Materiał promocyjny

Ginekologia estetyczna. Strefy intymne bez tabu

Projekt bez tytułu (25).jpg (5)
Projekt bez tytułu (25).jpg (5)
Chirurgia ginekologiczna polecana jest już nie tylko kobietom po porodach. Na zabiegi coraz częściej decydują się panie z wrodzonymi defektami anatomii. To dla nich szansa na poprawę wyglądu i funkcji okolic intymnych, a tym samym komfortu życia seksualnego.

Zabiegi ginekologii estetycznej można podzielić na dwie główne grupy: zabiegi chirurgii inwazyjnej i nieinwazyjnej. Do zabiegów chirurgii klasycznej należą labioplastyka, czyli chirurgiczna redukcja warg sromowych mniejszych lub większych, czy też plastyka tylnej ściany pochwy i krocza. Zabiegi nieinwazyjne są to z kolei zabiegi przeznaczone do problemów intymnych o mniejszym stopniu zaawansowania, z użyciem technologii opartej na energii: tj. lasery CO2, radiofrekwencja (RF), ultradźwięki HIFU oraz zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe, fibrynę bogatopłytkową w regeneracji obszaru sromu, krocza i pochwy. Wszystkie wyżej wymienione zabiegi można wykonać w Domu Lekarskim w Szczecinie.

Labioplastyka – korekcja warg sromowych

Jeden z popularniejszych zabiegów, czyli labioplastyka, to zabieg chirurgicznej redukcji warg sromowych mniejszych lub większych.

Przerośnięte wargi sromowe są dla kobiet źródłem kompleksów i faktycznie okazuje się, że pacjentki po przebyciu zabiegu labioplastyki opisują, że nabrały większej pewności siebie – mówi dr n. med. Piotr Kolczewski, specjalista ginekologii i położnictwa oraz ginekolog plastyczny w Domu Lekarskim.

Zabieg labioplastyki warg sromowych mniejszych polega na chirurgicznym wycięciu nadmiaru skóry warg sromowych mniejszych przy użyciu różnych narzędzi: noża klasycznego, radiofrekwencji chirurgicznej albo lasera CO2.

Laseroterapia

Każdy zabieg może wiązać się z ryzykiem powikłań, na szczęście urządzenia bazujące na użyciu energii, np. laserów frakcyjnych CO2, mogą je minimalizować. W przypadku labioplastyki wargi sromowe muszą być wycięte bardzo symetrycznie – zabieg z użyciem lasera pozwala na precyzyjne cięcie i koagulację naczyń. W Domu Lekarskim laseroterapia ma zastosowanie również w leczeniu zmian zanikowych związanych z wiekiem lub po porodzie, jak również w regeneracji skóry sromu i krocza. Zdaniem eksperta i ginekologa, dra n. med. Piotra Kolczewskiego, idealnymi kandydatkami do zastosowania lasera są pacjentki po porodach, z zespołem luźnej pochwy, bez wyraźnych defektów anatomicznych, czy też pacjentki z atrofią urogenitalną, w okresie pomenopauzalnym, u których dochodzi do naturalnego z wiekiem spadku stężenia estrogenów. Wśród korzystnych efektów użycia energii lasera jest m.in. lepsze nawilżenie pochwy, komfort seksualny oraz zmniejszona ilość infekcji.

Zabiegi małoinwazyjne – HIFU, O-Shot, RF

Kolejną małoinwazyjną metodą leczenia i regeneracji okolic intymnych w Domu Lekarskim jest HIFU. Wykorzystująca ultradźwięki technologia HIFU ma szczególne zastosowanie w ginekologii plastycznej przede wszystkim w zakresie obkurczania pochwy z uwagi na znaczne, głębsze od lasera oddziaływanie na ścianę pochwy oraz do liftingu skóry sromu krocza.

- Porównując działanie HIFU z laserem czy radiofrekwencją, HIFU działa o wiele głębiej, nawet do 3-4,5 mm grubości tkanki. Zakres 2-3 mm grubości ściany pochwy tzw. warstw mięśniowo-powięziowych to głębokość, gdzie klasycznie operuje chirurg, dlatego efekty zabiegu są tak bardzo wyraźne – tłumaczy ginekolog plastyczny w Domu Lekarskim, dr Kolczewski.

