Po urodzeniu dziecka mamy w szczególny sposób dbają o higienę maleństwa. Czy ubranka dla noworodków trzeba gotować i prasować? W czym je prać? O tym w naszym studiu mówiła Izabela Sztandera, doradczyni macierzyństwa, doula.
W dobie panującej pandemii koronawirusa trzeba pamiętać nie tylko o częstym myciu rąk, lecz także o czyszczeniu i dezynfekowaniu używanych przez nas przedmiotów. Jak się za to zabrać i czego używać w tym celu? Radzi Konrad Koterba.
Ania mieszka na co dzień w Czechach. Dla niej nie liczą się przedmioty i nowe ubrania, lecz słońce za oknem i uśmiech drugiego człowieka. Vlogerka zainspirowała nas do rozmowy na temat zrównoważonego stylu życia. Co to dla niej oznacza?
W Bydgoszczy haftowanie weszło na zupełnie inny poziom. Marzena Sobień wyszywa tam obrazy będące replikami największych dzieł sztuki. Jak wygląda jej działalność i czy pasja jest dla niej źródłem dochodu?
Pandemia koronawirusa wciąż się rozprzestrzenia. Media na bieżąco śledzą rozwój sytuacji. Wiele osób postanowiło też udokumentować ten szczególny czas dla przyszłych pokoleń. Dowiedz się więc, jak nagrać profesjonalny filmik w nieprofesjonalnych warunkach.
Co robić z dzieckiem w domu przez najbliższe dni? Przed tym pytaniem stoi wielu rodziców. Jedną z propozycji są magiczne sztuczki! Magik Y w studiu Dzień Dobry TVN zaprezentował kilka iluzjonistycznych trików, a także zdradził, jak możemy wykonać je samemu w domu.
Restauracje przeżywają teraz trudny czas - musiały zawiesić działalność z powodu zagrożenia koronawirusem. Odbije się to na ich pracownikach, m.in. na kelnerach. Swoich sił w tym fachu spróbował nasz prowadzący Filip Chajzer. Jak sobie poradził? Zobaczcie.
Richard Browning to brytyjski wynalazca i przedsiębiorca. Stoi za sukcesem firmy, która produkuje kombinezony odrzutowe. W Salisbury rozmawiała z nim reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.
Porwania na morzu nie dzieją się tylko w filmach. Michael Scott Moore doświadczył prawie trzech lat w niewoli u somalijskich piratów. Jak po czasie wspomina to traumatyczne wydarzenie? - Byliśmy traktowani jak bydło, byliśmy tylko stworzeniami, które miały pozostać żywe.
Pewnego razu obudził się i stwierdził, że ma dosyć codzienności. Zaczął spełniać swoje marzenia. Piotr Rychlicki opowiedział o tym, jak latanie paralotnią zmieniło jego życie i sprawiło, że stał się szczęśliwym człowiekiem.
Kiedy młody pies pojawia się w nowym domu, jest to zarówno dla niego, jak i dla właściciela stresująca sytuacja. Ważne, żeby już w tych pierwszych dniach oswajać się ze sobą nawzajem i wprowadzać prawidłową naukę czystości szczeniaka.
Nie od dziś wiadomo, że bardzo wiele powszechnie stosowanych kosmetyków nie jest obojętnych dla zdrowia. Coraz więcej badań wskazuje na to, że zawarte w antyperspirantach i dezodorantach aluminium może doprowadzić do rozwoju wielu poważnych schorzeń, w tym chorób nowotworowych. Dlaczego aluminium w dezodorantach jest szkodliwe dla zdrowia?
PET to skrót od politereftalanu etylenu. Zrobionych jest z niego wiele opakowań oraz butelek, zwłaszcza tych przeznaczonych do przechowywania wody mineralnej. Butelki plastikowe PET cieszą się dużą popularnością i są często wykorzystywane. PET to tworzywo sztuczne należące do termoplastycznych surowców. Charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną.
Już 17 marca 2020 roku rusza jedno z najważniejszych wydarzeń kolekcjonerskich, niezwykła wiosenna aukcja dzieł sztuki. W tym trudnym czasie po raz pierwszy odbędzie się ona w sposób wirtualny. O jej przebiegu rozmawialiśmy z Iwoną Buchner-Grzesiak, prezes Domu Aukcyjnego Polswiss Art.
Wyrok lub nakaz zapłaty wydany przez sąd nie oznacza jeszcze, że należność można egzekwować. Takie orzeczenie musi zostać zaopatrzone w klauzulę wykonalności, która informuje, iż dany tytuł wykonawczy ma zostać zrealizowany. Wszystkie strony, których może dotyczyć taki wyrok obowiązane są do podporządkowania się i udzielenia pomocy w jego przeprowadzeniu.
Normy ISO ustalane są przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną w Genewie. Wyrażenie "ISO" pochodzi od greckiego słowa isos oznaczającego "równość". Normy ISO są dokumentami standaryzującymi poszczególne płaszczyzny funkcjonowania organizacji i przedsiębiorstw.
