Pokochał wojsko tak bardzo, że nie wyobrażał sobie życia bez niego. Aż pewnego dnia - po 10 latach służby wojskowej - wstąpił do seminarium. Jednak jego fascynacja wojskiem była tak silna, że postanowił połączyć obie te miłości. Dzisiaj służy ojczyźnie i Bogu. Oto niezwykle interesująca historia Ks. kapelana Marka Rycio.

  Prowadząca Dzień Dobry TVN Jolanta Pieńkowska spędziła ponad trzy godziny w szybowcu nad Himalajami razem z Sebastianem Kawą, mistrzem świata w szybownictwie i jednym z najlepszych pilotów szybowcowych na świecie. Czy bała się tego lotu, zwłaszcza że był to jej pierwszy lot szybowcem? Jak czuje się jako pierwsza kobieta, która latała szybowcem nad Himalajami? Zobaczcie ten wyczyn, bo sfilmowaliśmy ich wspólny lot.

  Kogut domowy to męski odpowiednik kury domowej, czyli mężczyzna, który sprząta, pierze, prasuje i z uśmiechem poda partnerce ugotowany przez siebie obiad. Czy rzeczywiście istnieje taki gatunek koguta? O tym w Dzień Dobry TVN z Jolantą Pieńkowską i Robertem Kantereit rozmawiali: Gor Bisharyan, Paweł Loroch i psycholog Konrad Maj.

  Czerny, biały, szary, granatowy to kolory przyjęte w świecie biznesu. Poznajcie projektantkę mody Dominikę Koczot-Mosz, która postanowiła to zmienić i wprowadzić do świata mody biznesowej żywsze kolory i ciekawe kroje. Dzięki jej projektom kobiety wyglądają nie tylko profesjonalnie, ale również pięknie.

  Marcin Sawicki poznał ludzi, którzy prawdopodobnie mają najfajniejszą pracę w całej Polsce. Marcin założył kask na głowę i i znalazł się w tunelu, stanie nieważkości. Czy będzie to kiedyś dyscyplina olimpijska?

  Mela Koteluk zaczynała w chórkach Scorpions, Andrzej Smolik na początku lat 90. trafił do „Wilków”. Jakiej muzyki słuchają w samochodzie? Kogo szukają i z jakimi predyspozycjami? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli, jak zgłosić się do organizowanego przez nich konkursu.

  Marcin Suwart i Jarosław Skiba niedowidzą. Stworzyli niezwykły sportowy duet . Na równi z pełnosprawnym sportowcami startują w triathlonach. W studiu Dzień Dobry TVN Anna Maruszeczko gościła prawdziwych Iron Manów!

  8 tysięcy Polaków trenuje triathlon. Liczba ta może wzrosnąć nawet do 100 tysięcy! Triathlon stał się nowym sportem narodowym Polaków. Czy jest to sport dla każdego? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z trenerem fitness Jackiem Bilczyńskim oraz doktorem Piotrem Gryglasem.

  Panowie, jeśli ktoś powie do Was, że wyglądacie jak lumpy, nie powinniście się obrażać. Dlaczego? Ponieważ okazuje się, że obecnie bardzo modne jest „ekskluzywne menelstwo”. Na czym polega ten styl i jak kobiety odbierają modę współczesnych mężczyzn? O tym w Dzień Dobry TVN blogerka Tamara Gonzalez Perea aka Macademian Girl, aktorka Marta Wierzbicka i dziennikarz Mikołaj Komar.

  Pod koniec ubiegłego roku naszym gościem był Sebastian Kawa - najlepszy pilot szybowcowy świata. Wtedy zaprosił Jolantę Pieńkowską do wspólnego lotu . Zobaczcie, jak Jolanta Pieńkowska przygotowuje się do szybowcowego lotu nad Mount Everestem.

  Dziś wieczorem premiera kolejnej edycji programu "Surowi Rodzice". W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: zbuntowana nastolatka Karolina Andrzejewska, Magdalena Andrzejewska - mama Karoliny oraz surowi rodzice: Urszula Kruszewska i Leszek Łuczaj. Towarzyszyła im psycholog: Marta Żysko - Pałuba, która przygląda się procesowi przywrócenia nastolatków na łono społeczeństwa.

  Przedstawiamy Wam przyszłe mistrzynie w kodowaniu. Oto one: Kasia, Natalia i Basia - dziewczynki, które z chęcią uczęszczają na warsztaty... z programowania. Być może będą one następczyniami Carol Shaw. Zobaczcie, dlaczego lubią warsztaty i jakie mają plany na przyszłość. Trzymamy za nie kciuki!

  Czy nagość w domu może wspomagać rozwój, otwartość i wrażliwość dzieci? A może powinna pozostać tabu? Jak traktować nagość rodziców i dzieci? O tym w Dzień Dobry TVN psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska. Czy robienie z nagości tematu tabu może wpłynąć na przyszłe życie seksualne naszego dziecka?

  Urodziła się w Moskwie. W Polsce Tanya Segal jest rabinem. Jak wygląda praca rabina i jej codzienne życie? Dlaczego tak mało jest kobiet-rabinów? Kiedy w historii pojawiła się pierwsza kobieta-rabin?

  Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił sprawdzić, czy panowie pamiętają, gdzie leżą ich książeczki wojskowe - w końcu sytuacja na wschód od Polski jest niepewna. Zbadał też poziom patriotyzmu właścicieli aut terenowych, o które może - w razie mobilizacji i wojny - upomnieć się wojsko. Filip pokazał nam też własną książeczkę wojskową z wpisaną kategorią... No właśnie jaką? Zgadniecie?

