Od dziesięcioleci dinozaury stanowią obiekt zainteresowania popkultury i paleontologów. Te pradawne stworzenia kochają zarówno dorośli, jak i dzieci. Zobaczcie, jak wygląda prawdziwa kość szczękowa Tarbozaura. - Takie dinozaury polscy paleontolodzy wykopali na pustyni Gobi w latach 70. XX w. - powiedział Tomasz Sulej.
W związku z zagrożeniem koronawirusem Główny Inspektorat Sanitarny wydał zalecenia dla powracających z Włoch i rejonów, w których pojawiły się zarażenia COVID-19. W Studiu Dzień Dobry TVN dr Paweł Grzesiowski, ekspert profilaktyki zakażeń wyjaśnił, w jaki sposób chronić się przed zakażeniem.
Kawiarenka Dzień Dobry TVN zamieniła się w roztańczony muzyczny klub, ponieważ zawitał do nas Dancing Międzypokoleniowy. Zobaczcie, jak oni się bawią!
- Do tej pory byłem zakochany w Azjatach, ale pojechałem do Afryki i zwariowałem! – mówi Dawid Andres, który prowadzi programy z cyklu „Ciężarówką przez(...)”. Tirem zwiedził już USA, Wietnam, Indonezję. W wiosennej ramówce TVN przejedzie Afrykę.
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli zasądził zadośćuczynienie pieniężne na rzecz osoby, która na swój adres mailowy otrzymywała dużą ilość niezamówionej informacji o komercyjnym charakterze. To pierwszy w Polsce wyrok dotyczący spamu. - Jest rewolucyjny dla konsumentów i przedsiębiorców - powiedział ekspert ds. nowych technologii Maciej Kawecki.
Amerykańscy meteorolodzy przedstawili przewidywania dla Europy na nadchodzącą wiosnę. Jakiej pogody możemy się spodziewać? O tym, czy będzie upalnie, porozmawiamy z synoptykiem Mateuszem Barczykiem.
Helena Urbaniak nie widzi od ponad 60 lat. Pomimo tego, jest pogodną i bardzo aktywną osobą. Poznajcie tę niezwykle wzruszającą historię. W studiu Dzień Dobry TVN razem z przewodnikiem Sebastianem Grzywaczem porozmawialiśmy o tym, jak osoby niewidome doświadczają świata.
Spanie z dzieckiem ma swoje plusy i minusy. W opinii zwolenników obecność dziecka w łóżku pomaga zbudować bliskość między matką a maluchem. Zdaniem przeciwników takie rozwiązanie skutecznie niszczy relacje między rodzicami. Bez względu na to, do którego obozu należymy, i tak w pewnym momencie musimy nauczyć dziecko spać samo. Jak to zrobić?
- Przy pierwszym dziecku byłam taka roztkliwiona, spałam z nim do momentu, póki nie urodził się drugi – wspomina Marta Lech-Maciejewska. Spanie z dzieckiem to trudny i zdaniem wielu młodych rodziców nierozwiązywalny problem, bo jak się już zacznie spać z maluchem, bardzo ciężko je od tego odzwyczaić. Swoimi doświadczeniami podzieliły się z nami: Agnieszka Stefaniuk, mama siedmiorga dzieci, wyżej wspomniana Marta, mama dwojga dzieci oraz psycholog dziecięca Marta Bąkowska.
Kto powiedział, że skoki narciarskie to sport tylko dla mężczyzn? One postanowiły przełamać tę barierę i od najmłodszych lat ćwiczą na skoczni pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Poznajcie młode dziewczyny, dla których lęk wysokości nie istnieje.
Nie możesz się doczekać balkonu pełnego kolorowych kwiatów, ale jednocześnie boisz się przymrozków? Mamy dobre wieści. Nie ma na co czekać. Już teraz możesz ozdobić wolną przestrzeń barwnymi roślinami. O tych, które wytrzymają wiosenne spadki temperatur, opowiedział w programie Łukasz Skop.
Pomidory, choć mają miękką skórkę i są wrażliwe, to przechowujemy je poza lodówką – przekonuje Ula Somow. Jakich jeszcze produktów nie powinniśmy tam trzymać? I jak przedłużyć świeżość i wartość odżywczą warzyw i owoców?
Przeżywany podczas nauki jazdy stres potrafi blokować myślenie i pamięć, wywołuje nieprzyjemne uczucie strachu i bezsilności. Do czego zdolni są kursanci, którzy nie potrafią opanować zdenerwowania? Oto kilka historii z życia instruktorów nauki jazdy.
Kasia Kosowska i Wojtek Grabowski, spełniając podróżnicze marzenia, przemierzają świat starym busem, a swoje przygody opisują na blogu. Udowadniają, że wojaże wcale nie muszą być drogie. – Pierwsza podróż na Gibraltar, prawie 30 dni, kosztowała nas 1900 zł i to ze wszystkim – powiedzieli w naszym studiu.
Zabieg trzeba wykonać pod narkozą – to zdanie, które wielu rodzicom mrozi krew w żyłach. Znieczulenie ogólne u dziecka to stresujący moment, ale niekiedy jest konieczne. Czy jest to rozwiązanie bezpieczne? Kiedy można je stosować? Wszelkie wątpliwości rozwiała w naszym studiu anestezjolog, prof. Alicja Ambroziak.
Plan porodu był przygotowany. W założeniu nie miał być trudny, niestety poszło inaczej – mówi Martyna, świeżo upieczona mama. Poród dla każdej kobiety jest najważniejszym etapem ciąży, do którego przygotowuje się przez 9 miesięcy. Bywa szybki i bezbolesny, czasami jednak pozostawia po sobie wstrząsające wspomnienia.
