Od ponad tygodnia zostajemy w domu. Dzieci nie chodzą do szkoły i przedszkoli, rodzice pracują zdalnie. Sytuacja może budzić pewne frustracje i napięcia, które wyładowujemy na dzieciach. Kończy się najczęściej krzykiem… O negatywnych skutkach krzyku porozmawialiśmy z psycholog dziecięcą Agnieszką Golą.
20-letnia Kinga Wawro z Jarosławca urodziła się bez prawego przedramienia. Mimo tego nie odpuszcza i marzy, by zostać mechanikiem samochodowym. Potrzebuje protezy bionicznej, dzięki której będzie mogła bez przeszkód wykonywać prace w warsztacie. Sprawdźcie, jak można jej pomóc.
To jedyne w Polsce buty wege. Są robione z materiału wytworzonego ze skórek po jabłkach albo odpadków po przerobie ananasa. Powstają w małym, rodzinnym warsztacie. Zajrzeliśmy do niego z kamerą.
Pandemia koronawirusa bez wątpienia jest dla wszystkich stresującą sytuacją. Może mieć też negatywny wpływ na życie intymne. Jak pokonać obawę przed zbliżeniem? Czy warto teraz starać się o dziecko? O tym rozmawialiśmy w studiu z seksuologiem dr. Robertem Kowalczykiem.
Przybierająca na sile pandemia to również rozszerzająca się plaga dezinformacji i fake newsów. Nasz gość - magik Y postanowił z tym walczyć, prezentując interaktywną iluzję obalającą najpopularniejsze mity na temat koronawirusa.
Ma 25 lat i jest najmłodszym zawodowym pilotem w Polsce. Zaledwie kilka miesięcy po zdobyciu licencji, jako 23-latek został śmigłowcowym mistrzem świata juniorów. Odebrał ten tytuł Thomasowi Morgensternowi - znanemu austriackiemu skoczkowi narciarskiemu, a zarazem pasjonatowi lotnictwa. O swojej zawrotnej karierze Bartosz Kończalski opowiadał w naszym studiu.
Szkoły i przedszkola w całym kraju są zamknięte. Przerwa w zajęciach potrwa jeszcze do Wielkanocy. Zobacz, jak kreatywnie spędzać z dziećmi czas w domu. Skorzystaj z pomysłów na zabawy, podczas których nikt się nie będzie nudził.
Trzeci odcinek 7. sezonu "Efektu Domina" powstał w Polsce. Dominika Kulczyk przybliża w nim sytuację wchodzących w dorosłość wychowanków domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych, z których wielu zmaga się z poczuciem odrzucenia, a nawet wykluczenia, co przekłada się na brak wiary we własne możliwości oraz trudności w wyborze drogi zawodowej. Są jednak osoby, na których pomoc mogą liczyć ci młodzi ludzie.
Niedziela dla każdego z nas może stać się okazją do wspólnego celebrowania śniadania razem z całą rodziną. Mikołaj Rey wraz z synkami Feliksem i Hubertem opowiedział, jak to w wygląda u niego w domu. Co serwuje pociechom?
Świat ludzi w ostatnich dniach się zatrzymał, natomiast świat zwierząt toczy się swoim rytmem i wita wiosnę. Marcin Kostrzyński wybrał się do lasu z kamerą i nagrał kilka nowych filmików. Zobaczcie, jak przyroda i zwierzęta budzą się do życia.
Na wypadek zamknięcia sklepów z powodu pandemii koronawirusa sporo osób zgromadziło zapasy jedzenia. Co zrobić, żeby kupione w nadmiarze produkty spożywcze się nie zmarnowały? Zdaniem dietetyczki Uli Somow, wiele z nich można zamrozić. Jak to zrobić prawidłowo?
Lidia Nwolisa, jej mąż Arinze wraz z czwórką dzieci Eleną, Aleksem, Bianką i Frankiem tworzą wyjątkową polsko-nigeryjską rodzinę. Razem przeciwdziałają dyskryminacji i rasizmowi, z którymi sami się stykali. Z jaką inicjatywą wyszło małżeństwo?
Koronawirus torpeduje każdą sferę życia, również sport, który jest obecnie sparaliżowany. Jak w tej sytuacji radzą sobie sportowcy? Co ze zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi? O tym porozmawialiśmy z mistrzem olimpijskim Szymonem Ziółkowskim oraz siatkarzem Wilfredo Leonem.
Ostatni czas, w którym większość z osób spędza w domach, może sprzyjać kreatywnym pomysłom. Niewykluczone, że nasi goście – uczestnicy programu "Kto to kupi?" zainspirują wielu do wcielenia z życie swoich pomysłów. Oto wynalazca wielofunkcyjnej smyczy dla psa, Łukasz Skryplonek i twórca mieszanki nasion antysmogowych, Maciej Podyma.
