Co planety mówią o imionach? Numerologiczna prawda o Baśkach i Mikołajach

Dzień Dobry TVN
4 grudnia świętują Barbary, a zaledwie dwa dni później – Mikołaje. Zapytaliśmy astrolożkę, Miłosławę Krogulską, co mówią o nas nasze imiona. Przy okazji poznaliśmy przepowiednię na przyszły rok. Czym nas zaskoczy?

Co mówią o nas imiona?

Dlaczego nazywamy się tak, jak nazywamy? Co mówią o nasz nasze imiona? – to pytania, które często sobie zadajemy. Astrolożka Miłosława Krogulska zwraca uwagę na to, że w zależności od tego, kogo zapytamy, uzyskamy różne odpowiedzi.

Socjolog będzie mówił, że imię często zdradza sferę społeczną, z której pochodzimy, będzie mówić, że imię odwołuje się do rodzinnych tradycji, albo do wykształcenia rodziców. Psycholog będzie mówił o wpływie tego, czy lubimy nasze imię, na nasze życie. A numerolog, astrolog, albo wróżka sięgnie trochę głębiej, do magicznego znaczenia imienia

- tłumaczy.

Z czym wiąże się magiczne znaczenie imion? Z ich pochodzeniem. - W dzisiejszym świecie imię jest dla nas zlepkiem pewnych dźwięków, które oczywiście nas identyfikuje, ale dawniej ta moc, ta magia, prawdziwa siła imienia odwoływała się przede wszystkim do bóstwa, z którym imię było związane, albo do pewnej siły, lub najczęściej pozytywnej cechy charakteru – wyjaśnia atrolożka.

Podobnie w chrześcijaństwie – każdy święty ma dzień, którego jest patronem. Nadając imię dziecku, liczymy na opiekę.

Barbara, Mikołaj – co numerologia mówi o tych imionach?

Na początku grudnia imieniny obchodzą Barbary i Mikołaje. Miłosława Krogulska przybliżyła nam znaczenie tych imion. Astrolożka wyjaśniła, że imiona numerologicznie odwołują się do tego, w jaki sposób dźwięki, które składają się na imię, przełożymy na język liczb i cyfr. Odwołują się także bardzo głęboko do tradycji platońskiej, w której wszystko było ze sobą powiązane.

- Baśki jako numerologiczne siódemki, będą miały cechy związane przede wszystkim z ciekawością, odwagą osobistą, intelektem. Baśki trudno jest utrzymać w jednym miejscu. Baśka jak chce się czegoś dowiedzieć, to zawsze będzie na tropie tych wiadomości, w związku z czym to odpowiednie imię dla dziewczynek, które będą chciały się czegoś uczyć, będą chciały coś osiągnąć, ale jednocześnie będą potrafiły bronić swojego terytorium i swoich wartości przed innymi osobami. Imię, które jest dla bardzo silnych kobiet – powiedziała.

Mikołaje to natomiast numerologiczne ósemki. To wywodzące się z Grecji stare imię. Co oznacza?

- Od Mikołajów będziemy oczekiwać, że są niesłychanie uzdolnieni technicznie. Mikołaj potrafi zrobić coś z niczego. Jako święty Mikołaj potrafi z mizernego budżetu wydobyć bardzo ładne prezenty. Będzie taką wibracją imienia, które będzie bardzo odpowiednia dla chłopaków w dzisiejszych czasach. I też dla tych wszystkich chłopców, którzy chcieliby być wielkimi budowniczymi i w jakiś sposób te czas zmieniać, czyniąc go również lepszym – dodaje ekspertka.

Co przyniesie nam 2021 rok?

Nie mamy wątpliwości, że 2020 rok nie był najlepszym w historii. Pandemia, utrata pracy, kryzysy w relacjach – tylko wierzchołek góry lodowej. Z niecierpliwością wyczekujemy nowego roku. Szczęśliwie – jest nadzieja.

- Gwiazdy i planety w najbliższym czasie szykują nam bardzo duże zmiany (…) Rok 2021 daje nam bardzo dużą nadzieję, ponieważ koniunkcję Jowisza z Saturnem, która odbędzie się w kochającym wolność i przynoszącym radość znaku Wodnika, pokazuje nam, że wyjdziemy z kłopotów i że w pewien sposób zacznie się nowa era – zapowiada Miłosława Krogulska.

Zobacz też:

Co oznaczają liczby we śnie i jak należy je interpretować?

Masz ołówek i papier? Sprawdź, jaką jesteś liczbą!

Kłótnie w domu wpływają na życie dziecka. Psycholog ostrzega: "Uczymy się destrukcyjnych schematów"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości