ogrzewanie domu

    ogrzewanie domu

    Efektem zapowietrzającego się grzejnika jest nietypowy dźwięk i nierównomiernie rozkładające się ciepło. Przyczyną tego zjawiska mogą być niewidoczne gołym okiem nieszczelności. Jak odpowietrzyć kaloryfer i kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Na te pytania na antenie Dzień Dobry TVN odpowiedział Adam Masłowski – projektant instalacji grzewczych.

    Ogrzewanie podłogowe jest często stosowane w nowoczesnym budownictwie. Ten system grzewczy pojawia się również w projektach remontowanych obiektów. Zarówno wodne, jak i elektryczne ogrzewanie lepiej rozprowadza ciepło niż tradycyjne grzejniki.

    W ogrzewanych pomieszczeniach wilgotność powietrza znacząco spada. Jaki ma to wpływ na kondycję naszej skóry, włosów oraz na nasze zdrowie? Jak sobie z tym radzić? Zapytaliśmy o to dermatologa Marcina Ambroziaka.

    Z powodu panującej na zewnątrz niskiej temperatury wiele osób stara się dogrzać swoje mieszkania. Niestety czasami kończy się to pożarami. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz rozmawiała z kominiarzem Mariuszem Salą i Rzecznikiem Komendanta Głównego Straży Pożarnej Pawłem Frątczakiem o bezpiecznym dogrzewaniu domu, obowiązku dokonywania przeglądu kominów i błędach, które popełniamy podczas używania urządzeń grzewczych i gazowych. Zobaczcie, jak sprawdza się drożność przewodu kominowego.