Obecna sytuacja jest wyjątkowo trudna dla kobiet w ciąży. Lęk o bezpieczeństwo swoje i dziecka narasta, dlatego bardzo ważne, żeby w tym trudnym czasie przyszłe mamy zadbały o swoje ciało i umysł. Basia Tworek – psycholożka i nauczycielka jogi pokazała nam kilka relaksujących ćwiczeń.
Z badań Instytutu Badania Rynku i Opinii Społecznej wynika, że 62 procent Polaków ma oszczędności, by przetrwać po utracie pracy na skutek koronawirusa. Czy obecna sytuacja sprawi, że będą musieli po nie sięgnąć?
Nie od dziś wiadomo, jak ważny jest wypoczynek po dniu wypełnionym przeróżnymi obowiązkami. Idealnie do tego będą nadawały się wszelkie kanapy czy fotele, na których usiądziemy z książką. Odwiedzając wiele mieszkań, Katarzyna Jaroszyńska trafiała na meble idealnie spełniające funkcję relaksacyjną. Oto niektóre ich przykłady.
Agata i Maciej Strzyżewscy to założyciele fundacji „Wszystko jest możliwe”, której misją jest ratowanie pakistańskich rodzin, skazanych na ciężkie prace w fabrykach cegieł. Rodziny te wraz z małymi dziećmi zmuszone są pracować, by spłacić zaciągnięte długi. Często są one spadkiem po członkach rodziny, pożyczką na leczenie bliskich lub na posag dla córek.
Radosław Szukała na co dzień jest policjantem. Mimo wymagającego zawodu postanowił stworzyć muzeum będące odzwierciedleniem jego dziecięcej pasji, która dosłownie i w przenośni wyrzuca w powietrze.
Krzysztof Sadecki jest przedsiębiorcą, finansistą, analitykiem biznesowym, a także autorem cyklu książek „Własny biznes – dlaczego tak?”. Opowiedział nam, o co tak naprawdę chodzi z kryzysem gospodarczym, jak wpływa on na obywateli i w jaki sposób przedsiębiorcy mogą sobie z tym poradzić.
Są mało wymagające, kolorowe i przede wszystkim - pięknie ozdobią nie tylko ogrody, ale także tarasy i balkony. Mowa o uroczych bratkach, które są idealne do posadzenia już teraz. Jak to prawidłowo zrobić?
Nie ma świąt Wielkiejnocy bez malowania i ozdabiania pisanek! Nie każdy znany sposób przygotowania jest bezpieczny dla dzieci, dlatego w Dzień Dobry TVN przedstawiamy przydatne triki. Zdradziła je Magdalena Kordaszewska.
Rzeczywistość setek Polaków jest teraz okrutna. Samotność, cisza i cztery ściany. Nie można wyjść z domu, porozmawiać z sąsiadami. Z tego względu powstał projekt "Telefon pogadania". Filip Chajzer postanowił na jeden dzień zostać jego wolontariuszem. Zobaczcie, jak sobie poradził w nowej roli.
Haftowanie od jakiegoś już czasu nie jest niszowym hobby. Coraz więcej osób właśnie w taki sposób spędza wolne chwile, a dla niektórych staje się to nawet sposobem na zarabianie. Co takiego pociągającego jest w tym zajęciu?
Praca zdalna to w obecnych warunkach codzienność dużej części Polaków. Wideokonferencje zastępują zarówno spotkania biurowe, jak i lekcje w szkole. Jednak nie zawsze przebiegają zgodnie z planem. Zobacz, jakie wpadki zaliczamy najczęściej.
Zakupy są czynnością, która od czasu panowania pandemii COVID-19 zmieniła swój charakter. Trzeba się do nich dobrze przygotować, zaplanować, a przede wszystkim - przestrzegać higieny podczas ich wykonywania. O czym powinniśmy pamiętać, aby zachować wszelką ostrożność?
Co łączy roboty i zabawki? Jak się okazuje - bardzo wiele. W naszym studiu pokazaliśmy, jak z pomocą klocków zbudować pojazd wyścigowy. Do połączenia nauki z zabawą zachęcał robotyk Bożydar Milewski.
Tylko niewielki procent mężczyzn w Polsce decyduje się korzystać z urlopu rodzicielskiego. W tym zacnym gronie znalazł się Łukasz Ciesielski, tata Marysi i Stasia. Z zawodu jest ratownikiem i pracuje w wojsku. Skąd decyzja, żeby zostać w domu z dziećmi?
Arek Rataj jest fotografem i wykładowcą. Pracuje na całym świecie. Ostatnio był świadkiem rozwoju epidemii w chińskim Wuhan i we Włoszech, co udokumentował serią zdjęć. O swoich doświadczeniach opowiedział w rozmowie z Marcinem Sawickim.
Kryzys związany z koronawirusem sprawił, że wielu pracodawców zdecydowało się na drastyczne działania. Obniżki pensji i zwolnienia - to najczęstsze kroki podejmowane przez firmy, które w trudnej sytuacji próbują utrzymać się na rynku. Co mogą zrobić pracownicy, których dotknęły te zmiany? O tym mówiła u nas adwokat Eliza Kuna.
