Justyna i Olaf kochają wodę. Kiedyś wymyślili sobie, że na starość zamieszkają w domu na wodzie. Po 10 latach udało im się spełnić to marzenie. Domek jest niewielki, ale bardzo przytulny. Para jest tam bardzo szczęśliwa. Zajrzeliśmy do nich z kamerą Dzień Dobry TVN.
Z początkiem 2020 roku wszystkie polskie miasta zobowiązane są do odzyskania połowy masy zebranych odpadów komunalnych. Oznacza to, że źle posegregowane odpady mogą nas wkrótce wiele kosztować. Sprawdź, jakich błędów nie popełniać, żeby uniknąć kary.
Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła 2020 Rokiem Pielęgniarek. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy pielęgniarkę Edytę Romanek oraz jej dwóch synów bliźniaków, którzy kontynuują zawód swojej mamy. Jak się w nim odnajdują?
Moda na nadawane imiona zmienia się co sezon. Jakie imiona wiodły prym w minionym 2019 roku? Jakie warunki musi spełnić imię, by zostało zaakceptowane w USC? W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy językoznawczynię UW dr hab. Katarzynę Kłosińską.
O dzisiejszej pogodzie Tomasz Zubilewicz opowiadał z Łodzi, a dokładniej ze starej elektrociepłowni. Co tam robił? Zobaczcie.
Szymon Radzimierski to bohater nowego cyklu. Młody podróżnik będzie u nas gościł raz w miesiącu, zdradzając niezwykłe opowieści ze swoich podróży. Tym razem przyszedł do studia, by opowiedzieć nam o Ugandzie.
Dawniej tkane makatki kojarzyły nam się z mieszkaniem babci. Obecnie moda na sztukę tkaną na krośnie wraca. O swojej działalności opowiedziały założycielki pracowni tkactwa artystycznego: Wiktoria Podolec i Jadwiga Lenart.
Na pływalni we Wrocławiu spotkaliśmy się z Alicją Tchórz, Dominiką Sztanderą i Kornelią Fiedkiewicz, mistrzyniami Europy w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym w Glasgow oraz ich trenerem Grzegorzem Widanką. Zabrakło dziś jednej z zawodniczek sztafety - Katarzyny Wasick, jej miejsce zajął Robert Stockinger. Zobaczcie, jak poradził sobie na ostatniej zmianie.
To właśnie rodzice wspierają, podtrzymują na duchu i cieszą się z sukcesów swoich pociech. Dziś w studiu gościł Bartosz Kiełbasa, tata rugbistów oraz Agata Łobaty, mama tancerki. Czy wsparcie rodziców jest ważne przy trenowaniu sportu?
Franciszek Przeradzki od lat zajmuje się nauką jazdy na nartach. Sam jeździ od 4 roku życia. W 2004 został instruktorem, a obecnie uprawia narciarski freeride oraz skituring. Przez kilka sezonów uczył jeżdżenia na narach różne grupy wiekowe dzieci. Dziś Franciszek opowiedział o wyprawach i organizacji zimowych wyjazdów.
Singapur to piękne, niewielkie, położone na wyspach państwo-miasto, a jednocześnie stolica. Leży w Azji Południowo-Wschodniej. Mimo wysokich cen, jakie panują w mieście, warto choć raz w życiu wybrać się do Singapuru. Jakie tajemnice skrywa Miasto Lwa? Opowiedział nam o tym podróżnik Michał Cessanis.
15-letnia Julia Zielińska to uczestniczka Mistrzostw Świata w hokeju kobiet U18. Od sierpnia mieszka w Finlandii, gdzie chodzi do szkoły i trenuje w jednej z najlepszych lig hokejowych na świecie. Skąd wzięła się pasja do sportu i jak wyglądały pierwsze dni na treningach? O tym zawodniczka i jej rodzice, Jola i Robert opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.
Święta Bożego Narodzenia w Kościele prawosławnym są obchodzone 13 dni później niż w Kościele Katolickim. Jak wyglądają przygotowania do Wigilii w domu Miss Earth Poland – Krystyny Sokołowskiej?
O dzisiejszej pogodzie Anna Dec opowiadała z krakowskiego Ogrodu Botanicznego. Rośnie tam najstarszy w Europie daktylowiec. Jak dbać o taki pomnik przyrody? Ania spotkała się z botanikiem Elżbietą Nowotarską.
Zimowy ogródek na parapecie w kuchennym oknie? Dziś Izabela Szarmach i Olga Piórkowska podpowiedziały, jakie rośliny i zioła można uprawiać i jak się do tego zabrać.
