Kryzys związany z koronawirusem sprawił, że wielu pracodawców zdecydowało się na drastyczne działania. Obniżki pensji i zwolnienia - to najczęstsze kroki podejmowane przez firmy, które w trudnej sytuacji próbują utrzymać się na rynku. Co mogą zrobić pracownicy, których dotknęły te zmiany? O tym mówiła u nas adwokat Eliza Kuna.
Domowa kwarantanna wyzwala w nas wiele kreatywności. Z dnia na dzień w sieci pojawia się coraz więcej memów, śmiesznych zdjęć, nowych hasztagów i powiedzonek. Czy zabawa językiem i żartowanie z obecnej sytuacji jest na miejscu - zastanawiali się językoznawczyni dr Małgorzata Majewska oraz literaturoznawca prof. Michał Rusinek.
Fryderyk Różański w wolnym czasie daje drugie życie lalkom. Zamiast wyrzucać stare zabawki, robi z nich zupełnie nowe postaci. Zobacz, jak wygląda praca nad jego figurkami.
Wielkanoc już za kilka dni. Warto więc pomyśleć o świątecznym wieńcu i dekoracjach, które ozdobią nasze domy i mieszkania. Jak je zrobić? Krok po kroku pokazała to w naszym studiu Marta Chrzanowska. Co nam będzie potrzebne do ich wykonania?
Czas spędzany z dziećmi z domu nie musi oznaczać nudy. To doskonały moment na uczenie ich nowych rzeczy, ale też wyzwalanie kreatywności. W studiu Dzień Dobry TVN Monika Przegalińska pokazywała, jak za pomocą odrysowanej dłoni stworzyć postaci zwierząt. Czy udało się to naszym prowadzącym?
Stany Zjednoczone - podobnie jak reszta świata - zmagają się z koronawirusem. W Nowym Jorku trwa nieustająca walka o to, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań. W wielu stanach wprowadzono obostrzenia, by jednej z najpotężniejszych gospodarek dać szansę na dalsze funkcjonowanie, a jednocześnie chronić obywateli. Więcej o panującej za oceanem sytuacji opowiedział nam Jan Pachlowski.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Nawet w przypadku tak trudnej sytuacji, jak kwarantanna. Okazuje się, że przymusowe ograniczenie aktywności i wielotygodniowe pozostawanie w domu w czasie epidemii może mieć swoje dobre strony. Sprawdź, jakie.
Jajka kraszanki i pisanki to nieodłączne symbole Wielkanocy. Tradycja ich barwienia przetrwała do dziś i pozwala puścić wodze fantazji i kreatywności. Wzory na kraszanki nawiązują najczęściej do motywów świątecznych i ludowych. Poznaj różne metody ozdabiania pisanek!
Zrób własnoręcznie wielkanocne ozdoby. Te z drewna są sposobem dekoracji domu, który sprawdza się co roku w okresie wiosennych świąt. Sięganie po drewniane pisanki i figurki to powrót do pięknej tradycji. Wielkanocne ozdoby z drewna pozwalają zaakcentować w całym domu radosną, wyjątkową atmosferę świąt.
W radosnym okresie Wielkanocy i wśród budzącej się do życia przyrody warto pomyśleć o dekoracjach do domu. Odpowiednio dobrane wprowadzą do wnętrza pozytywną atmosferę. Ozdoby wielkanocne zrób to sam są niskobudżetowym rozwiązaniem – często wystarczy kartka papieru, by je wykonać. W wykonanie stylowych dekoracji z powodzeniem zaangażujesz dzieci – zobacz, jakie propozycje dla ciebie przygotowaliśmy.
Kłótnie w rodzeństwie były, są i będą. Stanowią nieodłączny element tej wyjątkowej relacji, ale bywają uciążliwe. Jak sobie z nimi poradzić? Rozmawialiśmy na ten temat z Dominiką Słomińską, psycholożką dziecięcą.
Codziennie do mórz i oceanów trafiają tony śmieci. Polscy rybacy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zaczęli oczyszczać dno Morza Bałtyckiego. Jak przebiega akcja?
W dobie pandemii większość z nas zwraca szczególną uwagę na dezynfekowanie i dokładne mycie jedzenia. Kontrowersyjnym tematem stają się warzywa i owoce, które jak wiemy, często są „wzbogacone” chemią. Jak prawidłowo je myć, by pozbyć się ewentualnych konserwantów? Najlepsze sposoby zdradziła nam biotechnolog, Kornelia Westergaard.
Wiele branż jest w ogromnym kryzysie, nie działają sklepy, restauracje i wiele punktów usługowych i firm. Co mają robić ci, którzy z dnia na dzień stracili swoją pracę? Czy obecnie jest szansa na znalezienie nowej? O tym opowiedzieli nam specjalistka ds. rynku pracy Paulina Łukaszuk oraz kelner Jan Jakimowicz.
Na Ziemi istnieje ok. 800 czynnych wulkanów, a prócz nich są jeszcze te drzemiące i wygasłe. Pod powierzchnią Ziemi kotłuje się gorąca magma. Pokażemy, co bysie stało, gdyby zabrakło wulkanów i lawa nie mogła wydostać się na powierzchnię.