Biorąc pod uwagę mechanizm działania i zasięg ultradźwięków, możemy wpłynąć na pacjentki, które mają początkowe problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Obkurczanie tkanek w okolicy cewki moczowej u wybranych grup pacjentek może dać efekt poprawy w zakresie trzymania moczu, a nawet prowadzić do całkowitego wyleczenia.

Wiele możliwości istnieje również w zakresie poprawy jakości życia seksualnego u pacjentek. Absolutną nowością w Domu Lekarskim jest zabieg O-Shot, czyli po polsku "zastrzyk orgazmu" polega na ostrzyknięciu łechtaczki i tzw. punktu G osoczem bogatopłytkowym lub fibryną bogatopłytkową, dzięki czemu te miejsca stają się bardziej wrażliwe na wszelkiego rodzaju doznania.

- Podczas zabiegu O-Shot pobieramy krew pacjentki i dzięki specjalnym zestawom uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, a następnie przygotowany w ten sposób preparat bogaty w czynniki wzrostu podajemy w okolice intymne, czyli w okolice łechtaczki i pochwy – wyjaśnia mechanizm zabiegu dr n. med. Piotr Kolczewski.

Skóra okolic intymnych staje się bardziej wrażliwa na bodźce, dlatego z zabiegu O-Shot chętnie korzystają panie o niskim libido i nieodczuwające orgazmów.

W szerokim wachlarzu nowych technologii stosowanych w ginekologii plastycznej w Domu Lekarskim należałoby wyróżnić m.in.: kwasy hialuronowe, radiofrekwencję czy nici liftingujące stosowane do liftingu skóry sromu, czy też do małoinwazyjnej plastyki przedsionka i krocza. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi wybielania sromu i okolicy odbytu, zamykanie naczyń, leczenie przebarwień i wiele innych.

Ginekologia plastyczna a rekonwalescencja

Po zabiegach chirurgii ginekologicznej okres rekonwalescencji, czyli ograniczenia aktywności fizycznej i wyeliminowania współżycia, zwykle wynosi 6 tygodni. Zabiegi małoinwazyjnej ginekologii plastycznej to w zależności od zabiegu 3 dni-2 tygodni, w przypadku lasera do 14 dni, a w przypadku HIFU do 7 dni.

- W tym okresie czasami występują wzmożone upławy, jednak nie są to zabiegi wiążące się z utrudnionym funkcjonowaniem, bólami, czy z koniecznością wzięcia zwolnienia lekarskiego. W rejonie skóry sromu mogą tworzyć się blizny przyrostowe i keloidy, co może wynikać z zaburzeń gojenia się czy rozejścia się rany, na szczęście tradycyjne techniki leczenia, czyli stosowanie krioterapii czy sterydoterapii w tym obszarze przynosi doskonałe efekty – radzi dr n. med. Piotr Kolczewski.

Poświęcenie pacjentce czasu, skrupulatna ocena jej problemu przed zabiegiem oraz odpowiednia opieka pooperacyjna, są bardzo istotne dla końcowego efektu. Dla pacjentki decydującej się na zabieg okolic intymnych ginekolog plastyczny jest nie tylko psychologiem, lecz także przewodnikiem, który kompleksowo przeprowadzi ją od przygotowania do zabieg, sam zabieg, aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Artykuł powstał we współpracy z drem n. med. Piotrem Kolczewskim, wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej oraz specjalistą ginekologii i położnictwa w Domu Lekarskim.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Joanna Jędrzejczyk w roli stand-uperki. "Robię rzeczy, których nie potrafię i mam prawo tego nie umieć"

Joanna Jędrzejczyk w roli stand-uperki. "Robię rzeczy, których nie potrafię i mam prawo tego nie umieć"

Król Karol otrzymał tysiące listów z całego świata. "To największa otucha i wsparcie"

Król Karol otrzymał tysiące listów z całego świata. "To największa otucha i wsparcie"

