Czesław to 21-letni wielbłąd, który na swoim koncie ma wiele przygód. Po podróżach po domach weselnych, ogrodach zoologicznych i cyrkach, w końcu zaznał spokoju w otoczeniu kóz, koni i psów. Jak wygląda obecnie jego życie? Zobaczcie sami.
W czym tkwi ich fenomen? Gdzie szukać mebli z dawnej epoki? O modzie na przedmioty z czasów PRL-u rozmawialiśmy z Katarzyną Jasiołek, autorką książki „Asteroid i półkotapczan”. Czy wy również macie słabość do mebli z tamtych lat?
Mireya Moscoso jako pierwsza kobieta wygrała wybory prezydenckie w Panamie w 1999 roku. Z polityką miała do czynienia poprzez męża Arnulfo Ariasa, który sam był prezydentem, a na urząd wybierano go aż pięć razy.
Aleksandra Bystry zaskakuje swoją pasją, którą jest farbowanie tkanin roślinnymi barwnikami. Swoimi umiejętnościami dzieli się podczas prowadzonych przez siebie warsztatów. W studiu Dzień Dobry TVN pokazała, jak w naturalny sposób zmienić barwę materiału.
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce stworzyło serię reportażowych spotów opisujących historie podopiecznych, którzy opowiadają o swojej drodze do dorosłości i o roli, jaką w ich życiu odegrała otrzymana w Wioskach SOS opieka, miłość i poczucie bezpieczeństwa. Kampanię uzupełnia wyjątkowa sesja portretowa autorstwa znanej fotografki Zuzy Krajewskiej.
Z powodu pandemii koronawirusa jedyną opcją dla dzieci zostaje nauka w domu przez specjalne platformy do zdalnych lekcji. W studiu programu Edyta Pilch doradziła rodzicom, jak pomagać maluchom w tym czasie. O swoich doświadczeniach w domowej edukacji opowiedzieli za to Ilona Wrońska i Leszek Lichota, którzy już kilka lat temu zdecydowali się na taki typ nauczania dla swoich dzieci.
Kicia Kocia jest bohaterką książeczek dla najmłodszych i obchodzi już 10. urodziny. Stworzyła ją Anita Głowińska, która opowiedziała widzom Dzień Dobry TVN o swojej bohaterce. Na czym polega fenomen serii „Kicia Kocia” i jak zrodził się pomysł na jej realizację?
Dzisiejszy świat ogarnął konsumpcjonizm. Wiele osób, zamiast naprawiać stare rzeczy, pozbywa się ich i kupuje nowe. Nieco innego zdania jest Przemysław Dudek, który od zawsze pasjonuje się starymi piórami. Obecnie jest nie tylko kolekcjonerem, ale jedną z niewielu osób, która zajmuje się naprawą i renowacją piór z całego świata.
Prawie każdy z nas lubi niespodzianki, a już szczególnie, gdy uczestniczy w nich architekt Krzysztof Miruć. Prowadzący HGTV razem z bohaterami programu "Weekendowa metamorfoza" przygotuje niezwykły prezent dla ich najbliższych. Na początku weźmie na warsztat salon Danusi. – To jest wyjątkowy odcinek, oparty na przyjaźni – powiedział.
W Brzózem w powiecie mińskim reaktywowało się Koło Gospodyń Wiejskich MAK. Działające w nim panie stawiają na kuchnię wegańską, tworząc chociażby smakowite przetwory. Specjalne warsztaty z roślinnego gotowania poprowadziła z nimi znana blogerka kulinarna Marta Dymek.
Uczestniczką kolejnego odcinka programu "Kto to kupi" będzie Katarzyna Skowerska, która jest pomysłodawczynią poduszki do usypiania niemowląt. Dlaczego ten gadżet jest taki wyjątkowy? Jak działa?
Respirator, który będzie można wydrukować na drukarce 3D, opracowali krakowscy inżynierowie. Projekt został udostępniony bezpłatnie. Wyprodukowanie VentilAid kosztuje 200 zł, ale urządzenie musi jeszcze uzyskać atesty.
Drzwi w twoim mieszkaniu nie działają jak należy? Zepsuła się klamka? Nie musisz wzywać nikogo do pomocy! Wiesiek Skiba pokazał, jak w prosty sposób wymienić zepsutą klamkę.
W spokojnej miejscowości na Podlasiu mieszka artysta Eryk Marks, który od 20 lat podbija świat swoimi obrazami. W rozmowie z Łukaszem Radwanem opowiedział o swojej pracy i dziełach. Co było dla niego największym wyzwaniem?
Kuba Witek to reżyser, który w lipcu 2019 r. wziął udział w wyprawie Instytutu Oceanologii w Sopocie na zachodni Spitsbergen. Celem ekspedycji była obserwacja zmian klimatu i arktycznych lodowców. W marcu Witek miał realizować nowy film na Grenlandii, ale koronawirus zatrzymał go na Wyspach Owczych. W programie opowiedział o tym, co zaobserwował w trakcie swoich podróży.
