Innsbruck zimą przyciąga doskonałą ofertą, skierowaną do fanów nart i snowboardu, a także pasjonatów kultury. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają tu na gości.
Czym byłoby jedzenie bez przypraw? Drobne ziarenka odgrywają dużą rolę w kuchni, ponieważ potrafią diametralnie zmienić smak każdej potrawy. Wie coś o tym Jędrzej Majka, dziennikarz i autor książek podróżniczych, który wybrał się w niesamowitą podróż śladami przypraw. Jakie historie są z nimi związane?
Gdzie chodziło się na ciastko, gdzie można było spotkać znane osobistości? Dzięki akcji #historienieznane mamy okazję poznać ciekawostki z przeszłości. Jedną z takich historii podzieliła się z nami Anna Dróżdż, która opowiedziała o rodzinnej i legendarnej kawiarni „Czytelnik”. Pamiętacie inne kultowe miejsca, które na stałe zapisały się na mapie dawnej Warszawy? W studiu przypomniał nam o nich dziennikarz, Grzegorz Kalinowski.
Blant to czteroletni pies rasy flat-coated retriever, który od dwóch, wraz z wolontariuszką Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom Aleną Beszter, odwiedza pacjentów wracających do zdrowia. Obecność psa ma odwracać uwagę pacjentów od bolesnej i nieprzyjemnej rehabilitacji, a dotyk jego miłej i gładkiej sierści - działać rozluźniająco.
Klinika Andrzeja i Radosława Fedaczyńskich to wyjątkowe miejsce. Są w niej leczone oraz rehabilitowane nie tylko udomowione zwierzęta, ale także te dzikie. Klinika jest znana w całej Polsce. - W nocy, o północy, w święto ludzie pukają do nas - powiedział pan Andrzej.
Podróżowanie tramwajem czy autobusem zwykle jest bardziej ekonomiczne niż jazda po mieście autem. Korzystanie z publicznych środków transportu pozwala też często szybciej dotrzeć do celu, uniknąć korków i stresu. Niestety, jest również sporo minusów takiego sposobu przemieszczania się. Co przeszkadza nam w komunikacji miejskiej i jak sobie ułatwić życie, kiedy wybieramy taki sposób dojazdu? Temat ten podjęli dzisiaj Jacek Grunt-Mejer, psycholog transportu oraz Daniel Chorąży, kierowca autobusu miejskiego
Tegoroczna zimna jest jedną z najcieplejszych w ostatnich latach. Zmiany zachodzące w klimacie oddziałują na świat przyrody. Zwierzęta zaczynają powoli budzić się z zimowego snu i przygotowywać się do wiosny. Jakie będą tego konsekwencje?
Karolina Olszewska to młoda tancerka, która swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku zaledwie trzech lat. Obecnie na swoim koncie ma trzy tytuły, które wywalczyła na Mistrzostwach Świata w Tańcu Artystycznym Federacji WADF w Płocku. Jak rozpoznać u dziecka talent i go nie zmarnować? O tym rozmawialiśmy dziś z tancerką i jej mamą Magdaleną Olszewską.
Życie pisze nieprzewidywalne historie, a niektóre sploty rodzinnych wydarzeń mogłyby posłużyć jako filmowe scenariusze. Kilka lat temu Monika i Wiesia wraz z braćmi szukali swojej najmłodszej siostry, która została oddana do adopcji. Udało się to jesienią 2017 roku. To właśnie wtedy, po 20 latach rozłąki siostry spotkały się po raz pierwszy. Jak obecnie wyglądają ich relacje?
Wokół rozstań narosło wiele negatywnych mitów. Rozwód kojarzy się nam najczęściej ze smutkiem i zakończeniem ważnego etapu w życiu. Okazuje się, że może też stanowić okazję do świętowania. Czy "divorce party" to dobry pomysł? O tym rozmawialiśmy z organizatorką imprez rozwodowych Magdalena Lesińską, szczęśliwą rozwódką Joanną Zbrojewską i psychologiem Piotrem Mosakiem
Związki z internetu są trwalsze od związków osób, które poznały się w tzw. realu - do takich wniosków doszli badacze z uniwersytetu w Chicago. Poznajcie historie par, które potwierdzają tę teorię. Jedna jest ze sobą 12 lat, a druga - 13.
Młodzi ludzie wyjeżdżają za granicę, by mieszkają z goszczącą rodziną, której pomagają w opiece nad dziećmi. Jednocześnie mogą poznawać język i kulturę oraz podróżować. Na tym polega system Au Pair. Jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć udział w programie? Mówiły o tym jego uczestniczki.
Poradnik dla rodziców „Pasterz serca dziecka” autorstwa Tedda Trippa wzbudził w ostatnim czasie olbrzymie kontrowersje. Wszystko za sprawą treści, które usprawiedliwiają, a nawet zachęcają do stosowania kar cielesnych. - Polskie prawo zakazuje bicia dzieci – przypomina Marta Skierkowska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Empatia, odpowiedzialność i bezwarunkowa miłość - to tylko niektóre korzyści płynące z kontaktu dziecka ze zwierzęciem. - Są one doskonałymi nauczycielami. Nie oceniają, kochają pomimo tego, że jesteśmy w różnych nastrojach i nie mamy dla nich zawsze czasu - powiedziała behawiorystka, Aneta Awtoniku.
Konie uratowane przed śmiercią w rzeźni, a także wyrzucone przez właścicieli psy, koty, kozy, a nawet lama znalazły schronienie w azylu "Kucykowo" w Skrzeszewie . Miejsce potrzebuje pomocy i liczy na dobre serca miłośników zwierząt.
