Znamy zwycięzców FPFF w Gdyni. Wielki sukces Jana Holoubka oraz filmu "Sweat", w którym zagrali nasi prowadzący

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” z nagrodami FPFF w Gdyni
45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych dobiegł końca, a my znamy już zwycięzców. Tegoroczne Złote Lwy powędrowały do "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego, zaś Srebrne Lwy – "Sweat" Magnusa von Horna. Sukces odniósł też film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Dzień po wielkim wydarzeniu z narodzonymi - Piotrem Trojanem i Janem Holoubkiem rozmawiała Kinga Burzyńska.

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

Podczas 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych jury w składzie Lech Majewski (Przewodniczący Jury), Grażyna Błęcka-Kolska, Cezary Pazura, Marcin Lenarczyk, Klaudia Śmieja-Rostworowska, Dorota Masłowska, Ryszard Lenczewski, Jan P. Matuszyński wyłoniło zwycięzców w kilku kategoriach. Nagroda Platynowe Lwy w uznaniu za całokształt dorobku artystycznego trafiła do rąk Feliksa Falka i Andrzeja Barańskiego.

Złote Lwy 45. Festiwalu Filmowego w Gdyni dla najlepszego filmu otrzymał reżyser Mariusz Wilczyński i producentki Agnieszka Ścibior oraz Ewa Puszczyńska za "Zabij to i wyjedź z tego miasta". Z kolei Srebrne Lwy otrzymał reżyser Magnus von Horn i producent Mariusz Włodarski za "Sweat". Złoty Pazur w kategorii "Inne Spojrzenie" trafił do reżysera Macieja Bochniaka i producentów Leszka Bodzaka oraz Anety Hickinbotham za film "Magnezja".

Nagrodę otrzymał także Jan Holoubek za debiut reżyserski "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" oraz Piotr Trojan za męską rolę pierwszoplanową w tym samym filmie. Wśród najlepszych aktorek ról pierwszoplanowych doceniona została Magdalena Koleśnik za "Sweat", za rolę drugoplanową Aleksandra Konieczna. Warto podkreślić, że w produkcji tej pojawili się także nasi prowadzący Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik.

Bardzo nam miło, że reżyser Magnus von Horn wplótł istotną scenę filmu w scenerię naszego "Dzień Dobry TVN" a mnie i Andrzejowi przypadła wdzięczna rola odegrania siebie samych. Cieszymy się sukcesem twórców i z niecierpliwością czekamy na premierę oraz dalsze losy tej produkcji! Jak wiecie w tym roku festiwal w Cannes się nie odbył, ale w oficjalnej selekcji festiwalu, jako jedyny polski tytuł znalazł się właśnie "Sweat"

- napisała Anna Kalczyńska na Instagramie.

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" – nagrodzony film

Po gali 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych z Janem Holoubkiem i Piotrem Trojanem rozmawiała Kinga Burzyńska. Dziennikarka zapytała panów o wspomnienia związane z pracą nad filmem "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

- Pamiętam taki moment tuż przed rozpoczęciem zdjęć, siedzieliśmy w samochodzie, Janek zapytał mnie, czy się nie boję, powiedziałem, że nie. Kłamałem, byłem przerażony. Jan powiedział, że mnie przeprowadzić przez to – wspomina Piotr Trojan.

Aktor dodał również, że tęskni za ekipą filmową. Piotr przyznał, była to bardzo silna i mocna relacja. Gdy zdjęcia dobiegały końca, wszystkim było smutno.

Film, mimo wielu przeciwności, jakie pojawiały się na drodze twórców, powstał, a co więcej, odniósł wielki sukces. Co najbardziej cieszy reżysera oraz czego się obawiał?

Najbardziej mnie cieszy to, że ten film się udał, bo tych mielizn i różnych pułapek, które były po drodze i które mogły spowodować, że będzie to gniot było bardzo wiele. Bałem się różnych rzeczy. To jest historia, na którą czekała cała Polska. Presja oczekiwań zarówno ze strony widzów, jak i krytyków była bardzo duża

– przyznał Jan Holoubek

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - gdzie oglądać?

Od 11 grudnia film jest dostępny w ofercie transakcyjnej Playera (dostęp na 48 godzin). Platforma jest jedynym legalnym serwisem VOD, który oferuje dostęp do tego tytułu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Nie tylko karp i śledzie na wigilijnym stole. Jak kupić świeżą i dobrą rybę?

Joanna Liszowska świętuje swoje urodziny. "Ło matko! 42 skończone!"

Magia rodzinnych świąt. Co zrobić, aby Boże Narodzenie było wyjątkowe dla dzieci?

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kangur na tatrzańskim stoku. Trwają poszukiwania właściciela. "Nie mogłam w to uwierzyć"

Kangur na tatrzańskim stoku. Trwają poszukiwania właściciela. "Nie mogłam w to uwierzyć"

Zmarł po zjedzeniu ich galarety. "Chcieliśmy trochę dorobić"

Zmarł po zjedzeniu ich galarety. "Chcieliśmy trochę dorobić"

Nie żyje członek ekipy filmowej "Sami swoi. Początek"

Nie żyje członek ekipy filmowej "Sami swoi. Początek"

34-letnia ciężarna przyjechała na SOR i zmarła

34-letnia ciężarna przyjechała na SOR i zmarła

Joanna Opozda relacjonuje urodziny 2-letniego Vincenta. Wśród gości znany aktor

Joanna Opozda relacjonuje urodziny 2-letniego Vincenta. Wśród gości znany aktor

Nie żyje gwiazda "Jamesa Bonda". Aktorka występowała u boku Seana Connery'ego

Nie żyje gwiazda "Jamesa Bonda". Aktorka występowała u boku Seana Connery'ego

Mają troje zdrowych dzieci i 18 lat małżeństwa za sobą

Mają troje zdrowych dzieci i 18 lat małżeństwa za sobą

"Dobry ogrodnik" poruszył kontrowersyjne społecznie tematy. Rozmawiamy z Sigourney Weaver

"Dobry ogrodnik" poruszył kontrowersyjne społecznie tematy. Rozmawiamy z Sigourney Weaver

PiNuta na scenie Dzień Dobry TVN. Posłuchaj utworu "Oswajam czas"

PiNuta na scenie Dzień Dobry TVN. Posłuchaj utworu "Oswajam czas"

"Otworzyli" centrum zdrowia psychicznego. Placówka nie przyjmuje pacjentów

"Otworzyli" centrum zdrowia psychicznego. Placówka nie przyjmuje pacjentów