Bieszczady to jedna z najbardziej malowniczych polskich krain. Przyroda zachwyca tu swoim pięknem, bujnością i zróżnicowaniem. Zobacz, jakie cuda skrywa bieszczadzka puszcza.
Powodów do radości możemy znaleźć mnóstwo, ale w chwilach słabości często zapominamy, za co tak naprawdę powinniśmy być wdzięczni. Dziś w Dzień Dobry TVN o kilku z nich przypomniała Monika Mrozowska, która w czasie izolacji zamieszkała w swoim wymarzonym domku na wsi. Za co aktorka kocha Polskę i który region jest jej najbliższy?
Cesenatico to urocza miejscowość we Włoszech, która stanowi idealne miejsce na urlop. Słynie z pięknych plaż, a także zabytków, które po prostu trzeba zobaczyć. Co możesz zwiedzić w Cesenatico i jak spędzić tam czas? Sprawdź.
Odwiedzając to średniej wielkości miasto w zachodnich Niemczech, nie sposób nie odwiedzić stadionu BayArena. Choć obiekt nie należy do najnowocześniejszych, ma w sobie duszę i specyficzny klimat. Z jakimi atrakcjami spotkamy się jeszcze w Leverkusen? Miasto kusi zabytkowymi budowlami i ciekawymi pomnikami.
Telefon to nieodłączne urządzenie każdego z nas, jednak komórka dla seniora powinna zostać dobrana do jego potrzeb. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Podpowiadamy.
Co należy zrobić, by uprawiać kocimiętkę Faassena w ogrodzie? Jakie wymagania należy spełnić i jak pielęgnować tę roślinę, by rosła zdrowa i obficie kwitła? Co toleruje ta roślina, a czego powinniśmy raczej unikać?
Sturovo to niewielkie słowackie miasteczko położone na granicy z Węgrami. Miejscowość zasłynęła przede wszystkim dzięki znajdującym się w niej popularnym basenom termalnym Vadas Sturovo oraz malowniczemu krajobrazowi, jaki tworzy wraz ze swoim węgierskim sąsiadem – Esztergom.
W Japonii sieć kolejowa jest bardzo dobrze rozbudowana, dzięki czemu jest to najlepszy sposób podróżowania po tym kraju. Pociągiem można dojechać praktycznie do wszystkich większych miast i co ważne, częstotliwość przejazdów jest niezwykle duża – pociągi ruszają co 10–15 minut. Koniecznością stało się więc maksymalne skrócenie czasu podróży. Odpowiedzią na tę potrzebę jest superszybki pociąg Shinkansen.
Saragossa to stolica Aragonii - regionu w północno-wschodniej Hiszpanii, który wyróżnia się górzystym ukształtowaniem terenu i malowniczą rzeką Ebro. Saragossa stanowi jedno z najpiękniejszych miast w całym kraju. Zwiedzanie Saragossy wiąże się nie tylko z podziwianiem monumentalnych i cennych zabytków, ale również z korzystaniem z bogatej oferty kulturalnej.
Z emotikon w Internecie korzysta prawie każdy z nas. W szybki i uproszczony sposób komunikują nasze intencje i odczucia. Czy w sprawach sądowych emotikony mają moc prawną? Specjalnie dla nas wyjaśnia to dr Maciej Kawecki.
Przyroda bywa nieprzejednana, ale nie dla wszystkich. Jeśli podchodzi się do niej z elegancją, gracją, kulturą i szacunkiem, można doświadczyć czegoś naprawdę zachwycającego. Tak jak robi to przyrodnik Marcin Kostrzyński.
Dokładna data założenia miasta nie jest znana. Szacuje się, że powstało ponad tysiąc lat temu. Muzeum H. Ch. Andersena w Odense w Danii jest jedną z największych atrakcji południowego regionu kraju. To trzecie co do liczby ludności miasto zamieszkuje prawie 160 tysięcy osób.
Baseny termalne na Węgrzech są jedną z najbardziej znanych atrakcji tego kraju. Każdego roku tysiące turystów decyduje się na skorzystanie z uroków węgierskich kąpielisk i aquaparków. Skąd bierze się ich popularność? Jakie termy na Węgrzech warto odwiedzić?
Przez brak deszczu trawa nie wygląda najlepiej - źdźbła są zupełnie wysuszone i pozbawione koloru. Co zrobić, aby trawnik odzyskał piękny wygląd? O swoich sposobach mówił prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?", ogrodnik Łukasz Skop.
Patrick Ney to Brytyjczyk, który mieszka w Polsce od 2010 roku i promuje ją za granicą. Wielokrotnie był gościem Dzień Dobry TVN, gdzie ładną polszczyzną opowiadał o swoim życiu w naszym kraju. Właśnie na swoich social mediach podzielił się z fanami radosną wiadomością: "Jestem totalnie wzruszony! Moi drodzy Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał mi polskie obywatelstwo"!
Czyszczenie kafelków w domu nie musi być żmudną i męczącą pracą. Choć wymaga od nas przygotowania, to dzięki odpowiednim technikom czyszczenia i sprzętom nawet najtrudniejsze zabrudzenia mogą zostać usunięte w kilka chwil. Zobacz, czym myć kafle z połyskiem.
