Kuba Witek to reżyser, który w lipcu 2019 r. wziął udział w wyprawie Instytutu Oceanologii w Sopocie na zachodni Spitsbergen. Celem ekspedycji była obserwacja zmian klimatu i arktycznych lodowców. W marcu Witek miał realizować nowy film na Grenlandii, ale koronawirus zatrzymał go na Wyspach Owczych. W programie opowiedział o tym, co zaobserwował w trakcie swoich podróży.
Dużo czasu spędzamy obecnie z dziećmi w domu. Warto więc przyjrzeć się, jakie źródła mają niektóre konflikty z naszymi pociechami. Często upominamy za coś dziecko, a chwilę później popełniamy dokładnie te same błędy. Jaki mogą być tego skutki? O tym rozmawialiśmy z dziennikarką Lidią Piechotą oraz psychoterapeutką Katarzyną Kucewicz.
Coraz więcej osób chce odkażać swoje samochody przy pomocy ozonu. Czy ta metoda jest na pewno skuteczna? Nasz ekspert Adam Klimek doradził co zrobić, żeby porządnie zdezynfekować auto.
Przymusowy pobyt w domu można wykorzystać na robienie rzeczy, które z braku czasu zawsze się odkładało. Niewątpliwie taką czynnością jest porządkowanie lekarstw. Kupujemy nowe medykamenty, starych nie wyrzucamy, a bałagan coraz większy. Jak uniknąć chaosu w naszej apteczce? Jak segregować lekarstwa? Pokazywała to w naszym studiu Kinga Zawodnik - technik farmacji.
Seweryn Kubicki realizuje swój projekt, którego celem jest pokonanie pieszo wszystkich puszczy w Polsce. W ten sposób promuje piękne i dzikie tereny naszego kraju. Zobacz, jak przygotowuje się do swoich wędrówek.
Wysprzątaliście już wszystkie pokoje, łazienka lśni czystością, ale pozostał on – piekarnik. Jego czyszczenie to prawdziwe wyzwanie, ale nie martwcie się! Nasza specjalistka od spraw domowych - Ula Chincz doradziła, jak temu sprostać!
Wyobrażasz sobie, jaką podróż odbywa codziennie banknot, którym płacisz w sklepie? To może być kilkadziesiąt miejsc i kilkaset rąk. Taki banknot to źródło wielu patogenów. W dobie pandemii nie warto ryzykować - płać bezgotówkowo.
Rodzicom kończą się już pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi. O pomoc w pokazaniu nowych zabaw poprosiliśmy animatorkę, Patrycję Lipińską. Nasz gość wykorzystał do tego rzeczy, które każdy z nas ma w domu.
Epidemia koronawirusa wymusiła zamknięcie szkół i przeniesienie nauki do domów, co jest wyzwaniem nie tylko dla nauczycieli, ale także rodzin uczniów. - To rzeczywiście jest duży stres, zwłaszcza dla rodziców, którzy pracują zdalnie i muszą połączyć dwa różne światy - przyznał Marcin Perfuński, tata pięciu córek.
Obecna kwarantanna jest nie tylko testem na kreatywność w wymyślaniu zabaw dzieciom. To także czas, w którym weryfikują się relacje - między współmałżonkami i przyjaciółmi, od których zostaliśmy odcięci. Z socjologiem Tomaszem Sobierajskim porozmawialiśmy o tym, czym może skutkować izolacja.
Przyszła mamo, nie musisz już obawiać się o swój poród w trakcie kwarantanny. „Szkoła Dobrego rodzenia Mamo!Tato!” udostępniła całkowicie darmowego e-booka „Ciąża i poród w kwarantannie”.
Akcesoria i odzież z wełny merino zachwycają unikalnymi właściwościami. Jednak, aby służyły nam długo, były funkcjonalne i nie traciły na jakości, należy o nie odpowiednio dbać. Sprawdź, jak prać wełnę merino, aby jej nie zniszczyć!
Każda mama pragnie, by łóżeczko dziecka było piękne i przytulne, a maluch czuł się komfortowo podczas snu, dlatego też często decyduje się na umieszczenie w nich dodatkowych elementów, takich jak poduszka. Czy jednak poduszka dla niemowląt jest potrzeba? Jeśli tak, to w jakich przypadkach warto ją stosować i jaką poduszkę wybrać?
Jonasz Pospieszny jest najmłodszym podkuwaczem koni w Polsce. Jego praca to też jego największa pasja. Z końmi łączy go niezwykła relacja – zobaczcie sami!
Havana to buldożka francuska, która dołączyła do lekarzy i pielęgniarek towarzyszących na co dzień nieuleczalnie chorym dzieciom w hospicjum prowadzonym przez Fundację Gajusz. Jej praca polega na tym, aby sprawiać małym pacjentom jak najwięcej przyjemności - powiedziała opiekunka pieska i dyrektor hospicjum Natalia Pasiecznik.