Domowa kwarantanna wyzwala w nas wiele kreatywności. Z dnia na dzień w sieci pojawia się coraz więcej memów, śmiesznych zdjęć, nowych hasztagów i powiedzonek. Czy zabawa językiem i żartowanie z obecnej sytuacji jest na miejscu - zastanawiali się językoznawczyni dr Małgorzata Majewska oraz literaturoznawca prof. Michał Rusinek.
Fryderyk Różański w wolnym czasie daje drugie życie lalkom. Zamiast wyrzucać stare zabawki, robi z nich zupełnie nowe postaci. Zobacz, jak wygląda praca nad jego figurkami.
Wielkanoc już za kilka dni. Warto więc pomyśleć o świątecznym wieńcu i dekoracjach, które ozdobią nasze domy i mieszkania. Jak je zrobić? Krok po kroku pokazała to w naszym studiu Marta Chrzanowska. Co nam będzie potrzebne do ich wykonania?
Czas spędzany z dziećmi z domu nie musi oznaczać nudy. To doskonały moment na uczenie ich nowych rzeczy, ale też wyzwalanie kreatywności. W studiu Dzień Dobry TVN Monika Przegalińska pokazywała, jak za pomocą odrysowanej dłoni stworzyć postaci zwierząt. Czy udało się to naszym prowadzącym?
Stany Zjednoczone - podobnie jak reszta świata - zmagają się z koronawirusem. W Nowym Jorku trwa nieustająca walka o to, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań. W wielu stanach wprowadzono obostrzenia, by jednej z najpotężniejszych gospodarek dać szansę na dalsze funkcjonowanie, a jednocześnie chronić obywateli. Więcej o panującej za oceanem sytuacji opowiedział nam Jan Pachlowski.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Nawet w przypadku tak trudnej sytuacji, jak kwarantanna. Okazuje się, że przymusowe ograniczenie aktywności i wielotygodniowe pozostawanie w domu w czasie epidemii może mieć swoje dobre strony. Sprawdź, jakie.
Jajka kraszanki i pisanki to nieodłączne symbole Wielkanocy. Tradycja ich barwienia przetrwała do dziś i pozwala puścić wodze fantazji i kreatywności. Wzory na kraszanki nawiązują najczęściej do motywów świątecznych i ludowych. Poznaj różne metody ozdabiania pisanek!
Zrób własnoręcznie wielkanocne ozdoby. Te z drewna są sposobem dekoracji domu, który sprawdza się co roku w okresie wiosennych świąt. Sięganie po drewniane pisanki i figurki to powrót do pięknej tradycji. Wielkanocne ozdoby z drewna pozwalają zaakcentować w całym domu radosną, wyjątkową atmosferę świąt.
W radosnym okresie Wielkanocy i wśród budzącej się do życia przyrody warto pomyśleć o dekoracjach do domu. Odpowiednio dobrane wprowadzą do wnętrza pozytywną atmosferę. Ozdoby wielkanocne zrób to sam są niskobudżetowym rozwiązaniem – często wystarczy kartka papieru, by je wykonać. W wykonanie stylowych dekoracji z powodzeniem zaangażujesz dzieci – zobacz, jakie propozycje dla ciebie przygotowaliśmy.
Kłótnie w rodzeństwie były, są i będą. Stanowią nieodłączny element tej wyjątkowej relacji, ale bywają uciążliwe. Jak sobie z nimi poradzić? Rozmawialiśmy na ten temat z Dominiką Słomińską, psycholożką dziecięcą.
Codziennie do mórz i oceanów trafiają tony śmieci. Polscy rybacy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zaczęli oczyszczać dno Morza Bałtyckiego. Jak przebiega akcja?
W dobie pandemii większość z nas zwraca szczególną uwagę na dezynfekowanie i dokładne mycie jedzenia. Kontrowersyjnym tematem stają się warzywa i owoce, które jak wiemy, często są „wzbogacone” chemią. Jak prawidłowo je myć, by pozbyć się ewentualnych konserwantów? Najlepsze sposoby zdradziła nam biotechnolog, Kornelia Westergaard.
Wiele branż jest w ogromnym kryzysie, nie działają sklepy, restauracje i wiele punktów usługowych i firm. Co mają robić ci, którzy z dnia na dzień stracili swoją pracę? Czy obecnie jest szansa na znalezienie nowej? O tym opowiedzieli nam specjalistka ds. rynku pracy Paulina Łukaszuk oraz kelner Jan Jakimowicz.
Na Ziemi istnieje ok. 800 czynnych wulkanów, a prócz nich są jeszcze te drzemiące i wygasłe. Pod powierzchnią Ziemi kotłuje się gorąca magma. Pokażemy, co bysie stało, gdyby zabrakło wulkanów i lawa nie mogła wydostać się na powierzchnię.