Gwiazdy wspierają schroniska dla czworonogów. "Pokażmy zwierzętom z traumą, że nie jesteśmy tacy źli"

Wiele schronisk dla bezdomnych zwierząt zmaga się z problemami finansowymi przez które nie stać je na zakup m.in. karmy dla podopiecznych. Takie miejsca chętnie wspierają m.in. Patrycja Markowska, Jacek Kopczyński i Krzysztof "Jankes" Jankowski. Jak ich zdaniem należy mądrze pomagać przytuliskom dla czworonogów?

Znani i lubiani namawiają do wspierania schronisk

Wiele polskich gwiazd adoptuje zwierzęta i namawia do tego innych ludzi. Wśród znanych osób, które przygarnęły czworonoga są Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński. Ich pupil jest uroczym czarnym podpalanym kundelkiem.
- Wpadliśmy na pomysł [adopcji - przy. red.] ponad dwa lata temu - powiedział aktor, a wokalistka dodała: - Zostałam zaproszona do schroniska, żeby się pokazać, zobaczyć, jak tam jest i pękło mi serce wtedy . Zobaczyłam taki brak miłości, taką samotność i nie musiałam długo Jacka namawiać.
Para dodała, że ich psiak pochodzi z Palucha i zauroczył ich spojrzeniem. Zdradzili także, że nie spierali się w kwestii wyboru imienia dla czworonoga i od razu uznali, że najlepszym będzie Iskierka.
Wiele osób, które przygarnęły zwierzę ze schroniska przyznaje, że oddaje ono dużo miłości nowym opiekunom. Potwierdzają to także nasi goście.
- Iskierka kocha ludzi, jest tak wdzięczna za każdy dzień u nas w domu. Kiedy Filip [syn pary - przyp. red.] chodzi i mówi: "jesteś najpiękniejsza na świecie", to nasza przyjaciółka Karina mówi, że ona [Iskierka - przy. red.] nie wie, że jest psem - powiedziała Patrycja Markowska.
Do znanych osób, dla których los zwierząt nie jest obojętny należy również Krzysztof "Jankes" Jankowski. Co prawda jego pies rasy Jack Russell terrier nie pochodzi z przytuliska, to jednak dziennikarz chętnie angażuje się w akcje wspierające te miejsca. W czasie rozmowy z nami także zaapelował o pomoc dla nich:
- Dużo ludzi pomaga, szkoły pomagają. Tej karmy jest coraz więcej w schroniskach, ale jest prośba ogromna, aby wybierać pełnowartościową karmę. To jest bardzo ważne (...). Jeśli chodzi o koce i prześcieradła czy kołdry, to się tak do końca nie sprawdza, bo najważniejsza jest słoma, która te psiaki ogrzewa. (...) Nie róbmy też z psów prezentów - powiedział Jankes.
Dodał także, że warto wchodzić na strony internetowe i media społecznościowe schronisk, ponieważ tam znajduje się wiele informacji na temat akcji pomocowych.

Akcja "Burek sam nie poprosi o pomoc"

Od 15 listopada do 31 grudnia 2020 roku organizowana jest 8. edycja ogólnopolskiej zbiórki karmy na rzecz bezdomnych i potrzebujących zwierząt "Burek sam nie poprosi o pomoc". W wydarzeniu biorą udział wybrane schroniska, przytuliska oraz fundacje z całej Polski.
Jednym z miejsc, które potrzebują wsparcia jest to znajdujące się w Łętkowicach. Pod opieką schroniska jest obecnie 185 psów, w tym 14 owczarków podhalańskich. Aby wyżywić zwierzęta, opiekunowie potrzebują miesięcznie 1,5 tony specjalistycznej karmy. Osoby, które zechciały pomóc przytulisku mogą to zrobić za pośrednictwem strony burek.psilos.org.
Zobacz także:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Autor: Iza Dorf

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości