Św. Mikołaj i Pani Choinka mają prezent dla domów dziecka. "Wystarczy napisać maila"

To właśnie dzięki nim wszyscy czujemy magię świąt. Święty Mikołaj oraz Pani Choinka sprawiają, że dzieci się uśmiechają, a grudniowy czas nabiera specjalnego znaczenia. Tym razem znaleźli czas, by odwiedzić studio Dzień Dobry TVN. Opowiedzieli nam o swojej pasji i bożonarodzeniowej pracy.

Pomysł Pani Choinki

Patrycja Lipińska jest animatorką i wokalistką. Już od 12 lat tworzy scenariusze zabaw dla dzieci w przedszkolach i szkołach. Jej programy są zawsze robione z rozmachem, a wyjątkowe stroje szyte na każdą okazję.
- Co roku staram się wymyślać dla dzieci coś nowego. Nowe pomysły są zawsze mile widziane i ja zawsze lubię, żeby była tzw. "magia". A żeby była magia, to trzeba zrobić naprawdę coś fajnego i wpadłam na pomysł, że będę choinką. No i to nie było takie proste, bo zawsze staram się, żeby te stroje były takie inne niż zwykłe, które można sobie kupić, dlatego nie kupiłam, tylko uszyłam - opowiadała w Dzień Dobry TVN.
Jak powstał projekt kreacji Pani Choinki? Suknia została najpierw wymyślona przez Patrycję Lipińską, a następnie w realny świat przeniosła ją Magdalena Bolesławska, która ma talent do szycia. Kreacja powstała 4 lata temu, jednak Pani Choinka nie może ujawniać się zbyt często, więc dopiero w tym roku znów zaistniała w świątecznym repertuarze.
- Wiedziałam, że ta suknia musi być okazała. Taka, że jak będę wchodziła do dzieci, to powiedzą: "Wow, pani choinka przyszła". I rzeczywiście tak jest - zdradziła Patrycja Lipińska.

Praca św. Mikołaja i Pani Choinki

W tym roku Pani Choinka odwiedza najmłodszych razem ze św. Mikołajem, ale nie są to zwykłe spotkania, bo ze względu na pandemię koronawirusa, nie mogą do wielu miejsc dotrzeć. Dlatego powstał projekt on-line, dzięki któremu dzieci mogą spotkać się z nimi i wziąć udział w interaktywnej zabawie. Ową rozrywkę chcą także sprezentować 100 domom dziecka w Polsce. Wystarczy wejść na profil na Facebooku "Patrycja Lipińska dla dzieci" - tam będą wszystkie potrzebne informacje .
- Jeżeli domy dziecka do nas się zgłoszą - wystarczy napisać maila - to my ten program sprezentujemy i tak naprawdę dzieci będą mogły na ekranie obejrzeć spotkanie z Mikołajem i Panią Choinką - mówiła animatorka.
Równocześnie w naszym programie św. Mikołaj zapewnił, że wszystkie prezenty dotrą w tym roku (mimo przeciwieństw losu) na czas, ponieważ wymyślił Mikołajolot. Nie powstrzyma go więc brak śniegu, ani spracowane renifery.
Mikołaj gra na trąbce w studiu Dzień Dobry TVN. Zobacz wideo:
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Sabina Zięba
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości