Jaki jest dziś współczesny mężczyzna? Czego oczekuje od życia i jak widzi swoją rolę? O tym porozmawialiśmy z ekspertem ds. etykiety dr Ireną Kamińską-Radomską oraz dziennikarzem Damianem Bąbolem.
Wyglądają na bezwartościowe starocia, niewykluczone, że są drogocennymi perełkami. Każdy z nas może je mieć w domu. Gdzie szukać antyków? Jak je wyceniać? Jak z nimi postępować? Wyjaśniali w naszym studiu kolekcjonerka Joanna Dymmel i antykwariusz dr Marek Kruczek.
Śpiewająca pani adwokat, grający na fortepianie chirurg, pielęgniarz, który jest modelem. Na co dzień wykonują poważne zawody, po pracy zajmują się swoim hobby. Dlaczego pielęgnowanie pasji jest tak istotne? Jak zachować życiową równowagę? O tym goście opowiadali w naszym studiu.
Narzekamy, ale potrafimy protestować i jesteśmy rodzinni. Jakie stereotypy Polaka noszą w świadomości obcokrajowcy? Co w nas lubią najbardziej, a co najmniej? Za co nas cenią? Rozmawiali o tym nasi goście - Białorusinka, Brytyjczyk, Włoch i Wenezuelczyk.
Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że kierowca - wjeżdżając na rondo - nie musi włączać lewego kierunkowskazu. Wyrok jest prawomocny i rozstrzyga istniejący od lat spór dzielący kierowców.
W pierwszym odcinku 7. sezonu "Efektu Domina" Dominika Kulczyk zabiera nas do Nepalu, gdzie w niektórych rejonach praktykowana jest tradycja zwana chhaupadi. Zgodnie z nią kobiety podczas menstruacji muszą spać w oborze wraz z kozami i krowami, i mają zakaz wstępu do domu. Te, które nie stosują się do zasad chhaupadi, przynoszą rodzinie pecha lub chorobę.
Czasami pasja może stać się sposobem zarabiania na życie. Tak było w przypadku Mateusza Kustry, którego budowle ze słynnych duńskich klocków są znane na świecie.
Batalionowa grupa NATO i Polacy. Żołnierzom z pięciu krajów podczas ćwiczeń towarzyszył nasz reporter, Marcin Sawicki. Zobaczcie, jak poradził sobie z profesjonalnym treningiem.
Wskutek ustawy z 2018 roku stopniowo zmniejsza się liczba niedziel, w które możemy robić zakupy. Jak właściciele sklepów walczą z zakazem handlu?
Od kiedy dziecko widzi kolory, świat zaczyna być dla niego jeszcze bardziej interesujący. Odkrywanie go krok po kroku jest dla maluszka pasjonującym przeżyciem. Rodzice jednak często nie wiedzą, ile tak naprawdę ich pociechy są w stanie zobaczyć, z jakiej odległości i w jakich barwach.
Akrobatyka szybowcowa to obok jeździectwa druga sportowa konkurencja, w której kobiety rywalizują razem z mężczyznami. W tym roku po raz pierwszy w historii kobieta pokonała wszystkich panów! W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Patrycję Pacak, która opowiedziała nam o swojej wielkiej pasji. Co w lataniu jest dla niej najtrudniejsze?
Singapur uznawany jest za jedno z najdroższych i najbardziej luksusowych miast na świecie. Wystarczy tylko spojrzeć na marinę, w której cumują luksusowe jachty. Niewielkie mieszkanie w apartamentowcu zaprojektowanym przez Daniela Libeskinda kosztuje 6 milionów zł! Na wycieczkę po Singapurze zaprasza podróżnik Michał Cessanis.
Marzec oznacza, że po zimowej przerwie wracamy na rowery. Jak przygotować nasz jednoślad na wiosnę? Jakie modele i dodatki są modne w tym roku? Co nowego da się zauważyć w trendach na 2020 rok? Nasi prowadzący przyjechali do pracy na dwóch kółkach, a w studiu porozmawiali o podstawowym wyposażeniu rowerowym.
Tessa Capponi-Borawska to historyczka, wykładowczyni i pisarka, która pochodzi z arystokratycznej rodziny z Florencji. Od ponad 30 lat mieszka w Warszawie. Czytelnicy chętnie sięgają po jej felietony oraz książki o kuchni, tradycjach i kulturze włoskiej. O polsko -włoskim przepisie na życie opowiadała w naszym studiu.
Wszyscy w Peru żują liście koki i pewnie Inkowie też to robili - przekonywał Szymon Radzimierski, który w ten sposób pokonywał chorobę wysokościową. W naszym studiu opowiadał o swojej najnowszej podróży. Tym razem była to wyprawa do tajemniczej twierdzy Inków – Machu Picchu. Co podobało mu się najbardziej? Posłuchajcie.
