Napoleon, królowa Wiktoria, Picasso, Czechow, John F. Kennedy, Mrożek, Osiecka i Adel - co łączy te osoby? Wszystkie były wielbicielami jamników. Za jakie cechy ludzie tak kochają tę rasę psów? - Jamnik ma barwny charakter - od szczekającego niszczyciela do pocieszyciela duszy - uważa behawiorysta, Radek Ekwiński. Zachęcamy również do adopcji Kaśki - półtorarocznej suczki w typie jamnika.
Na początku lutego warto pomyśleć o przydomowym ogródku. Jeżeli na wiosnę chcemy cieszyć się warzywami, takimi jak por, seler czy papryczki chili, to już teraz należy zakasać rękawy i zabrać się za ich wysiewanie.
Korona Europy liczy 46 szczytów. Rodzina głogowskiego dentysty zdobyła je wszystkie. Na początku stycznia zakończył się trwający od 2017 roku projekt polegający na wejściu na najwyższe szczyty i wzniesienia każdego kraju na kontynencie.
Uśmiechnięte i piękne, a do tego nie wstydzą się swojej wiary. Oto nierozłączne blogerki modowe, bliźniaczki Laskowskie. - W życiu miałyśmy dużo osób, które nas do Boga przybliżyły - powiedziały naszej reporterce, Katarzynie Olubińskiej-Godlewskiej.
-Idea jest taka, żeby odłożyć telefon chociaż na chwilę, wziąć książkę i się wyciszyć – przekonuje Bartek, który 50 km od Warszawy stworzył miejsce wypełnione po brzegi książkami. Zajrzeliśmy tam z kamerą Dzień Dobry TVN.
Jak sprawić, by nasz wypad na ferie był ekologiczny? Swoimi pomysłami podzielił się nasz ekspert Dawid Kozioł. Podobno to wcale nie takie trudne. A więc, do dzieła!
Kiedy jest odpowiedni czas, by po raz pierwszy pojechać z dzieckiem na narty? I jak je do tego zachęcić? -Dzieci muszą wiedzieć, że te narty nie są jakimś przymusem, bo tata zostawia na stoku i one muszą uczyć się jeździć – przekonuje instruktorka narciarstwa.
Moja historia pokazuje, że można po przejściach mieć cudowne życie – przekonuje Natalia Wodyńska-Stosik, która straciła smak i węch. Jak obecnie wygląda jej życie? O tym, czym jest anosmia zapytaliśmy w studiu Dzień Dobry TVN neurolog dr Magdalenę Podbrożną.
Glutaminian sodu (MSG) to najpopularniejszy środek poprawiający smak produktów spożywczych. Choć według powszechnej opinii substancja ta jest bardzo szkodliwa, wiele organizacji zajmujących się badaniem żywności nie wydaje tak jednoznacznych opinii. Co sądzi o nim dietetyczka Urszula Somow?
Miasteczko TVN Projekt Zima rozlokowało się na Dolnym Śląsku w Karpaczu, w stacji narciarskiej Winterpol Biały Jar. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają tam na turystów.
Łazik marsjański zespołu AGH Space Systems zwyciężył w prestiżowych zawodach Indian Rover Challenge. Konstrukcja studentów z Krakowa potrafi m.in. samodzielnie poruszać się w nieznanym terenie, poszukiwać i dostarczać określone przedmioty, otwierać zamki i analizować glebę. - Ten projekt łączy ze sobą mechanikę, elektronikę, software. Nawet mamy geologów - powiedział Maciej Kurcius.
- Ona zrobiła dla niego wszystko, co mogła, a nawet więcej – mówi o Elisabeth Revol wdowa po Tomaszu Mackiewiczu – Anna Solska-Mackiewicz, która nie znając jeszcze szczegółów wydarzenia, od początku broniła Francuzki w medialnej nagonce. Dziś, dwa lata po tragicznej śmierci Mackiewicza, wspominamy himalaistę.
Kobiety, które pełnią służbę, to wybitne jednostki, ponieważ nie boją się żadnego ryzyka – przekonuje mjr Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Jak wygląda praca funkcjonariuszek? Czy towarzyszy im czasami strach?
Jak uczyć dzieci religii i tego, że istnieje wiele kultur? Jak wychowywać je w duchu tolerancji? Na te pytania próbowaliśmy odpowiedzieć z naszymi gośćmi: psychologiem, nauczycielką religii oraz mamą dwójki dzieci, które świadomie zdecydowały, że chcą być ochrzczone.
Polacy kochają Zakopane. Tatrzańskie miasto to jedyne takie miejsce na mapie Polski - piękne, górskie widoki, lokale gastronomiczne, sklepy z pamiątkami i uliczne stoiska. Jest przyjemnie, ale i drogo. Zobacz, kiedy okazja może okazać się oszustwem.
W czterech kolejnych województwach rozpoczęły się ferie zimowe. Długo wyczekiwaną przerwą od szkoły cieszą się właśnie uczniowie z województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Zima w mieście nie musi być nudna. Zobacz ciekawe miejsca, które można odwiedzić z dziećmi w czasie ferii.
Sytuacja na rynku mieszkaniowym jest bardzo dobra - twierdzą eksperci. W ubiegłym roku rozpoczęła się budowa rekordowo dużej liczby mieszkań. Ceny rosną, a chętnych na zakup własnego lokum nie brakuje, nawet na kredyt. W 2019 Polacy pożyczyli na ten cel łącznie 65 miliardów złotych. Dowiedz się, na jaki kredyt hipoteczny Cię stać.
Zbadanie słabo widocznych z Ziemi biegunów Słońca - to cel europejskiej sondy Solar Orbiter. Wystartowała ona o 6:03 czasu polskiego z kosmodromu Cape Canaveral na Florydzie. Swój wkład w misję ESA i NASA mają również Polacy.
Sylwia Luks to rodzinna i ciepła osoba, która za swoją działalność doceniona została przez brytyjskiego Vogue’a. Projektantka turbanów znalazła sposób na niecodzienny dodatek, który nosić mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Skąd narodził się pomysł i inspiracja na tworzenie ozdób na głowę?
Wyjątkowe mieszkanie, którego lokatorami są jeże, znajduje się w Szczecinie. Od 10 lat Renata Pihan prowadzi pogotowie dla osobników z całego województwa zachodniopomorskiego i okolic. Zobacz, jak wygląda opieka nad tymi zwierzątkami.
T-mobile przeprowadził badania na temat tego, jak nowe technologie wpływają na relacje w związkach. Okazuje się, że 30 proc. ankietowanych uważa w sypialni smartfon za ważniejszy od partnera czy partnerki. O tym, jaki wpływ na związek mają telefony komórkowe rozmawialiśmy z Joanną Pachlą, blogerką oraz seksuologiem dr. Andrzejem Depko.
Nauczyciel wspomagający jest wsparciem dla potrzebującego ucznia oraz dla prowadzącego przedmiot. Jakie dzieci mogą otrzymać pomoc i jak wygląda praca takiego opiekuna? Wyjaśnili to Anna Pyzikiewicz i Marcin Lerka - pedagodzy wspomagający z warszawskich szkół.
Okrągła głowa z wielkimi oczami, dziób, jak nosek, zabawne uszy, wyprostowana sylwetka, nieziemski spokój i bezszelestny lot. Sowy są uważane za bardzo mądre zwierzęta. Skąd się wzięło to przekonanie? Opowiedział nam o tym miłośnik sów, Daniel Urbaniak.
9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przy okazji tego święta razem z naszymi gośćmi: Cristiną Catese, Matteo Brunetti, Vito Casetti i Nestorem Grojewskim rozmawialiśmy, jak ważne dla Włochów jest jedzenie. Jak wygląda prawdziwe włoskie biesiadowanie?
Biedne afrykańskie dzieci żyjące w slumsach i dwóch Polaków, którzy im pomagają. Marcin Kupczak organizuje zajęcia sportowe. Mariusz Antolak tworzy przyszkolne ogrody. O swojej afrykańskiej misji opowiedzieli w naszym studiu.
Innsbruck jest kojarzony głównie ze sportami zimowymi. Nic w tym dziwnego, w końcu miasto z każdej strony otoczone jest Alpami, które są wspaniałym tłem dla tamtejszej architektury. Zobaczcie, co można zwiedzić w stolicy Tyrolu.
Izabella i Artur to para, którą połączyło morsowanie. Zakochani postawili przypieczętować swój związek, a naturalnym miejscem na zorganizowanie ceremonii było polskie morze. Tym sposobem po raz pierwszy na plaży w Mielnie, podczas 17. Międzynarodowego Zlotu Morsów odbył się prawdziwy ślub. Chociaż zimowe temperatury były odczuwalne, atmosfera była iście gorąca. Skąd pomysł na taki ślub?
Zimą istotna jest nie tylko czapka, szalik czy rękawiczki, ważne, aby było nam ciepło w stopy. Wygodne i dopasowane do warunków pogodowych obuwie to podstawa naszego zdrowia. Jak dobrać odpowiedni rozmiar butów? Okazuje się, że istnieją już skanery do stóp – można z nich skorzystać na stoku w Karpaczu w strefie eobuwie.
Nie masz pomysłu, jak spędzić ferie z dzieckiem? Co powiesz na naukowe eksperymenty? W naszej kawiarence Joanna Ossowska-Rodziewicz, Dorota Ossowska i Krzysztof Hyżorek, pokazali, jak oswoić dzieci z naukami ścisłymi. Najlepiej poprzez zabawę! Co powiecie, żeby zrobić samopompujące się balony?
Wiesioborghini to unikatowe, sportowe auto, które powstało w przydomowym warsztacie w podwarszawskim Wołominie. - Jazda nim to ogromna przygoda – powiedział konstruktor samochodu, Wiesław Stasiszyn.