Ślimaki widział każdy z nas. Jest to jedna z najliczniejszych gromad zaliczanych do mięczaków. Od pewnego czasu należą również do kategorii "zwierząt domowych". Jaka jest jednak specyfika ślimaków egzotycznych? Jak prawidłowo prowadzić ich hodowlę? Zapytaliśmy o to akwarystę, Mariusza Buczka.
Paulina Splechta jest mieszkającą w Stanach Zjednoczonych fotografką, która specjalizuje się w wykonywaniu zdjęć porodowych. Jej zdjęcia są autentyczne i oddają wszystkie emocje. Praca Polki została ostatnio uznana za najlepszą na świecie w międzynarodowym konkursie.
Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, znana powszechnie jako NASA sławę zyskała dzięki wysłaniu człowieka w kosmos. Jedno z jej centrów badawczych - Laboratorium Napędu Odrzutowego JPL znajduje się w Pasadenie i odpowiada za loty bezzałogowe. To stąd prowadzone są misje m.in. łazików marsjańskich. Wśród 5 tysięcy pracujących tutaj naukowców są także Polacy.
Prąd ze słońca, woda z rzeki, drewno na opał z lasu. Rzucić wszystko i zaszyć się w głuszy to marzenie wielu z nas. Jak się żyje poza światem? Zobaczcie.
Specjaliści alarmują: współczesne dzieci mają zbyt mało ruchu, co pogłębia problem otyłości, nadwagi i wad postawy. Zabieganym rodzicom często brakuje jednak pomysłów na to, co można robić z dzieckiem na dworze. Poniżej mały przewodnik i nasze pomysły na zabawy ruchowe dla dzieci.
Stanisław Obirek jest profesorem nauk humanistycznych i byłym jezuitą. Nam opowiada, dlaczego wstąpił do Kościoła pomimo traumatycznych doświadczeń w dzieciństwie oraz dlaczego po wielu latach w zakonie opuścił instytucję. Jak zareagowali na nią bliscy? Jak obecnie wygląda jego życie?
Homeschooling, czyli inaczej edukacja domowa, to rozwiązanie w dzisiejszych czasach mało popularne – zwłaszcza w Polsce. Czy warto kształcić dziecko w domu, czy jednak lepiej wysłać je do szkoły, aby nawiązywało kontakty z rówieśnikami i poznawało świat?
Do tej wyprawy przygotowywali się przez kilka lat. Łamacze rekordów w ekstremalnym zimnie: Walerian Romanowski i Piotr Marczewski opowiedzieli, jak przebyli najzimniejszą drogę świata bez sprzętu grzewczego.
Gry planszowe to nie tylko świetna rozrywka, ale także walor edukacyjny. Planszówki rozwijają kreatywność i uczą logicznego myślenia. Ich fanem jest Jakub Polkowski, który opowiedział nam, w co warto grać. Które gry są przeznaczone dla najmłodszych, a które dla tych nieco starszych?
Jak wiadomo, pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Okazuje się, że świetnie sprawdzi się również jako… kolega z pracy. Dowiedz się, jakie korzyści może przynieść zabieranie Twojego pupila do biura.
Fast Company i Google Arts & Culture połączyło siły z ponad 500 muzeami i galeriami na całym świecie, aby zapewnić każdemu wirtualną wycieczkę i ekspozycję online niektórych z najbardziej znanych muzeów na całym świecie. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które z powodu koronawirusa muszą siedzieć w domu. Oto tylko niektóre z nich
Konie to majestatyczne i piękne stworzenia, które od wieków żyją z człowiekiem w zgodzie. Pomimo swojej przyjaznej natury często bywają zaniedbywane i krzywdzone. Na szczęście, niektórym z nich udaje się pomóc. Poznaj Agatę Geilke, która od lat aktywnie działa na rzecz ochrony tych wspaniałych zwierząt.
Wilgotność to parametr informujący o zawartości pary wodnej w powietrzu – w pomieszczeniu zamkniętym powinna wynosić 30–65%. Przy takiej wilgotności mieszkańcy czują się komfortowo. Zarówno zbyt wysoki, jak i zbyt niski jej poziom może negatywnie wpływać na samopoczucie domowników.
Czytanie książek w młodym wieku to nie tylko świetny sposób na rozbudzenie wyobraźni i kreatywności, ale także na wzbogacenie słownictwa i naukę poprawnego używania języka. Z tego względu warto, aby maluchy jak najszybciej opanowały tę sztukę i korzystały z jej dobrodziejstw
Ozonowanie samochodu to niekiedy jedyny sposób, by odświeżyć wnętrze auta. Dzięki niemu można pozbyć się m.in. zapachu papierosów i zwierząt. Zabieg gwarantuje efekty, jakich raczej nie uzyska się przy użyciu domowych sposobów. Poznaj zalety ozonowania i sprawdź, jak należy wykonać ten zabieg.
Gdy za oknem deszcz, ziąb i plucha, a dzieci się nudzą, znakomitym pomysłem jest zbudowanie dla nich domowego toru przeszkód. Taki szlak z barierami i zadaniami wspiera rozwój maluchów w zakresie integracji sensorycznej, zapewnia dużą porcję ruchu, a samo zbudowanie go będzie doskonałą zabawą dla całej rodziny.
Zabawy dla 2-latka powinny być dopasowane do indywidualnego stopnia rozwoju dziecka. Jest to jednak wiek, w którym większość dzieci wykazuje podobne cechy. Jak bawić się z dzieckiem dwuletnim i dlaczego warto wymyślać własne zabawy z 2-latkiem?
Dzieci uwielbiają eksperymenty. Dlatego doświadczenia chemiczne lub fizyczne cieszą się wśród dzieci tak dużą popularnością. Proste doświadczenia dla dzieci są nie tylko zabawą, ale także sposobem na naukę o świecie przyrody, a jednocześnie dobrą szkołą cierpliwości i uwagi.
Masa plastyczna jest uwielbiana przez dzieci i może być doskonałym sposobem na zabawę ze swoją pociechą. Co więcej, lepienie z niej rozmaitych kształtów sprzyja rozwojowi motoryki, a także poprawia koncentrację dziecka.
Gniotki sensoryczne to zabawki antystresowe dla dzieci zrobione z balonów i mąki ziemniaczanej. Pomogą dziecku rozładować napięcie i nadmiar energii, a jego wspólne wykonanie może być doskonałą zabawą. Jak zrobić gniotka?
Kreatywne zabawy rozwijają wyobraźnię dziecka w każdym wieku. W grze i zabawie ważny jest kontakt z rodzicem, rodzeństwem czy kolegami i koleżankami z przedszkola. To także dzięki niemu maluch się prawidłowo rozwija. Marcin Sawicki spotkał się z polską drużyną, która wybierze się na Olimpiadę Kreatywności w Chinach. Jak wyglądają takie zawody i jak można ćwiczyć kreatywność?
Prawidłowa temperatura w domu nie tylko zapewnia dobre samopoczucie, lecz także pozytywnie wpływa nasze zdrowie. Jest bardzo ważna przede wszystkim z uwagi na najmłodszych domowników. Sprawdź, jak ustawić optymalną temperaturę w mieszkaniu.
Wielu rodziców zastanawia się, czy istnieje jakiś cudowny przepis na to, jak wychować szczęśliwe dzieci. Co robić, aby pociechy wyrosły na mądrych, wrażliwych i pewnych swojej wartości ludzi? Jakich błędów unikać, by nie wpłynęły one na dorosłe życie dziecka?
Jak przenieść się na wieś? Jak odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości? Joanna i Jerzy Klein prowadzą grupę, której członkowie dzielą się wiedzą i poradami na ten temat. Opowiedzieli nam o swojej działalności i pomyśle na życie. Zobaczcie reportaż.
Bańki mydlane kochają wszyscy, a ich największymi miłośnikami są oczywiście dzieci. W sklepach jest dużo produktów, które pozwalają wyczarować mieniące się, latające bąbelki. Warto jednak wiedzieć, jak zrobić bańki mydlane samodzielnie, bo przepis na ich wykonanie jest niezwykle łatwy.
Jak zrobić piasek kinetyczny? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy zamiast kupować drogi produkt wolą przygotować go samodzielnie. Jest to możliwe, ponieważ przepis na piasek kinetyczny jest niezwykle prosty i opiera się na składnikach znajdujących się w każdym domu.
Piankolina to obok ciastoliny i piasku kinetycznego jedna z najpopularniejszych mas plastycznych. Można ją kupić jako gotowy produkt w sklepie, jednak ze względu na prosty skład łatwo robi się ją również w domu. Przepis na piankolinę opiera się na kilku składnikach, dlatego warto wykorzystać go podczas codziennej zabawy.
Dla dziecka czas spędzony na wspólnej zabawie z rodzicem jest nie tylko wspaniałą rozrywką, lecz także pozwala wzmocnić więzi. Zabawy dla dwulatka powinny być interesujące dla dziecka, a przede wszystkim dostosowane do jego wieku, aby nie zniechęcić malucha do wspólnej aktywności.
Hamak w domu to doskonałe miejsce do relaksu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Może też być stylowym dodatkiem we wnętrzu w stylu boho lub pomysłowym rozwiązaniem w niewielkich pomieszczeniach. Podpowiadamy, jak bezpiecznie zamontować hamak do spania i odpoczynku w domu.
Ekologiczne zabawki z odpadów to naprawdę świetna zabawa! Bawiąc się w ten sposób z dziećmi, uczymy je odpowiedzialności i zwiększamy ich kreatywność. Jak zrobić zabawkę z odpadów?