Jesteśmy zamknięci w domach i tęsknimy za wiosną, która jest za oknem. Możemy ją zaprosić do naszego wnętrza i zrobić proste, ale piękne stroiki z kwiatów cebulkowych. Jak je wykonać, a przy okazji pomóc polskiej branży ogrodniczej? Kilka kompozycji pokazała w naszym studiu florystka Anna Wojtala.
Ocean generuje ogromne ilości dobrej energii. Odczuwają to szczególnie osoby, które żyją w jego rytmie. Jedną z nich jest Margherita Igańska. Porzuciła życie w wielkim mieście, dla swojej największej pasji – surfingu. Opowiedziała nam o swojej miłości do oceanu.
Cele zawodowe powinien wyznaczyć sobie każdy pracownik bez względu na branżę, w jakiej pracuje. Ich odpowiednie określenie może pomóc w budowaniu kariery, a także w przyciągnięciu uwagi potencjalnego pracodawcy. Jakie mogą być przykładowe cele zawodowe?
Okulary mogą przynieść nieocenioną pomoc – zapewniają komfort prawidłowego widzenia. Nawet najlepsze egzemplarze będą jednak działać ci na nerwy, jeśli nie nauczysz się ich prawidłowo czyścić. Poniżej zebraliśmy kilka przydatnych rad i wskazówek, jak zadbać o swoje okulary i nie tylko! Dzięki nim twoje życie będzie prostsze!
Kuba Przygoński to nasz najlepszy offroadowiec. Podobnie jak cały światowy sport i on został uziemiony w związku z pandemią koronawirusa. Co robi w domu? Jak utrzymuje formę? Jak dzieli obowiązki z żoną?
W piątym odcinku "Efektu Domina" Dominiką Kulczyk zabrała nas do jednej z najuboższych dzielnic europejskich stolic – Ferentari w Bukareszcie. Zamieszkujący ją Romowie żyją w bardzo trudnych warunkach materialnych. – Wszędzie widać śmieci. Małe dzieci chodzą po strzykawkach, których wcześniej używali narkomani – powiedziała założycielka i prezes Kulczyk Foundation.
Jajko to jeden z najbardziej wartościowych produktów, pełen witamin i składników mineralnych. Jest także głównym symbolem zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Tylko które lepsze – fermowe czy wiejskie? Od zwykłej kury, zielononóżki, a może od przepiórki? Wszelkie wątpliwości rozwiał podróżnik kulinarny Mikołaj Rey.
Agnieszka Barańska-Cieślak i Marcin Cieślak są zafascynowani Indiami. Małżeństwo postanowiło wybrać się w podróż do tego odległego kraju. Na wyprawę zabrali swoje dzieci i w piątkę spędzili tam ostatnie pół roku. Jak wyglądała ich przygoda i czy planują kolejne wyjazdy?
Rodzina Jakubczaków przebywa obecnie na jachcie przy granicy Hiszpanii z Gibraltarem. Polscy żeglarze - podróżnicy nie mogą opuścić portu ze względu na pandemię koronawirusa. Jak wygląda ich życie na morzu i kwarantanna na hiszpańskim wybrzeżu?
W związku z epidemią koronawirusa dzieci spędzają czas w domu ze swoimi rodzicami. Dlaczego nie mogą z niego wyjść? Dlaczego trzeba myć ręce? Obecną sytuację w Polsce i na świecie można wytłumaczyć za pomocą prostych eksperymentów. Zobaczcie, jak przeprowadzają je popularyzator nauki Karol Wójcicki i jego córka Adrianna.
Człowiek musi wychodzić z domu. Co ma jednak zrobić, jeśli nie wolno? Na ratunek przychodzi wtedy balkon. Wydawać by się mogło, że to tylko kawałek betonowej konstrukcji, który służy do wywieszania prania. Nic bardziej mylnego - balkon jest dobry na wszystko. Przekonajcie się sami.
Arkadiusz Winiatorski pokonał obie Ameryki pieszo, pchając bagaż na dziecięcym wózku. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec. – Zapytałem ją, czy pójdzie ze mną na mały spacer i poszła – powiedział z uśmiechem. Jego trasa wyniosła 12 tys. kilometrów, a jej - 7 tys. Gdzie planują następną podróż?
Wielu z nas planowało już urlopy, wakacje marzeń lub zagraniczne wyjazdy do rodziny i przyjaciół. Niestety panująca obecnie sytuacja pokrzyżowała wszystkie plany. My siedzimy w domach, a linie samolotowe zawiesiły połączenia. Kiedy możemy spodziewać się ich wznowienia? Na to pytanie odpowiedział nam podróżnik, Robert Szulc.
Przebywając na domowej kwarantannie wiele dzieci z nudów łapie za telefony, tablety i laptopy. Okazuje się, że z chorobą cywilizacyjną, jaką jest uzależnienie od urządzeń mobilnych, zmaga się już co czwarty polski nastolatek. Czy koronawirus może zwiększyć tę grupę? O tym rozmawialiśmy z terapeutką Martą Żysko-Pałubą oraz socjologiem Maciejem Dębskim.
