Anna Lapawa i Piotr Jędrzejewski zdecydowali się zamieszkać na słynnym osiedlu Nikiszowiec, na którym niegdyś żyli jedynie górnicy. Co szczególnego jest w tym miejscu i jak swoje obecne lokum zagospodarowali jego obecni właściciele? Dowiedziała się tego Katarzyna Jaroszyńska.
W ręcznikach i pościeli lubią zadomowić się bakterie i wirusy. Jak zatem należy dbać o tekstylia, aby nie tylko ładnie pachniały, były czyste i nie miały na sobie zarazków? O radę poprosiliśmy Ulę Chincz.
21 wizyt u 21 miliarderów na całym świecie. Rafael Badziag, autor książki „Umysł Miliardera” w rozmowie z Robertem Stockingerem opowiedział o procesie tworzenia książki i o miliarderach. Jacy są i jakie są ich sposoby na zbicie fortuny?
Uczniowie, przedszkolaki i ich rodzice zostali w domu. Jak się okazuje, długie przebywanie w jednym pomieszczeniu może powodować konflikty. O co najczęściej się kłócimy, gdy za długo jesteśmy razem i co nam najbardziej przeszkadza w drugiej połówce? O tym rozmawialiśmy z dziennikarką Marzeną Lewandowską i modelem Jakobem Koselem.
Rozprzestrzenianie się koronawirusa wywołało falę paniki. Wielu właścicieli zwierząt obawia się, że ich pupile mogą zarazić ich COVID-19. Jak jest naprawdę? Dowiedz się, czy nasze pupile stanowią dla nas jakiekolwiek zagrożeniem w okresie pandemii.
Nika, Pepsi i Cola - trzy szczeniaki, które zostały porzucone nad rzeką szukają domu. Pieski zostały uratowane przez dzielnych strażaków. Piotr Wojtasik odwiedził Orszewice, gdzie rozgrywała się cała akcja. Zobaczcie, jak to wyglądało!
W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu International Landscape Photographer of the Year wyróżniono fotografie aż trzech Polaków. Kadry wykonane przez Rafała Nebelskiego, Grzegorza Piechowicza oraz Tomasza Szpili trafiły do konkursowego albumu, zawierającego 101 najlepszych zdjęć krajobrazowych ubiegłego roku. W studiu Rafał Nebelski opowiedział o tym, jak powstała fotografia jego autorstwa.
Wielu osobom komiksy kojarzą się jedynie z dziecięcą pasją, z której się wyrasta. To nieprawda, obrazkowymi historiami mogą interesować się także dorośli - przekonywali w naszym studiu miłośnicy komiksów: Maria Lengren, Marcin Czerwiński i Michał Jaskuła.
Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany przyszłym parom młodym. Wiele z nich decyduje się na przełożenie ślubu i wesela. Jak w praktyce wygląda zmiana terminu ceremonii? O tym mówili nasi goście.
Matematyka nie musi być straszna, o ile jest dobrze tłumaczona. Udowodniła to Magdalena Bęben, która została najlepszą nauczycielką tego przedmiotu w Szwecji. Na czym polegają jej wyjątkowe lekcje? Kilka tajemnic o swoich metodach zdradziła w rozmowie z Dzień Dobry TVN.
Była architektem, postanowiła jednak rzucić stałą pracę i zająć się ceramiką. - Robię to z pasją i jeśli ktokolwiek chce spróbować w każdym momencie swojego życia, powinien to zrobić - zachęca Kati Romanowska. Miłością do gliny zaraziła też swojego partnera. Jej wyroby to prawdziwe ceramiczne cacka. Zobaczcie sami.
Aleksandra Lis w dzieciństwie lubiła bawić się lalkami, ale już wtedy wydawały jej się zbyt podobne do siebie. Wszystkie były w różowych sukieneczkach, wszystkie były właściwie na jedno kopyto - stwierdziła. Postanowiła więc, że zacznie tworzyć je sama, ale w zupełnie innej stylizacji.
Od kilku tygodniu na całym świecie rozprzestrzenia się koronawirus. Aby zminimalizować ryzyko zarażenia, wiele firm zdecydowało się przejść na tryb pracy zdalnej. Mogłoby się wydawać się może, że czas spędzony w domu jest spełnieniem naszych marzeń, jednak godzenie obowiązków służbowych z domowymi jest trudniejsze, niż się wydaje. Jak skupić się na obowiązkach służbowych w domowym zaciszu? Oto kilka rad.
Panująca obecnie pandemia koronawirusa wymusiła wiele zmian nie tylko w społeczeństwie jako ogóle, lecz także w przypadku kobiet ciężarnych. Co ze szkołami rodzenia i jak obecnie wyglądają porody?