Jesteśmy zamknięci w domach i tęsknimy za wiosną, która jest za oknem. Możemy ją zaprosić do naszego wnętrza i zrobić proste, ale piękne stroiki z kwiatów cebulkowych. Jak je wykonać, a przy okazji pomóc polskiej branży ogrodniczej? Kilka kompozycji pokazała w naszym studiu florystka Anna Wojtala.
Ocean generuje ogromne ilości dobrej energii. Odczuwają to szczególnie osoby, które żyją w jego rytmie. Jedną z nich jest Margherita Igańska. Porzuciła życie w wielkim mieście, dla swojej największej pasji – surfingu. Opowiedziała nam o swojej miłości do oceanu.
Cele zawodowe powinien wyznaczyć sobie każdy pracownik bez względu na branżę, w jakiej pracuje. Ich odpowiednie określenie może pomóc w budowaniu kariery, a także w przyciągnięciu uwagi potencjalnego pracodawcy. Jakie mogą być przykładowe cele zawodowe?
Okulary mogą przynieść nieocenioną pomoc – zapewniają komfort prawidłowego widzenia. Nawet najlepsze egzemplarze będą jednak działać ci na nerwy, jeśli nie nauczysz się ich prawidłowo czyścić. Poniżej zebraliśmy kilka przydatnych rad i wskazówek, jak zadbać o swoje okulary i nie tylko! Dzięki nim twoje życie będzie prostsze!
Kuba Przygoński to nasz najlepszy offroadowiec. Podobnie jak cały światowy sport i on został uziemiony w związku z pandemią koronawirusa. Co robi w domu? Jak utrzymuje formę? Jak dzieli obowiązki z żoną?
W piątym odcinku "Efektu Domina" Dominiką Kulczyk zabrała nas do jednej z najuboższych dzielnic europejskich stolic – Ferentari w Bukareszcie. Zamieszkujący ją Romowie żyją w bardzo trudnych warunkach materialnych. – Wszędzie widać śmieci. Małe dzieci chodzą po strzykawkach, których wcześniej używali narkomani – powiedziała założycielka i prezes Kulczyk Foundation.
Jajko to jeden z najbardziej wartościowych produktów, pełen witamin i składników mineralnych. Jest także głównym symbolem zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Tylko które lepsze – fermowe czy wiejskie? Od zwykłej kury, zielononóżki, a może od przepiórki? Wszelkie wątpliwości rozwiał podróżnik kulinarny Mikołaj Rey.
Agnieszka Barańska-Cieślak i Marcin Cieślak są zafascynowani Indiami. Małżeństwo postanowiło wybrać się w podróż do tego odległego kraju. Na wyprawę zabrali swoje dzieci i w piątkę spędzili tam ostatnie pół roku. Jak wyglądała ich przygoda i czy planują kolejne wyjazdy?
Rodzina Jakubczaków przebywa obecnie na jachcie przy granicy Hiszpanii z Gibraltarem. Polscy żeglarze - podróżnicy nie mogą opuścić portu ze względu na pandemię koronawirusa. Jak wygląda ich życie na morzu i kwarantanna na hiszpańskim wybrzeżu?
W związku z epidemią koronawirusa dzieci spędzają czas w domu ze swoimi rodzicami. Dlaczego nie mogą z niego wyjść? Dlaczego trzeba myć ręce? Obecną sytuację w Polsce i na świecie można wytłumaczyć za pomocą prostych eksperymentów. Zobaczcie, jak przeprowadzają je popularyzator nauki Karol Wójcicki i jego córka Adrianna.
Człowiek musi wychodzić z domu. Co ma jednak zrobić, jeśli nie wolno? Na ratunek przychodzi wtedy balkon. Wydawać by się mogło, że to tylko kawałek betonowej konstrukcji, który służy do wywieszania prania. Nic bardziej mylnego - balkon jest dobry na wszystko. Przekonajcie się sami.
Arkadiusz Winiatorski pokonał obie Ameryki pieszo, pchając bagaż na dziecięcym wózku. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec. – Zapytałem ją, czy pójdzie ze mną na mały spacer i poszła – powiedział z uśmiechem. Jego trasa wyniosła 12 tys. kilometrów, a jej - 7 tys. Gdzie planują następną podróż?
Wielu z nas planowało już urlopy, wakacje marzeń lub zagraniczne wyjazdy do rodziny i przyjaciół. Niestety panująca obecnie sytuacja pokrzyżowała wszystkie plany. My siedzimy w domach, a linie samolotowe zawiesiły połączenia. Kiedy możemy spodziewać się ich wznowienia? Na to pytanie odpowiedział nam podróżnik, Robert Szulc.
Przebywając na domowej kwarantannie wiele dzieci z nudów łapie za telefony, tablety i laptopy. Okazuje się, że z chorobą cywilizacyjną, jaką jest uzależnienie od urządzeń mobilnych, zmaga się już co czwarty polski nastolatek. Czy koronawirus może zwiększyć tę grupę? O tym rozmawialiśmy z terapeutką Martą Żysko-Pałubą oraz socjologiem Maciejem Dębskim.
Ogrody zoologiczne zamknęły się obecnie na zwiedzających i w miejscach tych przebywają jedynie zwierzęta i opiekujący się nimi na zmianę pracownicy. Podobnie jednak jak muzea placówki umożliwiają podglądanie życie swoich podopiecznych przez internet. Jak stworzenia reagują na nową dla siebie sytuację? Opowiedział o tym Marcin Kostrzyński.