Podczas pobytu w domu wiele osób odnalazło w sobie pasję do gotowania – testują nowe przepisy, pieką chleb czy uczą się nowych tricków. W programie rozmawialiśmy o gadżetach, które sprawią, że rozwijanie kulinarnych umiejętności będzie nie tylko łatwiejsze, ale i przyjemniejsze.
Fala zwolnień trwa i wzbiera na sile. Utrata pracy przez jednego z małżonków ma wpływ na całą rodzinę. Zmienia się nie tylko sytuacja finansowa, ale także układ dnia i zakres obowiązków oraz atmosfera w domu. W jaki sposób przetrwać ten trudny czas bez uszczerbku dla więzi? Kilku rad udzieliła nam psycholog Maria Rotkiel.
Podróżnicy, którzy utknęli w najdalszych zakątkach świata, po wybuchu globalnej epidemii mierzą się z nową rzeczywistością. Poznajcie Dorotę i Michała, którzy swoją kwarantannę spędzają w Australii.
Zwierzę może być wspaniałym przyjacielem dla dziecka i pomóc mu w rozwoju emocjonalnym. Jednak posiadanie pupila wiąże się także z wielką odpowiedzialnością. O tym, jak rozsądnie podchodzić do próśb dziecka „o pieska” opowiedzieli nam psycholożka dziecięca Aleksandra Piotrowska i lekarz weterynarii Franek Paśko.
Już jako dziecko uwielbiała rysować, jednak z czasem jej hobby zmieniło się w niezwykle udaną karierę. Natalia Madej to polska rysowniczka, której prace w ostatnim czasie cieszą się ogromnym uznaniem i popularnością. W programie opowiedziała o swojej pasji i sukcesie.
Niezależnie od tego, czy do sklepu wybieramy się dla przyjemności czy z obowiązku, cały czas obowiązują nas obostrzenia związane z koronawirusem. Od 4 maja galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe są ponownie otwarte. Jak wyglądają zakupy w czasach pandemii? Co nabywamy najchętniej? Sprawdził to Filip Chajzer.
Miejscowość Marcinkowice - to właśnie tu znajduje się niesamowita kolekcja modeli radiowozów policyjnych, które należą do Grzegorza Kaliny. Emerytowany policjant pokazał nam swój imponujący zbiór. Opowiedział też, jak rozpoczęła się jego kolekcjonerska przygoda.
Mariusz Bocian musiał nieoczekiwanie przyjąć poród swojej partnerki, ponieważ dziecko postanowiło przyjść na świat trzy tygodnie przed terminem. Na szczęście mógł liczyć na wskazówki położnej, z którą połączył się przez telefon. O tym niezwykłym wydarzeniu świeżo upieczeni rodzice opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Wszystko jest możliwe, jeżeli tylko są chęci. Klaudia Kowalik z Wrocławia ma dopiero 6 lat, a już została reporterką. Z pomocą taty prowadzi swoją autorską telewizję – „TV Chrząszcz”. Zobaczcie, jak sobie radzi mała dziennikarka.
Klomby w ogrodzie są wspaniałym pomysłem dla wszystkich, którzy marzą o niebanalnych kompozycjach. Można je tworzyć z różnych rodzajów roślin, co daje szerokie pole do eksperymentów. Jak zrobić klomb?
Rabaty kwiatowe to świetna dekoracja ogrodu. Zgromadzenie kilku gatunków roślin o różnym okresie kwitnienia znacznie zwiększa atrakcyjność zielonej przestrzeni. Sprawdź, jak zaprojektować rabatę kwiatową i co na niej posadzić
Ogród chiński to świetny pomysł dla osób, które cenią sobie prostotę. Nie oznacza to jednak, że jego urządzanie będzie łatwe. Projektowanie takiego ogrodu należy zacząć od zapoznania się z kilkoma zasadami.
Ogrody na dachu stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnego ogrodu. Stają się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, ponieważ zielone dachy mają wiele zalet. Warto dowiedzieć się, jak je zakładać.
Rodzina państwa Neclów z Chmielna na Kaszubach od 10 pokoleń zajmuje się garncarstwem, a i ich wyroby są prawdziwym popisem kunsztu rzemieślniczego. Ich niezwykłą historię poznaliśmy w Dzień Dobry TVN. Czym wyróżnia się garncarstwo kaszubskie i jak trudne jest wytwarzania naczyń ceramicznych, sprawdziła Agata Zjawińska.
Bielenie drzew to zabieg pielęgnacyjny, na jaki powinien zdecydować się każdy odpowiedzialny ogrodnik. Jeśli chcesz cieszyć się zdrowymi roślinami, które przetrwają zimę bez nawet drobnych uszkodzeń, sprawdź, jak możesz to zrobić przy pomocy wapna.
Na początku marca w Bydgoszczy na świat przyszły czworaczki. Ich rodzice Anna i Remigiusz Kocowie przez miesiąc byli rozdzieleni z maluszkami, które trafiły do inkubatorów. Od końca kwietnia cała rodzina jest już na szczęście w komplecie i odnajduje się w nowej codzienności.
