schronisko dla zwierząt

  schronisko dla zwierząt

  Fundacja "Zwierzęca Polana" w zeszłym tygodniu znalazła się w dramatycznej sytuacji. Pracownikom zabrakło środków na opiekę nad zwierzętami, przez co ogłosili zakończenie działalności. Z pomocą nadeszli wówczas internauci. W szybkim tempie zebrali sporą sumę pieniędzy. Teraz okazuje się jednak, że ta kwota wystarczy na bardzo krótki czas.

  Malować każdy może - nawet koń. Co więcej, wśród niektórych zwierzaków kryją się prawdziwi mistrzowie farby. Powiedzielibyśmy, że pędzla, ale najbardziej niezwykłe jest chyba to, że ich dzieła malowane są chrapami. By poznać tych wyjątkowych twórców, udaliśmy się do Szczedrzykowic koło Legnicy.

  W schronisku na Paluchu jest wiele wspaniałych futrzaków spragnionych miłości i własnego kąta. Wśród nich są: pożeracz parówek Bąbel, młoda duchem Szansa, gangsta Maxio, uwielbiająca romanse Kropeczka, całuśny Amor oraz kochająca modę i czerwone dywany Bianca. Zostaniesz ich drugą połówką? :) Pieski zaprezentowali prowadzący Dzień Dobry TVN Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  Dwa lata temu, pewnego zimowego dnia sędziwa Łatka uciekła z domu. Zaopiekowało się nią schronisko dla zwierząt. Tam otrzymała imię Mulinka. W przytulisku prawdopodobnie spędziłaby ostatnie miesiące swojego życia. Na szczęście na swej drodze spotkała Panią Monikę i jej 9-letnią córkę Amelię. Dzięki ich zaangażowaniu sunia wróciła do swoich właścicieli. Nad morze wybrał się reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger, aby poznać szczegóły tej niezwykłej historii. Przed naszymi kamerami doszło do pierwszego spotkania Pani Moniki, Amelki i właściciela Łatki - Pana Szymona.

  Razem z aktorką Magdaleną Popławską apelujemy do Waszych serc i zachęcamy do tego, byście podali łapę potrzebującym zwierzakom. Poznajcie 11-letniego psa Chrupka ze schroniska na Paluchu. Chrupek miał kiedyś dom, ale jego właściciele uznali, że jest już za stary i się go pozbyli. Miał być uśpiony, ale na szczęście trafił do schroniska. Teraz Chrupek szuka miłości i nowego domu. Sprawmy, by zwierzak miał na starość ciepły kąt, pełną miskę i był kochany! Zróbmy Chrupkowi prezent na Mikołajki. - Błagam, niech się znajdzie ktoś, kto ma duże serce i kawałek ciepłego domu (...), proszę wziąć Chrupka, bo on jest boski - mówiła w Dzień Dobry TVN Magdalena Popławska.

  Niestety w wakacje wiele zwierzaków traci swój dom, bo ludzie je porzucają. Raper Piotr "Vienio" Więcławski, który kocha zwierzęta, pojechał do schroniska dla zwierząt w Korabiewicach, by im pomóc. Zobaczcie, czego potrzebują zwierzaki ze schroniska.

  Z okazji Dnia Kundelka - wraz z dziennikarką Agnieszką Woźniak-Starak i aktorem Leszkiem Stankiem - chcielibyśmy Was namówić do wzięcia udziału w szlachetnej akcji "Adopciaki". Co ma na ona na celu? Goście Dzień Dobry TVN powiedzieli również o swoich adoptowanych psach. Jak do nich trafiły?

  Są na świecie osoby, które z chęcią wyciągają dłoń do osób, które potrzebują pomocy. Jedną z nich jest gość Dzień Dobry TVN kierowniczka schroniska w Nowym Dworze Iwona Kowalik, która od czterech lat pomaga bezdomnym - przyjmuje ich pod swój dach i daje im pracę. Do ich zadań należy opieka nad porzuconymi zwierzętami znajdującymi się w schronisku. W studiu Pani Iwona powiedziała nam, jakie są zasady współpracy z osobami, którym pomaga. Przyprowadziła również pieska, który szuka domu.

  Gościem Dzień Dobry TVN był lekarz weterynarii Artur Różycki, który został ukarany grzywną za to, że nie zgłosił powiatowemu lekarzowi weterynarii faktu prowadzenia schroniska i transportu zwierząt. Pan Artur nie zgadza się z organem, który nałożył na niego karę, bo: po pierwsze, nie prowadzi schroniska, a po drugie, transportuje zwierzęta domowe, takie jak koty czy psy, a to nie podlega tym samym zasadom, co transport zwierząt dużych. Co na ten temat sądzi nasz ekspert - adwokat Luka Szaranowicz? Czy Pan Artur rzeczywiście łamie prawo? Zobaczcie, co Dorota Wellman zaproponowała Panu Arturowi.

  Jakiś czas temu strażacy z Sosnowca wydostali z kanału ciepłowniczego suczkę. Po jej wyciągnięciu zorientowali się, że nie była tam sama. Z głębi dobiegało kwilenie szczeniąt. Po przekopaniu się przez tunel zobaczyli trzy czarne, przytulone do siebie pieski. Musiały niedawno się urodzić, ponieważ jeszcze nie miały otwartych oczu. Po ich wydostaniu, razem z matką zostały przekazane do schroniska. I kiedy wszystkim wydawało się, że historia zakończy się szczęśliwie, nastąpiło coś, co wielu zaskoczyło... Maluchy zostały uśpione. Dlaczego? Zapytaliśmy o to Marcina Jakubczaka ze schroniska, do którego trafiły pieski.

  Studio Dzień Dobry Wakacje odwiedziła Joanna Krupa. Gwiazda przyszła do nas w towarzystwie dwóch uroczych psiaków. Joasia słynie z tego, że kocha zwierzęta i stara się im zawsze pomagać, teraz szuka domu dla dwóch czworonogów ze schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim. A może ktoś z Was chciałby przygarnąć Kenię i Bruna?

  Rademenes to kot pielęgniarz z bydgoskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Za sprawą jego niespotykanego zachowania zrobiło się o nim głośno na portalach społecznościowych i w tradycyjnych mediach. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak widział na własne oczy, jak Rademenes opiekuje się zwierzętami.

  Perełkę i Wojtusia łączy niezwykła więź... są przyjaciółmi. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że Perełka jest psem, a Wojtuś kotem. Dzięki nim przysłowie "żyć jak pies z kotem" nabiera nowego znaczenia! Poznajcie historię niezwykłej przyjaźni psa z kotem.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska była na premierze spektaklu "Ciotka Karola 3.0" w teatrze Kwadrat. Spotkała tam Andrzeja Nejmana. Dyrektor teatru po raz pierwszy wystąpił w roli reżysera. Kogo jeszcze spotkała na premierze?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Machowska tym razem zatrudniła się jako opiekunka zwierząt w schronisku. Kto może zostać opiekunem zwierząt? Ile czasu spędza się ze zwierzętami? Ile można zarobić, pracując w schronisku dla zwierząt?