Zosia to miłośniczka podróży i fotografii. Mimo że przeprowadzała się 20 razy, wciąż szuka swojego miejsca na Ziemi. Mieszkała już w Anglii, na Gran Canarii i wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim. Poznaj podróżniczkę, która świat zamyka w kadrach.
Kamilę Jakubowską-Szmyd poznaliśmy rok temu, kiedy odwiedziliśmy ją w mieszkaniu w Warszawie. Wiele się od tamtego czasu zmieniło. Obecnie kobieta wraz z rodziną mieszka w domu jednorodzinnym. Zobaczcie, jak Kamila go urządziła.
Czy siedmioletnie dziecko jest już gotowe, by samodzielnie pójść do sklepu osiedlowego, do szkoły, pobawić się z kolegami na podwórku? Jaką dojrzałością powinni wykazać się nasi najmłodsi byśmy im na to pozwolili? Porozmawialiśmy o tym z psycholog dziecięcą Martą Bąkowską oraz adwokat Katarzyną Stopińską. Zobaczcie też eksperyment Michała Nobisa, który sprawdził, jak reagujemy na zagubione dziecko.
Śpiwór był jego domem przez 5 tygodni i chronił przed temperaturami poniżej -25 st. C. Łukasz Supergan - człowiek, który przeszedł Islandię od wschodu na zachód opowiedział, jak przygotowywał się do samotnej podróży przez pustkowie.
Wiosna to czas topnienia śniegu. Efektem tego może być zagrożenie lawinowe. Pracownicy Polskich Kolei Linowych wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez TOPR. Towarzyszył im Bartek Jędrzejak. Jak ważna jest wiedza na ten temat? Jak radzić sobie w kryzysowej sytuacji w górach? Zobaczcie materiał z Kasprowego Wierchu.
Grupa nastolatków z Knurowa zbudowała minisatelitę, która jest wielkości puszki do napojów, ale działa jak profesjonalne urządzenie. Najmłodszy członek ekipy ma 12 lat, a najstarsi mają po 15. Chłopcy zakwalifikowali się do finału polskiej edycji międzynarodowego konkursu CanSat 2019-2020.
Z powodu zagrożenia koronawirusem zapadła decyzja o zamknięciu szkół i przedszkoli oraz odwołaniu zajęć na dwa tygodnie od poniedziałku, 16 marca 2020 roku. Dzieci i młodzież muszą pozostać w domach. Dla nich to również nowa sytuacja. Filip Chajzer postanowił sprawdzić, co o decyzji premiera Morawieckiego myślą uczniowie. Będą się uczyć w domach, czy przymusową przerwę od szkoły potraktują jako dodatkowe wakacje?
O siedmiu tygrysach uratowanych na polsko-białoruskiej granicy usłyszała cała Polska. Sprawdziliśmy, jak się czują kilka miesięcy od odnalezienia ich w ciasnych klatkach w ciężarówce z Włoch.
Badacze sztuki coraz częściej odkrywają tajemnice skrywane przez autorów popularnych dzieł sztuki. Łukasz Radwan wybrał się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu, aby zbadać, jaki sekret skrywa jeden z obrazów Pietera Brueghela Juniora.
Według niektórych naukowców wspólne spanie wzmaga poczucie bliskości i intymności między partnerami oraz korzystnie wpływa na relację. Są jednak badania, które dowodzą że pary, które dzielą łóżko częściej się nie wysypiają i cierpią z powodu zakłóconego rytmu snu. Kiedy spanie oddzielnie może pomóc związkowi, a kiedy zaszkodzić?
W dniu ślubu każdy chce czuć się wyjątkowo, niezależnie od figury i rozmiaru, który nosi. Dotyczy to zarówno pań, jak i panów. Jak spełnić marzenia o idealnym wyglądzie państwa młodych, którzy nie mogą się pochwalić filigranową sylwetką? O tym rozmawialiśmy z Izabelą Janachowską, prowadzącą program „Pary młode ponad miarę”.
Wiosenne porządki czas zacząć. Jest wiele sprzętów, które sprawią, że sprzątanie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Niektóre z nich pokazała w naszym studiu Pani Gadżet, czyli Anna Nowak-Ibisz.
Coraz częściej rodzice karmią swoje dzieci przed ekranem telewizora, tabletu czy telefonu. Powszechnie wiadomo, że zajęty bajką maluch zje bez większego marudzenia cały posiłek. Czy jest to dobre rozwiązanie? O tym, jak prawidłowo karmić dziecko porozmawialiśmy z naszymi kulinarnymi i dietetycznymi ekspertkami, Anetą Kuroń i Agatą Ziemnicką.
Wielu z nas nie wie, jak dbać o małe psy. Wydaje nam się, że przez ich niewielki rozmiar wymagają od nas mniej uwagi niż te duże - typu owczarek niemiecki czy bernardyn. O tym, na co uważać i jakie potrzeby mają nasi mali przyjaciele - zapytaliśmy behawiorystkę, Sonię Maciuszek. Towarzyszyły jej Jeżynka i Cukinia - psiaki do adopcji ze schroniska w Celestynowie.
