Plan porodu był przygotowany. W założeniu nie miał być trudny, niestety poszło inaczej – mówi Martyna, świeżo upieczona mama. Poród dla każdej kobiety jest najważniejszym etapem ciąży, do którego przygotowuje się przez 9 miesięcy. Bywa szybki i bezbolesny, czasami jednak pozostawia po sobie wstrząsające wspomnienia.
Utrata dowodu może być źródłem poważnych problemów. Przestępcy na nasze nazwisko mogą zaciągnąć kredyt, założyć spółkę czy wziąć w leasing samochód. Co zrobić, gdy zgubimy dokumenty? Rozmawialiśmy o tym z adwokatem Przemysławem Ligęzowskim.
Obecnie instytucja małżeństwa kościelnego przeżywa kryzys. Coraz więcej sakramentalnych związków się rozpada. Małżonkowie są często zainteresowani uzyskaniem nie tylko rozwodu cywilnego, ale i kościelnego. Wielu z nich chce mieć możliwość powtórnego zawarcia związku małżeńskiego w kościele. Kto i kiedy może to zrobić? O procedurze unieważnienia ślubu sakramentalnego rozmawialiśmy z adwokatem kościelnym Jackiem Nowickim.
Każdy ma w domu stary mebel, który jest porysowany, ma kolor, który nam się znudził albo już nie pasuje do wnętrza. Jednak nie zawsze trzeba takiego mebla się pozbywać. Jak ze starej, biurowej szafki zrobić nową, w zupełnie innym stylu? Pokazał to krok po kroku architekt Jonatan Kilczewski.
Wybieranie się do przedszkola, szkoły i pracy to dla każdej rodziny nie lada wyzwanie. Im więcej osób – tym większa skala tego niełatwego przedsięwzięcia. Poznajcie historie dwóch mam, które opowiedziały nam, jak wygląda ich codzienna organizacja. Swoim doświadczeniem w studiu Dzień Dobry TVN podzielili się z nami Sylwia Anderson Hanney i Paweł Lipski "Nowator". Jaki mają sposób na poranny chaos?
Kuba Kotuła ma 24 lata, z czego ostatnie cztery spędził w podróży. Odwiedził 59 krajów na czterech kontynentach, z miejsca na miejsce przemieszczając się autostopem. Nie zawsze było bezpiecznie. O przygodach, jakie go spotkały na trasie, opowiedział w naszym studiu.
Podopieczni fundacji "Ławka Rezerwowych" chcą w czerwcu wyruszyć w podróż i pojechać na Euro 2020. Marzą o wspólnym kibicowaniu podczas meczu reprezentacji Polski w hiszpańskim Bilbao. By zrealizować swój cel, muszą zebrać środki na remont wiekowego busa.
Lilianka urodziła się w 22. tygodniu ciąży. W chwili narodzin ważyła zaledwie 450 gramów i mierzyła tylko 27 centymetrów. Jej życiu zagrażało poważne niebezpieczeństwo, a walka o nie trwała kilka miesięcy. Wysiłki lekarzy zakończyły się sukcesem, a dziewczynka niedawno świętowała swoje pierwsze urodziny.
Fokarium na Helu to placówka naukowa Uniwersytetu Gdańskiego, która niesie pomoc fokom zamieszkującym Morze Bałtyckie. Według danych WWF populacja fok w tym akwenie liczy obecnie 32 tysięcy, czyli tylko 30% populacji sprzed 100 lat. Na przełomie lutego i marca przychodzą na świat młode foki. Marcin Kostrzyński opowiedział o ich zwyczajach i zachowaniach.
Szczerość jest dla dzieci rzeczą całkowicie naturalną, jednak potrafi doprowadzić do dość niezręcznych sytuacji. Znajomość panujących norm społecznych wzrasta z czasem, a początki bywają kłopotliwe, szczególnie dla rodziców. Jak nauczyć dziecko, kiedy powinno zachować swoje myśli dla siebie?
W Warszawie odbywają się szybkie randki organizowane dla chrześcijańskich singli. Prowadzona przez Kasię i Tomasza kawiarnia, to jedyne miejsce w stolicy, w którym odbywają się tego typu spotkania. Dzięki nim miłość znalazło już 100 par.
Twoje dziecko ma poczucie rytmu, a ty zastanawiasz się, czy zapisać je na zajęcia muzyczne? Jak się okazuje wiek, nie ma znaczenia. Już najmłodsze dzieci mogą grać na instrumentach i rozwijać swoje pasje. O nauce gry na skrzypcach metodą Suzuki opowiedzieli nam goście: nauczycielka Barbara Plaza, dwie młode skrzypaczki Gosia i Emilka Knapik oraz ich mama Julia Knapik.
Kairuan to jedno z najstarszych miejsc kultu w świecie islamu. To tunezyjskie miasto znane jest również jako ważny ośrodek handlu, tutejsze dywany znane są na całym świecie. Po niezwykłym Kairunie oprowadził nas Michał Cessanis.
Kilka lat temu Reksio uległ poważnemu wypadkowi. Wymknął się swojemu właścicielowi, pobiegł za drugim pieskiem i wpadł pod pociąg. W wyniku zdarzenia odniósł poważną ranę łapy, przez co trzeba ją było amputować. Z pomocą przyszedł mu student inżynierii biomedycznej, który zaprojektował dla niego protezę.
Tango argentyńskie to niezwykle elegancki i namiętny taniec bazujący na improwizacji partnerów. W naszym kraju jego prekursorem jest Grzegorz Kałmuczak. Jako pierwszy Polak wziął udział w mistrzostwach światach, które odbywają się w Buenos Aires. Na naszej scenie pokazał swoje niezwykłe umiejętności. Czy Piotr Kraśko ma podobne? Zobaczcie sami!
Zorze polarne, nazywane niekiedy wiatrem słonecznym, to zjawiska świetlne, które przyjmują formę kolorowych łuków i wstęg rozciągających się na nocnym niebie. Refleksy powstają na wysokości około 100 kilometrów i najczęściej można je zaobserwować w okolicy biegunów. Zorze od wieków wzbudzają emocje i zainteresowanie. Jak powstają i w czym tkwi ich magia?
Polska załoga zdobyła na międzynarodowej olimpiadzie kulinarnej aż siedem medali. Łukasz Szewczyk, Piotr Wasik i Daniel Bewko są prawdziwymi artystami w carvingu. Skąd wzięło się u nich zamiłowanie do rzeźbienia w owocach i warzywach? O tym porozmawialiśmy z samymi medalistami.
Dzięki najnowszym zdobyczom medycyny nieustannie przesuwa się granica wieku, w którym stan zdrowia zmusza seniorów do uzależnienia się od osób trzecich. Badania naukowe dowodzą, że im więcej czasu spędzamy wśród ludzi, im bardziej jesteśmy aktywni i poświęcamy się swoim zainteresowaniom, tym dłuższe i bardziej udane będzie nasze samodzielne życie. Dowodzi tego przykład Pani Janiny, która mimo że skończyła już 90 lat, nie zwalnia tempa.
Michał Turyński nie miał wielkiego wyboru. Mężczyzna wychował się w małej wsi Ciepłowody. Jako młody chłopak mógł więc grać w piłkę lub zostać strażakiem. Wybrał drugą opcję, która niespodziewanie przerodziła się w nową pasję. Dziś Michał ma na swoim koncie 17 Mistrzostw Polski w pięciu sztukach walki.
Justyna podróżowała autostopem po Norwegii, Ilona zdecydowała się na samotną podróż, bo chciała spróbować czegoś nowego, a Agnieszka spała na Bali z depilatorem i nożem. Coraz więcej kobiet decyduje się na samotne podróże. Ostatnio z solo wyprawy wróciła też aktorka Aleksandra Domańska. Skąd bierze się taka potrzeba?
Magda Gessler, Olga Tokarczuk, Sonia Bohosiewicz, Jessica Mercedes i Jakub Żulczyk - to niektóre gwiazdy, których postaci przedstawiają lalki wykonane przez siostry Izabelę i Anetę Cembor.
Polscy studenci z Poznania stworzyli program komputerowy, który pozawala przewidzieć, gdzie i kiedy nastąpi zakwit sinic. Projekt zapewnił im wyróżnienie w organizowanym przez NASA konkursie Space Apps Challenge. Na zrealizowanie zadania mieli zaledwie 48 godzin, a w nagrodę otrzymali zaproszenie do siedziby NASA w USA.
Wygląd i metryka nie mają znaczenia, jeśli się człowiek naprawdę się zakocha. Miłość przezwycięży wszystko. Czy niestereotypowe pary mają szansę na przetrwanie? Zapytaliśmy o to swatkę Annę Guzior-Rutynę.
Sól na butach, błoto, a może wklejona guma do żucia? O tym, jak czyścić zamsz i jakie domowe produkty mogą nam się do tego przydać opowiedziała blogerka Aga Pomaga.
O dzisiejszej pogodzie Dorota Gardias opowiadała ze Szklarskiej Poręby. Nasza prezenterka zatrzymała się w hotelu Czarny Kamień, który intryguje pod wieloma względami. Przekonajcie się dlaczego.
Linia numer 38 to jedna z perełek Bytomia. Jej trasa liczy tylko 1350 metrów i pokonać ją można w zaledwie 6 minut. Linia jest znana także dzięki wyjątkowym tramwajom. - Potrafią tu przyjechać miłośnicy komunikacji z Japonii, Australii, ze Stanów Zjednoczonych i całej Europy - podkreśla Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.
Miłe słowo może dodać otuchy, poprawić humor i zmotywować do działania. Bywa jednak, że pod maską uprzejmości i komplementów kryje się uszczypliwość. Aktorzy Klubu Komediowego pokazali, jak rozpoznać fałszywe pochlebstwa.
Wysyłamy dzieci na lekcje tańca, języków obcych czy zajęcia sportowe. Jednocześnie zapominamy o umiejętnościach, które pozwolą im zadbać o oszczędności i wydatki. O edukacji finansowej najmłodszych rozmawialiśmy z Angeliką Talagą, neuropedagogiem i przedsiębiorcą.
Polscy internauci robią bardzo dużo błędów ortograficznych, nie potrafią również w poprawny sposób odmieniać wyrazów i używać ich we właściwym znaczeniu, mylą podobnie brzmiące słowa oraz posługują się pleonazmami. Wynika to z presji czasu i anonimowości w sieci - powiedziała językoznawca, Katarzyna Kłosińska.
Budzik - każdego ranka pomaga nam wstać i niejednokrotnie ratuje życie, a jednocześnie jest naszym największym wrogiem. Jak się z nim zaprzyjaźnić ? Co zrobić, by działał korzystnie na nasz nastrój i zdrowie? O poprawnym używaniu budzika rozmawialiśmy z ekspertką medycyny snu, Magdą Kaczor.