Powszechnie uważa się, że przesadzanie drzew nie jest dla nich dobre i powinno się go unikać. Istnieją jednak sposoby, które nie naruszają struktury korzeniowej drzewa, dzięki czemu można zapewnić roślinie zmianę lokalizacji bez negatywnych skutków ubocznych.
Efektem regularnych kąpieli pod gorącym prysznicem jest odkładanie się kamienia na ściankach kabiny i pleśni w jej narożnikach. Osad wygląda mało estetycznie, na szczęście można sobie z nim skutecznie poradzić. Podpowiadamy, jak usunąć kamień z szyby prysznica.
Aby usunąć stary silikon z płytek, wanny czy brodzika, nie trzeba używać specjalistycznych narzędzi czy wzywać fachowca. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny środek lub skorzystać ze sprawdzonego domowego sposobu.
Katarzyna Nicewicz pomaga ludziom bezdomnym od wielu lat. Inicjatorka akcji „Daj Herbatę” razem z grupą wolontariuszy przekazuje potrzebującym ubrania, żywność, ale też rozmowę i nadzieję. Pandemia spowodowała, że aktywistka na moment wstrzymała swoją działalność, lecz gdy tylko sytuacja trochę się unormowała, Kasia wróciła na ulicę, by dalej nieść pomoc.
Urszula Zajączkowska jest pisarką, która łączy zainteresowanie światem roślin z literaturą. Studiuje ich wzrost, anatomię i ruch, a jej książka „Patyki i badyle” została nominowana do Paszportów Polityki. Autorka zaprosiła nas do swojego dzikiego ogrodu. Co się w nim znajduje?
Współpracował z Janem Pawłem II i Václavem Havelem, prezydentem Czech. Tomas Halik to ksiądz pochodzący z Pragi, jedna z najważniejszych osób podziemnego Kościoła katolickiego w czasach komunizmu. O swojej drodze do duchowieństwa i potajemnych święceniach kapłańskich opowiedział Katarzynie Olubińskiej-Godlewskiej.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Jak wiadomo nie od dziś, im ciemniej na drogach, tym niebezpieczniej, szczególnie jeśli chodzi o niespodziewane spotkanie z przebiegającym przez drogę zwierzęciem. Co wtedy z naszym ubezpieczeniem? Kto płaci za naprawę samochodu?
Przed pojawieniem się epidemii, wiele rodzin rozpoczęło procesy adopcyjne, na które czekali nawet kilka lat. Niestety, z powodu obecnej sytuacji wszystkie procedury zostały wstrzymane. Gdzie znajdują się dzieci, które miały zamieszkać z nowymi rodzinami? Kiedy będzie można kontynuować proces adopcyjny? O tym porozmawialiśmy z Agnieszką Ziętarską, dyrektorką ośrodka adopcyjnego w Krakowie.
Czternaście lat temu ksiądz Guilherme Peixoto założył klub, w którym jest DJ-em. - Chciałem stworzyć miejsce, do którego mogłyby przychodzić całe rodziny, z dziećmi i dziadkami - powiedział. Jak reaguje na krytykę osób, które uważają, że klub nie jest miejscem dla duchownego?
W Bieszczadzkim Parku Narodowym, na Połoninie Wetlińskiej stoi Chatka Puchatka. Historia tego miejsca zaczęła się 60 lat temu, a schronisko do dzisiaj przyjmuje turystów, którym zapewnia nocleg, wyjątkową atmosferę i niesamowite widoki. A to wszystko za sprawą pana Lutka Pińczuka i pani Doroty Nowosielskiej.
Masz w domu bukiet, który powoli traci swoją świeżość? Nie wyrzucaj go. Dzięki radom Anny Wojtaly dowiesz się, po czym poznać, które ich elementy nadają się do ponownego użytku i zobaczysz, jak stworzyć z nich kolejną kwiatową kompozycję.
Majówka to dla wielu czas pieszych wędrówek po górach podczas których napawać się można pięknymi widokami i zapachem budzącej się przyrody. Propozycje ciekawych szlaków, na których nie spotkamy zbyt wielu ludzi przedstawił naszym widzom przewodnik górski.
Kutaisi to drugie co do wielkości miasto w Gruzji, zaraz po Tbilisi. Położone jest w zachodniej części państwa. Pierwsze informacje o mieście pochodzą z VI–III wieku p.n.e. Od 806 roku Kutaisi pełniło stolicę Imperium Abchaskiego. Od XII do XVIII wieku należało do władców gruzińskich. Od 1810 wchodziło w skład Imperium Rosyjskiego. Od 1991 jest jednym z ważniejszych miast niepodległej Gruzji.
Proces wychowania dziecka łączy się ze stopniowym wdrażaniem go w kolejne obowiązki. Dzięki temu maluch uczy się samodzielności i może pomagać swoim rodzicom. Kiedy jest najlepszy moment, by wprowadzać dziecko w domowe prace i jak powinno się to odbywać?