Piękny, ponadczasowy wygląd, komfortowe użytkowanie i zachwyt nie tylko domowników – przeczytaj, dlaczego deska podłogowa Barlinek to idealne rozwiązanie do Twojego wnętrza.
Czy 74-latce uda się pomóc? Reportaż programu Uwaga! TVN.
"W takiej sytuacji możemy się doszczelnić".
Poznaj porady ekspertki.
"Nie każdy wie, że mamy opcję lato-zima".
"Jest po 3800 zł za tonę. Nie stać nas na to".
Sprawą zainteresowali się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Pojęciem krzywej grzewczej posługujemy się wtedy, kiedy chcemy ustawić i utrzymać optymalną temperaturę powietrza w pomieszczeniach, które wyposażone są w systemy grzewcze z automatyczną regulacją – bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz.
Czas na złożenie deklaracji o sposobach ogrzewania domu, czyli do CEEB, minął 30 czerwca. Nie wszyscy jednak zdążyli dostarczyć odpowiednie dokumenty. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy da się uniknąć kary?
Na wysłanie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków zostało już niewiele czasu. Niezłożenie jej może się wiązać nie tylko karami finansowymi, ale również z utrudnieniem w zakupie taniego opału. Na dopełnienie obowiązku zostało już tylko kilka godzin. Kiedy mija termin?
Do końca czerwca trzeba złożyć deklarację na temat tego, czym ogrzewamy nasze domy, mieszkania i lokale usługowe. Dlaczego jesteśmy zobowiązani, żeby to zrobić?
Gazprom poinformował o wstrzymaniu od środy dostaw gazu do Polski - przekazało PGNiG. Spółki monitorują sytuację i są przygotowane na różne scenariusze.
Efektem zapowietrzającego się grzejnika jest nietypowy dźwięk i nierównomiernie rozkładające się ciepło. Przyczyną tego zjawiska mogą być niewidoczne gołym okiem nieszczelności. Jak odpowietrzyć kaloryfer i kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Na te pytania na antenie Dzień Dobry TVN odpowiedział Adam Masłowski – projektant instalacji grzewczych.
Ogrzewanie podłogowe jest często stosowane w nowoczesnym budownictwie. Ten system grzewczy pojawia się również w projektach remontowanych obiektów. Zarówno wodne, jak i elektryczne ogrzewanie lepiej rozprowadza ciepło niż tradycyjne grzejniki.
Idzie zima, a wraz z nią niskie temperatury. Chcemy, żeby w domach było ciepło, szczególnie, że spędzamy w nich ostatnio bardzo dużo czasu. Jonatan Kilczewski, architekt, opowiedział nam o ciekawych sposobach na ogrzanie wnętrz.
Dobrze dobrany system ogrzewania domu to niezwykle istotna inwestycja. Wybierając rodzaj instalacji grzewczej, warto rozważyć ogrzewanie nadmuchowe. Zależnie od naszych preferencji i nakładu finansowego może być ono realizowane przy wykorzystaniu kominka lub pieca gazowego.
Z czym kojarzą się zwykle grzejnik? Z rurkami, na których w łazience można powiesić mokre ręczniki lub z żeberkami pod parapetem. Ale dziś można pojedynczym grzejnikiem "urządzić" sobie mieszkanie. W Dzień Dobry TVN architekt, Jonatan Kilczewski pokazał grzejniki, którymi można nie tylko ocieplić, ale także ozdobić pomieszczenia.
Czasami przecieramy oczy na widok rachunków za ogrzewanie. Jak zatem możemy zminimalizować zużycie ciepła? Jak "ucieka" ono z naszych domów? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dziennikarz TVN24 BIS Robert Stanilewicz.
W ogrzewanych pomieszczeniach wilgotność powietrza znacząco spada. Jaki ma to wpływ na kondycję naszej skóry, włosów oraz na nasze zdrowie? Jak sobie z tym radzić? Zapytaliśmy o to dermatologa Marcina Ambroziaka.
Z powodu panującej na zewnątrz niskiej temperatury wiele osób stara się dogrzać swoje mieszkania. Niestety czasami kończy się to pożarami. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz rozmawiała z kominiarzem Mariuszem Salą i Rzecznikiem Komendanta Głównego Straży Pożarnej Pawłem Frątczakiem o bezpiecznym dogrzewaniu domu, obowiązku dokonywania przeglądu kominów i błędach, które popełniamy podczas używania urządzeń grzewczych i gazowych. Zobaczcie, jak sprawdza się drożność przewodu kominowego.