Szkoły i przedszkola w całej Polsce są zamknięte, prawdopodobnie przerwa zostanie przedłużona. Dla wielu rodziców to prawdziwy sprawdzian cierpliwości i umiejętności wychowawczych. Jak kreatywnie zagospodarować dzieciom czas w domu?
Domowa kwarantanna to dla wielu rodziców wielka szansa na umocnienie kontaktu i polepszenie relacji z dziećmi. Jak z nimi rozmawiać? Jak pomóc im rozwijać poczucie własnej wartości? O tym w naszym studiu mówili logopeda i wokalistka Kasia Zalewska, psycholog Piotr Zalewski oraz profilaktyk Jacek Zajkowski.
Obecny czas, który spędzamy w domu, sprzyja uczeniu się nowych rzeczy, ale też nadrabianiu zaległości lekturowych. Pisarz i laureat Nagrody Literackiej Nike 2019 Mariusz Szczygieł polecił książki, po które warto teraz sięgnąć. Co znalazło się na jego liście?
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa lekarze zalecają, aby pozostać w domu. Co, jeśli w tym czasie osoby przewlekle chore potrzebują recepty lub rodzice małego dziecka chcieliby skonsultować niepokojące objawy? Z pomocą przychodzi telemedycyna, nowy rodzaj konsultacji z lekarzem. Jak działa? O tym opowiedzieli nam założyciel HomeDoctor Szymon Horaczuk oraz lekarz Aleksandra Przeor.
Stare posiadłości skrywają wiele tajemnic. Przekonał się o tym Dominik Jeton, który podczas remontu rodzinnego domu dokonał niezwykłego odkrycia. Zobacz, jakie przedwojenne znaleziska ujrzały światło dzienne.
Każdemu z nas zdarzało się sprawdzać w mediach społecznościowych, z kim wcześniej spotykał się nasz partner lub jak radzi sobie nasz ex. Co może być przyczyną takiego zachowania? Ciekawość, a może zazdrość? O tym porozmawialiśmy z psychoterapeutką Katarzyną Kucewicz oraz copywriterką Magdaleną Jaźwińską.
W Milionerach padło pytanie warte milion złotych! Każda barwa składowa światła białego rozchodzi się w ciałach przezroczystych z inną prędkością. Największą prędkość ma: czerwona, pomarańczowa, żółta czy fioletowa? Znasz odpowiedź na to pytanie?
Po urodzeniu dziecka mamy w szczególny sposób dbają o higienę maleństwa. Czy ubranka dla noworodków trzeba gotować i prasować? W czym je prać? O tym w naszym studiu mówiła Izabela Sztandera, doradczyni macierzyństwa, doula.
W dobie panującej pandemii koronawirusa trzeba pamiętać nie tylko o częstym myciu rąk, lecz także o czyszczeniu i dezynfekowaniu używanych przez nas przedmiotów. Jak się za to zabrać i czego używać w tym celu? Radzi Konrad Koterba.
Ania mieszka na co dzień w Czechach. Dla niej nie liczą się przedmioty i nowe ubrania, lecz słońce za oknem i uśmiech drugiego człowieka. Vlogerka zainspirowała nas do rozmowy na temat zrównoważonego stylu życia. Co to dla niej oznacza?
W Bydgoszczy haftowanie weszło na zupełnie inny poziom. Marzena Sobień wyszywa tam obrazy będące replikami największych dzieł sztuki. Jak wygląda jej działalność i czy pasja jest dla niej źródłem dochodu?
Pandemia koronawirusa wciąż się rozprzestrzenia. Media na bieżąco śledzą rozwój sytuacji. Wiele osób postanowiło też udokumentować ten szczególny czas dla przyszłych pokoleń. Dowiedz się więc, jak nagrać profesjonalny filmik w nieprofesjonalnych warunkach.
Co robić z dzieckiem w domu przez najbliższe dni? Przed tym pytaniem stoi wielu rodziców. Jedną z propozycji są magiczne sztuczki! Magik Y w studiu Dzień Dobry TVN zaprezentował kilka iluzjonistycznych trików, a także zdradził, jak możemy wykonać je samemu w domu.
Restauracje przeżywają teraz trudny czas - musiały zawiesić działalność z powodu zagrożenia koronawirusem. Odbije się to na ich pracownikach, m.in. na kelnerach. Swoich sił w tym fachu spróbował nasz prowadzący Filip Chajzer. Jak sobie poradził? Zobaczcie.
Richard Browning to brytyjski wynalazca i przedsiębiorca. Stoi za sukcesem firmy, która produkuje kombinezony odrzutowe. W Salisbury rozmawiała z nim reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.
Porwania na morzu nie dzieją się tylko w filmach. Michael Scott Moore doświadczył prawie trzech lat w niewoli u somalijskich piratów. Jak po czasie wspomina to traumatyczne wydarzenie? - Byliśmy traktowani jak bydło, byliśmy tylko stworzeniami, które miały pozostać żywe.