Zmiana czasu 2020. Przestawianie zegarków z zimowego na letni to zmora wielu osób. Z drugiej strony - większość krajów dzięki zmianie zauważa oszczędność energii oraz mniejszą liczbę wypadków samochodowych. Kiedy zmieniamy czas z zimowego na letni i odwrotnie?
Rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. W niektórych zakątkach Polski pojawiają się pierwsze bociany, które wracają do nas z ciepłych krajów. Marcin Sawicki udał się do Siedlec, gdzie porozmawiał na temat tych ptaków z Ireneuszem Kaługą z Grupy Ekologicznej.
Na banknotach może znajdować się bardzo dużo drobnoustrojów. Dlatego - jak przekonują eksperci - w czasie pandemii koronawirusa bezpieczniejsze są transakcje kartą. - Co nie oznacza, że nie należy ich zdezynfekować - zastrzega Paweł Widawski z Fundacji Polska Bezgotówkowa.
Dwutygodniową przerwę mają również dzieci, które chodzą do żłobków. Rodzice tych najmłodszych maluchów mogą w tym czasie spróbować pożegnać butelkę ze smoczkiem i zastąpić ją kubeczkiem. O tym, jakie kubki wprowadzić na samym początku i czy mają one wpływ na rozwój aparatu mowy dziecka porozmawialiśmy z neurologopedą Marceliną Przeździęk.
Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa Polacy zastosowali się do wytycznych służb sanitarnych i zostali w domach. Od ponad tygodnia praktycznie wszystkie obiekty publiczne są nieużywane. Zobacz, jakie pustki zapanowały na ulicach polskich miast.
Rośliny w mieszkaniu wpływają pozytywnie na emocje, poprawiają nasze samopoczucie oraz jakość powietrza. Mogą nam pomóc wrócić do zdrowia i utrzymać wewnętrzną równowagę. Które kwiaty doniczkowe wpływają na nas najlepiej? O tym mówiła florystka Anna Wojtala.
Kwarantanna to trudny czas dla wszystkich, ale samotność szczególnie doskwiera osobom żyjącym w pojedynkę. Gdy w grę wchodzą jedynie wirtualne kontakty z rodziną i znajomymi, może pojawić się smutek. Jak zmienić swoje nastawienie, by przetrwać najtrudniejsze momenty? O tym rozmawialiśmy z psychologiem Marią Rotkiel oraz youtuberką Joanną Lelejko.
Co robić z dziećmi w domu, kiedy szkoły i przedszkola w związku z koronawirusem są zamknięte? Ciekawe pomysły podsunęła nam psycholog i blogerka Kaja Wolnicka. Jak się bawi z dwójką swoich maluchów? Do czego służy im mąka?
Podczas kwarantanny mamy więcej czasu niż zazwyczaj. Warto poświęcić go na przykład na szlifowanie języków obcych. O sposobach na efektywną naukę opowiadała nam Arlena Witt, autorka programu „Po cudzemu” i nauczycielka języka angielskiego.
„Co z tego wyrośnie” to tytuł nowego cyklu ogrodniczego Dzień Dobry TVN. W najnowszym odcinku serii Łukasz Skop pokazał, jak zbudować szklarnię i co w niej zasiać. Zobaczcie sami!
Kilka dni temu Filip Chajzer otrzymał uroczy prezent – szydełkową, mini wersję siebie. Dziergana maskotka tak bardzo spodobała się naszemu dziennikarzowi, że postanowił odwiedzić osobę, która ją wykonała. Zobaczcie, jak powstają włóczkowe zabawki.
Z powodu koronawirusa wiele osób zrezygnowało z wycieczek organizowanych przez biura podróży. Tak postąpił nasz widz Borys Wolszczak, niestety biuro odmówiło mu zwrotu pieniędzy. Poszkodowanych klientów jest więcej. Co mogą zrobić?
Koronawirus nieustannie rozprzestrzenia się po świecie. Wiele krajów, w tym Polska, zadecydowało o zamknięciu swoich granic na czas kwarantanny. Sporo naszych rodaków wciąż przebywa poza ojczyzną. Jak wygląda obecnie ich powrót do kraju? Gdzie mogą szukać pomocy?
Naukowcy, jako jeden z najważniejszych sposobów na wspomaganie układu odpornościowego w obliczu zagrożenia koronawirusem, podają wysypianie się. Ewa Mierzejewska – ekspert od urządzania wnętrz opowiedziała nam, o co zadbać w sypialni, żeby zachować odpowiednią higienę snu.
"Jak to jest zrobione" to kultowy program, którego twórcy zaglądają za kulisy świata produkcji przedmiotów zwykłych i najdziwniejszych. - To fajna, ciekawa rozrywka dla dzieci i dorosłych - powiedziała Dorota Eberhardt, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej TVN Discovery.
Od kilku dni szkoły i przedszkola w całej Polsce są zamknięte. Dla wielu rodziców zagospodarowanie swoim pociechom nadprogramowego czasu wolnego to ogromne wyzwanie. Oto zabawy ruchowe, dzięki którym Twoje dziecko nie będzie się nudzić.