Jak przetrwać czas po rozstaniu? Należy dać sobie czas. Psycholog Marzena Mawricz przekonuje, że trzy miesiące, to tyle, ile potrzebujemy, by biochemia naszego mózgu wróciła do normy. O tym, jak przeżyć ten trudny czas rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z naszymi gośćmi.
Jest młody, zdolny i dobrze wychowany, choć czasami ma też własne zdanie. W dodatku od kilku miesięcy wykonuje bardzo odpowiedzialną pracę na lotnisku w Krakowie. Można by rzec, że to chodząca doskonałość. Oto Zen - pies do zadań specjalnych.
Plan daltoński uczy dzieci samodzielności i odpowiedzialności za swoje działania i pobudza do kreatywności. O tym, na czym konkretnie polega ten sposób nauki porozmawialiśmy z psycholog Aleksandrą Piotrowską oraz nauczycielką Wioletą Adamską, która wprowadziła plan daltoński do swojej klasy oraz
Obrazy malowane akwarelami i farbami olejnymi - takie najczęściej wiszą w naszych domach. A czy ktoś słyszał o obrazach z mchu i paproci? Są niezwykle oryginalne i efektowne. Zobaczcie, jak je wykonać.
Świeradów-Zdrój i Dolny Śląsk zachwycają swoją gościnnością i różnorodnością atrakcji. Można tutaj skorzystać ze stoku narciarskiego, udać się do pijalni wód lub do Centrum Edukacji Ekologicznej "Izerska Łąka", albo ciekawie spędzić czas w mieście.
Dzień zakochanych to najsłodsza data w kalendarzu. W zimowym miasteczku Wedla czeka moc atrakcji i czekoladowych pyszności - zarówno na zakochanych, jak i fanów sportów zimowych w każdym wieku.
Każdy z nas zna kogoś, kto spóźnia się na wszystkie spotkania. Chociaż ceni punktualność, wydaje się niezdolny do bycia na czas. To frustrująca przypadłość - zarówno dla oczekujących, jak i dla tego, który znowu nie zdążył. Czy ludzie mogą mieć zupełnie inne poczucie czasu? Zapytaliśmy o to naszych gości: Miłosza Brzezińskiego, Adriana Furgalskiego oraz Agatę Załęcką.
Płacz kojarzymy zwykle ze smutkiem lub przygnębieniem, a przecież każdemu z nas nieobce jest wzruszenie ze szczęścia czy zachwytu. Badania potwierdzają, że łzy radości mają inny skład chemiczny niż łzy złości czy żalu, a zupełnie inny mają te, które ronimy, krojąc cebulę. O tym, kiedy płacz jest oczyszczający, a kiedy może zaszkodzić, rozmawialiśmy z socjolożką Natalią Tur oraz okulistką Anną Marią Ambroziak.
- Pośmiejemy się, pogramy. Jest dwa w jednym. Coś dla duszy i dla ciała – przekonuje Izabela Golonka, która w rymanowskich „Mamuśkach” gra już od dwóch lat. Jak wyglądają ich treningi? Czy zawodniczki zawsze się ze sobą dogadują?
Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy 40 lat temu zdobyli Mount Everest. - Takiego zespołu jak tam, tak zintegrowanego i dążącego do celu już nigdy nie spotkałem – wspomina jeden z nich. W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z himalaistami o tym, jak wyglądała ta wyprawa i co zabrali ze sobą na szczyt.
Lwów, ponad 700 tysięcy mieszkańców, swego czasu zwany Florencją Północy. Znajduje się tutaj połowa ukraińskich zabytków, a lwowskie stare miasto wpisane zostało na listę zabytków UNESCO. Jedną z jego najbardziej urokliwych części jest kwartał ormiański. Jesteście ciekawi? Zapraszamy na wspólną w podróż do Lwowa.
Na głównym deptaku w Świeradowie-Zdroju stanął Foot Truck. Tutaj można przyjść, zeskanować stopę i dobrać najodpowiedniejszy dla siebie rozmiar obuwia. Dlaczego rozmiar i rodzaj butów ma znaczenie? Rozmawialiśmy o tym z Danielem Kuczajem.
Pani Magdalena Cięciwa zajmuje się koronkarstwem od kilkunastu lat i ma na swoim koncie już wiele osiągnięć. Po doświadczeniach z tkaniną, haftem, wyszywaniem i szyciem odkryła koronkę klockową. Na czym polega ta sztuka? Koronczarka wraz z córką Kingą Cięciwą pokazała i opowiedziała o swoich pracach w programie.
Mikołaj Rey wybrał się do serca Wielkopolski. W Krainie Stu Jezior, gdzie dzika przyroda kryje w sobie wiele tajemnic, znalazł czarodzieja, który z naturalnych produktów potrafi zrobić prawdziwe perełki, najlepszy zagrodowy ser. Poznajcie pana Marka, producenta serów.
-Rzeczywiście góra nie jest uznawana za jakoś szczególnie ładną – przyznał fotoreporter Piotr Piotr Trybalski, który na temat Mount Everest wie dosłownie wszystko. Jakie ciekawostki wiążą się z nazwą góry? Czy każdy może bez problemu się na nią wspiąć?
