Grzejniki, które ocieplą i ozdobią mieszkanie

Z czym kojarzą się zwykle grzejnik? Z rurkami, na których w łazience można powiesić mokre ręczniki lub z żeberkami pod parapetem. Ale dziś można pojedynczym grzejnikiem "urządzić" sobie mieszkanie. W Dzień Dobry TVN architekt, Jonatan Kilczewski pokazał grzejniki, którymi można nie tylko ocieplić, ale także ozdobić pomieszczenia.

Grzejnik pionowy (brązowy)

Grzejnik jest miedziano-aluminiowy, natomiast obudowa wykonana jest ze sprasowanych odpadów soi. Jest to nowoczesny grzejnik, który nagrzewa ośmiokrotnie szybciej pomieszczenie o wielkości 30 metrów. Nadaje się do salonu oraz kuchni.

Grzejnik imitujący sztukaterię

Grzejnik jest wykonany ze zmielonego naturalnego kamienia (wapień). Można go zainstalować w salonie, ale też w innych pokojach, które nawiązują do klasycznego stylu. Ogrzeje pomieszczenie wielkości ok. 10-20 metrów.

>>> Zobacz także:

Grzejnik inspirowany elektrycznymi izolatorami

Grzejnik wykonany jest ze stali. Może być zamontowany do ściany, ale też zawieszony jak lampa. Można go zastosować tak naprawdę do każdego pomieszczenia. Ogrzewa 10–15 metrów. Występuje też w wersji elektrycznej.

Grzejnik-lustro

Grzejnik wykonany z aluminium (zarówno w ramie, jak i na plecach lustra płynie gorąca woda). Moc grzewcza to około 2200 W, co oznacza, że urządzenie ogrzeje pomieszczenie wielkości około 25–30 metrów. Można go zastosować w łazience, w korytarzu. Może być też zamówiony w wersji elektrycznej.

Grzejnik z grafiką

Grzejnik stalowy ze szkłem hartowanym. Można zastosować różne grafiki bądź lustro. Świetnie odnajdzie się zarówno w salonie, jak i w kuchni. Ogrzewa około 10–20 metrów. Można zamontować w nim grzałkę elektryczną.

Grzejnik żeberka

Wykonany ze stali, nawiązuje do starych grzejników żeberkowych. Można zastosować do każdego pomieszczenia. Ogrzeje około 15 metrów. Można zamontować grzałkę elektryczną.

Autor: Gaba Kopyto

podziel się:

Pozostałe wiadomości