Utrata dowodu może być źródłem poważnych problemów. Przestępcy na nasze nazwisko mogą zaciągnąć kredyt, założyć spółkę czy wziąć w leasing samochód. Co zrobić, gdy zgubimy dokumenty? Rozmawialiśmy o tym z adwokatem Przemysławem Ligęzowskim.
Obecnie instytucja małżeństwa kościelnego przeżywa kryzys. Coraz więcej sakramentalnych związków się rozpada. Małżonkowie są często zainteresowani uzyskaniem nie tylko rozwodu cywilnego, ale i kościelnego. Wielu z nich chce mieć możliwość powtórnego zawarcia związku małżeńskiego w kościele. Kto i kiedy może to zrobić? O procedurze unieważnienia ślubu sakramentalnego rozmawialiśmy z adwokatem kościelnym Jackiem Nowickim.
Każdy ma w domu stary mebel, który jest porysowany, ma kolor, który nam się znudził albo już nie pasuje do wnętrza. Jednak nie zawsze trzeba takiego mebla się pozbywać. Jak ze starej, biurowej szafki zrobić nową, w zupełnie innym stylu? Pokazał to krok po kroku architekt Jonatan Kilczewski.
Wybieranie się do przedszkola, szkoły i pracy to dla każdej rodziny nie lada wyzwanie. Im więcej osób – tym większa skala tego niełatwego przedsięwzięcia. Poznajcie historie dwóch mam, które opowiedziały nam, jak wygląda ich codzienna organizacja. Swoim doświadczeniem w studiu Dzień Dobry TVN podzielili się z nami Sylwia Anderson Hanney i Paweł Lipski "Nowator". Jaki mają sposób na poranny chaos?
Kuba Kotuła ma 24 lata, z czego ostatnie cztery spędził w podróży. Odwiedził 59 krajów na czterech kontynentach, z miejsca na miejsce przemieszczając się autostopem. Nie zawsze było bezpiecznie. O przygodach, jakie go spotkały na trasie, opowiedział w naszym studiu.
Podopieczni fundacji "Ławka Rezerwowych" chcą w czerwcu wyruszyć w podróż i pojechać na Euro 2020. Marzą o wspólnym kibicowaniu podczas meczu reprezentacji Polski w hiszpańskim Bilbao. By zrealizować swój cel, muszą zebrać środki na remont wiekowego busa.
Lilianka urodziła się w 22. tygodniu ciąży. W chwili narodzin ważyła zaledwie 450 gramów i mierzyła tylko 27 centymetrów. Jej życiu zagrażało poważne niebezpieczeństwo, a walka o nie trwała kilka miesięcy. Wysiłki lekarzy zakończyły się sukcesem, a dziewczynka niedawno świętowała swoje pierwsze urodziny.
Fokarium na Helu to placówka naukowa Uniwersytetu Gdańskiego, która niesie pomoc fokom zamieszkującym Morze Bałtyckie. Według danych WWF populacja fok w tym akwenie liczy obecnie 32 tysięcy, czyli tylko 30% populacji sprzed 100 lat. Na przełomie lutego i marca przychodzą na świat młode foki. Marcin Kostrzyński opowiedział o ich zwyczajach i zachowaniach.
Szczerość jest dla dzieci rzeczą całkowicie naturalną, jednak potrafi doprowadzić do dość niezręcznych sytuacji. Znajomość panujących norm społecznych wzrasta z czasem, a początki bywają kłopotliwe, szczególnie dla rodziców. Jak nauczyć dziecko, kiedy powinno zachować swoje myśli dla siebie?
W Warszawie odbywają się szybkie randki organizowane dla chrześcijańskich singli. Prowadzona przez Kasię i Tomasza kawiarnia, to jedyne miejsce w stolicy, w którym odbywają się tego typu spotkania. Dzięki nim miłość znalazło już 100 par.
Twoje dziecko ma poczucie rytmu, a ty zastanawiasz się, czy zapisać je na zajęcia muzyczne? Jak się okazuje wiek, nie ma znaczenia. Już najmłodsze dzieci mogą grać na instrumentach i rozwijać swoje pasje. O nauce gry na skrzypcach metodą Suzuki opowiedzieli nam goście: nauczycielka Barbara Plaza, dwie młode skrzypaczki Gosia i Emilka Knapik oraz ich mama Julia Knapik.
Kairuan to jedno z najstarszych miejsc kultu w świecie islamu. To tunezyjskie miasto znane jest również jako ważny ośrodek handlu, tutejsze dywany znane są na całym świecie. Po niezwykłym Kairunie oprowadził nas Michał Cessanis.
Kilka lat temu Reksio uległ poważnemu wypadkowi. Wymknął się swojemu właścicielowi, pobiegł za drugim pieskiem i wpadł pod pociąg. W wyniku zdarzenia odniósł poważną ranę łapy, przez co trzeba ją było amputować. Z pomocą przyszedł mu student inżynierii biomedycznej, który zaprojektował dla niego protezę.
Tango argentyńskie to niezwykle elegancki i namiętny taniec bazujący na improwizacji partnerów. W naszym kraju jego prekursorem jest Grzegorz Kałmuczak. Jako pierwszy Polak wziął udział w mistrzostwach światach, które odbywają się w Buenos Aires. Na naszej scenie pokazał swoje niezwykłe umiejętności. Czy Piotr Kraśko ma podobne? Zobaczcie sami!