dom

  dom

  Można pomyśleć, że nasi bohaterowie mieszkają w USA. Ale nic bardziej mylnego. Katarzyna Jaroszyńska udała się pod Bydgoszcz, żeby zobaczyć przepiękny dom w stylu amerykańskim. O tym, że bliżej mu do zachodu, świadczą chociażby weranda i huśtawka.

  Drewniane ozdoby na ścianę to niezwykle modny dodatek, który dodaje charakteru każdemu wnętrzu. Świetnie pasuje do wnętrz nowoczesnych, prowansalskich czy skandynawskich. Ozdoby z drewna na ścianę to prosty sposób na szybką odmianę wyglądu aranżacji.

  Larwy złotooków zjadają mszyce, pomidory zapylone przez trzmiele dają o około 30 proc. większe plony, z kolei dzięki ważkom pozbywamy się komarów w ogrodzie. Problemem jest jednak częsty brak miejsca do zamieszkania dla pożytecznych owadów. Jak możemy pomóc im przetrwać zimę?

  Bidet powstał we Francji w XVII wieku, a służy do mycia okolic krocza po skorzystaniu z toalety. Za jego posiadaniem przemawiają nie tylko względy higieniczne, ale i zdrowotne.

  Styl etno to mieszanka wzorów afrykańskich, arabskich, orientalnych i azteckich. Urządzone w tym stylu wnętrza to podróż dookoła świata i do innych kultur. Jego podstawą są naturalne kolory, ciekawe wzornictwo i kształty. Materiałem najczęściej dominującym w stylu etno jest drewno.

  Jurta to specjalny namiot, który jest pokryty skórami zwierząt. Jurty są budowane głównie przez tureckie i mongolskie koczownicze ludy zamieszkujące tereny od Morza Kaspijskiego po Ałtaj. Jak wygląda tradycyjna jurta?

  Ewelina i Przemysław Mejka marzyli o zakupie własnego domu. Kiedy po długich poszukiwaniach znaleźli idealne lokum dla siebie i swoich dzieci, okazało się, że budynek wymaga gruntownego remontu. Para zdecydowała, że odnowi go własnymi rękami. Efekt ich pracy zachwycił. Dlaczego zdecydowali się sami remontować dom? Skąd czerpali inspiracje? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Z najnowszych badań wynika, że blisko połowa Polaków nie planuje w tym roku wakacyjnych wyjazdów. I tu pojawia się pytanie: Jak zorganizować dziecku udane wakacje w domu? Psycholog kliniczna Ewa Narkiewicz-Nejno, prowadząca program "Zrób coś z tym dzieckiem", w rozmowie z dziendobry.tvn.pl przekonuje, że dni wolne w czterech kątach, nie są synonimem nudy.

  Pod koniec czerwca pani Elżbieta i pan Adam wzięli ślub i bawili się na weselu. Niespodziewanie, zabawę przerwała wiadomość o wybuchu i pożarze w ich domu. Kto i dlaczego zrujnował życie rodzinie z dwójką dzieci? Sprawę przedstawili reporterzy "Uwagi! TVN".