Ciekawe sposoby na ogrzanie mieszkania. Co sprawdzi się zamiast klasycznych grzejników?

Idzie zima, a wraz z nią niskie temperatury. Chcemy, żeby w domach było ciepło, szczególnie, że spędzamy w nich ostatnio bardzo dużo czasu. Jonatan Kilczewski, architekt, opowiedział nam o ciekawych sposobach na ogrzanie wnętrz.

Czym ogrzać dom?

Klasyczne grzejniki zna każdy i to właśnie one są w większości domów. Jonatan Kilczewski przedstawił nieoczywiste rozwiązania architektoniczne, które ogrzeją wnętrza. Można je stosować zarówno w domu, jak i w mieszkaniu w bloku. Pierwszą propozycją są grzejniki kanałowe.

To są grzejniki, które świetnie nam dogrzeją duże tafle szkła, ale genialnie odnajdą się w małych mieszkaniach

- mówi architekt.
Taki grzejnik montuje się w podłodze. Świetnie niweluje straty ciepła i tworzy kurtynę powietrzną przy oknie, która poprawia komfort cieplny takich pomieszczeń. - Grzejniki kanałowe są nieco bardziej ekonomiczne (…) Są około 20% tańsze w użytkowaniu. Ta inwestycja później nam się zwraca – dodaje Jonatan Kilczewski.

Ciepło w domu - alternatywa dla grzejników

Kolejną sposobem na ogrzanie domu są maty elektryczne. - Wiele osób marzy o ogrzewaniu podłogowym i w bloku jest to praktycznie awykonalne (…) taką matę możemy położyć w każdym mieszkaniu w kleju pod płytki – mówi Jonatan Kilczewski. Mata składa się z systemu przewodów układanych na specjalnej siatce z włókna szklanego i powoduje przyjemne uczucie ciepłej podłogi. - Kładziemy jak chcemy i gdzie chcemy (…) Genialne rozwiązanie i nie trzeba żadnego pozwolenia wspólnoty – dodaje architekt.
Dla fanów niestandardowych rozwiązań mamy prawdziwą gratkę - ogrzewanie na podczerwień w formie obrazów lub kamienia. Nie tylko ogrzeje, ale także ozdobi wnętrze. - W klasycznych grzejnikach ogrzewamy powietrze, w ogrzewaniu na podczerwień ogrzewamy przedmioty, które są dookoła nas. To nam daje, że powietrze nie wiruje, więc to jest genialne rozwiązanie dla alergików - opowiada Jonatan Kilczewski. A do tego jest bardzo ekonomiczne. Nic, tylko grzać!
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Anna Korytowska
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości