Segregowanie odpadów w domu może być kłopotliwe. Jakich zasad się trzymać i jak dobrać kosze, by kuchnia była estetyczna, a cały system składowania odpadów był wygodny, praktyczny i nie zajmował zbyt wiele miejsca? Gdzie trzymać kosze w kuchni?
Objawy tej choroby, a szczególnie wysoka gorączka utrzymująca się przez wiele dni, przypominają koronawirusa. Jak jednak przekonuje dr n. med. Paweł Grzesiowski, pediatra i immunolog – choroba ta nie jest nowa. Mowa o zespole Kawasakiego, którego przypadki zaobserwowano w ostatnim czasie w Nowym Jorku, UK i we Francji.
Małgorzata Modlińska i Joanna Boczek od kilku lat prowadzą polską restaurację i bar… w Szanghaju. Specjalnością ich lokalu są pierogi, ale entuzjaści nadwiślańskiej kuchni mogą również skosztować bigosu i mocnych trunków. W programie opowiedziały o tym, jak obecnie wygląda prowadzenie biznesu w Chinach i co zmieniło się po epidemii.
Majowa pogoda rozbudziła chęć do działkowania. Jest ciepło, zielono i kolorowo. Przekwitły już ostatnie magnolie i rajskie jabłonie, ale zaczynają kwitnąć azalie, które przejmują po nich pałeczkę. Nadszedł już czas na uporządkowanie naszych ogródków. Na wielu z nich wciąż pozostały krzewy, które czekają na interwencję. Jak sobie z nimi poradzić? Rad udzielił Łukasz Skop, prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?".
Cały różowy, w leśnym stylu, a może vintage? Najważniejsze, żeby zarówno rodzice, jak i dzieci byli zadowoleni. Bohaterom materiału Katarzyny Jaroszyńskiej to się udało. Zobaczcie sami.
Anna Senkara zabrała nas do malowniczego Cotswolds, w której swoją restaurację prowadzi Polak, Kuba Winkowski. Choć jego wnętrze liczy jedynie 9 m kw. potrawy przygotowywane są na najwyższym poziomie. Dowód? To właśnie Winkowski w 2019 roku zdobył tytuł najlepszego brytyjskiego kucharza.
Ich filmik oznaczony hasztagiem #pogodniTVN podbił Internet. Podczas gdy Ania opowiadała, jak wspaniała jest kwarantanna, jej mąż Marcin prosił o pomoc. Jednak i tę próbę przetrwali. Zobaczcie sami.
Laura Bziukiewicz koronką zajmuje się od 19 lat. Nam zdradziła, gdzie zaczęła wykorzystywać frywolitkę, i w jaki sposób nadała nowoczesnego sznytu rodzinnej tradycji.
Anna Roznowska to skrzypaczka, która jako jedna z nielicznych artystek na świecie w czasie pandemii wyruszyła w trasę koncertową, by muzyczne popołudnia zapewnić mieszkańcom Nowego Orleanu. Skąd taki pomysł?
Jerzyki to ptaki podlegające ochronie prawnej, które do naszego kraju przylatują w pierwszej połowie maja na lęgi. Pozostają w Polsce tylko do sierpnia, po czym wracają do Afryki. Jerzyki są niezwykle pożyteczne – podczas lotu potrafią zjeść nawet 20 tyś. komarów. Warto więc pomóc im w uwijaniu gniazd. Jak to zrobić?
W sercu Nowej Huty swój dom ma najsłynniejszy polski bocian Właduś. Przez 15 lat opiekował się nim pan Władysław i to właśnie po nim bocian otrzymał swoje imię. Choć mężczyzny już z nami nie ma, ptak każdego roku, na początku kwietnia przylatuje do domu.
Rząd znosi kolejne obostrzenia, a my powoli wracamy do życia sprzed epidemii, ale w innej rzeczywistości. Tak zwany reżim sanitarny będzie towarzyszył nam jeszcze przez długie miesiące, także w miejscach naszej pracy. A jak one przygotowują się na nasz powrót?
Ich rękawiczki nosili przedstawiciele arystokracji, bohemy artystycznej i najważniejsi politycy, a warsztat na ul. Chmielnej znał każdy warszawiak. Niestety, rodzina Kowalskich zamyka historyczną siedzibę swojej pracowni.
Grzegorz Piotrowski na co dzień jest funkcjonariuszem Straży Granicznej na wrocławskim lotnisku. W związku jednak z zamknięciem granic i ograniczeniem do minimum ruchu powietrznego, w ramach służby został przeniesiony na granicę. Jak mówi, mundur zobowiązuje, a mundurowi muszą robić to, do czego zostaną oddelegowani.
W ostatnim czasie w wyniku pandemii w szpitalach nie odbywały się porody rodzinne. Obecnie część placówek po konsultacjach z Polskim Towarzystwem Ginekologów i Położników podjęły decyzję o powrocie do takiej możliwości. Jakich jeszcze zmian mogą spodziewać się mamy rodzące w maju? O tym opowiedziała nam położna, Izabela Dembińska.