Zastanawiasz się, jak chronić swoje córki? Sylvester Stallone  ma na to nietypowy sposób

Zastanawiasz się, jak chronić swoje córki? Sylvester Stallone ma na to nietypowy sposób

Depresja czy bunt - jak pomóc własnemu dziecku? "To sygnał, którego nie wolno zostawić"

Depresja czy bunt - jak pomóc własnemu dziecku? "To sygnał, którego nie wolno zostawić"

Reporterka DDTVN nagrodzona za wyjątkowy materiał. Dzięki niej szansa na pomoc innym wzrosła

Reporterka DDTVN nagrodzona za wyjątkowy materiał. Dzięki niej szansa na pomoc innym wzrosła

Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

Ostatnia wizyta Tomasza Komendy w Dzień Dobry TVN. Cieszył się, że zostanie ojcem

Ostatnia wizyta Tomasza Komendy w Dzień Dobry TVN. Cieszył się, że zostanie ojcem

Jak działają internetowi dawcy nasienia? "Lepiej jest to zrobić metodą naturalną, ze zbliżeniem"

Jak działają internetowi dawcy nasienia? "Lepiej jest to zrobić metodą naturalną, ze zbliżeniem"

Puchar Świata w Snowboardzie Alpejskim pierwszy raz odbywa się w Polsce. Co warto wiedzieć o imprezie?
Materiał promocyjny

Puchar Świata w Snowboardzie Alpejskim pierwszy raz odbywa się w Polsce. Co warto wiedzieć o imprezie?

W tym miejscu wypoczniesz i zapomnisz o problemach. Ekspertka zdradza sześć trików na stworzenie domowego kącika relaksu
Materiał promocyjny

W tym miejscu wypoczniesz i zapomnisz o problemach. Ekspertka zdradza sześć trików na stworzenie domowego kącika relaksu

Kiełek czeka na adopcję

Kiełek czeka na adopcję

Ferie zimowe warto spędzić w Wiśle!
Materiał promocyjny

Ferie zimowe warto spędzić w Wiśle!

Czy Kate Middleton jest w ciąży? "Król Karol chciałby znów zostać dziadkiem"

Czy Kate Middleton jest w ciąży? "Król Karol chciałby znów zostać dziadkiem"

Ubrania z drugiej ręki: hit czy kit?

Ubrania z drugiej ręki: hit czy kit?

Szymon Wydra w nowej roli. Młodzież nazywa go wujkiem. "To mnie inspiruje"

Szymon Wydra w nowej roli. Młodzież nazywa go wujkiem. "To mnie inspiruje"

Przeglądał mieszkania na sprzedaż. "Zdębiałem, jak to zobaczyłem"

Przeglądał mieszkania na sprzedaż. "Zdębiałem, jak to zobaczyłem"

Poduszki kontra zmarszczki. "To naprawdę wygodne"

Poduszki kontra zmarszczki. "To naprawdę wygodne"

Rafał Maślak ma swoje poranne rytuały. Jak dobrze zacząć dzień? "Zawsze to robię"
Materiał promocyjny

Rafał Maślak ma swoje poranne rytuały. Jak dobrze zacząć dzień? "Zawsze to robię"

Agnieszka Chylińska o początkach kariery. "To było strasznie bolesne"

Agnieszka Chylińska o początkach kariery. "To było strasznie bolesne"

Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę

Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę

Kuchnia na zimowe szaleństwa. "Proteiny są dla nas niesamowicie ważne"
Materiał promocyjny

Kuchnia na zimowe szaleństwa. "Proteiny są dla nas niesamowicie ważne"

Lekarze alarmują: to tykają bomba. Codziennie mamy z tym do czynienia

Lekarze alarmują: to tykają bomba. Codziennie mamy z tym do czynienia

Atuty województwa śląskiego. Tu warto przyjechać w każdą porę roku. "Jesteśmy gościnnym regionem"
Materiał promocyjny

Atuty województwa śląskiego. Tu warto przyjechać w każdą porę roku. "Jesteśmy gościnnym regionem"

Cellulit nie musi być problemem. Sprawdź, jak skutecznie się go pozbyć

Cellulit nie musi być problemem. Sprawdź, jak skutecznie się go pozbyć

Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?
Materiał promocyjny

Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?

