św. mikołaj

  św. mikołaj

  Zbliża się Boże Narodzenie. Święty Mikołaj i jego pomocnicy mają ręce pełne roboty - czytają listy i pakują prezenty. O swojej pracy opowiedzieli reporterowi Dzień Dobry TVN Robertowi Stockingerowi. Czy dostają za nią jakieś pieniądze? Jakie cechy powinni mieć pomocnicy św. Mikołaja?

  W domu Państwa Sprytnych czas płynie dziś nieco wolniej niż zwykle. Pogrążona w lekturze mama Alicja ukradkiem spogląda na nieopierzone jeszcze potomstwo. Córka Lucynka, pochłonięta typową dla swojego gatunku rozrywką, zdaje się zupełnie nie zauważać zainteresowania matki. Niespodziewanie na twarzy kobiety zaczynają rysować się oznaki zatroskania... Co wyrośnie z tego pięknego stworzenia? Rozważna matka wie, że jej zadaniem jest stworzenie potomstwu dobrych warunków do rozwoju, a nadchodzące Mikołajki to wprost idealna do tego celu okazja!

  Historia Świętego Mikołaja wcale nie jest taka oczywista, jak się niektórym wydaje. Gdyby renifery z jego zaprzęgu potrafiły mówić, to usłyszelibyśmy od nich, że na początku jegomość z białą brodą, dużym brzuchem i czerwonym kubraku wcale nie mieszkał na Biegunie Północnym. Ale nie będziemy uprzedzać faktów. Zobaczcie, co jeszcze odkrył dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Mamy dla Was zaskakującą informację: Św. Mikołaj postanowił pójść z duchem czasu i zamienił renifery na... motoparalotnię. Odwiedził go prezenter pogody Tomasz Zubilewicz.

  Przez 15 lat Jan Nowicki przywdziewał brodę i strój świętego Mikołaja, by rozdawać prezenty mieszkańcom Krzewentu. W tym roku zrobił to ostatni raz. Dlaczego? Aktor opowiedział również w Dzień Dobry TVN, jak do tej pory zarażał innych chęcią pomocy potrzebującym i, co go razi w ludziach.

  Jesienią niektórzy zapowiadali bardzo mroźną zimę. A tymczasem... szczęśliwi są ci, którzy lubią wyższe temperatury i nie przepadają za śniegiem. Wygląda na to, że i w ten weekend pogoda się nie zmieni. A czy jest szansa, by chociaż przed świętami spadł śnieg i Mikołaj mógł zamienić rower na sanie? Zapytaliśmy o to prezentera pogody Dzień Dobry TVN Bartka Jędrzejaka.

  Dziś na ekrany polskich kin wchodzi film "Listy do M. 2" w reżyserii Macieja Dejczera. Na naszych kanapach gościliśmy: Tomasza Karolaka i Martę Żmudę-Trzebiatowską. Dlaczego rola św. Mikołaja jest Karolakowi tak bardzo bliska? Z kim na planie filmu zaprzyjaźniła się Marta i komu aktorzy są najbardziej wdzięczni? Marcina Prokopa, który też gra w tym filmie (przez 3 sekundy!), szczególnie interesowało czy Tomkowi Karolakowi opłacało się zagrać w "Listach do M. 2". Jak się pracuje wśród największy polskich gwiazd? Kogo zobaczymy w drugiej części kinowego hitu? Jaki wtek w filmie najbardziej podoba się Karolakowi? I czy Tomasz karolak sam chodził w filmie po rynnach?

  Czy św. Mikołaj śpiewa i tańczy? Czy to Tomasz Karolak? A może to Borys Szyc lub Krzysztof K.A.S.A. Kasowski? Jak myślicie, która gwiazda przebrała się za św. Mikołaja i odwiedziła studio Dzień Dobry TVN?

  Media wieszczyły, że to koniec słowiańskiego duetu Donatana i Cleo. "Cleo już nie potrzebuje mojej opieki" - powiedział Donatan. Teraz jednak zaangażowali się w zupełnie inny projekt. Donatan i Cleo już za miesiąc wcielą się w św. Mikołaja i Śnieżynkę, by odwiedzić dzieci z domów dziecka. W studiu Dzień Dobry TVN byli naszymi gośćmi. Które domy dziecka odwiedzą? A 6 grudnia będą także u nas.

  Kiedy jowialny staruszek w czerwonym ubraniu nie trafi w nasze gusta i dostaniemy pod choinkę ósmą parę skarpet, dezodorant czy szampon - w sukurs przychodzi nam kiermasz prezentów nietrafionych. Na taki udał się Filip Chajzer. Co tam znalazł?

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak udał się do Wielkiej Fabryki Świętego Mikołaja. Spotkał tam Elfy, ale czy samego Świętego? Zobaczcie!