Ilustracje w książce są dla dzieci bardzo ważne. To z narysowanymi bohaterami utożsamiają się mali czytelnicy. Jaki obrazki przyciągają wzrok maluchów? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziecięcego pisarza Grzegorza Kasdepke. Spotkaliśmy się również z Józefem Wilkoniem.
Pod iglicą Pałacu Kultury i Nauki mieszka para sokołów wędrownych – Franek i Gigi. Jak wygląda ich miejskie życie? Czy mają tu co jeść? O szczegółach Piotr Kraśko rozmawiał z przyrodnikiem Marcinem Kostrzyńskim.
Coraz więcej mężczyzn poddaje się zabiegom powiększania penisa. Robią to dla większej satysfakcji seksualnej, poprawienia własnego samopoczucia, a nawet z ciekawości. Jakie są metody powiększenia męskości? O tym w Dzień Dobry TVN mówił urolog, dr Stefan W. Czarniecki. Do studia zaprosiliśmy także Kamila Knuta, który poddał się zabiegowi powiększenia penisa.
Redakcja Dzień dobry TVN szuka domu dla kolejnego słodkiego futrzaka. Tobiś to malutki (ważący niewiele ponad 10 kg) roczny psiak, który szuka domu. W warunkach schroniskowych jest bardzo pozytywnym i otwartym psiakiem.
Środa Śląska to jedno z najstarszych miast w Polsce. To tutaj, podczas pogłębiania wykopu pod budowę nowego domu znaleziono słynny skarb średzki, który okazał się być jednym z największych odkryć nowoczesnej Europy.
Piec lubi zabawy i ćwiczenia, bez względu na pogodę i porę dnia. Jednym z gadżetów, które może urozmaicić mu życie i zaspokoić jego potrzeby związane z aktywnością jest mata węchowa. Jak ją wykonać samemu w domu? Czym jeszcze zająć psa, aby się nie nudził?
Luzak - dla osób niewiązanych z jazdą konną to ktoś o swobodnym zachowaniu i nietraktujący życia poważnie, natomiast dla znawców sportu jeździeckiego - to pracownik stajni. Co należy do jego obowiązków? Jaką rolę odgrywa podczas zawodów?
Z badań prowadzonych przez 15 lat przez naukowców z Uniwersytetu Bath wynika, że mężczyźni odczuwają niepokój, kiedy żona zarabia za dużo, natomiast najbardziej zestresowani są ci, którzy są na utrzymaniu partnerek. Dlaczego tak się dzieje?
Po wyprowadzce z domu wiele osób rzadko telefonuje do rodziców, a jeśli to robi, to tylko po to, by załatwić jakąś sprawę, związaną na przykład z opieką nad dzieckiem. A jak sprawa przedstawia się u naszych gości - czy dzwonią do swoich rodziców?
Seplenienie dziecka jest z jednej strony uroczym zjawiskiem, z drugiej zaś może niepokoić rodziców. Kiedy „psieplasiam” jest jeszcze kwestią wieku, a kiedy wadą wymowy? I w jakich przypadkach należy udać się do logopedy?
Maty węchowe przygotowane przez mieszkańców domu Wielkiego Brata. Gabi Drzewiecka osobiście dostarczyła prezenty do schroniska w Łowiczu. Różnego rodzaju zabawki na smakołyki są dla psa nie tylko dobrą zabawą, ale przede wszystkim służą do treningu umysłowego i nauki. Pobudzają intelekt, rozwijają inteligencję i są urozmaiceniem zabaw z właścicielem. Zabawki edukacyjne dla psa można w prosty sposób wykonać samodzielnie w domu.
Aquaparki, wesołe miasteczka, parki linowe – to tylko niektóre atrakcje dla dzieci w Zakopanem. Niezależnie od tego, jaką porę roku wybierzesz na rodzinną podróż, w stolicy Tatr po prostu nie da się nudzić. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na wakacje lub ferie, koniecznie rozważ wyjazd do Zakopanego.
W polskich szkołach jest za mało zajęć z muzyki. A zabawa na instrumentach rozwija motorykę dziecka, wpływa na zmysły i umysł malucha. Bawmy się muzyką w domu!O szczegółach opowiedziała nam Magdalena Kordaszewska, terapeuta integracji sensorycznej.
W Świeradowie-Zdroju rodzice przedszkolaków z jednej z placówek zostali poproszeni, by podczas przedstawienia wyłączyli telefony. Dlaczego? Z mamami dzieci oraz z psychologiem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska.
Sasha jest artystką od niedawna. Droga, którą musiała przebyć, żeby spełnić swoje marzenia, była długa i kręta. Jej ręcznie malowane kurtki zdobywają coraz większą popularność. Poznaj jej historię.