Joanna Szeler na początku marca wyruszyła w podróż na północ. Zabrała ze sobą dwie suczki rasy husky, sanie i namiot. Jak wygląda kwarantanna w przypadku tej podróżniczki? Koniecznie obejrzyjcie materiał z wyjazdu, który dla nas zrealizowała.
Mamy w Polsce suszę, którą już teraz nazywana jest suszą stulecia. Pola powoli zaczynają przypominać pustynię, a lasy wysychają. Czy w tym roku może zabraknąć wody w naszych domach? Co możemy zrobić, żeby zapobiec takiej sytuacji? O tym, jak oszczędzać wodę opowiedział nam Marek Elas, specjalista ds. ochrony ekosystemów rzecznych.
Na Kurpiach, w Szafarczyskach, stoi chata zbudowana pod koniec XIX wieku. Teraz nie jest już zamieszkana, ale służy jako miejsce upamiętniające kolejne pokolenia rodziny, dla której była domem. Oto historia niezwykłego miejsca.
Zane Powles to były żołnierz i wicedyrektor szkoły podstawowej w brytyjskim mieście Grimsby. Nauczyciel w ciężkich czasach postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc uczniom, którzy przebywają obecnie w domach. Dyrektor codziennie roznosi dzieciom darmowy lunch, przemierzając około 8 km. Jak sobie radzi? Sprawdziła to Anna Senkara.
Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu urodziło się w tym roku wyjątkowo dużo baranków, co zdaniem ekspertów jest zasługą ciepłej jesieni oraz dobrej trawy. Wśród młodych znalazł się wyjątkowy okaz, który po narodzeniu ważył aż 7 kg. Zobacz, jak radzi sobie to urocze jagnię.
Być może chcieliście stworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny, ale nigdy nie było na to czasu? Teraz nadarza się okazja, bo w związku z domową izolacją mamy więcej wolnego. Jak to zrobić krok po kroku? O tym opowiedział nam zawodowy genealog, Alan Jakman. Magię wspomnień i rodzinnych fotografii docenił Tomasz Jurkiewicz z Sieradza, który zorganizował akcję "Wirus nam nie podskoczy".
W czasie pandemii kobiety mają jeszcze więcej domowych obowiązków niż wcześniej. Łączą je bowiem z pracą zdalną i pomaganiem dzieciom w lekcjach online. Mimo nawału zajęć znajdują jednak czas, by wspierać się nawzajem w trudach codzienności. Pomaga im w tym Internet. Jak to wygląda w praktyce?
Pandemia nie oznacza, że artyści siedzą z założonymi rękami. Nawet ci, którzy swój debiut mają jeszcze przed sobą, mają szansę pochwalić się swoim talentem. Mogą wziąć udział w Kino 2020, czyli pierwszym w dobie kwarantanny konkursie filmowym. Jego organizatorem jest TVN Fabuła.
Wiosna budzi się do życia, a to jest idealny moment za założenie małego ogródka. Skorzystaj z rad blogerki Joanny Wróblewskiej - wyhoduj zioła i warzywa w swoim domu.
- Rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy mają zostać wznowione 30 maja - powiedział na antenie "Radia dla Ciebie" sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki. Sezon ma się zakończyć 20 lipca. Jak w czasie kwarantanny radzą sobie piłkarze? Na to pytanie odpowiedział nam Jakub Rzeźniczak, piłkarz Wisły Płock.
Podczas kwarantanny wiele osób powiększyło swoje rodziny o szczeniaka. Powodów może być wiele, ale głównym jest czas. To właśnie teraz, gdy jesteśmy w domu i pracujemy zdalnie, możemy poświęcić naszemu pupilowi więcej uwagi. Jak od małego nauczyć czworonoga dobrych zasad? Jak przygotować mieszkanie, żeby uniknąć szkód? Jak Kilka rad przekazała nam trenerka psów, Małgo Bekas.
Wątpliwości na temat koronawirusa i związanej z nim pandemii wciąż się piętrzą. Sytuacja jest dynamiczna, dlatego wspólnie z naszymi ekspertami na bieżąco odpowiadamy na najbardziej nurtujące was pytania. Wiele z nich zadajecie w zakładce "koronawirus".
Magnolia to niesamowicie urokliwy krzew. Kiedy zaczyna ozdabiać okoliczne parki swoimi bujnymi kwiatami, możemy mieć pewność, że wiosna już na stałe zagościła wśród nas. Wbrew pozorom magnolia nie jest trudna w uprawie, wystarczy spełnić podstawowe warunki, aby krzew był zdrowy i okazały. Kilku wskazówek udzielił ogrodnik Dominik Strzelec.
Umiejętność latania to marzenie wielu osób. Niektórym udaje się je spełnić. Żeby zostać pilotem trzeba posiąść ogromną wiedzę i nabyć wiele umiejętności. Wie o tym doskonale Magdalena Woch, pilotka, która z sukcesami realizuje swoją pasję od 10 lat.
Kwarantanna to wyjątkowo trudny czas dla przedsiębiorców, szczególnie tych prowadzących małe i średnie biznesy. Sytuacja związana z koronawirusem zmusiła wielu z nich do wykazania się kreatywnością, a niekiedy nawet przebranżowienia. Zobacz, jak radzą sobie w dobie pandemii.
Skutecznie chroni przed wirusem i jest ekologiczna. Polscy naukowcy stworzyli bio-maseczkę z filtrem roślinnym. Na pomysł wpadli prof. Mohamed Hazem Kalaji, światowy specjalista w zakresie fotosyntezy oraz dr Jacek Mojski, ekspert od wertykalnej uprawy roślin. Na czym polega innowacyjność ich wynalazku?
Pozytywnym efektem przymusowej kwarantanny i pracy w domu jest to, że odkrywamy w sobie nowe talenty i rozwijamy umiejętności. Do takich należy nauka szycia, do której zachęca Jan Leśniak, projektant i autor książek. Nam pokazał, jak w prosty sposób wykonać poduszki na taras, wykorzystując stare dżinsy. Do dzieła!
Przedłużający się pobyt w domu wszystkim nam dają się we znaki, jednak czas ten jest szczególnie trudny dla osób starszych. Z powodu przymusowej izolacji wielu seniorów cierpi z powodu ograniczonego kontaktu z bliskimi i samotności. Z myślą o nich powstała inicjatywa, która zachęca do kontaktu z rodziną poprzez zabawę. Dowiedz się, na czym polega akcja Twój Dobry Duch.
Diana Marszewska i Damian Kuraciński 5 lat temu postanowili przeprowadzić w swoim życiu rewolucję i przeprowadzić się na Islandię. W programie opowiedzieli o tym, co skłoniło ich do podjęcia tej decyzji oraz jak obecnie wygląda ich życie na wyspie.
Koronawirus znacząco wpłynął na ranking kredytów gotówkowych, dostępnych dla klientów, którzy potrzebują szybkich pieniędzy. Mniejszy wybór ofert powoduje, że masz dużo mniejsze możliwości negocjacyjne, ale nie musisz przeznaczać, aż tak wiele czasu na zapoznanie się z ofertami dostępnymi na rynku.
Od kiedy na rynku fotowoltaiki rozwiązania zaczęły stawać się coraz bardziej dostępne dla odbiorców, zainteresowanie tym Odnawialnym Źródłem Energii wzrosło bardzo zauważalnie. I tendencja ta nie zatraca zwyżkowego charakteru. Każdy, kto pragnie głębiej wniknąć w zagadnienie, zadaje sobie mnóstwo pytań. Wszak powszechnie temat fotowoltaiki ciągle pozostaje nie do końca oczywisty. Wśród nich z pewnością pojawi się to podstawowe: ile energii jest w stanie wyprodukować instalacja fotowoltaiczna? Poznajmy więc odpowiedź.
Akademia Małego Lekarza to projekt, który ma na celu rozwijanie pasji do nauk medycznych u dzieci. Zajęcia prowadzone są przez studentów medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zobacz, jak przyszli lekarze dzielą się swoją pasją z najmłodszymi.
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości Małgorzaty Musierowicz. Już 6 maja 2020 r. ukaże się najnowsza książka autorki „Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę”. Najnowsza pozycja pisarki, to efekt wspólnej pracy z jej córką, Emilią Kiereś.
Nic tak nie poprawia humoru, jak taniec. Doskonale wie o tym Izabela Torres, instruktorka salsy. Podczas programu zaprezentowała kilka podstawowych kroków, które można wypróbować u siebie w domu. Nasi prowadzący – Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik już dołączyli, teraz czas na Ciebie!
Przed nami nietypowa majówka. W tym roku wielu z nas, zamiast na atrakcyjnym wyjeździe w góry czy nad morze, spędzi ją na własnym balkonie lub w ogródku. Jak cieszyć się wolnym czasem i jednocześnie być dobrym sąsiadem? W naszym programie rozmawialiśmy o tym, co według prawa wolno nam robić, aby nie naruszać prawa. Co oznacza porządek domowy?
Kwiaty sprawiają, że ogród nie tylko pięknie wygląda, ale także zachwycająco pachnie. Na naszej działce postanowiliśmy uporządkować rabaty kwiatowe, żeby taki efekt uzyskać tej wiosny.
Pomidory wyhodowane we własnym ogródku są bardzo aromatyczne i smaczniejsze od tych kupowanych w sklepie. Ale - aby ich uprawa się udała - należy wykonać pikowanie. Na czym polega? Jak to zrobić prawidłowo? O tym mówił prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?", ogrodnik Łukasz Skop.
Agnieszka i Sławek Łyczko są założycielami ośrodka rehabilitacyjnego dla poszkodowanych dzikich zwierząt, w którym mogą one dojść do zdrowia. - Jest niewielki, dlatego nazwaliśmy go "Mysikrólik", bo to jest najmniejszy ptak w Europie - powiedział kobieta. Zobaczcie, jak działa to wyjątkowe miejsce.
Tradycyjna majówka to grill, wyjazd pod namiot, a przede wszystkim spotkania z bliskimi. W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, nie możemy sobie pozwolić na żadną z tych atrakcji. Polacy potrafią jednak być kreatywni – nawet w momentach kryzysu. Co szalonego planują robić w długi weekend z zachowaniem wszystkich obostrzeń?
Sport najlepiej uprawiać z rodziną - uważa kardiolog i triathlonista Sebastian Woźniak. Razem z żoną Karoliną i dziećmi Zuzią, Olą i Leonem trenuje w domu. Zobaczcie, jak ćwiczą #pogodnitvn.