  Słyszeliście już o Idze Tomaszewskiej? Jeśli jeszcze nie, to teraz macie szansę. Iga jest młodą projektantką, której kolekcje są dość odważne. Stylistka Zosia Ślotała postanowiła się z nią spotkać i porozmawiać o jej pracy. Zobaczcie na czym polega wyjątkowość kolekcji 24-latki.

  Ewa Drzyzga zaprasza dzisiaj na kolejny odcinek Rozmów w toku, w którym wystąpią nastolatki chore na raka. W czasie pobytu u Ewy opowiedziały o swoich marzeniach - często bardzo przyziemnych. Na moment też zapomniały o tym, że są chore. Co się wydarzyło w studiu w Krakowie? Sprawdźcie to dzisiaj w Rozmowach w toku.

  Z czego ostatnio śmieje się Internet? Z Władimira Putina, Radka Majdana, Keinie Grenzen i Krymu. Internet natychmiastowo reaguje na wydarzenia. Zdaje się, że żart w wirtualnej przestrzeni nie ma granic. A może powinien? Gdzie jest granica dobrego smaku i przyzwoitości? Dlaczego czasem cynizm i nihilizm jest zwykłym prostactwem i brakiem szacunku do ludzi i zjawisk? Oscar Wilde mówił: „Cynik to człowiek, który zna cenę wszystkiego, a nie zna wartości niczego." O tym, jak ludzie z pomocą śmiechu i żartu rozładowują napięcie, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr. Konradem Majem z SWPS. Czy obśmiane demony przestają być straszne?

  "Katoland", "katole" i inne pejoratywne określenia w kraju, w którym 90 procent osób deklaruje się jako katolicy. Czy katolicy są w Polsce napiętnowani? Jak wygląda zycie katolickiej rodziny? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli katolicy, którzy"wyszli z szafy" - Sylwia Smoczyńska, managerka gwiazd oraz Jan Smoczyński, muzyk, mąż Sylwii. Jak w zlaicyzowanym środowisku show-biznesu reagują na ich wyznanie wiary? Kto przywrócił Sylwię na łono Kościoła? W którym kościele czują się jak w domu? I czy to prawda, że "Jezus jest ich pilotem"?

  Polacy też potrafią! A na pewno w świecie mody. Przykładem osoby, która zdobywa światowe wybiegi jest projektantka Katarzyna Łęcka. Gdzie produkuje swoje stroje? Dlaczego jest rozdarta między Polską a Włochami? Jak przebić się w świecie mody? I co będzie modne w kolejnym sezonie jesienno-zimowym? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Zaczęło się od zakupu 30 dziewczyn i jednego chłopaka. Teraz to już duże stado. Nie są zmutowane przez człowieka, mają długą sierść i - jak zapewnia właściciel jednego z gospodarstw agroturystycznych w Karkonoszach - wyczuwają jak długa będzie zima(!) Sprawdźcie, o czym mowa.

  Monika Doroba rzuciła bank i poszła za marzeniem, którym była fotografia. Zaczęła od robienia zdjęć swoich dzieci. Były one na tyle niezwykłe, że podbiła nimi serca innych rodziców. Zobaczcie na czym polega wyjątkowość fotografii Moniki Doroby.

  Kuchnia pałacowa i staropolska. W domu Jana III Sobieskiego Mikołaj Rey szukał dawnych kuchennych inspiracji. Co jadało się na dworach królów na przełomie XVII i XVIII wieku?

  Dwie kobiety, Rosjanka i Amerykanka, zniechęcone poziomem wychowania w Polsce, postanowiły "fizycznie" wychować polskie dzieci. W studiu Dzień Dobry TVN Alex Leyden oraz Tatiana Volkova odpowiedziały, czym jest gym generation.

  Emil Rau to łowca fotoradarów, nazywany „Polskim Zorro”, prywatnie właściciel firmy transportowej. Na antenie TVN Turbo poprowadzi program „Emil łowca fotoradarów”. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział, skąd wzięło się jego zainteresowanie fotoradarami.

  Niektórzy twierdzą, że liczy się wnętrze, a rozmiar i zasobność portfela nie ma znaczenia. Podobno pieniądze nie dają szczęścia, ale lepiej cierpieć w ferrari niż na... zdezelowanym rowerze. Jak pieniądze pomagają w miłości? Czy każdy z nas jest po trosze merkantylistą? O tym, w sondzie ulicznej, Filip Chajzer, a w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Katarzyną Lengren oraz Krzysztofem „Kasą” Kasowskim. Czy pseudonim Krzysztofa zobowiązuje?

  Wrotki, rock and roll, tatuaże i siniaki oraz sexy dziewczyny na torze. Rolodisco to połączenie sportu, dobrej zabawy i lifestyle'u. Zobaczcie nowy wymiar dobrej imprezy!

  Ten młyn funkcjonuje od ponad stu lat. Razowa, pełnoziarnista, tradycyjna czy mieszana? Jaka mąka najlepsza jest do robienia chleba? Zobaczcie, jak prawdziwy młynarz robi chleb. Jakie są typy mąki i która jest najbardziej odpowiednia do rodzaju pieczywa?

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy projektanta Zbyszka Szymańskiego, pierwszego uczestnika, który odpadł z programu "Project Rynway". Dlaczego projekt Zbyszka nie przypadł do gustu jurorom "Project Runway"? Ile miał lat, kiedy uszył pierwszą rzecz i co to było? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy Tomasza Ossolińskiego.