Agnieszka Prucia jest ceramiczką, która porzuciła pracę w korporacji i - jak sama o sobie mówi - dała się ponieść przeznaczeniu. Obecnie jej ceramiczne naczynia mają wielu miłośników. Nam Agnieszka opowiedziała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z tą dziedziną sztuki i czy jest to zajęcie dla każdego.
Operator, który udokumentował pierwsze zimowe wejście na Mount Everest. 40 lat temu Józef Bakalarski nie był na pierwszym planie. Dziś jego nieznaną historię opowiedziały nam jego żona i wnuczka.
Szymon Radzimierski to 13-letni podróżnik, który zwiedził już około czterdziestu krajów na sześciu kontynentach. Swoim przygodom poświęcił bloga oraz książki z serii „Dziennik Łowcy Przygód”. Szymon jest bohaterem nowego cyklu, w ramach którego gości u nas raz w miesiącu i opowiadał o swoich podróżach. Tym razem przybliżył nam historie ze swojej wyprawy do Etiopii.
Bartek Jędrzejak odwiedził, znajdujący się na Dolnym Śląsku, Zamek Czocha. Miejsce zwane jest polskim Hogwartem, dlatego chętnie spotykają się tam małe czarodziejki i czarodzieje, którzy chcą być jak Harry Potter.
Od 83 lat warszawskie zoo czeka na małego słonia. Wielkie nadzieje pokładane są w 19-letnim Leonie, który pała miłością do niejakiej Fryderyki. - Jest jej wierny - zdradził opiekun słonia, Patryk Pyciński. Czy para doczeka się potomstwa? Czy rozmnażanie zwierząt w zamkniętych warunkach jest łatwym procesem?
Jezioro Czorsztyńskie i dom nazwany przez właścicieli "Pasterską Chatą". Dom wyjątkowy i znany na świecie, bo otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Design Award, którą w branży wzornictwa można porównać do Oscara. Jakie kryje wnętrza i kto w nim mieszka?
Nikt tak jak on nie potrafił łączyć surrealizmu z kowalstwem artystycznym, sztuką ludową czy performansem teatralnym. Twórczość Władysława Hasiora trwale zapisuje się w historii sztuki. Postać wybitnego artysty przybliżył nam Łukasz Radwan.
Codzienna opieka nad dzieckiem nie daje zbyt wiele miejsca, by myśleć o sobie. A gdy dziecko jest niepełnosprawne i wymaga szczególnej troski przez całą dobę, jest to wręcz niemożliwe. Na szczęście są wspaniałe kobiety, które zmęczonym mamom potrafią zapewnić odrobinę relaksu i odpoczynku. Jak wygląda "Latające Spa”?
Niektórzy szukają jej przez całe życie, bywa nawet, że wątpią w jej istnienie. Dla jej poszukiwaczy mamy drogowskaz. 50 kilometrów na północ od Katowic, jedyna taka miejscowość w Polsce - Miłość. Jak żyje się w takim miejscu?
Walentynki to czas zakochanych. Ten dzień to nie tylko świetna okazja na wyznanie miłości, czy oświadczyny, ale i wesele. Zobacz, jakie trendy ślubne królują podczas najromantyczniejszego dnia roku.
Decyzja o przygarnięciu drugiego pupila wzbudza często wiele radości, jednak powinna być bardzo dobrze przemyślana. Zwierzęta, podobnie jak ludzie, nie zawsze dobrze się ze sobą dogadują, co może to być przyczyną wielu kłopotów. Jak ich uniknąć?
Minimalistyczne życie może być naprawdę przyjemne i pożyteczne - przekonuje blogerka Ania Gemma. Większość z nas lubi jednak kupować i gromadzić rzeczy, nawet jeśli ich nie potrzebujemy. Jak zmniejszyć ilość posiadanych przedmiotów? Jak spojrzeć na swoje zakupy?
Wychowanie dzieci to ogromne wyzwanie i niemały wysiłek. Maluchy bywają nieposłuszne, rozrabiają i nie słuchają dorosłych. Zrezygnowani i zmęczeni rodzice w takiej sytuacji często robią krok w tył i obrażają się na swoją pociechę. Czy to dobra metoda wychowawcza? Rozmawialiśmy o tym z psychologiem dziecięcym.
Walentynki to najlepszy czas na wyrażanie uczuć do drugiej połówki. Tegoroczne święto zakochanych z pewnością na długo zapamięta Ola Helak, której chłopak, Karol Brzeziński postanowił oświadczyć się w naszym programie. Jaka była jej odpowiedź? Zobaczcie sami.
O tym, jak dbać o wieloletni związek oraz jak istotną rolę w relacji pełni szczera rozmowa owocująca przyjaźnią porozmawialiśmy ze śpiewającym małżeństwem – Pauliną i Bartkiem Gruszeckimi. Aleksandra Sulej opowiedziała o „Grze wstępnej”, która uczy budowania fundamentów relacji i wzajemnego dostrzegania swoich potrzeb.