Kobiety, które przełamywały stereotypy już 100 lat temu. "Poławiaczki pereł. Pierwsze Polki na krańcach świata” to książka, którą napisała o nich Ula Ryciak. O swoich bohaterkach autorka opowiadała w naszym studiu.
Nadchodząca wiosna sprzyja aurze miłości, którą odczuwają także zwierzęta. To czas, kiedy wiele gatunków zaczyna się wiązać w pary. Jak wyglądają zwierzęce zaloty? Opowiadał w naszym studiu przyrodnik Marcin Kostrzyński.
Panie często zastanawiają się, czy podobają się mężczyznom i po czym mogą poznać, że tak właśnie jest. Prawdą jest, że każdy z nas wysyła sygnały, czasem nawet nieświadomie, gdy spotka kogoś, kto mu się podoba. Faktem jest też to, że mężczyźni są wzrokowcami, więc kiedy spotkają interesującą ich kobietę, nie spuszczają z niej oczu. Jaka jest więc prawda? Jak mężczyźni okazują zainteresowanie kobietą?
Pasją i zajęciem Patryka Klepackiego przez ok. 20 lat był taniec breakdance. Niestety lekarze wykryli u niego dysplazję stawów biodrowych, przez co musiał zapomnieć o rozwijaniu swojej kariery. Teraz zbiera fundusze, by móc znowu cieszyć się pełnią zdrowia.
Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. 8 marca to moment, kiedy każda kobieta chciałaby poczuć się doceniona i wyjątkowa. Panowie, z tej okazji oprócz prezentu warto pomyśleć o pięknych życzeniach dla najbliższych pań. Postanowiliśmy nieco ułatwić wam to zadanie, zobaczcie najfajniejsze wierszyki na Dzień Kobiet.
Polacy z nostalgią wracają do lat 70. i 80. XX wieku. Jak się okazuje, wielkim sentymentem darzymy gadżety z tamtych lat. Które z nich przeszły do lamusa, a jakie do dzisiaj obecne są w naszych domach? O tym opowiedział nam antropolog kultury Robert Zydel oraz reżyser teatralny Wojciech Kościelniak.
Zgadniecie, jakie polskie słowo uznane zostało za najpiękniejsze? Jak się okazuje, Polacy wybrali te, które kojarzą im się z pięknymi zjawiskami. Są to słowa: „miłość”, „źdźbło”, „filiżanka”, „kocham” i „mama”. Czy na przestrzeni lat nasze upodobania się zmieniają? O tym porozmawialiśmy z polonistką i vlogerką, Pauliną Mikułą.
Pieniądze uważane są w Polsce za temat tabu. Badania dowodzą, że nie lubimy dzielić się informacjami o naszych zarobkach czy oszczędnościach. W programie rozmawialiśmy o tym, dlaczego nie czujemy się swobodnie w tym temacie.
Projekt Aleksandry Pasek i Tomasza Czajkowskiego został wyróżniony w konkursie organizowanym przez szwedzki Ice Hotel. Stworzony przez nich pokój to lodowe dzieło sztuki. Sprawdź, co było ich inspiracją.
Nasz prezenter postanowił sprawdzić, czy Kasprowy Wierch zasypia nocą. Tuż po zmierzchu udał się kolejką górką na sam szczyt. Zobaczcie, co tam się dzieje, kiedy nie ma turystów.
Powrót to formy po urlopie macierzyńskim często spędza sen z powiek młodym mamom. Oprócz odpowiedniej diety trzeba zastosować także aktywność fizyczną. Trenerzy: Katarzyna Kępka i Szymon Gaś doradzają, jak zrobić to z głową.
Pielęgnacja zębów najmłodszych jest bardzo ważna. Niestety, stan uzębienia u wielu dzieci jest w opłakanym stanie. Kiedy umówić malucha na pierwszą wizytę u stomatologa i jak go do niej przygotować? W naszym studiu mówiła o tym dr Aleksandra Burczyńska.
Bardzo istotne jest to, czym karmimy nasze zwierzęta domowe. Równie ważna jest ilość i jakość pożywienia – zwrócił uwagę lekarz weterynarii Franek Paśko, z którym porozmawialiśmy o tym, co powinniśmy dawać naszym pupilom do jedzenia, a czego kategorycznie nie dawać.
„Ale przecież obiecaliście”- słyszą często rodzice. Co mają zrobić, gdy nie mogą spełnić prośby dziecka? O konsekwencjach niedotrzymanej obietnicy rozmawialiśmy z psycholog Aleksandrą Piotrowską oraz blogerami: Marią Wolną-Pasek i Michałem Będźmirowskim.
Alpaki przyjechały do Polski z Ameryki Południowej. Zwierzęta te mają bardzo łagodne usposobienie, a ich towarzystwo pozytywnie wpływa na zdrowie. Zobacz, jak wygląda alpakoterapia w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu.