Takich pielęgnowanych rodzinnych tradycji jest już niezwykle mało. Historia firmy rzemieślniczej Schiffersów z Warszawy sięga aż XIX wieku. Jak udało jej się przetrwać?
Bartosz Nawacki to niezwykle utalentowany kowal, którego pracami zachwyciła się sama Elżbieta II. Jakie dzieła ma na swoim koncie Polak? I czym - według niego - ten zawód różni się w naszym kraju i Wielkiej Brytanii? Bartek na pytania te odpowiedział w naszym materiale.
Mimo że w ostatnich latach dużo mówi się różnorodności, to w społeczeństwie nadal mocno zakorzenione jest oczekiwanie, że bycie chłopakiem polega na tradycyjnie rozumianej męskości. Stereotypom dotyczącym płci sprzeciwili się uczniowie z jednego z poznańskich liceów.
W "Kto odmówi pannie młodej?" odważne kobiety biorą sprawy w swoje ręce i oświadczają się swoim partnerom. Do telewizyjnego show prowadzonego przez Gosię Ohme zgłosiła się Angelika Mango-Sobolewska. Czy partner wiedział o jej planach? O udziale w programie para opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Jesień to idealny moment na przesadzanie roślin. To również dobra pora, by zasadzić na działce czy balkonie nowe drzewka. Jak jednak to zrobić, żeby się przyjęły? Podpowiada nasz ogrodniczy ekspert Łukasz Skop.
Osoby, które nie potrafią umiejętnie zestawiać ze sobą barw, często zastanawiają się, jaki kolor pasuje do brązu i kremowego. W zależności od tego, czy odcienie łączy się przy okazji urządzania wnętrz, komponowania garderoby czy wykonywania makijażu, zasady doboru będą nieco inne.
Polskie media od kilku dni żyją kolejnymi doniesieniami ze ślubu Joanny Przetakiewicz i Rinke Rooyensa. Zakochani stopniowo dzielą się z fanami informacjami z tego wyjątkowego dnia w mediach społecznościowych. Teraz ujawnili treść przysięgi małżeńskiej pana młodego. Jest naprawdę wzruszająca!
Laura ma zaledwie dziesięć lat, a na koncie już wielkie sukcesy. Choć na co dzień jest bardzo nieśmiała i wyciszona, gdy siada przy fortepianie, zmienia się w prawdziwą pianistkę. Jak zaczęła się jej historia z muzyką? O tym opowiedziała nam mama dziewczynki, Justyna Pietryka. Młodziutka artystka specjalnie dla naszych widzów zagrała etiudę Fryderyka Chopina.
Magda Bieńkowska i Łukasz Kubot zostali rodzicami. Nasza dziennikarka Basia Pasek wybrała się na spacer z Miss Polski 2015 i małą Zosią. W programie modelka opowiedziała o kulisach macierzyństwa, jak poznała tenisistę oraz czy zamierza go poślubić.
To opowieść o weselu, jakiego mieszkańcy Szczytna długo nie zapomną. Tutaj nie towarzyszył im Marsz Mendelssohna, a dźwięki rozgrzewających się silników. Tutaj tradycji nie stało się zadość. Poznajcie parę młodą, którą połączyła miłość do motocykli, a ich ślub odbił się szerokim echem.
Matt Damon od wielu lat należy do grona najpopularniejszych aktorów Hollywood. Mimo międzynarodowej sławy, nie stracił gruntu pod nogami i jest szczęśliwym mężem oraz ojcem trójki dzieci. Jakie role przyniosły mu popularność?
W sobotę 10 października przypada Dzień Gier Planszowych. Warto więc - zwłaszcza, że przed nami weekend - przygotować się na wspólne świętowanie. Propozycje najciekawszych planszówek dla dzieci i całej rodziny przygotowała dla nas Magda Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek.
Justyna Grzybowska znana z serialu "19+" została mamą. Radosną wieścią pochwaliła się na swoim profilu na Instagramie. Jak na tę informację zareagowali fani aktorki?
Piotr Wojtasik wybrał się Dzieńdobrobusem do miejscowości Mrozy i odwiedził obiekt Grodzisko, gdzie odbywa się festyn archeologiczny. Jakie atrakcje czekały na naszego reportera? Zobaczcie sami.
