Materiał promocyjny

Czym się kierować przy wyborze oczyszczacza powietrza?

Electrolux hub wideo
Przykładamy coraz większą uwagę do tego, jakim powietrzem oddychamy. Dlatego też oczyszczacze powietrza cieszą się dużą popularnością. Wybór urządzeń na rynku jest ogromny, co warto wziąć pod uwagę?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które usuwa z powietrza wszystkie szkodliwe związki. Rozprawia się także z chorobotwórczymi drobnoustrojami. Korzyści z jego stosowania szczególnie odczują te osoby, które zmagają się z alergią, astmą czy przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. To właśnie ich układ odpornościowy jest najbardziej wrażliwy i potrzebuje szczególnej ochrony.

Dlatego, przy wyborze urządzenia, naszą uwagę powinny zwrócić posiadane funkcje, parametry, system filtracji, zdobyte certyfikaty czy łatwość obsługi. Pod uwagę warto wziąć również wygląd oczyszczacza.

Jakie funkcje powinien posiadać oczyszczacz?

Najważniejszym zadaniem oczyszczacza jest dbanie o czystość powietrza, którym oddychamy. Dobry sprzęt powinien nieustannie kontrolować jego jakość. Taką możliwość daje funkcja PureSense w oczyszczaczach Pure A9 od Electrolux. Dzięki niej urządzenie cały czas sprawdza stopień zanieczyszczenia powietrza zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Dzięki temu urządzenie pracuje wydajniej i dostosowuje się do panujących aktualnie warunków.

Szukając oczyszczacza dla siebie, warto zwrócić uwagę także na wskaźnik CADR. Określa on szybkość, z jaką urządzenie oczyszcza powietrze. W przypadku Pure A9 wynosi on nawet 618 m3/h, co pozwala na oczyszczenie pomieszczenia 20m2 w niecałe 5 minut. Jest to możliwe dzięki funkcji AirSurround, która wprowadza powietrze w ruch spiralny i jego cyrkulacja jest trzy razy szybsza. Tym samym oczyszczacz Pure A9 doskonale sprawdzi się w dużych pomieszczeniach.

Filtry – na co zwrócić uwagę?

Oczyszczacz powinien przede wszystkim skutecznie neutralizować smog oraz alergeny. Z jednym i z drugim najlepiej radzą sobie filtry HEPA 13. Wychwytują one ponad 99 proc. bakterii i substancji drażniących znajdujących się w powietrzu (w tym roztocza czy pyłki kwiatów). Dodatkowo skutecznie niszczą szkodliwe pyły PM 10, PM 2.5 i PM 1.0. Ich obecność w powietrzu może zaostrzyć przebieg astmy, alergii czy POChP, a u zdrowych osób – w dłuższej perspektywie – doprowadzić do poważnych problemów z układem oddechowym, nerwowym czy krążenia.

Takie filtry posiada oczyszczacz Pure A9 od Electroluxa. Urządzenie rekomendowane jest przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, a także posiada certyfikat ECARF. Otrzymują go urządzenia bezpieczne dla alergików.

Oczyszczacz Pure A9 posiada także pięć czujników:

 • temperatury – dba, aby temperatura powietrza utrzymywała się na stałym poziomie;
  • wilgotności;
   • pyłów PM.10, PM 2.5, PM 1.0 oraz VOC (to lotne związki organiczne, składają się na nie m.in. siarki, bromu czy wodoru);
    • światła;
     • zapachów – urządzenie wychwytuje i neutralizuje wszystkie nieprzyjemne zapachy, takie jak np. dym tytoniowy.

      Prosta obsługa

      Oczyszczacz powietrza powinien być też prosty w obsłudze i w przejrzysty sposób informować o aktualnym stanie powietrza. Tak jest w przypadku Pure A9. Na panelu sterowania urządzenia znajduje się oświetlenie LED, które informuje o czystości powietrza - jeśli jest dobrej jakości - świeci się na zielono, jeśli złej – na czerwono.

      Dodatkowo urządzenie jest połączone z aplikacją Wellbeing, którą można ściągnąć na swój telefon. Dzięki niej możemy sterować pracą oczyszczacza z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie. Kontroluje ona także pracę filtrów i wskazuje moment, kiedy konieczna jest ich wymiana. Za pomocą aplikacji można również m.in.:

      • sprawdzić jakość powietrza w pomieszczeniu oraz na zewnątrz;
       • sprawdzić bieżące odczyty pyłów PM2.5, PM10, PM1.0 (cząsteczki te przenikają bezpośrednio do krwi, wytwarzają je m.in. silniki samochodowe), VOC (lotne związki organiczne), temperatury i wilgotności;
        • zmienić tryb pracy;
         • włączyć jonizację;
          • włączyć blokadę rodzicielską.

           Niewątpliwą zaletą oczyszczacza Pure A9 jest bardzo cicha praca. Minimalny poziom hałasu to zaledwie 17 dB, czyli tyle ile wynosi zwykła rozmowa. Tym samym bez obaw można go postawić również w sypialni.

           Piękny wygląd

           Oczyszczacz powinien nie tylko spełniać swoje zadanie, ale też dobrze wyglądać i pasować do wystroju wnętrza. Pod tym względem najbardziej wyróżnia się oczyszczacz Pure A9. Urządzenie posiada nowoczesny kształt i bardziej przypomina designerski głośnik niż urządzenie do oczyszczania powietrza.

           Warto podkreślić, że przy jego produkcji ograniczono do minimum użycie plastiku, a głównie wykorzystano metal, materiał i drewno. Ten oryginalny wygląd został doceniony i oczyszczacz Pure A9 zdobył prestiżową nagrodę za wzornictwo w Red Dot Design Award 2020.

           Autor: Adrianna Kowalczyk

           Materiał promocyjny
           podziel się:

           Pozostałe wiadomości