-Od wielu lat robimy poloneza pokazowego. Staramy się, żeby był wyjątkowy i szczególny – mówi Dorota Bondar, autorka choreografii studniówkowego tańca, który zachwycił internautów. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy reprezentację białostockiego liceum. Jak długo uczniowie uczyli się układu?
Walentynki tuż tuż, a ty nadal nie masz ani planów ani partnera? Boisz się, że nie będziesz mogła wstawić zdjęcia z ukochanym (którego nie masz) na Instagrama? To już przeszłość. Marcin z Wildy wpadł na pomysł jak sprawić, że to będzie wyjątkowy dzień.
- Jeżeli ktoś powie Pani Janina, nikt nie będzie wiedział o kogo chodzi – przyznaje Janina Frączek, popularnie zwana „Aśką”. To właśnie ona wygrała plebiscyt "Położna roku". Tytuł przyznały pacjentki i ich rodziny. O swojej pracy, która jest jednocześnie pasją, Aśka opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.
Długie kolejki ustawiały się od wtorku rano przed siedzibami oddziałów Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku, Krośnie i Rzeszowie. To drugi, największy bank spółdzielczy w Polsce. Nerwową reakcję klientów wywołała informacja o jego przymusowej restrukturyzacji. Czy bankowi grozi upadłość? Czy zgromadzone tam pieniądze są bezpieczne? Sprawę wyjaśniał gość Dzień Dobry TVN, prawnik Maciej Kawecki.
Kotlina Kłodzka należy do jednych z najpiękniejszych miejsc na Dolnym Śląsku. Tych, którzy wybierają aktywny wypoczynek, do przyjazdu tutaj namawiać nie trzeba. "Projekt zima" po raz kolejny zagościł na stokach w Zieleńcu. Otwarcie miasteczka już w najbliższy weekend.
Jeśli kolor ulubionego łańcuszka, bransoletki czy pierścionka wyblakł i zmatowiał, to znak, że nadeszła pora na czyszczenie biżuterii. W tym celu można wykorzystać kilka sprawdzonych domowych sposobów, które przywrócą precjozom ich dawny wygląd. Z pomocą przybyła do nas Joanna Bruzga, ekspertka od biżuterii.
Efektownie i bardzo modnie! W kolejnym odcinku cyklu Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła państwa Kamińskich, którzy zgłosili się do nas przez fejsbukową grupę #OdpicowaneMieszkanie. Zobaczcie ich piękne wnętrze.
Zapewne każdy kiedyś odczuwał uczucie wszechogarniającej sytości, ale jednak wciąż miał ochotę na coś słodkiego. Badacze udowadniają, że nie jest to nasza wrodzona chciwość, ale tzw. sytość ukierunkowana przez zmysły. Jak to się dzieje, że po obfitym obiedzie znajdujemy jeszcze miejsce na kawałek ciasta? Wyjaśniła to Magdalena Błaszczyk, psychodietetyk.
„Czarna owca” wielu osobom kojarzy się negatywnie. Życie po swojemu bardzo często wymaga odwagi, nonkonformizmu i odnalezienia w sobie wewnętrznej mocy. Jednak asertywność może mieć wysoką cenę. Sprawdź, jakie konsekwencje może mieć bycie „czarną owcą”.
Jacek Libucha od 10 lat marzył o zdobyciu w pojedynkę Bieguna Południowego. Spełnił swoje marzenie 5 stycznia 2020 roku, po 53 dniach wyprawy. Jest trzecim Polakiem, który tego dokonał.
Hakerzy atakują nie tylko duże firmy czy organizacje rządowe, ale także prywatnych użytkowników internetu. Jedną z ofiar cyberprzestępców jest Alina Szypuła. Wystarczyło, że kliknęła w podejrzany link i komputerowy oszust zaszyfrował jej pliki. Jak je odzyskała? Jak się bronić przed cyberatakami?
Nawet dziś można spotkać firmy, w których obowiązują proste i stare jak świat zasady zarządzania: po pierwsze – szef ma zawsze rację, po drugie – jeśli zdarzyłoby się, że szef nie ma racji, patrz punkt pierwszy. Ten model kierowania personelem oczywiście nie służy żadnej ze stron. By komunikacja na linii podwładny-przełożony była skuteczna, potrzeba obustronnego zaangażowania i zaufania. Jakie grzechy najczęściej popełniają pracownicy i pracodawcy? O tym opowiedział nam Rafał Ferber, założyciel strony „Mordor na Domaniewskiej” oraz Adam Dębowski, psycholog biznesu i doradca strategiczny.
Zdjęcie spleśniałej kromki chleba, którą na śniadanie dostał pacjent w jednym ze szpitali w Tarnowskich Górach, obiegło niedawno Internet. Niestety, wygląd i jakość szpitalnych posiłków często nie zachęca do jedzenia, zatem najbliżsi próbują przemycać i wnosić na salę domowe smakołyki. Co możemy przynieść choremu? O tym rozmawialiśmy dziś z dietetyczką Katarzyna Biłous.
Piotr Rząca od dziewięciu lat mieszka w Gruzji. To dla niego kraj wolności. –„Tu jest taka południowa maniana i o to chodzi” – przekonuje. Piotr od kilku lat aktywnie wspiera też Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W jaki sposób? Poznajcie jego historię.
Policja podczas kontroli drogowych może sprawdzić, czy licznik w samochodzie nie został przekręcony. - Rekordzista miał cofnięty drogomierz o 60 tys. km - powiedział podinspektor, Radosław Kobryś. W jaki sposób funkcjonariusze są w stanie zweryfikować stan licznika? Czy osoba, która nabyła auto ze fałszowanym urządzeniem, poniesie odpowiedzialność karną?