Polski oddział jednej z firm marketingowych wprowadził sześciogodzinny dzień pracy. Jakie były tego efekty? Wzrosła efektywność pracowników i zyski, a spadła zachorowalność - przyznał szef, Łukasz Szymula. Czy w każdym przedsiębiorstwie da się wprowadzić takie rozwiązanie?
Warszawa, ulica Dudziarska. To miejsce wyjątkowe. Dawniej nazywane kolonią karną, dziś zamieniło się w osiedle widmo. W znajdujących się na obrzeżach miasta blokach mieszało 216 rodzin. Obecnie nie spotkamy tam nikogo. Poznajcie historię tego miejsca.
Aleksandra Hoyles to polska influencerką, która zdobywa popularność w Wielkiej Brytanii. Na Instagramie pokazuje zdjęcia swojej rodziny, a jej konto obserwuje ponad 150 tys. osób. Opowiedziała nam, jak zaczynała i jak wygląda jej praca na co dzień.
Lubisz minimalizm? Dobrze się składa, że z nami jesteś. Magda Rukasz projektuje dekoracje z papieru. Estetyczną formę łączy z nowoczesnym rękodziełem. Lampy, girlandy, wazony i trójwymiarowe obrazy pomagają stworzyć niezwykłą atmosferę w każdym wnętrzu. Zobaczcie, jak powstają.
Problemy związane ze smoczkiem dotyczą większości rodziców i ich pociech. Trudno jest sobie poradzić z jego odstawieniem bez zbędnego krzyku i płaczu dziecka. Kiedy można podawać dziecku smoczek, a kiedy tego nie robić? Jaką rolę pełni funkcja ssania? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z neurologopedą dr Mirą Rządzką.
Ja miałam duże szczęście. Mówili o mnie: "cudowne dziecko", tańczyłam wszystkie dziecięce role – przyznaje Nina Novak, światowej sławy primabalerina, którą gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN. Jak wspomina Warszawę, z której wyjechała w czasie II Wojny Światowej? Co jest sekretem jej doskonałej formy?
Aż 116 litrów pokarmu do Banku Mleka Kobiecego oddała Paulina Miszkiel. Jakie właściwości ma mleko mamy? Dlaczego jest tak ważne dla zdrowia dziecka, a zwłaszcza wcześniaka? O tym rozmawialiśmy w naszym studiu z honorową dawczynią oraz położną.
Wiosna to najlepszy moment na przesadzanie roślin domowych. Jak sobie z tym poradzić? Na co zwrócić uwagę? W naszym studiu pokazywała to Małgorzata Świgoń, dziennikarka i autorka poradników.
Wchodząc w dorosłe życie, opuszczamy stare gniazdo, aby budować własne. Jednak cząstkę rodzinnego domu zabieramy ze sobą wszędzie tam, dokąd skierujemy swoje dorosłe kroki. Czasami ta cząstka będzie wartościowym posagiem, ale może też być toksycznym balastem. Jakie doświadczenia mają nasi goście?
Zdjęcie Tomasza Kaczora „Przebudzenie” może okazać się tym najlepszym na całe świecie. Polak dostał się do finału konkursu World Press Photo 2020. Co kryje się za jego fotografią?
O atrakcyjności CV świadczy nie tylko jego treść, ale i forma. Wiele branż ceni sobie pomysłowość i przebojowość. W przypadku niektórych stanowisk mile widziane są kreatywne CV. Nie jest to jednak powszechnie obowiązująca reguła. Dowiedz się, kiedy warto postawić na nieszablonowe podejście do rekrutacji, a kiedy lepie tego unikać.
Jaki jest dziś współczesny mężczyzna? Czego oczekuje od życia i jak widzi swoją rolę? O tym porozmawialiśmy z ekspertem ds. etykiety dr Ireną Kamińską-Radomską oraz dziennikarzem Damianem Bąbolem.
Wyglądają na bezwartościowe starocia, niewykluczone, że są drogocennymi perełkami. Każdy z nas może je mieć w domu. Gdzie szukać antyków? Jak je wyceniać? Jak z nimi postępować? Wyjaśniali w naszym studiu kolekcjonerka Joanna Dymmel i antykwariusz dr Marek Kruczek.
Śpiewająca pani adwokat, grający na fortepianie chirurg, pielęgniarz, który jest modelem. Na co dzień wykonują poważne zawody, po pracy zajmują się swoim hobby. Dlaczego pielęgnowanie pasji jest tak istotne? Jak zachować życiową równowagę? O tym goście opowiadali w naszym studiu.
Narzekamy, ale potrafimy protestować i jesteśmy rodzinni. Jakie stereotypy Polaka noszą w świadomości obcokrajowcy? Co w nas lubią najbardziej, a co najmniej? Za co nas cenią? Rozmawiali o tym nasi goście - Białorusinka, Brytyjczyk, Włoch i Wenezuelczyk.
Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że kierowca - wjeżdżając na rondo - nie musi włączać lewego kierunkowskazu. Wyrok jest prawomocny i rozstrzyga istniejący od lat spór dzielący kierowców.