Park Krakowskich Legend - atrakcje
W Nowej Hucie 16 stycznia zostanie otwarty Park Krakowskich Legend. Na miejscu odwiedzający poznają legendy opowiedziane przy pomocy animacji i mappingu . Nie zabraknie również figur świetlnych, interaktywnych instalacji i postaci z krakowskich legend.
Historie opowiadane będą na 5000 m2 majestatycznego dziedzińca i klimatycznego ogrodu Nowej Rezydencji.
- Będzie tu można nie tylko poznać znane krakowskie legendy, ale też wziąć w nich udział - zapowiedziała Diana Kautz, która na miejscu spotkała się z Piotrem Krasnowolskim.
Przewodnik stojąc przy Lajkoniku, opowiedział naszej prezenterce, dlaczego tak bardzo lubimy legendy. - Sami je stworzyliśmy. Po to, by wyjaśniały nam różne mroki i dodawały siłę. To jest siła opowieści, narracji. To jest to czego człowiek potrzebuje, kiedy jest sam - oznajmił pan Piotr.
- Legendy powinny się kojarzyć z czymś, co żyje. Tak jak 100 lat temu Stanisław Wyspiański stworzył strój Lajkonika, tak np. Mlaskotom, czyli orkiestrze, która towarzyszy Lajkonikowi stroje stworzyła Krystyna Zachwatowicz-Wajda 100 lat później. Nie wiadomo więc, co za 100 lat dopiszmy jeszcze do tej legendy – dodał.
Krakowskie legendy
Jakie zatem legendy będzie można usłyszeć i jakie postaci z nich zobaczyć w parku?
- Nie powinienem wyjawiać wszystkich tajemnic, ale będzie ich na pewno więcej niż 10. Na pewno o Panu Twardowskim, gdzie znajdzie się kilka nowych wątków. Będzie również o Smoku Wawelskim, o tym, dlaczego jedna wieża mariacka jest niższa, a druga jest wyższa. Będzie też coś o morderstwie przy okazji. Nie zabraknie również opowieści – zapowiedział pan Piotr.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Zobacz też:
Dubaj – co warto zobaczyć? Michał Cessanis odkrywa mniej znane atrakcje
W środku pandemii planuje odwiedzić 4 kontynenty. "Chcę pokazać, jak zmienił się świat i ludzie"
Oto najlepsi blogerzy turystyczni w Polsce. Przyjechali z Malty, by odkryć piękno Podkarpacia
Reporter: Diana Kautz