowych na świecie. Chociaż popularność zyskała dzięki niepozornej bazie do brokatów – NYX Glitter Primer - regularnie wprowadza na rynek nowe produkty przeznaczone do makijażu twarzy i oczu. Co więcej, marka podąża za trendami i oferuje swoim klientom innowacyjne konsystencje i formuły.
Bobry są obecnie uważane przez większość osób za szkodniki. W rzeczywistości jednak ich rola w ekosystemie jest nieoceniona i swoim działaniami naprawiają to, co zostało zepsute przez człowieka.
Maj to najlepszy czas na sadzenie kwiatów. Ogrodnik Łukasz Skop przygotował kompozycje roślin, z których jedna doskonale sprawdzi się na balkonie południowym, a druga - na północnym. Sprawdź, które z nich możesz wykorzystać u siebie.
Kilka dni temu Aleksandra Prykowska została pogryziona przez swojego psa. W wyniku tego zdarzenia aktorka prawie straciła oko. O swojej dramatycznej historii opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Jak postępować z przygarniętymi pupilami, by nie doszło do podobnej sytuacji? Czego unikać? Kilku rad udzielił nam behawiorysta Radek Ekwiński.
Zimna Zośka już za nami, a wraz z nią ryzyko ostatnich przymrozków. Śmiało możemy więc przystępować do wszelkich prac ogrodniczych. Maj to świetna pora zwłaszcza na sadzenie warzyw. Łukasz Skop, czyli prowadzący cykl „Co z tego wyrośnie?” pokazał nam, jak w łatwy sposób stworzyć własny ogródek warzywny.
Koronawirus wielu osobom pokrzyżował urlopowe plany. Jak spędzić w Polsce aktywne wakacje z dziećmi? Bezpiecznym i ciekawym pomysłem jest wycieczka rowerowa. Jak ją odpowiednio zorganizować? O tym opowiedział nam Alin Marciniak, podróżnik i fotoreporter.
Anita Demianowicz to blogerka, która w wyniku kwarantanny utknęła w Salwadorze. To jeden z najniebezpieczniejszych krajów na świecie. Jakie obostrzenia panują nad Oceanem Spokojnym i jak radzi sobie z nimi Polka?
Weronika Banaś jest projektantką lamp, luster i przedmiotów użytkowych z biomateriałów i odpadów plastikowych. – Wychodzę z założenia, że należy wykorzystywać to, co już zostało wyprodukowane – powiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Co i z czego wytwarza?
Naukowcy i absolwenci Politechniki Śląskiej skonstruowali bramę odkażającą, której głównym zadaniem jest ochrona zdrowia medyków. Wynalazek zdobył uznanie na międzynarodowym konkursie, gdzie pokonał ponad tysiąc innych zespołów prezentujących swoje projekty. Jak działa urządzenie?
Przez pandemię koronawirusa zajęcia lekcyjne są od końca marca prowadzone zdalnie. Już w najbliższych dniach przywrócone zostaną stacjonarne zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla klas I-III szkół podstawowych. Na temat ich organizacji wypowiedziało się Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Nauka języka bywa szczególnie trudna w przypadku dzieci. U maluchów łatwiej bowiem o rozkojarzenie. Kinga Szafrańska znalazła jednak rozwiązanie tego problemu. Stworzyła Jeża Jeżyka, który nie tylko bawi, ale także w efektywny sposób uczy francuskiego - i to nawet tych najmłodszych.