- Najpiękniejsze zdjęcia to te wykonane o świcie lub też przed nim - mówi fotograf, Przemysław Pulka. O tej "złotej" dla fotografów godzinie można wykonać najpiękniejsze fotografie, nie płosząc przy tym ptaków, które wciąż jeszcze śpią. Jakie jeszcze rady ma dla nas mistrz w fotografowaniu ptaków?
W tym momencie na morzach i oceanach znajduje się ponad milion marynarzy. Wśród nich jest kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Czy pandemia wpłynęła w znaczący sposób na ich pracę? Jak wygląda łączność z rodziną w kraju? Obejrzyjcie relację prosto ze środka oceanu.
Szymon Gogolewski jest wyjątkowym nauczycielem i dyrektorem szkoły podstawowej i przedszkola. Lekcje online nie wystarczały, więc postanowił, że chce lepiej dotrzeć do swoich uczniów. Tak oto zrodziły się jego filmikowe „Pamiętniki Dyra z Czasów Zarazy”. O swoim pomyśle opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Kryzys epidemiologiczny rozdzielił wiele rodzin w całej Polsce. W najgorszej sytuacji znalazły się osoby starsze, który zostały odcięte od swoich bliskich. Seniorzy przebywający w domach opieki mogą liczyć na pomoc personelu medycznego, jednak nawet to nie jest w stanie uchronić ich przed tęsknotą i osamotnieniem. Pojawiają się pomysły jak wyjść na przeciw potrzebom rodzin.
Michał Kostka jest bohaterem programu na TVN Style, gdzie pokazuje kulisy pracy załogi samolotowej. Jego przygoda z byciem stewardem rozpoczęła się dzięki pewnemu spotkaniu. Po kilku latach nowej pracy odkrył, że chce czegoś więcej i postanowił, że zostanie pilotem. O swoich zmaganiach opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Szymon Radzimierski to podróżnik, bloger i autor książek z serii Dziennik Łowcy Przygód. Mimo że ma zaledwie 14 lat, zwiedził już około czterdziestu krajów na sześciu kontynentach. Szymon jest bohaterem nowego cyklu w Dzień Dobry TVN, w ramach którego opowiada o swoich wyprawach. Tym razem zdradził nam niezwykłe historie ze swojej podróży na Madagaskar.
Jeśli nudzicie się podczas izolacji, mamy dla was nowe zajęcie. Animatorka, Kasia Wierbiłowicz, w Dzień Dobry TVN pokazała, jak w łatwy sposób przy pomocy plasteliny, nożyka i wykałaczki wykonać arbuza. Gotowi na nowe hobby?
Mówi się, że brak oczekiwań to brak rozczarowań. Co jednak dzieje się wtedy z naszymi potrzebami? Każdy z nas je ma niezależnie od stopnia wrażliwości. Posiadamy je także wobec partnera, z którym jesteśmy w związku. Jak jednak nauczyć się o nich mówić i słuchać, i jak później podziękować za ich zaspokojenie? Sztuka okazywania wdzięczności bywa zawiła.
Nie trzeba mieć własnej szklarni, ani nawet działki, żeby uprawiać swoje własne warzywa. Wystarczy balkon i odpowiednia donica. Do jakich roślin nadaje się plastikowa, a do jakich gliniana lub z drewna? Zapytaliśmy o to prowadzącego cykl "Co z tego wyrośnie?", ogrodnika Łukasza Skopa.
Bujna broda Pana Kleksa, broń Janka Kosa z "Czterech Pancernych", czapki krasnoludków z "Kingsajzu" czy kurtka Lecha Wałęsy - to tylko niektóre z rekwizytów znajdujące się w magazynie Łódzkiego Centrum Filmowego, który od lat 40. ubiegłego wieku gromadzi przedmioty wykorzystywane w polskich produkcjach. Jakie inne perełki można znaleźć w tym miejscu?
Amanda Figlarska i Samuel St-Laurent w styczniu wyruszali w zaplanowaną podróż dookoła świata. Przemyślanka wraz ze swoim mężem, Kanadyjczkiem, podróżują własnym busem, który przerobiony został na campera z kuchnią, sypialnią i prysznicem. Jak wygląda przeprawa przez świat w dobie pandemii? Zapytaliśmy o to, łącząc się z parą przez wideokonferencję.
Odpowiednia prezentacja może sprawić, że nawet najbardziej pospolite danie będzie wyglądało na ekskluzywny przysmak. O estetyczny wygląd potraw dbają styliści jedzenia i to oni sprawiają, że na widok pięknie przygotowanych potraw cieknie nam ślinka. Sprawdź, jakie są tajniki tego zawodu.
Panujący kryzys epidemiologiczny powoduje, że w głowie pojawia nam się coraz więcej pytań związanych z koronawirusem. W programie staramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące pandemii. W odpowiedzi na Wasze pytania pomagają nasi niezawodni eksperci.
Niedawno Komisja Europejska zwróciła się do największych platform streamingowych o obniżenie jakości wideo. Cel był jeden, zapewnienie odpowiedniej przepustowości sieci, tak by każdy mógł bez przeszkód pracować. Czy istnieje szansa, że Internetu może zabraknąć? Na to pytanie odpowiedziała nam prof. Aleksandra Przegalińska, specjalistka sztucznej inteligencji.