Ogrody zoologiczne zamknęły się obecnie na zwiedzających i w miejscach tych przebywają jedynie zwierzęta i opiekujący się nimi na zmianę pracownicy. Podobnie jednak jak muzea placówki umożliwiają podglądanie życie swoich podopiecznych przez internet. Jak stworzenia reagują na nową dla siebie sytuację? Opowiedział o tym Marcin Kostrzyński.
Zakaz odwiedzin w szpitalach spowodowany pandemią koronawirusa jest bolesny dla rodziców, szczególnie wcześniaków. By pomóc im przetrwać te trudne chwile, poznański szpital ginekologiczno-położniczy stworzył projekt "Być bliżej". Na czym on polega? O tym opowiedziała nam jego koordynatorka, psycholog Anna Stolaś.
Przesadzanie kwiatów jest konieczne ze względu na to, że rosnące rośliny zużywają substancje pokarmowe z podłoża, pojawia się też więcej korzeni, które mają coraz mniej miejsca w donicy. O tym, jak przesadzać kwiaty mówiła w Dzień Dobry TVN dziennikarka Maja Popielarska.
Aktualna sytuacja jest szczególnie uciążliwa dla kobiet w ciąży. Odwoływane są wizyty lekarskie, zamknięto szkoły rodzenia i uniemożliwiono porody rodzinne. Przyszłe mamy są zdezorientowane i zaniepokojone. W studiu Dzień Dobry TVN, doświadczony ginekolog-położnik dr Grzegorz Południewski rozwiał wszystkie wątpliwości dotyczące ciąży i samego porodu.
Bożenka jest świnką miniaturką. Według hodowcy miała osiągnąć wagę 15 kg, a waży 54. Zwierzak uwielbia wygrzewać się na słońcu, a wakacje najchętniej spędza na kąpielach w Bałtyku.
„Co z tego wyrośnie” to najnowszy cykl ogrodniczy Dzień Dobry TVN. W ostatnim odcinku serii Łukasz Skop pokazał, jak dbać i przycinać róże, by były chlubą naszej działki. Zobaczcie sami!
Dzieci spędzają teraz ogromną ilość czasu w domu, przez co rozpiera je energia i częściej korzystają z zabawek. Bałaganią, rozrzucają je, zostawiają w różnych miejscach. Spora część rodziców pracuje zdalnie i nie ma czasu na nieustanne sprzątanie po swoich pociechach. W programie zademonstrowaliśmy kilka pomysłów, które pomogą w zachowaniu porządku.
Albin Talik - jego dzieła nie tylko zachwycają, ale i wprawiają w zdumienie. Obrazy jego autorstwa wykonane są z niezliczonej ilości maleńkich kawałków papieru wyciętych z gazet. W programie artysta opowiedział nam, jak powstają te niezwykłe prace i od czego zaczął przygodę z kolażem.
Leszek Mikulski to podróżnik, sportowiec, a także miłośnik gór i wyjątkowych wyzwań. Do tej pory zdobył kilka szczytów Korony Ziemi, m.in. Mont Blanc, Elbrus (dwukrotnie), Kilimandżaro i Aconcaguę. Teraz zamierza wjechać na te dwa ostatnie i zjechać z nich na rowerze przystosowanym do ostrej wspinaczki, ale i długich zjazdów.
Kwiecień to dobry moment, aby zasiać rzeżuchę oraz przygotować ziemniaki do wysadzenia w maju. Ogrodnik Łukasz Skop pokazał, jak przy tej okazji wykonać ciekawe eksperymenty dla dzieci.
Kwiaty cebulowe to prawdziwy ogrodowy glamour, nie wyobrażamy sobie wiosennych i letnich rabat bez najpiękniejszych przedstawicieli tego gatunku - tulipanów, narcyzów, krokusów, mieczyków, lilii.
Turecka sztuka malowania, do której przygotowanie może zająć nawet kilka lat. Ebru ma wiele twarzy, a te najważniejsze pokazała nam artystka, Marta Puchłowska.
Wielu z nas marzy o egzotycznych wakacjach i relaksie pod palmami. Są jednak tacy, którzy pragną przeżyć przygody w najodleglejszych rejonach świata. Jedną z tych osób jest Angelika Milli, która wraz z rodziną podróżuje konno przez Amerykę Południową.
Nie możemy wyjść do kina, to zróbmy sobie kino w domu. Na zakończenie dnia polecamy wieczorny seans filmowy. Propozycje najlepszych romantycznych filmów przedstawiła naszym widzom Anna Wendzikowska.
Szkoły w całej Polsce są zamknięte, lekcje odbywają się zdalnie. Wiąże się to z wieloma niedogodnościami. W domu brakuje często odpowiednich warunków, co utrudnia koncentrację i obniża efektywność nauki. Z pomocą przychodzi wiele platform, które ułatwiają przyswajanie i poszerzanie wiedzy. Jedną z nich jest kanał „Satyrycznie historycznie”. Jego autorka opowiedziała, jak udaje się jej zainteresować uczniów historią.
Kamil Wójcik od 17 lat sędziuje mecze piłkarskie, a od dwóch jest międzynarodowym sędzią UEFA. Tłumaczy, że to dzięki swojemu synowi spełnia swoje marzenia. Poznajcie wzruszającą historię o walce, chęci życia i miłości ojca do dziecka.