Welur to materiał o szerokim zastosowaniu i wielu atutach. Konsumenci doceniają welur za stosunkowo niską cenę i ciekawy wygląd. Projektanci i krawcy uwielbiają go za możliwość tworzenia eleganckich, ale też trwałych rzeczy. Co to jest za materiał i jakie są przykłady jego użycia?
Podłogi winylowe to nowość na rynku, która zyskuje coraz większą popularność. Mogą być ciekawą alternatywą dla zwykłych paneli czy ciężkiej w utrzymaniu podłogi drewnianej. Czym dokładnie są panele winylowe i jak o nie dbać?
Domowa izolacja to dla niektórych par okazja do zweryfikowania swojej relacji. Przebywanie ze sobą 24 godziny na dobę to dla wielu osób nie tylko zupełnie nowa sytuacja, ale i nie lada wyzwanie. Co zrobić, gdy w związku pojawi się rutyna?
Trybula ogrodowa jest nieco zapomnianą rośliną przyprawową. Jej wygląd jest podobny do pietruszki, co również przekłada się na uprawę. Niewątpliwie warto ją mieć w swoim ogródku ziołowym, aby tworzyć kuchnię pełną unikalnych smaków i aromatów.
Przemysław Staroń ma szansę na prestiżową Global Teacher Prize – nazywaną „nauczycielskim Noblem”. Znalazł się w gronie 50 najlepszych pedagogów świata. Na co przeznaczyłby główną nagrodę – milion dolarów? Jaki ma przepis na efektywną naukę w domu? Na czym według niego polega istota edukacji?
Szukasz odkurzacza, który zapewni doskonałą czystość w domu? Zastanawiasz się nad zakupem odkurzacza wodnego? Chcesz dowiedzieć się jak działa taki sprzęt? Oto kilka cech odkurzacza z filtrem wodnym, które musisz poznać!
Podczas kwarantanny spędzamy dużo czasu w domu z rodziną. Może to być idealny moment na odpieluchowanie dziecka, pod warunkiem, że maluch jest na to gotowy. Kiedy następuje ten moment? Na co zwrócić uwagę? O tym w naszym studiu mówiła pedagog Mariola Kurczyńska.
Poduszki z pierza i poduszki z gryki należą do jednych z najbardziej popularnych rodzajów poduszek. Jeśli szukasz dobrej jakości produktów z naturalnym wypełnieniem w przystępnej cenie, będą one dobrym rozwiązaniem. Czym wyróżniają się poduszki z takim właśnie wypełnieniem?
Wszystkie zajęcia na siłowni odwołane, a ty nie wiesz, co ze sobą zrobić? W tym trudnym okresie ważna jest aktywność. Sport to nie tylko zdrowie, ale i dobra energia. Sposobem na dobrą zabawę dla całej rodziny mogą być internetowe zajęcia Zumby. Kilka podstawowych kroków pokazała w naszym studiu Alicja „Ignas” Ignaszewska. Warto do niej dołączyć!
Jako jedna z pierwszych w Polsce zajęła się improwizacją. Performerka Małgorzata Różalska przekonuje, że sztuka ta przydaje się wszędzie tam, gdzie komunikujemy się z ludźmi. Jak improwizacja przydaje się w życiu codziennym?
Wiosna to czas porządków. Zatroszczmy się też o balkony - to na nich będziemy teraz spędzać dużo czasu. Warto więc, by cieszyły nas swoim wyglądem. Co przyda się do ich udekorowania? Dlaczego warto zadbać, by pojawiły się na nich także cięte kwiaty?
Można do niego dzwonić o każdej porze, bez czekania w kolejce i niezależnie od liczby aktualnych połączeń. Koronawirusowy bot może też wysłać sms z linkiem do stacji sanitarno-epidemiologicznych oraz strony z aktualnymi danymi dotyczącymi zachorowań. Co jeszcze potrafi? Wyjaśniał w naszym studiu twórca Voicebotów Paweł Lipiński.
Koronawirus rozprzestrzenia się po całym świecie. Dotarł również na Zanzibar. Jak radzą sobie z pandemią władze tej wyspy? Zapytaliśmy o to jej mieszkańców, wśród których są również Polacy.
Szkoły w czasie pandemii koronawirusa są zamknięte, nauczyciele prowadzą obowiązkowe e-lekcje. Jednak rodzice poszukują szerszej oferty, która umożliwi przebywającym w domu dzieciom zdobywać wiedzę. Jak mogą pomóc nowe technologie? Co można znaleźć w Internecie? O najlepszych inicjatywach edukacyjnych rozmawialiśmy z Justyną Suchecką, dziennikarką TVN24.
Układamy puzzle, rysujemy, gramy, wymyślamy zagadki. Siedząc w domu z dzieckiem, wspinamy się na wyżyny swojej kreatywności. Jednak od czasu do czasu możemy też im po prostu włączyć bajkę. O tym, jakie kreskówki puszczać naszym najmłodszym porozmawialiśmy z Anią Wendzikowską.