To już 150 odcinek cyklu „Odpicowane Mieszkanie”. Z tej okazji Katarzyna Jaroszyńska przygotowała coś specjalnego. Zobaczcie sami!
Ponoć na najlepsze pomysły wpadamy, kiedy błądzimy myślami, a nie wtedy, gdy skupiamy się na zadaniu. Czy lenistwo pobudza kreatywność? Zastanawialiśmy się nad tym z Haliną Piasecką, coachem, ekspertką w dziedzinie szczęścia w pracy.
Rodzic jest tylko człowiekiem i chociaż kocha swoje dziecko najbardziej na świecie i chce dla niego jak najlepiej, czasem daje upust emocjom. Maluchy często nieświadomie testują rodzicielską cierpliwość, a zadaniem dorosłych jest, aby te próby przechodzić pomyślnie. Nie zawsze to się udaje. O tym, kiedy powinniśmy przeprosić naszą pociechę, rozmawiali dzisiaj Marta Bąkowska, psycholog oraz Justyna Kozłowska, blogerka, mama trójki dzieci.
Sudety na Dolnym Śląsku to kopalnia atrakcji. Malownicza okolica stanowi prawdziwy raj dla narciarzy oraz miłośników piękna przyrody i fantastycznych widoków. Masyw Śnieżnika jest bez wątpienia miejscem, gdzie można oddychać pełną piersią.
Kobietom dość często zdarza się tworzyć sieć emocjonalnych romansów. Czy ma to związek z poczuciem bezpieczeństwa w razie utraty stałego partnera? Po co tak naprawdę panie potrzebują męskiego przyjaciela-pocieszyciela - zastanawiali się nasi goście: psycholog Izabela Jąderek, scenografka Katarzyna Lengren oraz vlogerka Anna Szlęzak.
Mapa marzeń to niezwykle skuteczny sposób na graficzne zobrazowanie naszych celów i pragnień. Jej stworzenie jest banalnie proste, a przy tym daje dużo radości. Od czego zacząć? Opowiedziała nam o tym psycholog Basia Tworek.
W tym roku zima nie rozpieszcza. Miliony polskich dzieci cierpią z powodu braku śniegu. Sposób na to znalazł tata małego Maksa, który specjalnie dla syna stworzył sanki… na kółkach.
Niedziela dla większości Polaków stanowi dzień wolny od pracy. Wiele osób traktuje ją jako okazję do odespania i odreagowania zmęczenia, które zebrało się po całym tygodniu pracy i obowiązków. Sprawdź, co zwykle robimy w niedziele.
Face ID to technologia, która pozwala na rozpoznawanie twarzy. Korzystamy z niej np. podczas logowania do smartfona. Stosują ją też niektóre banki. Na ile jesteśmy monitorowani? O tym porozmawialiśmy z dr. Maciejem Kaweckim, prawnikiem, ekspertem ds. nowych technologii.
Melon to jeden z najpopularniejszych internetowych komentatorów otaczającej nas rzeczywistości. Fani znają go przede wszystkim z publikowanych na Facebooku komiksów, których jest zarówno autorem, jak i bohaterem. Przygody melona śledzi na tyle liczne grono wielbicieli, że na rynku ukazał się właśnie zbiór „melonów” zatytułowany „Pretensje”.
Powinniśmy stworzyć dom, w którym kot będzie szczęśliwy, gdzie nie będzie musiał walczyć o przetrwanie. Zwierzę na pewno nam się odwdzięczy – zapewniła behawiorystka Antonina Kondrasiuk. Poradziła nam, co zrobić, by kot nie drapał mebli i nie załatwiał potrzeb poza kuwetą.
Trwa karnawał, tradycyjny czas hucznych imprez i wielkich balów. Najchętniej jednak chodzimy do klubów. O tym, jak bawią się Polacy, rozmawialiśmy z pisarką Blanką Lipińską oraz dziennikarzem i didżejem Piotrem Kędzierskim.
Zakaz narzekania na terenie szkoły wprowadziła jedna z warszawskich podstawówek. Cel jest prosty: zmiana nastawienia uczniów, nauczycieli i rodziców. Przykład wzięły już inne placówki. Jakie są efekty akcji? Czy „zakaz narzekania” ma szansę objąć wszystkie szkoły w Polsce?
-Najtrudniej jest zachować umiar w kompletowaniu wyprawki – przyznała blogerka Kinga Kołodziejak-Gul. W studiu Dzień Dobry TVN pokazała, które akcesoria będą w pielęgnowaniu niemowlaka absolutnie zbędne.
Wiele osób marzy o zawodzie, który zapewnia dobre zarobki oraz możliwość podróżowania i poznawania nowych ludzi. Wszystko to obiecuje praca stewardessy. Dla tych, których męczy rutyna, to wprost idealne zajęcie.
Każdy z nas ma czasem dość nawarstwiających się obowiązków. Nachodzi nas wówczas chęć rzucenia wszystkiego i szukania szczęścia w zupełnie innym miejscu. Granice wytrzymałości są kwestią bardzo indywidualną i u każdego przebiegają w zupełnie innym miejscu. Jak rozpoznać, czy nasza frustracja jest uzasadniona, a kiedy stanowi jedynie chwilową irytację?
- Będąc długo w związku, mamy takie złudne poczucie bezpieczeństwa, że coś jest nam dane na zawsze i nie chce nam się o to dbać – mówi psycholog Maria Rotkiel. Jednocześnie zachęca, by pary jak najczęściej ze sobą randkowały, bo to najlepsza recepta na sukces związku.
- My wcale nie pochodzimy z zaświatów, mamy obowiązki, jak inni ludzie. Nie gramy na harfach, chociaż lubimy się bawić – przyznała sołtys wsi Niebo Elżbieta Szejna-Kuleta. Z kolei w Piekle mieszkańcy chwalą sobie ciszę i spokój. Obie "nieziemskie" miejscowości odwiedziliśmy z kamerą Dzień Dobry TVN.
W pięciu kolejnych województwach rozpoczynają się ferie zimowe. Poznaj atrakcyjne miejsca, które można odwiedzić z dziećmi w czasie dwutygodniowej przerwy od zajęć szkolnych. Zima w mieście też może być ciekawa!
Projekt Zima oficjalnie rozpoczęty. Zieleniec jest pierwszym z dolnośląskich kurortów zimowych, w których do końca lutego będą gościć kamery Dzień Dobry TVN. Na stoku Gryglówka będziemy jeździć na nartach, snowboardzie, bawić się i jeść pyszne regionalne potrawy.
Ponad połowa Polaków przyznaje, że chodzi do wróżek, a astrologia odgrywa w ich życiu ważną rolę. W wielu czasopismach znaleźć możemy horoskopy, które cieszą się sporą popularnością i są często czytane. O magii liczb i astrologii rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN.
Niedaleko Gryfina można spotkać przyrodniczą osobliwość. To stary, sosnowy las, w którym drzewa wygięte są pod kątem ok. 90 st. Wszystkie pnie kierują się na północ. Widok jest niesamowity. Istnieje kilka teorii, które mają wyjaśnić krzywiznę drzew. Niektóre z nich są niezwykłe.
List motywacyjny jest jednym z pierwszych dokumentów, które widzi osoba rekrutująca. Jest tym, co przedstawia nas i nasze CV. Jak więc formułować taki dokument i co w nim pisać, aby pracodawca zaprosił nas spotkanie? Dobre rady przedstawiła nam dzisiaj specjalistka HR, Agnieszka Czarnecka.
Pierwszy ząbek, odcisk dłoni, opaska ze szpitala. Pomyślcie sobie, jakie emocje wzbudzą w was te przedmioty, kiedy będziecie je oglądać po latach, jako dorośli? Z tego właśnie powodu młode mamy przygotowują tzw. Pudełka Wspomnień. Czy wy macie takie dla swojego dziecka?
Wygrana w konkursach jest niczym loteria. Prawdopodobieństwo, że uda nam się coś zdobyć, jest znikome. Warto jednak próbować, bo są tacy, którym szczęście sprzyja stale. Do takich osób należy Karolina Kaczyńska-Piwko, konkursowiczka, która czego się nie dotknie, zamienia w nagrody. Zobaczcie, jak to robi.
Innsbruck zimą przyciąga doskonałą ofertą, skierowaną do fanów nart i snowboardu, a także pasjonatów kultury. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają tu na gości.
Czym byłoby jedzenie bez przypraw? Drobne ziarenka odgrywają dużą rolę w kuchni, ponieważ potrafią diametralnie zmienić smak każdej potrawy. Wie coś o tym Jędrzej Majka, dziennikarz i autor książek podróżniczych, który wybrał się w niesamowitą podróż śladami przypraw. Jakie historie są z nimi związane?
Gdzie chodziło się na ciastko, gdzie można było spotkać znane osobistości? Dzięki akcji #historienieznane mamy okazję poznać ciekawostki z przeszłości. Jedną z takich historii podzieliła się z nami Anna Dróżdż, która opowiedziała o rodzinnej i legendarnej kawiarni „Czytelnik”. Pamiętacie inne kultowe miejsca, które na stałe zapisały się na mapie dawnej Warszawy? W studiu przypomniał nam o nich dziennikarz, Grzegorz Kalinowski.
Blant to czteroletni pies rasy flat-coated retriever, który od dwóch, wraz z wolontariuszką Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom Aleną Beszter, odwiedza pacjentów wracających do zdrowia. Obecność psa ma odwracać uwagę pacjentów od bolesnej i nieprzyjemnej rehabilitacji, a dotyk jego miłej i gładkiej sierści - działać rozluźniająco.
Klinika Andrzeja i Radosława Fedaczyńskich to wyjątkowe miejsce. Są w niej leczone oraz rehabilitowane nie tylko udomowione zwierzęta, ale także te dzikie. Klinika jest znana w całej Polsce. - W nocy, o północy, w święto ludzie pukają do nas - powiedział pan Andrzej.