Dużo czasu spędzamy obecnie z dziećmi w domu. Warto więc przyjrzeć się, jakie źródła mają niektóre konflikty z naszymi pociechami. Często upominamy za coś dziecko, a chwilę później popełniamy dokładnie te same błędy. Jaki mogą być tego skutki? O tym rozmawialiśmy z dziennikarką Lidią Piechotą oraz psychoterapeutką Katarzyną Kucewicz.
Coraz więcej osób chce odkażać swoje samochody przy pomocy ozonu. Czy ta metoda jest na pewno skuteczna? Nasz ekspert Adam Klimek doradził co zrobić, żeby porządnie zdezynfekować auto.
Przymusowy pobyt w domu można wykorzystać na robienie rzeczy, które z braku czasu zawsze się odkładało. Niewątpliwie taką czynnością jest porządkowanie lekarstw. Kupujemy nowe medykamenty, starych nie wyrzucamy, a bałagan coraz większy. Jak uniknąć chaosu w naszej apteczce? Jak segregować lekarstwa? Pokazywała to w naszym studiu Kinga Zawodnik - technik farmacji.
Seweryn Kubicki realizuje swój projekt, którego celem jest pokonanie pieszo wszystkich puszczy w Polsce. W ten sposób promuje piękne i dzikie tereny naszego kraju. Zobacz, jak przygotowuje się do swoich wędrówek.
Wysprzątaliście już wszystkie pokoje, łazienka lśni czystością, ale pozostał on – piekarnik. Jego czyszczenie to prawdziwe wyzwanie, ale nie martwcie się! Nasza specjalistka od spraw domowych - Ula Chincz doradziła, jak temu sprostać!
Wyobrażasz sobie, jaką podróż odbywa codziennie banknot, którym płacisz w sklepie? To może być kilkadziesiąt miejsc i kilkaset rąk. Taki banknot to źródło wielu patogenów. W dobie pandemii nie warto ryzykować - płać bezgotówkowo.
Rodzicom kończą się już pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi. O pomoc w pokazaniu nowych zabaw poprosiliśmy animatorkę, Patrycję Lipińską. Nasz gość wykorzystał do tego rzeczy, które każdy z nas ma w domu.
Epidemia koronawirusa wymusiła zamknięcie szkół i przeniesienie nauki do domów, co jest wyzwaniem nie tylko dla nauczycieli, ale także rodzin uczniów. - To rzeczywiście jest duży stres, zwłaszcza dla rodziców, którzy pracują zdalnie i muszą połączyć dwa różne światy - przyznał Marcin Perfuński, tata pięciu córek.
Obecna kwarantanna jest nie tylko testem na kreatywność w wymyślaniu zabaw dzieciom. To także czas, w którym weryfikują się relacje - między współmałżonkami i przyjaciółmi, od których zostaliśmy odcięci. Z socjologiem Tomaszem Sobierajskim porozmawialiśmy o tym, czym może skutkować izolacja.
Przyszła mamo, nie musisz już obawiać się o swój poród w trakcie kwarantanny. „Szkoła Dobrego rodzenia Mamo!Tato!” udostępniła całkowicie darmowego e-booka „Ciąża i poród w kwarantannie”.
Akcesoria i odzież z wełny merino zachwycają unikalnymi właściwościami. Jednak, aby służyły nam długo, były funkcjonalne i nie traciły na jakości, należy o nie odpowiednio dbać. Sprawdź, jak prać wełnę merino, aby jej nie zniszczyć!
Każda mama pragnie, by łóżeczko dziecka było piękne i przytulne, a maluch czuł się komfortowo podczas snu, dlatego też często decyduje się na umieszczenie w nich dodatkowych elementów, takich jak poduszka. Czy jednak poduszka dla niemowląt jest potrzeba? Jeśli tak, to w jakich przypadkach warto ją stosować i jaką poduszkę wybrać?
Jonasz Pospieszny jest najmłodszym podkuwaczem koni w Polsce. Jego praca to też jego największa pasja. Z końmi łączy go niezwykła relacja – zobaczcie sami!
Havana to buldożka francuska, która dołączyła do lekarzy i pielęgniarek towarzyszących na co dzień nieuleczalnie chorym dzieciom w hospicjum prowadzonym przez Fundację Gajusz. Jej praca polega na tym, aby sprawiać małym pacjentom jak najwięcej przyjemności - powiedziała opiekunka pieska i dyrektor hospicjum Natalia Pasiecznik.
Welur to materiał o szerokim zastosowaniu i wielu atutach. Konsumenci doceniają welur za stosunkowo niską cenę i ciekawy wygląd. Projektanci i krawcy uwielbiają go za możliwość tworzenia eleganckich, ale też trwałych rzeczy. Co to jest za materiał i jakie są przykłady jego użycia?