Wydawałoby się, że wytwarzanie koronek to typowo kobiece zajęcie. Nic bardziej mylnego! Udowodnił to Dominik Legierski z Koniakowa. Mężczyzna ten pracuje jako kucharz, a w wolnym czasie wytwarza koronkowe cuda. Jak do tego doszło?
Statystyki biją na alarm. Według raportu przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia, aż 48% badanych deklaruje, że koronawirus wpłynął negatywnie na ich samopoczucie. Niestety stres przez ostatnie miesiące się nasila. Jak sobie z nim radzić?
Botki kowbojki czy kozaki w takim stylu to jeden z tych rodzajów obuwia, który lubią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W Polsce kiedyś były kojarzone ze stylem country. Dziś są elementem wielu stylizacji, np. tych spod znaku rock czy boho.
W odpowiedziach na pytanie, jak prać wełnę, podkreśla się przede wszystkim konieczność delikatnego traktowania tej tkaniny. Ma ona bowiem duże skłonności do ulegania uszkodzeniom mechanicznym. Zazwyczaj wełnę powinno się prać ręcznie, niekiedy możliwe jest również skorzystanie z pralki.
Stanisława Leszczyńska odebrała w obozie w Auschwitz 3 tys. porodów. Kobiety rodziły w niewyobrażalnie trudnych warunkach, mimo to nie straciła żadnego dziecka. Dla reżyserki Marii Stachurskiej heroiczna akuszerka była po prostu ciocią Stasią. Jej losy przedstawiła w swoim dokumentalnym filmie pt. "Położna"
Kinga Tomaszewicz zdjęcia swojego wnętrza, które zaprojektowała sama, zamieściła na naszej facebookowej grupie "Odpicowane mieszkanie". Jak udało się jej stworzyć wymarzony dom? Opowiedziała o tym Katarzynie Jaroszyńskiej.
Termin wesela za pasem, a nie masz partnera? Pewna studentka z Warszawy podpowiada oryginalne rozwiązanie - osoby towarzyszącej szuka w Internecie. Czy jej się uda?
Wszystko zaczęło się od aplikacji, która miała na wzór popularnej strony do wynajmu mieszkań, udostępniać potrzebującym prywatne toalety. Prowokacja, czy pomysł na rozwiązanie problemu?
Ledwo zaczęła swoje życia, a już musi walczyć o lepsze jutro. Lenka cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Choroba sprawia, że ciało z każdym dniem słabnie. Pomóc może bardzo kosztowne leczenie. Jak można pomóc?
To opowieść o tym, że wśród nas jest wiele dobrych osób, które chcą bezinteresownie pomagać. Kiedy Państwo Centowie kupili zaniedbany pałac, potrzebowali pomocy w przywróceniu jemu dawnej świetności. Ta, którą otrzymali, przerosła ich najśmielsze oczekiwania.
Rodowity Warszawiak swoje miejsce znalazł w Biebrzy. Mieszka sam, ale nie jest samotny. Otaczają go zwierzęta, którym poświęca każdą wolną chwilę. Poznajcie Krzysztofa Kawenczyńskiego, Króla Biebrzy.
Zaręczyny to zazwyczaj romantyczna i pełna uniesień chwila, będąca deklaracją miłości i rychłego ślubu. Niestety niektóre z nich kończą się bolesnym rozpadem związku. I wtedy pojawia się pytanie - czy w przypadku zerwania zaręczyn niedoszła panna młoda powinna zwrócić pierścionek? Zapytaliśmy o to adwokat i autora książek o savoir-vivre.
Psie mózgi nie reagują na ludzkie twarze. Nauczyły się rozpoznawać swoich właścicieli poprzez dźwięk i zapach. Tak wynika z najnowszych badań na Uniwersytecie Loránda Eötvösa w Budapeszcie.
W mediach pojawiła się informacja, że w Polsce pokazały się tarantule ukraińskie. Jak to możliwe, że znalazły się w naszym kraju? O scharakteryzowanie tego gatunku poprosiliśmy biologa z Centrum Nauki Kopernik. Zapytaliśmy go również, czy nasze rodzime pająki są groźne dla ludzi.
Wszyscy marzą o dobrym i szczęśliwym życiu, ale nie każdy wie, co zrobić, aby to osiągnąć. Oto garść porad od seniorów, którzy z uwagi na swoje doświadczenia mają na to sprawdzone sposoby.