"Efekt Domina" wraca na antenę TVN. W siódmej edycji programu Dominika Kulczyk opowie historie osób zmagających się z wykluczeniem. Dotrze m.in. do khmerskich dzieci mieszkających w slumsach Phnom Penh. Przewodnikiem będzie KK, który zdołał odmienić swój los. Dziś, poprzez naukę breakdance’a, pomaga młodym ludziom odnaleźć pasję i wiarę w siebie. W taki sam sposób działa w Polsce Stowarzyszenie 180 Stopni. O tym, co robi opowiadali nam jego współzałożyciele.
Ślimaki widział każdy z nas. Jest to jedna z najliczniejszych gromad zaliczanych do mięczaków. Od pewnego czasu należą również do kategorii "zwierząt domowych". Jaka jest jednak specyfika ślimaków egzotycznych? Jak prawidłowo prowadzić ich hodowlę? Zapytaliśmy o to akwarystę, Mariusza Buczka.
Paulina Splechta jest mieszkającą w Stanach Zjednoczonych fotografką, która specjalizuje się w wykonywaniu zdjęć porodowych. Jej zdjęcia są autentyczne i oddają wszystkie emocje. Praca Polki została ostatnio uznana za najlepszą na świecie w międzynarodowym konkursie.
Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, znana powszechnie jako NASA sławę zyskała dzięki wysłaniu człowieka w kosmos. Jedno z jej centrów badawczych - Laboratorium Napędu Odrzutowego JPL znajduje się w Pasadenie i odpowiada za loty bezzałogowe. To stąd prowadzone są misje m.in. łazików marsjańskich. Wśród 5 tysięcy pracujących tutaj naukowców są także Polacy.
Prąd ze słońca, woda z rzeki, drewno na opał z lasu. Rzucić wszystko i zaszyć się w głuszy to marzenie wielu z nas. Jak się żyje poza światem? Zobaczcie.
Specjaliści alarmują: współczesne dzieci mają zbyt mało ruchu, co pogłębia problem otyłości, nadwagi i wad postawy. Zabieganym rodzicom często brakuje jednak pomysłów na to, co można robić z dzieckiem na dworze. Poniżej mały przewodnik i nasze pomysły na zabawy ruchowe dla dzieci.
Stanisław Obirek jest profesorem nauk humanistycznych i byłym jezuitą. Nam opowiada, dlaczego wstąpił do Kościoła pomimo traumatycznych doświadczeń w dzieciństwie oraz dlaczego po wielu latach w zakonie opuścił instytucję. Jak zareagowali na nią bliscy? Jak obecnie wygląda jego życie?
Homeschooling, czyli inaczej edukacja domowa, to rozwiązanie w dzisiejszych czasach mało popularne – zwłaszcza w Polsce. Czy warto kształcić dziecko w domu, czy jednak lepiej wysłać je do szkoły, aby nawiązywało kontakty z rówieśnikami i poznawało świat?
Do tej wyprawy przygotowywali się przez kilka lat. Łamacze rekordów w ekstremalnym zimnie: Walerian Romanowski i Piotr Marczewski opowiedzieli, jak przebyli najzimniejszą drogę świata bez sprzętu grzewczego.
Gry planszowe to nie tylko świetna rozrywka, ale także walor edukacyjny. Planszówki rozwijają kreatywność i uczą logicznego myślenia. Ich fanem jest Jakub Polkowski, który opowiedział nam, w co warto grać. Które gry są przeznaczone dla najmłodszych, a które dla tych nieco starszych?
Jak wiadomo, pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Okazuje się, że świetnie sprawdzi się również jako… kolega z pracy. Dowiedz się, jakie korzyści może przynieść zabieranie Twojego pupila do biura.
Fast Company i Google Arts & Culture połączyło siły z ponad 500 muzeami i galeriami na całym świecie, aby zapewnić każdemu wirtualną wycieczkę i ekspozycję online niektórych z najbardziej znanych muzeów na całym świecie. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które z powodu koronawirusa muszą siedzieć w domu. Oto tylko niektóre z nich
Konie to majestatyczne i piękne stworzenia, które od wieków żyją z człowiekiem w zgodzie. Pomimo swojej przyjaznej natury często bywają zaniedbywane i krzywdzone. Na szczęście, niektórym z nich udaje się pomóc. Poznaj Agatę Geilke, która od lat aktywnie działa na rzecz ochrony tych wspaniałych zwierząt.
Wilgotność to parametr informujący o zawartości pary wodnej w powietrzu – w pomieszczeniu zamkniętym powinna wynosić 30–65%. Przy takiej wilgotności mieszkańcy czują się komfortowo. Zarówno zbyt wysoki, jak i zbyt niski jej poziom może negatywnie wpływać na samopoczucie domowników.