W czasie epidemii koronawirusa, ale także w czasie sezonu grypowego, gdy lepiej ograniczyć kontakty z innymi osobami, teleporada, czyli konsultacja przez telefon, staje się najlepszą formą pierwszego kontaktu z kliniką leczenia niepłodności. Jeśli od roku bezskutecznie staracie się o dziecko, zadzwońcie na Infolinię InviMed: 500 900 888 i umówcie się na telefoniczną konsultację z lekarzem.
Wszyscy tęsknimy za wakacjami. Tym bardziej, że nie wiemy, kiedy znów będziemy mogli się na jakieś wybrać. Gwiazdy w tym kontekście niczym się od nas nie różnią. Udostępniają więc swoje wspomnienia z różnych egoztycznych miejsc. Gdzie lubią wypoczywać znani i lubiani?
Koronawirus pokrzyżował plany wielu par, które miesiącami planowały swój ślub. Znaleźli się jednak i tacy, którzy zdecydowali się nie odwoływać swojego wielkiego dnia. Specjalnie na tę okazje przygotowali zaproszenia, dekoracje, poczęstunek i oczywiście suknie. Do kompletu brakuje im jedynie… maseczki.
Joanna Kotas miała zostać logopedą. Ewentualnie rysowniczką, ponieważ forma ta była jej bliska od dziecka. Gdy urodziła dzieci, sprawy obrały inny kierunek, a Joanna spróbowała swoich sił w pisaniu ikon. Jedno z jej dzieł podbiło serca księży i innych miłośników obrazów z intencją.
Teraz jeszcze bardziej niż zwykle potrzebujemy pozytywnych zjawisk. Do takich niewątpliwie należy historia rodziny Fiałkowskich, która przed rozpoczęciem izolacji prowadziła popularną lodziarnię. Mimo że Fiałkowscy zgodnie z zaleceniami zamknęli biznes, wciąż prosperują i mają się dobrze. Co ich uratowało w tym trudnym momencie?
Naukowcy od dziesięcioleci starają się znaleźć sposób na kolonizację kosmosu. Jednym z przeprowadzonych przez nich eksperymentów był projekt Biosfera 2. Miał on sprawdzić, czy możliwe jest utrzymanie człowieka w samodzielnie wyhodowanym, zamkniętym ekosystemie. W programie rozmawialiśmy o tym, jak potoczyły się losy przedsięwzięcia.
Sezon rowerowy trwa w najlepsze, a wiosenna aura zachęca do rodzinnych przejażdżek. Wspólne wypady nie obejdą się bez odpowiedniego sprzętu. W programie rozmawialiśmy o tym, jak wybrać swojemu dziecku pierwszy rower, żeby zaszczepić w nim kolarskiego bakcyla.
Dokładnie 6 maja premierę ma niezwykła książka Justyny Sucheckiej „Young Power”. Dziennikarka, przemierzając Polskę, zebrała 30 inspirujących historii o tym, jak młodzi zmieniają świat. Autorka opowiedziała nam nieco więcej o bohaterach publikacji, a młoda aktywistka Kira Sukhoboichenko przedstawiła swój projekt.
Starania o dziecko nie zawsze są łatwe. Często trwają kilka lat, a i tak nie przynoszą rezultatów. Po wielu nieudanych próbach pary tracą nadzieję. W podobnej sytuacji była Justyna - kilka lat nie mogła zajść w ciąże. W końcu znalazła metodę, dzięki której udało się jej spełnić marzenie o dziecku. Opowiada nam swoją historię.
Przejażdżka czerwonym, piętrowym autobusem to marzenie każdego turysty odwiedzającego Londyn. Chociaż na razie musimy się wstrzymać z wakacyjnymi planami, w małą podróż po stolicy Anglii zabrała nas Anna Senkara.
Wiele osób nie wyobraża sobie domu i mieszkania bez kwiatów. Coraz większą popularnością cieszą się też duże rośliny, które mogą dodać pomieszczeniu wyjątkowego wyrazu. Na co zwrócić uwagę, gdy zdecydujemy się na zakup jednej z nich? Zobacz podpowiedzi od naszych florystów.
Bluszczyk kurdybanek to znane od stuleci zioło mające właściwości prozdrowotne. Pomaga w leczeniu wielu dolegliwości. Bluszczyk można uprawiać samodzielnie lub kupić suszone ziele w sklepie spożywczym.
Pandemia zablokowała wiele biznesów. Zakłady usługowe, kluby sportowe i restauracje zostały zamknięte w połowie marca. Część przedsiębiorców próbuje przenieść działalność do Internetu. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość. Na pandemii bardzo dużo traci gastronomia. Nawet najbardziej znane i lubiane lokale stoją u progu bankructwa.
Pandemia koronawirusa pogorszyła sytuację na rynku pracy. Wielu z nas towarzyszy stres spowodowany niepewnością co do przyszłości. To może być jednak dobry moment, aby zastanowić się nad swoimi możliwościami i aspiracjami. Jak to zrobić? Podpowiada ekonomistka Patrycja Załuska.
Wiosna w pełni. Czas więc zadbać o ogród i balkonową roślinność. Co jednak z niechcianymi gośćmi, którzy niszczą marzenia o pięknych kwiatach? O tym, jak sobie z nimi poradzić, opowiedziała Izabela Szarmach, pasjonatka ogrodów i prowadząca program „Wymarzone ogrody”.