Marcin Prokop wyznał, jaki jest jego najcenniejszy talent. "Dość dobrze go wykorzystuję"

Marcin Prokop wyznał, jaki jest jego najcenniejszy talent. "Dość dobrze go wykorzystuję"

Taneczna rozgrzewka na stoku. Akcja #DDdance i Projekt Zima

Taneczna rozgrzewka na stoku. Akcja #DDdance i Projekt Zima

Julia Wieniawa zdecydowała się na szczere wyznanie. "Usiadłam i rozpłakałam się"

Julia Wieniawa zdecydowała się na szczere wyznanie. "Usiadłam i rozpłakałam się"

Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu
Materiał promocyjny

Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu

Małgorzata Heretyk-Musiał i Ernest Musiał o swoim przepisie na miłość. "Dzięki temu jest spokojniej i bardziej rodzinnie"

Małgorzata Heretyk-Musiał i Ernest Musiał o swoim przepisie na miłość. "Dzięki temu jest spokojniej i bardziej rodzinnie"

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

"Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

"Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

Książę Harry o nowotworze u króla Karola III. Zaskakujące wyznanie

Książę Harry o nowotworze u króla Karola III. Zaskakujące wyznanie

Szczere wyznanie Luny dotyczące Eurowizji. Co sądzi o konkursie?

Szczere wyznanie Luny dotyczące Eurowizji. Co sądzi o konkursie?

Kultowi bohaterowie "Samych swoich" powracają na ekrany. "To zupełnie inna historia"

Kultowi bohaterowie "Samych swoich" powracają na ekrany. "To zupełnie inna historia"

"Kochamy i chcemy być kochani". Osoby w spektrum autyzmu mówią o miłości

"Kochamy i chcemy być kochani". Osoby w spektrum autyzmu mówią o miłości

Oszpecała córkę żrącą substancją? Dziecko straciło część ucha

Oszpecała córkę żrącą substancją? Dziecko straciło część ucha

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

To one nauczą uczestników "Czas na Show. Drag Me Out" sztuki performensu

To one nauczą uczestników "Czas na Show. Drag Me Out" sztuki performensu

Mata w programie "Autentyczni". Czym jest dla niego spektrum autyzmu?

Mata w programie "Autentyczni". Czym jest dla niego spektrum autyzmu?

Wzięli ślub w teatrze. "Po przysięgach wykonaliśmy krótki stand-up o naszych gościach"

Wzięli ślub w teatrze. "Po przysięgach wykonaliśmy krótki stand-up o naszych gościach"

Te znaki zodiaku to prawdziwe królowe lodu. Ich serce ciężko jest zdobyć

Te znaki zodiaku to prawdziwe królowe lodu. Ich serce ciężko jest zdobyć

Coraz więcej singli praktykuje sober dating. "Czujemy to, co autentycznie przeżywamy"

Coraz więcej singli praktykuje sober dating. "Czujemy to, co autentycznie przeżywamy"

Ogromny sukces polskich lekarzy. "To było coś, czego nie zapomnę"

Ogromny sukces polskich lekarzy. "To było coś, czego nie zapomnę"

Prosty i przyjemny trening na zimową chandrę. Jak ćwiczyć na hula hop?

Prosty i przyjemny trening na zimową chandrę. Jak ćwiczyć na hula hop?

"The Traitors. Zdrajcy". Jakie są reguły nowego programu TVN?

"The Traitors. Zdrajcy". Jakie są reguły nowego programu TVN?

Tatiana Okupnik usłyszała od innych: "Zepsułaś wszystko"

Tatiana Okupnik usłyszała od innych: "Zepsułaś wszystko"

Substancje psychoaktywne, kradzieże, seks

Substancje psychoaktywne, kradzieże, seks

"The Traitors. Zdrajcy". Poznaj interesujących uczestników nowego programu

"The Traitors. Zdrajcy". Poznaj interesujących uczestników nowego programu

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas