Poród brzuszny to nadzieja dla przyszłych mam. Jest bezpieczny, mniej bolesny i pozwala na szybszy powrót do formy. Od niedawna dostępny również w Polsce. Na czym dokładnie polega ta metoda? O szczegółach opowiedział dr n. med. Tomasz Waśniewski.
Pielęgniarki, pracujące na co dzień w szpitalach i zespołach ratownictwa medycznego, podczas epidemii każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie. Poznaj historie kilku z nich. W materiale dla Dzień Dobry TVN opowiedziały o towarzyszącym im lęku, stresie i trosce o bliskich.
Mirosław Hermaszewski to jedyny Polak, który widział świat z kosmosu. Czy panujące podczas lotu warunki można porównać do tego, co przeżywamy teraz na kwarantannie? Izolacja, odcięcie, brak natury i ludzi. Jak przetrwać i oswajać samotność? O tym generał Hermaszewski opowiadał w naszym programie.
Linda Miller-Nicholson od dziecka chciała zastać artystką. Realizacja tego marzenia okazała się o tyle trudna, że brak jej było wystarczających umiejętności plastycznych. Na szczęście miała w zanadrzu inny talent – robienie makaronu. Dowiedz się, jak wyglądała jej droga do sukcesu.
Obowiązujące wytyczne zalecają wszystkim pozostanie w domu. Istnieją jednak przypadki, gdy dzieci żyją w dwóch domach jednocześnie. Jak w obecnej sytuacji mają poradzić sobie rozwodnicy, którzy wspólnie wychowują swoje pociechy?
Kończą ci się pomysły na spędzanie czasu z dziećmi? Warto zbudować z nimi bazę. Ta ponadczasowa zabawa sprawdza się od kilku pokoleń i z pewnością spodoba się również twoim maluchom. A i rodzice będą mieć przy tym sporo frajdy.
Przedłużająca się kwarantanna sprawiła, że wielu z nas wpadło w zakupowy szał. Kurierzy dzień w dzień dostarczają pod nasze drzwi paczki z produktami. Jak obecnie wygląda ich praca? Zobacz, w jaki sposób dbają o bezpieczeństwo swoje i innych.
Od kilku tygodni zostajemy w domach, więcej gotujemy, a co za tym idzie - brudzimy więcej naczyń. Małgorzata Świgoń, dziennikarka i autorka poradników doradza jak prawidłowo załadować zmywarkę i zdradza przepis na domowy środek do mycia w zmywarkach.
Dużo czasu spędzamy teraz na naszych balkonach i w ogródkach, korzystając z pięknej pogody. To doskonały moment, by ubogacić je pięknymi roślinami, które będą cieszyły oko. Jakie sprawdzą się idealnie podczas panującej suszy? Oto porady naszej specjalistki.
Sampo i Kalev, dwa psy rasy husky i ich właściciele zaopatrują mieszkańców wsi Borowice w niezbędne do życia produkty. Czworonogi noszą na swoich grzbietach specjalne torby w których dwa razy w tygodniu dostarczają potrzebującym leki i jedzenie.
W trudnym dla nas czasie, zamiast się zamartwiać zróbmy coś, co poprawi nam humor. Zajęciem, które ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, jest zabawa w ogrodnika. W glebie znajdują się związki, które przenikając przez skórę, powodują uwalnianie hormonu szczęścia. Gotowi na nowe wyzwanie? O tym, jak wysiać łąkę kwietną opowiedział nam ogrodnik, Karol Podyma.
"Proszę o nieudostępnianie moich danych osobowych Poczcie Polskiej. RODO nie zezwalam!" - pełne emocji oświadczenia pojawiły się w ostatnich dniach w mediach społecznościowych. Takie wpisy nie mają jednak mocy prawnej. Co zrobić, żeby nasz sprzeciw był skuteczny?
Maseczek w sklepach brakuje, a coraz więcej mówi się o tym, że powinniśmy je nosić. Tylko jak je zdobyć? Pokazujemy jak w prosty sposób uszyć je własnoręcznie.
23. kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym świętem Biblioteka Narodowa opublikowała wstępne wyniki na temat czytelnictwa w Polsce w 2019 roku. Z danych dowiadujemy się również, jakie tytuły przypadły do gustu rodakom. 39 proc. badanych zadeklarowało przeczytanie jednej książki rocznie. Niewiele? W poprzednich latach ten odsetek był jeszcze niższy.
Gospodarka jest w recesji, a bezrobocie rośnie. Utrzymanie pracowników w dobie koronawirusa jest jednym z najważniejszych wyzwań, przed którym stoją przedsiębiorcy. Z myślą o nich ruszyła akcja społeczna #Niezwalniajmy. Jaki jest jej cel? Na czym polega?
23. kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji literaturoznawca prof. Michał Rusinek opowiedział nam o swoim atlasie regionalizmów dla dzieci. „Od mikmaka do zazuli” to niezwykle malownicza i wciągająca lektura. Skąd pomysł na taką książkę?
Decoupage to kolejna umiejętność, której możemy poświęcić trochę czasu, dopóki zostajemy w domu. Samodzielnie ozdobione pudełka, skrzynki, doniczki czy inne bibeloty uzyskają świeży i niepowtarzalny wygląd, a my będziemy mieć pewność, że nasze ozdoby są jedyne w swoim rodzaju. Gotowi do podjęcia wyzwania? Sekrety tej techniki zdradziła nam Anna Lamparska.
Tego chłopca warto zapamiętać, bo jeszcze kiedyś o nim usłyszymy. Piotrek Piętala ma dopiero 11 lat i talent do gry na gitarze, jakiego można pozazdrościć. Chłopiec w ramach wygranego konkursu wystąpił na niesamowitym koncercie z Filharmonią w Szczecinie.
Młode osoby wchodzące w wiek nastoletni coraz bardziej czują potrzebę silniejszego wyrażania swojej opinii, a bardziej niż rodzice, liczą się dla nich rówieśnicy. Prowadzi to często do konfliktów. Czego nie robić podczas kłótni z nastolatkiem, by nie pogorszyć całej sytuacji?
Najlepsi kucharze z całej Polski, gwiazdy TVN i widzowie będą gotować wspólnie w sobotę, 25 kwietnia. Spędź z nami ten czas i przygotuj się na wyjątkowe kulinarne doznania. Zobacz, jak dołączyć do akcji!
Maseczki ochronne dla najmłodszych i dla tych trochę starszych. Maseczki to obecnie niezbędny element garderoby podczas spaceru i kontaktu z innymi ludźmi. W trudnych czasach nieco optymizmu i pozytywnej nadziei przynoszą nam osoby takie, jak pani Grażyna, która z dobrego serca i całkiem bezinteresownie pomagają potrzebującym, a tym samym zmieniają świat na lepszy.
Grzyb na ścianie pojawia się ze względu na usterki budowlane, wilgoć kondensacyjną i kapilarną. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zlikwidować powstawanie grzyba w pomieszczeniach. Jak zlikwidować grzyb na ścianie?
Rośliny na taras to świetna dekoracja przestrzeni. Zazwyczaj uprawiane są w pojemnikach i często osiągają mniejsze rozmiary niż rośliny sadzone w gruncie. Warto poznać je bliżej.
Podczas brania prysznica po ścianach kabiny spływa nie sama woda, lecz z dodatkiem mydła, żeli do mycia i szamponów. Powstałe w ten sposób zacieki wyglądają nieestetycznie i są trudne do usunięcia. Najlepiej wypróbować sprawdzone sposoby na skuteczne mycie kabiny prysznicowej.
Smartfony, tablety i komputery stały się naszymi narzędziami służącymi do pracy i nauki. Są też ulubionymi umilaczami czasu spędzanego w domu. Niestety, łatwo popaść w przesadę i uzależnić się od tego typu gadżetów. Jak do tego nie dopuścić? Kilka rad podpowiedzieli nam blogerzy Jolanta Kania i jej mąż Jarek.
Agata Serge zajmuje się fotografią modową i reklamową. Na swoim koncie ma liczne nagrody, a jej prace były publikowane na łamach prasy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pomimo kwarantanny, artystka nie zwalnia tempa i bierze udział w kolejnych projektach. Zobacz, jak wygląda praca fotografa w czasach koronawirusa.
Z powodu koronawirusa cały czas spędzamy w domu, przez co bardziej niż kiedykolwiek doceniamy balkony. Kwarantanna to dobra okazja do zaaranżowania nastrojowej oazy spokoju. Problem pojawia się, gdy nasz balkon nie jest tak ustawny, jakbyśmy sobie tego życzyli. Zobacz, jak maksymalnie wykorzystać małą i wąską przestrzeń.
Od tygodni dzieci uczą się zdalnie. Język polski czy matematyka to przedmioty, które wystarczy wytłumaczyć, a co z lekcją muzyki? Badania dowodzą, że nauka gry na instrumencie rozwija inteligencję i pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Nie bójmy się zatem przeprowadzić lekcji muzyki w domu. Pomoże nam w tym Marcin Lemiszewski, wybitny perkusista i pedagog muzyczny.
Historie jak ta udowadniają, że nie brakuje ludzi pełnych empatii. Piotr Zatorski i jego żona Barbara podczas spaceru natrafili na gniazdo z małymi wiewiórkami, które spadło z drzewa. Gdy okazało się, że zwierzęta żyją, małżeństwo postanowiło je uratować i tymczasowo się nimi zaopiekować. Jaki był ciąg dalszy tej historii?
Od ponad miesiąca większość z nas poddaje się izolacji. Łączenie obowiązków domowych, rodzinnych i służbowych na tej samej przestrzeni stanowi spore wyzwanie. Bez przerwy przebywamy w towarzystwie bliskich, przez co często brakuje nam chwili tylko dla siebie. Jak w obecnej sytuacji wygospodarować moment na swoje potrzeby?